Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova

Zacharova papasakojo, kodėl Rusijos ambasadorius buvo iškviestas į Lenkijos URM

(atnaujinta 12:51 2019.12.30)
Pasak Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovės Marijos Zacharovos, Rusijos ambasadoriaus iškvietimas — "diplomatinė rutina, o ne kokia nors kulminacija diplomatiniame gyvenime"

VILNIUS, gruodžio 30 — Sputnik. Rusijos ambasadoriaus Varšuvoje Sergejaus Andrejevo iškvietimas į Lenkijos užsienio reikalų ministeriją yra Varšuvos bandymas pakreipti situaciją savo naudai. Apie tai laidoje "Sekmadienio vakaras su Vladimiru Solovjovu" kanale "Rosija 1" sakė oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

Užsienio reikalų ministerijos atstovė pažymėjo, kad Rusijos ambasadoriaus iškvietimas yra "diplomatinė rutina, o ne kokia nors kulminacija diplomatiniame gyvenime".

"Kodėl tokia reakcija, kodėl ambasadoriaus iškvietimas? Labai paprasta: tam, kad pavyktų nedelsiant peržaisti šią situaciją savo naudai ir pasakyti: "Ne, buvo galbūt ir taip, bet ne visai". Ir sudėlioti atitinkamus akcentus", — papasakojo Zacharova.

Anot jos, Rusija tebėra įsipareigojusi Antrojo pasaulinio karo rezultatų klausimu, kad jie būtų teisiškai aprašyti ir konsoliduoti Niurnbergo tribunole.

Diplomatas buvo iškviestas į Lenkijos užsienio reikalų ministeriją po to, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas aštriai sukritikavo Lenkijos diplomatą Juzefą Lipskį, išvadindamas jį "niekšu" ir "antisemitine kiaule".

Rusijos vadovas papasakojo, kad Vokietijos fiureris Adolfas Hitleris pasiūlė 1938 metais ištremti žydus į Afriką, į ką Lipskis atsakė, kad jei jis tai padarys, Lenkija pastatys jam paminklą.

Andrejevas papasakojo, jog kalbėjosi su Rytų departamento vadovu. Jis pridūrė, kad pokalbis buvo "griežtas, bet visiškai korektiškas" — kiekviena šalis išdėstė savo poziciją.

Tegai:
Užsienio reikalų ministerija (URM), Lenkija, Rusijos ambasadorius, Marija Zacharova
Dar šia tema
Putinas buvusį Lenkijos ambasadorių Vokietijoje pavadino "niekšu ir antisemitine kiaule"
Ekspertas: Putinas buvusį Lenkijos ambasadorių įvertino emocingai, bet tinkamai
Putinas atsisakė taikytis su Lenkija