Sankt Peterburgas, archyvinė nuotrauka

Baltijos šalių gyventojai ir toliau pirmauja vizų į Sankt Peterburgą paraiškų skaičiumi

(atnaujinta 16:06 2019.12.31)
Didžiausias sienos kirtimų skaičius užfiksuotas Pulkove ir Ivangorodo automobilių kontrolės punkte

VILNIUS, gruodžio 31 — Sputnik. Per tris elektroninio vizų režimo taikymo Sankt Peterburge ir Leningrado srityje mėnesius regioną aplankė daugiau nei 60 tūkstančių turistų. Apie tai pranešė Sankt Peterburgo turizmo plėtros komiteto spaudos tarnyba.

Pateiktų paraiškų skaičiaus lyderiai išlieka Estijos, Latvijos, Prancūzijos, Vokietijos ir Suomijos piliečiai. Remiantis skaičiavimais, šių šalių gyventojai pateikė daugiau nei pusę visų prašymų.

Taip pat labai aktyvūs buvo Filipinų, Meksikos, Japonijos ir Indonezijos piliečiai.

Didžiausias sienos kirtimų skaičius užfiksuotas Pulkove ir Ivangorodo automobilių kontrolės punkte. Per juos atvyko daugiau nei 27 tūkst. užsienio piliečių, gavusių elektroninę vizą.

Anksčiau Rusijos kelionių operatorių asociacijos vykdomoji direktorė Maja Lomidzė teigė, kad įdiegus elektronines vizas visoje Rusijos Federacijoje turistų srautas padidės bent 30 procentų.

Šiuo metu įvažiavimas į Rusiją naudojantis elektronine viza vyksta per Vladivostoko ir Tolimųjų Rytų federalinės apygardos, specialiosios ekonominės zonos Kaliningrado srityje, Sankt Peterburgo ir Leningrado srities kontrolės punktus.

Elektroninės vizos į Leningrado ir Kaliningrado sritis

Vienkartinė viza į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį išduodama nemokamai ir galioja 30 dienų. Šis režimas nuo spalio 1 dienos galioja 53 šalių, įskaitant Baltijos valstybių, gyventojams.

Rusijoje užsienio piliečiai gali išbūti ne ilgiau kaip aštuonias dienas. Su šia viza jie turi teisę keliauti tik po Peterburgą ir Leningrado sritį.

Panašus režimas buvo įvestas Kaliningrado srityje. Dažniausiai paraiškas dokumentams gauti pateikia Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos ir Estijos gyventojai.

Elektroninės vizos į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį
© Sputnik /
Elektroninės vizos į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį
Tegai:
Baltijos šalys, Sankt Peterburgas, viza, Rusija
Temos:
Elektroninės vizos į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį (16)
Dar šia tema
Įvedus elektronines vizas Lietuva tapo Rusijos turistų srauto augimo lydere
Baltijos šalių gyventojai pirmauja tarp gaunančių elektronines vizas į Sankt Peterburgą
Lietuvos pilietė tapo 500 000-ąja Kaliningrado zoologijos sodo lankytoja
COVID-19

RF Gynybos ministerija papasakojo apie savanorius, testuojančius vakciną nuo COVID-19

(atnaujinta 12:33 2020.07.03)
Vakcinų bandymai prasidėjo birželio 18 dieną. Devyniems eksperimento dalyviams buvo suleistas vienas vakcinos komponentas, kitiems devyniems — kitas

VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Savanoriai, dalyvaujantys vakcinos nuo koronaviruso, sukurtos su Rusijos gynybos ministerijos priežiūra, testavime, po dviejų savaičių jaučiasi gerai, pranešė ministerijos spaudos tarnyba.

Preparatas Avifavir
Российский фонд прямых инвестиций (РФПИ)

"Praėjus dviem savaitėms po vakcinacijos, kurios klinikinius tyrimus vykdo Rusijos gynybos ministerija kartu su Epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centru "Gamalei", savanoriams nepageidaujamų reiškinių neužregistruota", — cituoja RIA Novosti pranešimą.

Kaip papasakojo ministerija, pirmosios grupės savanoriai, kuriems birželio 18 dieną buvo paskirta viena iš dviejų vakcinos sudedamųjų dalių, jaučiasi gerai ir neturi skundų dėl sveikatos. Per pastarąsias dvi savaites nepranešta apie rimtą šalutinį poveikį.

Be to, gerai jaučiasi ir antrosios grupės dalyviai, kurie pirmąjį vakcinos komponentą gavo birželio 23 dieną ir 21 parą pagal gautus rodiklius buvo įvestas antrasis komponentas, nėra jokių komplikacijų ar nepageidaujamų reakcijų.

Vakcinų bandymai prasidėjo birželio 18 dieną. Vienas vakcinos komponentas buvo suleistas devyniems eksperimento dalyviams, kitiems devyniems — antras. Birželio 23 dieną vakcina buvo suleista dar dvidešimčiai savanorių. Ši eksperimento dalyvių grupė vaistą gaus palaikomąja (busterine) doze — per tris savaites jiems pagal gautus rodiklius bus įvestas antrasis komponentas. Klinikinius tyrimus planuojama baigti iki liepos pabaigos.

Tegai:
vakcina, Rusijos gynybos ministerija, koronavirusas
Dar šia tema
Trys Rusijos COVID-19 vakcinos prototipai parodė veiksmingumą
ULAC vadovas atskleidė, nuo ko priklauso pandemijos pabaiga
PSO vadovas: pasaulyje kuriama 141 vakcina nuo COVID-19
Rudasis lokys, archyvinė nuotrauka

Kamčiatkoje lokys užpuolė žvejį

(atnaujinta 22:51 2020.07.02)
Pažymima, kad incidentas įvyko Avačos upės žemupyje, pusantro kilometro atstumu nuo vienos iš toje vietoje esančių kavinių

VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Lokys užpuolė žmogų, žvejojusį prie Avačos upės, Jelizovo rajone, Kamčiatkoje, praneša regioninė miškų ir laukinės gamtos apsaugos agentūra.

Pažymima, kad incidentas įvyko Avačos upės žemupyje, pusantro kilometro atstumu nuo vienos iš toje vietoje esančių kavinių.

"Vyrui sunkiai sužalota nugara, apatinės galūnės ir rankos. Iš plėšrūno gniaužtų vargais negalais žvejį išplėšė kolegos ir išvežė į Jelizovo rajono ligoninę", — sakoma pranešime.

Agentūra pridūrė, kad imamasi priemonių pavojingam gyvūnui surasti. Rajono gyventojai buvo paraginti artimiausiu metu nesilankyti nurodytoje vietoje, o miške — laikytis saugos taisyklių ir turėti apsauginių priemonių nuo plėšrūnų.

Viena didžiausių rudųjų lokių populiacijų Rusijoje yra Kamčiatkoje — daugiau nei 20 tūkstančių individų. Plėšrūnų išpuolių prieš žmones atvejų registruojama kasmet. 2020 metų birželio mėnesį Tigilės regione nuo lokio užpuolimo žuvo žvejys.

Tegai:
Kamčatka, gyvūnai, rudasis lokys
Dar šia tema
Vienos zoologijos sodas parodė pirmąjį baltojo lokio jauniklio pasivaikščiojimą
"Visi labai riebūs". Mokslininkus sukrėtė poliarinių lokių sugebėjimai
Tegul mama išgirs: Kamčiatkoje nufilmuota, kaip meškiukas ieško motinos
Šleivas pažeidėjas: lokys bandė patekti į Lietuvą iš Baltarusijos — video
Nepriklausomybės dienos minėjimas Baltarusijoje

Nausėda pasveikino Baltarusiją Nepriklausomybės dienos proga

(atnaujinta 12:37 2020.07.03)
Lietuvos vadovas išreiškė pasirengimą ir toliau plėtoti kaimyninius santykius, tuo metu pažymėjo, kad rūpindamasis regiono saugumo užtikrinimu jis nuolatos kels branduolinės saugos bus klausimą

VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda savo ir Lietuvos žmonių vardu pasveikino Baltarusijos prezidentą Aleksandrą Lukašenką ir šalies gyventojus Nepriklausomybės dienos proga, praneša Prezidentūros soaudos tarnyba.

Lietuvos prezidentas palinkėjo Baltarusijos žmonėms stiprios, nepriklausomos ir klestinčios jų šalies

Šalies vadovas priminė, kad Lietuvą ir Baltarusiją sieja bendra istorinė praeitis, glaudūs kaimyniniai santykiai, aktyvūs ryšiai tarp abiejų šalių piliečių. Tuo pačiu metu Nausėda pabrėžė, kad branduolinė sauga bus tas dvišalės darbotvarkės klausimas, kurį jis kels nuolatos rūpindamasis ir Lietuvos gyventojų, ir regiono saugumo užtikrinimu.

"Esame pasirengę ir toliau plėtoti kaimyninius santykius tiek dvišaliu, tiek ES ir Baltarusijos lygiu. Tikiu, kad, remdamiesi abipuse pagarba ir gera valia, konstruktyviai spręsime kylančius iššūkius", — rašoma Lietuvos vadovo sveikinime.

Be to, prezidentas išreiškė įsitikinimą, kad raidos kelias, paremtas europietiškomis vertybėmis ir tarptautinėmis žmogaus teisėmis, yra tinkamas Baltarusijai — jis užtikrintų šalies ilgalaikį saugumą ir gerovę

Tegai:
Nepriklausomybės diena, Baltarusija, Lietuva, Gitanas Nausėda