Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas, archyvinė nuotrauka

Puškovas papasakojo apie "lenkų idėją" suskaidyti Rusiją į tris dalis

(atnaujinta 15:12 2020.01.16)
Rusijos senatorius pažymėjo, kad buvusio JAV prezidento patarėjo nacionalinio saugumo klausimais manymu, Rusijos valdžia "negalėjo valdyti tokios didžiulės teritorijos iš Maskvos"

VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas tiesioginiame laidos "Vakaras su Vladimiru Solovjovu" eteryje kanale "Rossija 1" papasakojo apie "lenkų idėją suskaidyti Rusiją į tris dalis".

Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владимир Трефилов

Anot parlamentaro, 1990 metais buvęs JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Zbignevas Bžezinskis parašė straipsnį, kuriame pasiūlė Rusijai pagalvoti apie "suskaidymą į tris dalis". Puškovas pareiškė, kad susitikęs Vašingtone su Bžezinskiu, paklausė jo apie šią publikaciją.

Senatorius pažymėjo, kad buvusio patarėjo idėja nebuvo pokštas. Anot Bžezinskio, Rusijos valdžia "negalėjo valdyti tokios didžiulės teritorijos iš Maskvos".

"Taip jūs turėsite tris centrus: Maskvą, Jekaterinburgą ir, jei norite, Chabarovską, arba Krasnojarską. Ir turėsite tris balsus Jungtinėse Tautose. Štai tokia buvo Lenkijos idėja", — pacitavo Puškovas savo pašnekovą.

Tegai:
Lenkija, lenkai, Aleksejus Puškovas, Rusija
Dar šia tema
Puškovas priminė, kad Lenkija "prašėsi Hitleriui į sąjungininkes"
Puškovas pareiškė, kad karas tarp JAV ir Irano "palaidotų" Trampą
Puškovas įtaria, kad Estijos valdžia pažeidė Konstituciją