Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas, archyvinė nuotrauka

Puškovas pareiškė, kad karas tarp JAV ir Irano "palaidotų" Trampą

(atnaujinta 19:38 2020.01.10)
Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad Vašingtonas apsiribos naujų sankcijų įvedimu Iranui

VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas mano, kad JAV prezidentas Donaldas Trampas pasielgė teisingai, apsiribodamas tik naujų sankcijų įvedimu Iranui.

"Ne vienas respublikonas, įskaitant "vanagus", nepareikalavo iš Trampo karinės reakcijos į Irano smūgį bazėse. Karas su Iranu nepopuliarus JAV ir galėtų palaidoti Trampą, jei šis jam pasiryžtų. Atsisakydamas savo grasinimų, jis pasielgė protingai. Tačiau JAV likti Irake bus sunkiau", — Twitter parašė Puškovas.

Praėjusią savaitę JAV kariškiai paleido raketas į Bagdado oro uostą, per ataką žuvo Irano revoliucinės gvardijos (IRGC) Kudso pajėgų vadas generolas Kasemas Soleimanis.

Anksčiau Iranas paskelbė, kad šalis turi 13 keršto Vašingtonui scenarijų.

Sausio 8-ąją IRGC paskelbė apie atsakomųjų operacijų dėl Soleimanio nužudymo pradžią: Teheranas paleido "žemė-žemė" raketas į Ain al Asado bazę vakarų Irake ir į bazę Erbilyje, kur yra JAV kariuomenė.

Trečiadienį Trampas kreipimesi į tautą pareiškė, kad Vašingtonas apsiribos naujų sankcijų įvedimu ir maksimalaus politinio spaudimo Irano atžvilgiu tąsa.

Tegai:
Donaldas Trampas, karas, Iranas, JAV, Aleksejus Puškovas
Dar šia tema
Soleimanio dukra įspėjo JAV ir Izraelį, kad jų laukia "tamsios dienos"
Žiniasklaida: Iranui paleidus 15 raketų į JAV bazes Irake, žuvo 80 žmonių
Iranas išpuolį prieš bazes Irake pavadino "antausiu JAV"