Operacija, archyvinė nuotrauka

Trys medicinos studentai 7 valandas amputavo koją Rusijos piliečiui

(atnaujinta 19:02 2020.01.13)
Atlikti planinę kojos amputacijos operaciją chirurgas nurodė trims ketvirto kurso studentams praktikantams

VILNIUS, sausio 13 — Sputnik. Murmansko srities ligoninėje chirurgui, kuris patikėjo medicinos studentams amputuoti vyro koją, iškelta baudžiamoji byla — dėl studentų nepatyrimo operacija truko septynias valandas, praneša Sputnik Baltarusija su nuoroda į Rusijos tyrimo komitetą.

Tyrimo duomenimis, incidentas įvyko 2019 m. birželį Kovdoro rajone.

Pranešama, kad chirurgas pavedė atlikti planinę kojos amputacijos operaciją trims 4 kurso studentams, kurie atliko praktiką sveikatos priežiūros įstaigoje. Jis pats operacijoje nedalyvavo, nekontroliavo, kas vyksta operacinėje, taip pat kelis kartus paliko patalpas.

Dėl to operacija truko septynias valandas, visą laiką pacientas buvo bendrosios nejautros būklės.

Kadangi žmogaus sveikatai galėjo būti padaryta nepataisoma žala, chirurgui buvo iškelta byla "Dėl darbų ar paslaugų, neatitinkančių saugos reikalavimų, teikimo". Gydytojui gresia iki dvejų metų kalėjimo.

Tegai:
Rusija, medikai
Dar šia tema
Gydytoja įvardijo pagrindines klaidas valant dantis
Gydytoja įvardijo, kam negalima gerti mineralinio vandens
Gydytojai papasakojo, kaip po švenčių grįžti į darbo režimą
Sraigtasparnis Mi-8

Rusijoje, Čiukotkoje, "Mi-8" nusileidimo metu žuvo įgula

(atnaujinta 10:09 2020.05.26)
Preliminariais duomenimis, avarijos priežastimi galėjo tapti techninis sraigtasparnio gedimas. Juodosios dėžės jau rastos, jos yra tinkamos būklės

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Rusijos oro gynybos ir kosmoso pajėgų sraigtasparnis "Mi-8" dužo netoli aerodromo "Ugolnyje kopi" Čiukotkoje, incidento metu žuvo visa sraigtasparnio įgula. Apie tai praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos gynybos ministeriją.

Pakistane sudužo keleivinis lėktuvas
© AFP 2020 / Asif Hassan

Kaip agentūrai pranešė ekstremaliosios tarnybos, iš viso yra keturi žuvusieji.

Incidentas įvyko antradienį, apie 5:00 Maskvos laiku (sutampa su Lietuvos laiku), mokomojo skrydžio metu.

Preliminariais duomenimis, avarijos priežastimi galėjo tapti techninis sraigtasparnio gedimas. Į įvykio vietą buvo išsiųsta Rusijos oro gynybos ir kosmoso pajėgų vadovybės komisija.

Pažymima, kad "Mi-8" juodosios dėžės jau rastos. Avarija beveik neturėjo įtakos skrydžio duomenų savirašiui ir lėktuvo diktofonui.

Anadyro oro uostas veikia įprastu režimu.

Tegai:
sraigtasparnis, Rusija
Vaisto, skirto COVID-19 gydyti, Favipiravir gamyba, archyvinė nuotrauka

Rusijos sveikatos ministerija papasakojo apie vaisto nuo COVID-19 klinikinius tyrimus

(atnaujinta 11:26 2020.05.25)
Pirmajame etape vaistas bus naudojamas tik vidutinio sunkumo pacientams. Vėliau bus atlikti tyrimai, susiję su jo tinkamumu sergantiems sunkia ligos forma pacientams

VILNIUS, gegužės 25 — Sputnik. Klinikinius vaistinio preparato nuo COVID-19 "Favipiravir", pavadinto "Areplivir", klinikinius tyrimus planuojama baigti per 4–8 savaites. Tai teigė Rusijos Federacijos sveikatos apsaugos ministerijos vyriausiasis urologas akademikas Dmitrijus Puškaras, atsakingas už šio tyrimo protokolo įgyvendinimą Rusijoje.

"Tikimės, kad klinikiniai tyrimai bus baigti per keturias–aštuonias savaites, po kurių bus pateikti registracijos dokumentai", — RIA Novosti pasakojo Puškaras.

Jis pažymėjo, kad klinikiniai vaisto tyrimai bus atliekami keliems šimtams pacientų ne tik Maskvoje, bet ir Sankt Peterburge, Mordovijoje, kur šis vaistas gaminamas.

Pirmajame etape vaistas bus naudojamas tik vidutinio sunkumo pacientams. Sergantiems sunkia ligos forma pacientams, kuriems taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, vaistas kurį laiką nebus naudojamas, patikslino jis. Vėliau bus atlikti tyrimai, susiję su jo tinkamumu sergantiems sunkia ligos forma pacientams.

"Visiškai neabejotina, kad vaistas pasirodys prieš vakciną, tačiau turime dirbti abiem šiomis kryptimis", — pabrėžė Puškaras.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 5,2 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 337 tūkst. žmonių.

Koronavirusas — mitai ir tiesa
© Sputnik /
Koronavirusas — mitai ir tiesa
Tegai:
vaistai, gydymas, Rusija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Rusijoje įvardijo vakcinos nuo koronaviruso pagaminimo laiką
COVID-19 pandemijos pabaigoje Lietuva sulaukė Europos Komisijos pagalbos
Geležinkelio pervaža

Šiaulių rajone traukinys mirtinai partrenkė moterį

(atnaujinta 09:59 2020.05.26)
Pažymima, kad incidentas įvyko pervažoje dienos metu, žuvusi moteris buvo 60–70 metų amžiaus

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Šiaulių rajone keleivinis traukinys partrenkė ir mirtinai sužalojo moterį, praneša Lietuvos policijos spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko pirmadienį, gegužės 25 dieną, apie 14:00 Toločių kaime. Anot policijos pranešimo, pervažoje keleivinis traukinys partrenkė ir mirtinai sužalojo apie 60–70 metų amžiaus nenustatytos tapatybės moterį.

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Panevėžyje, Smėlynės pervažoje, traukinys kliudė vyrą. Nelaimės metu vyras buvo bėgių viduryje, todėl išgyveno. Atvykus ugniagesiams, vyras gulėjo pervažoje po stovinčio traukinio vagonu, jis prispaustas nebuvo. Nukentėjusysis buvo perduotas medikams ir paguldytas į Panevėžio Respublikinės ligoninės reanimacijos skyrių.

Tegai:
traukinys, Šiaulių rajonas, Lietuva
Dar šia tema
Raseinių rajone traukinys partrenkė ant geležinkelio buvusias avis
Lenkijoje traukinys partrenkė automobilį su neblaiviais ukrainiečiais
Rytų Lietuvoje keleivinis traukinys partrenkė žmogų