Vladimiras Putinas ir Angela Merkel

Kremliuje vyksta Putino ir Merkel derybos

(atnaujinta 20:34 2020.01.11)
Vokietijos kanclerė prezidento Putino kvietimu atvyko į Rusiją su darbo vizitu, lydima Vokietijos užsienio reikalų ministro Heiko Maaso

VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Maskvoje prasidėjo Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir Vokietijos kanclerės Angelos Merkel derybos, vadovai planuoja aptarti Artimųjų Rytų klausimus, paaštrėjus Irano ir Amerikos krizei, taip pat situaciją Libijoje, Sirijoje ir Ukrainos krizės sureguliavimą, rašo RIA Novosti.

Vladimiras Putinas ir Angela Merkel, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владимир Астапкович

Šeštadienį Vokietijos kanclerė prezidento Putino kvietimu atvyko į Rusiją su darbo vizitu, lydima Vokietijos užsienio reikalų ministro Heiko Maaso.

Kremliuje vyksta vadovų susitikimas.

Kaip anksčiau pasakyta Vokietijos vyriausybėje, derybų temos bus tarptautinės problemos (padėtis Sirijoje, Libijoje, Ukrainoje) bei dvišaliai klausimai.

Berlynas pabrėžė, kad Irano generolo Kasemo Soleimanio nužudymas specialiosios Amerikos operacijos metu nebuvo pretekstas vizitui, kelionei buvo rengiamasi nuo gruodžio mėnesio.

Tačiau oficialus Vokietijos valdžios atstovas Štefenas Zeibertas (Steffern Seibert) neatmetė galimybės, kad Irano ir Amerikos krizės tema gali būti aptariama artėjančių derybų Maskvoje metu.

Anot jo, Merkel ir Putinas susitarė surengti šį susitikimą per Normandijos viršūnių susitikimą Paryžiuje praėjusių metų gruodžio 9 dieną. Vienintelis kanclerės vizito Rusijoje programos punktas bus derybos su Putinu.

Zeibertas pažymėjo, kad bendra spaudos konferencija numatyta 17:00 valandą, jai pasibaigus kanclerė ir Vokietijos užsienio reikalų ministerijos vadovas išvyks į Berlyną.

Tegai:
Vokietija, Rusija, Angela Merkel, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Žiniasklaida: Merkel reaguodama į sankcijas prieš "Nord Stream-2" "paskelbė karą"
Ekspertas: Merkel prarasti pigias dujas iš Rusijos – reiškia pripažinti pralaimėjimą
Putinas ir Merkel pasikalbėjo telefonu: aptarė "Nord Stream-2" ir Ukrainą