Sergejus Lavrovas

Lavrovas: melas apie Didįjį Tėvynės karą naudojamas Rusijai susilpninti

(atnaujinta 22:47 2020.01.18)
Sergejus Lavrovas pasmerkė paminklų sovietų kariams — Europos išvaduotojams nugriovimą, taip pat paragino pradėti dialogą, paremtą archyviniais dokumentais

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Varšuva bando įtikinti Vakarų šalis, kad sausio 23 dieną Jeruzalėje vyksiančiame Pasauliniame Holokausto forume jos propaguotų Lenkijos požiūrį į Antrojo pasaulinio karo rezultatus, pareiškė laikinai einantis Rusijos užsienio reikalų ministro pareigas Sergejus Lavrovas spaudos konferencijoje, skirtoje 2019 metų Rusijos diplomatijos veiklos rezultatams, praneša RIA Novosti.

Pasak jo, "bandymai apšmeižti mūsų šalį, atsižvelgiant į Antrojo pasaulinio karo rezultatus, Antrojo pasaulinio karo priežastį, ir bandymai panaudoti šį melą, siekiant šiandien susilpninti Rusijos pozicijas tarptautinėje arenoje, bus tęsiami".

Apie Holokausto aukų atminimą

"Kitą savaitę Jeruzalėje vyks tarptautinis renginys, skirtas Holokausto aukų atminimui. Jame dalyvaus prezidentas Vladimiras Putinas. Ir mes tikrai žinome, kad mūsų kolegos iš Lenkijos, nors prezidentas (Andžejus) Duda paskelbė, kad į jį nevyks, bando įtikinti šio renginio dalyvius iš Vakarų, įskaitant JAV ir kai kuriuos Europos lyderius, kad savo kalbose jie išreikštų Lenkijos požiūrį į Antrąjį pasaulinį karą", — pareiškė Lavrovas.

"Tokie metodai yra visiškai nepadorūs, atsižvelgiant į renginį, kuriame jie gali bandyti tai padaryti", — pabrėžė Lavrovas.

Forumas skirtas 75-osioms metinėms, kuomet sovietų kariuomenė išlaisvino nacių koncentracijos stovyklą Aušvice 1945 metų sausio 23 dieną. Dalyvauti renginiuose, kurių pagrindinė dalis vyks Jeruzalės muziejuje "Jad Vašem", pakviestos delegacijos iš dešimties pasaulio šalių. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, kurį į Jeruzalę pakvietė Izraelio prezidentas Reuvenas Rivlinas, kaip tikimasi, ne tik dalyvaus tarptautiniame forume, bet ir Leningrado blokadininkų paminklo atidarymo ceremonijoje centriniame Jeruzalės parke.

Apie paminklų sovietų kareiviams nugriovimą

"Aš visiškai pritariu tiems, įskaitant Čekijos prezidentą Milošą Zemaną, kurie pasisako prieš to karo paminklų sunaikinimą", — pasakė Lavrovas.

Jis apgailestauja, kad jo kolegos iš Lenkijos griaudami paminklus pateikia argumentus, esą Lenkija neįsipareigojo išsaugoti paminklus, kurie stovi ne kapinėse, o pasirengusi apsaugoti tik tuos memorialus, kurie pastatyti laidojimo vietose.

"Tai yra tam tikras smulkmeniškumas. Jei mes taip žiūrėsime į šį klausimą, greičiausiai, prarasime žmogiško padorumo jausmą", — įsitikinęs jis.

Apie neonacizmą Europoje

Sergejus Lavrovas mano, kad ES šalys bando perrašyti Antrojo pasaulinio karo rezultatus. Ypatingą stropumą čia rodo Baltijos šalys. Lavrovas įsitikinęs, kad bandymai apšmeižti Rusiją bus tęsiami.

Jis taip pat pažymėjo, kad tarptautinės organizacijos kasmet priima rezoliucijas, smerkiančias nacizmo šlovinimą.

"Kaip mes galime reaguoti į tai, kad neonacizmas klesti ES? Mes galime tik sugėdinti juos. Ką mes ir darome", — apibendrino Lavrovas.

Tegai:
sovietų kariai, Didysis Tėvynės karas, Rusija, Sergejus Lavrovas
Dar šia tema
Putinas ir Lenkija: kas iš tikrųjų klastoja istoriją
Politologas: Baltijos šalys ir Lenkija nori perrašyti istoriją, kad įsiteiktų JAV
Lietuvoje klesti "istorijos politika": Povilo Plechavičiaus atvejis
Ekspertas: Lenkija sovietų kareivius pavertė "okupantais"
"Iš vieno siaubo į kitą": Rusijoje rastas vokiečių kareivio laiškas
Federacijos taryba

RF taryba įvertino Čekijos planus gauti kompensaciją sprogimus Vrbeticoje

(atnaujinta 15:39 2021.05.10)
Čekija ketina susigrąžinti iš Rusijos mažiausiai 47 mln. dolerių kompensaciją už 2014 metų karinių sandėlių sprogimų padarinius

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Rusija neketina mokėti už absurdiškus Čekijos kaltinimus, RIA Novosti sakė Federacijos tarybos tarptautinio komiteto vadovo pirmasis pavaduotojas, į pensiją išėjęs FSB generolas Vladimiras Džabarovas.

Jis pakomentavo pranešimus, kad Čekija ketina iš Rusijos susigrąžinti mažiausiai milijardą kronų (apie 47 mln. USD) kaip kompensaciją už 2014 metų karinių sandėlių sprogimų padarinius.

"Jie nebežino, ką dar susigalvoti. Kodėl mes turėtume jiems ką nors mokėti? Nebuvo atliktas tyrimas, nebuvo nustatyta visų faktų. Niekas jiems nemokės, tai yra absurdas", — sakė jis.

Jis pridūrė, kad Čekijos ministras pirmininkas per daug žaidė siūlydamas Europos šalims išsiųsti Rusijos diplomatus. Anot senatoriaus, tokia politika yra būtent premjero žaidimas, kuris "labai nori įtikti amerikiečiams"

Tuo pačiu metu Džabarovas pažymėjo gerus Rusijos ir Čekijos tautų santykius.

Balandžio viduryje Praha apkaltino Rusijos slaptąsias tarnybas sprogimo organizavimu šaudmenų sandėlyje Vrbeticoje, per kurį žuvo du žmonės. Kremlius šiuos kaltinimus pavadino piktinančiais ir nepagrįstais.

Čekija išsiuntė 18 Rusijos diplomatų, kuriems Rusija paskelbė 20 Čekijos ambasados ​​darbuotojų persona non grata. Todėl pagal pariteto principą septyni diplomatai ir 25 techniniai darbuotojai turėtų likti abiejų šalių diplomatinėse atstovybėse.

Kaip Prahos palaikymo ženklą Rusijos diplomatai buvo išsiųsti iš kelių Europos šalių — Slovakijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Čekijos ministro pirmininko išvakarėse Andrejus Babis paragino ES šalis parodyti solidarumą ir išsiųsti bent vieną rusą.

Rusijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad diplomatų išsiuntimas ir vienašalės sankcijos kai kurioms šalims tapo "neadekvačiais įrankiais". Pasak oficialios Rusijos URM atstovės Marijos Zacharovos, tai yra nešvarūs politiniai žaidimai, kurie griauna tarptautinių santykių audinį.

Tegai:
Rusija, Čekija, Rusijos Federacija
Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas

Puškovas papasakojo, apie kokią Rusiją svajoja Baidenas

(atnaujinta 11:09 2021.05.10)
Anksčiau Turkijos agentūros "Anadolu" žurnalistas rašė apie JAV norą grąžinti Rusiją į Boriso Jelcino prezidentavimo metus

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas "Telegram" papasakojo, apie kokią Rusiją svajoja JAV prezidentas DŽo Baidenas.

"Baidenas svajoja apie 90-ųjų Rusiją, tai yra apie priklausomą ir paklusnią Rusiją, panašią į Ukrainą. Tačiau Rusijos ten nesugrąžinti: tai praeitis", — sakė Puškovas.

Senatorius paragino Amerikos lyderį "nustoti svajoti" ir pabrėžė, kad Baideno viltys nepasiteisins.

Anksčiau Turkijos agentūros "Anadolu" žurnalistas Ilyas Kemaloglu rašė apie JAV norą grąžinti Rusiją į Boriso Jelcino prezidentavimo metus.

Dar šia tema
"Akivaizdus melas": karo ekspertas apie NATO signalą Rusijai
Ekspertas įvertino Suomijos žvalgybos pranešimą apie Rusijos veiklą Europoje
"Putinas įspėjo varžovus". Ką užsienio žiniasklaida rašė apie Pergalės paradą
Vladimiras Putinas

Elžbietos II pusbrolis apkaltintas bandymu parduoti susitikimą su Putinu

(atnaujinta 14:05 2021.05.10)
78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II pusbrolis, Kento princas Maiklas buvo apkaltintas bandymu parduoti galimybę susitikti su Vladimiru Putinu, praneša BBC Rusijos tarnyba, remdamasi "Sunday Times".

Britų leidimo žurnalistai atliko tyrimą, kurio metu jie prisidengdami privačios įmonės atstovais susitiko su Kento princu. Susitikime jiems buvo pasakyta, kad princas gali juos supažindinti su Putinu. Šio pristatymo tikslas liko neaiškus. Jo draugas, skaitymo markizas, vėliau jį apibūdino kaip "neoficialų karalienės ambasadorių Rusijoje". Priduriama, kad Maikals savo penkių dienų vizitą į Rusiją galėjo įvertinti maždaug 50 000 svarų. Arba jis gali užfiksuoti vaizdo pranešimą su privačios įmonės rekomendacija už 200 tūkstančių dolerių.

78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti. Tokie susitikimai, pasak jo, neįmanomi be Britanijos ambasados ​​sutikimo ir Rusijos ir Didžiosios Britanijos prekybos rūmų pagalbos. Be to, spaudai buvo priminta, kad Kentskis su Putinu nebuvo susitikęs nuo 2003 metų.

Vėliau pranešta, kad susitikdamas su žurnalistais jis padarė klaidą ir davė nerealius pažadus, dėl kurių nuoširdžiai gailisi.

Tegai:
susitikimas, Vladimiras Putinas, Elžbieta II