Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova

Zacharova papasakojo apie Rusijos ir JAV santykių plėtros kliūtis

(atnaujinta 20:56 2019.12.31)
Pasak Marijos Zacharovos, amerikiečiai, kaip pragmatiški žmonės, puikiai supranta, kad JAV ir Rusijos santykių plėtra gali būti naudinga

VILNIUS, gruodžio 31 — Sputnik. Daugelio JAV politikų "Rusijos kortos" panaudojimas rinkimų procese blokuoja daug galimybių normaliems dvišaliams Vašingtono ir Maskvos santykiams plėtoti, sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

"Aš nesu įgaliota komentuoti savo pojūčius. Tačiau iš principo kalbant apie Amerikos požiūrį, suprantama, kad jie žino, kokias premijas jie gali turėti iš ekonominių santykių, politinių santykių ir santykių daugelyje kitų sričių. Tačiau taip pat jie supranta, kad dabar daugiausia kalbama apie prarastas galimybes", — interviu RIA Novosti sakė Zacharova, atsakydama į klausimą, ar jai susidarė įspūdis, kad JAV prezidentas Donaldas Trampas ir jo aplinka tikrai yra pasirengę pagerinti santykius su Rusijos Federacija.

Kaip pažymėjo oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė, reikia turėti omenyje, kad JAV prezidentas "visų pirma yra verslininkas ir jis viską suveda į skaičius ir ekonominius rodiklius". Zacharova pridūrė, kad šiuo požiūriu Amerika žino apie praleistas galimybes dėl neišvystytų santykių su Rusija.

"Amerikiečiai, kaip pragmatiški žmonės, puikiai supranta, kad santykių plėtra gali būti naudinga", — pabrėžė ji.

Kartu ji pridūrė, kad egzistuoja "kita realybė" — politinė aplinka JAV, kurioje vyksta rinkimų procesas.

"Daugelis politikų naudojasi "Rusijos korta" kaip savo politinės kampanijos dalimi. Šis požiūris buvo pasirinktas prieš kelerius metus ir vis dar aktyviai įgyvendinamas daugelio kampanijų kandidatų. Tai užkerta kelią daugybei galimybių užmegzti normalius dvišalius santykius. Taip yra šiandien", — aiškino Zacharova.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas gruodžio 10 dieną lankėsi JAV ir vedė derybas su valstybės sekretoriumi Maiku Pompėjumi bei susitiko su prezidentu Donaldu Trampu. Šalys aptarė klausimus, susijusius su Sirija, Ukraina, Libija, Afganistanu ir Venesuela. Taip pat buvo paliesti strateginio stabilumo, START-III likimo ir padėties aplink Šiaurės Korėją klausimai.

Tegai:
santykiai su Rusija, JAV, Rusija, Marija Zacharova
Dar šia tema
Lavrovas: Rusiją norima apkaltinti dėl svetimų klaidų
Lavrovas pažadėjo atsaką į JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2"
Lavrovas: Rusija nesiekia konfrontacijos su JAV
Sergejus Lavrovas: Rusija reaguos į agresyvius JAV išpuolius