Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova

Zacharova papasakojo, koks bus atsakymas į situaciją su Sputnik Estija

(atnaujinta 14:44 2019.12.30)
Pasak Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovės Marijos Zacharovos, Maskva suvokia, "kokią įtaką Londonas daro žiniasklaidos sferai Estijoje"

VILNIUS, gruodžio 30 — Sputnik. Maskva pateiks "kompleksinį ir įdomų" atsaką į veiksmus prieš Sputnik Estija žurnalistus, sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

"Šiuo atveju, atsižvelgiant į tai, kas stovi už Estijos žiniasklaidos, ir už visų šių šunybių, kurias matome Rusijos žiniasklaidos atžvilgiu, atsakas bus kompleksinis ir įdomus", — sakė Zacharova televizijos kanalo "Rossija 1" laidoje "Vakaras su Vladimiru Solovjovu".

Anot jos, Maskva supranta, "kokią įtaką Londonas daro žiniasklaidos sferai Estijoje".

"Estijos žurnalistų asociacijos yra kažkokioje keistoje sąveikoje su tomis struktūromis, kurios yra finansuojamos iš Didžiosios Britanijos, ir rengia ataskaitas, kaip priešintis Rusijos "informacinei grėsmei"... Reikia suprasti, iš kur vėjas pučia, o be perstojo vėjas pučia iš Albiono", — paaiškino Zacharova.

Sputnik Estija darbuotojai anksčiau gavo šalies Policijos ir pasienio apsaugos departamento laiškus su tiesioginiais grasinimais iškelti baudžiamąsias bylas, jei jie nenutrauks darbo su tarptautine naujienų agentūra "Rossija segodnia" iki 2020 metų sausio 1 dienos.

Šie veiksmai grindžiami 2014 metų kovo 17 dieną Europos Sąjungos įvestomis sankcijomis, kurios taikomos daugeliui fizinių ir juridinių asmenų dėl įvykių Ukrainoje.

MIA "Rossija segodnia" ir kanalo "RT" vyriausioji redaktorė Margarita Simonian kreipėsi į Estijos prezidentę Kersti Kaljulaid, ragindama neleisti areštuoti žurnalistų.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, komentuodamas situaciją aplink Sputnik Estija, teigė, kad Rusijos valdžia padarys viską, kad palaikytų Sputnik darbą kitose šalyse.

Anksčiau "RIA NovostI" pranešė, kad Estijos valdžios institucijų veiksmus koordinuoja Didžiosios Britanijos kuratoriai, į tai bus atsižvelgiama siekiant artimiausiu metu imtis simetriškų priemonių britų žiniasklaidos atžvilgiu Rusijoje.

ESBO atstovas žiniasklaidos laisvės klausimais Harlemas Deziras penktadienį pareiškė, kad toliau stebės situaciją aplink agentūrą Sputnik Estija.

Anksčiau jis paragino Estijos valdžią susilaikyti nuo nereikalingų žurnalistų darbo apribojimų. Žmogaus teisių tarybos vadovas Valerijus Fadejevas anksčiau taip pat kreipėsi į Estijos kanclerę Ulę Madisę (Ülle Madise), kad būtų užkirstas kelias "Rossija segodnia" žurnalistų teisių pažeidimams.

Tegai:
Estija, Sputnik, Marija Zacharova, Rusija
Temos:
Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (93)
Dar šia tema
Atsakymo į Sputnik Estija kreipimąsi laukiama per 30 dienų
Estijos užsienio reikalų ministerija pakomentavo situaciją aplink Sputnik
Sputnik Estija darbuotojai padėkojo už palaikymą