RF Saugumo tarybos pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas interviu Pirmajam kanalui metu, 2020 metų sausio 18 d.

Medvedevas papasakojo, kodėl jo Vyriausybė atsistatydino

(atnaujinta 19:10 2020.01.19)
Anot buvusio ministrų kabineto vadovo, jis apskritai yra patenkintas darbo rezultatais, nes ministrams teko dirbti ypač sunkiomis sąlygomis ir pavyko pasiekti apčiuopiamų rezultatų

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Buvęs Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas paaiškino, kodėl buvo priimtas sprendimas dėl ministrų kabineto atsistatydinimo.

"Pirmasis ir svarbiausias dalykas, kurį pasakiau, kai mes susitikome su prezidentu po pranešimo Federalinei asamblėjai, šių metų sausio 15 dieną, kad pranešime išdėstyti tokie didelio masto uždaviniai atnaujinti politinę sistemą, tam tikru mastu net pakeisti valdžios pusiausvyrą šalyje, tai paliečia ir vyriausybę, ir parlamentą, iš dalies prezidentą, teismų sistemą, kad tam, kad priimtų visus šiuos sprendimus, prezidentas turi būti visiškai laisvas tame, kad diskutuotų ir priimtų juos neatsižvelgdamas į kažkokius kitus veiksnius. Įskaitant vyriausybės veiksnį", — pareiškė Medvedevas interviu "Pirmajam kanalui".

Taip pat dabartinis Rusijos Federacijos Saugumo tarybos pirmininko pavaduotojas pažymėjo, kad iš viso jis ministru pirmininku dirbo beveik aštuonerius metus.

"Tai yra ilgas laikotarpis. Per naujausią Rusijos istoriją taip buvo pirmą kartą. Aš pasigilinau į sovietmečio ir net caro laikotarpio istoriją, bet atvirai kalbant, tiek ilgai niekas neužsiėmė šiais klausimais, išskyrus, galbūt, kai kurias figūras", — pažymėjo Medvedevas.

"Todėl visiškai akivaizdu, kad tiek pirmosios, tiek antrosios Vyriausybės vykdomas tas didelis darbas visgi buvo labai ilgas, o tai yra sunkus darbas, susijęs su sprendimų priėmimu ypač sudėtingais klausimais. Į tai taip pat reikia atsižvelgti", — padarė išvadą buvęs premjeras.

Tačiau jis apskritai teigiamai įvertino Vyriausybės, kuri dirbo krizės ir sankcijų sąlygomis, veiklą.

"Na, aš tiesiai pasakysiu, kad kaip asmuo, kuris beveik aštuonerius metus buvo atsakingas už Vyriausybės darbą, aš apskritai esu patenkintas tuo, kaip viskas vyko ir kaip dirbo aukščiausia vykdomoji valdžia", — pasakė jis.

Medvedevas pridūrė, kad galutinius įvertinimus visada pateikia žmonės, tačiau darbo organizavimo ir išspręstų užduočių požiūriu tai buvo nepaprastai svarbus ir sunkus laikas, kai reikėjo atnaujinti daugelio sričių darbą sunkioje ekonominėje situacijoje, krentant energijos kainoms ir esant sankcijoms po Krymo sugrįžimo į Rusijos Federaciją.

Ministrų kabinetui, jo teigimu, teko daryti tai, ko anksčiau dar nedarė ministrų kabinetas — užsiimti importo pakeitimu, kurio dėka Rusijoje pasirodė nauji vidaus produktai ir prekės. Be to, buvęs ministras pirmininkas priminė, kad ministrų kabinetui kartu su centriniu banku pavyko sureguliuoti infliacijos, kuri dabar siekia tris procentus ir yra žemiausia šalies istorijoje, klausimą.

Medvedevas taip pat pareiškė, kad pareigose, kurias jis pradėjo eiti po atsistatydinimo iš ministro pirmininko posto, nėra nieko jam netikėto. Jis priminė, kad Saugumo taryba rengia "prezidentui svarbiausius sprendimus saugumo, šalies suvereniteto užtikrinimo srityje".

Tegai:
Vyriausybė, Dmitrijus Medvedevas, Rusija
Dar šia tema
Atsistatydino Rusijos vyriausybė
Vokietijos ekspertas pakomentavo Rusijos vyriausybės atsistatydinimą
Mišustinas pažadėjo kardinalius pokyčius Rusijos vyriausybėje
JAV Valstybės departamentas pakomentavo Rusijos vyriausybės atsistatydinimą
Krovininis traukinys

Kaliningrade atsiras naujas krovininio transporto ir logistikos centras

(atnaujinta 11:29 2020.08.11)
Manoma, kad kroviniai į Rusiją ir iš jos praeis per transporto ir logistikos centrą, taip pat kroviniai, gabenami iš Europos į Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono šalis ir priešinga kryptimi

VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Rusijos transporto ministerija, Kaliningrado srities vyriausybė ir "Rusijos geležinkeliai" pasirašė susitarimą dėl krovinių pervežimo ir logistikos centro "Zapadnyj" sukūrimo regione, pranešė ministerija.

"Rugpjūčio 7 dieną Kaliningrade buvo pasirašyta Rusijos susisiekimo ministerijos, Kaliningrado srities vyriausybės ir Rusijos geležinkelių sąveikos sutartis. Kaip dokumento dalį šalys susitarė dėl bendradarbiavimo įgyvendinant federalinį projektą "Transporto ir logistikos centrai", įtrauktas į magistralinės infrastruktūros modernizavimo ir išplėtimo išsamų planą laikotarpiui iki 2024 metų. Susitarimo objektas yra centrinio krovininio multimodalinio transporto ir logistikos centro "Zapadnyj" sukūrimas Dzeržinskajos Novajos stoties krovinių sektoriaus pagrindu", — sakė įstaigos spaudos tarnyba.

Susisiekimo ministerija pažymi, kad tai yra ketvirtoji sutartis, pasirašyta su Rusijos Federacijos subjektais įgyvendinant federalinį projektą "Transporto ir logistikos centrai". Anksčiau panašūs dokumentai buvo pasirašyti Kalužsko, Sverdlovsko ir Maskvos regionuose.

Dėl savo vietos transporto ir logistikos centras "Zapadnyj" atliks eksporto-importo centro vaidmenį, per kurį prekės eis tiek į Rusiją, tiek iš jos, taip pat prekės, siunčiamos iš Europos į Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono šalis ir atgaline kryptimi.

Pagrindiniams projekto parametrams apskaičiuoti buvo sukurtas skaitmeninis "Transporto ir logistikos centro" tinklo modeliavimo modelis, naudojantis Rusijos transporto ministerijos suformuotos Rusijos transporto ir ekonominės pusiausvyros duomenimis su prognoze iki 2035 metų.

Modelis patvirtino projekto skaičiavimus, įskaitant: krovinių bazę, prekių judėjimo greitį naudojantis tinklo infrastruktūra, reikiamą tinklo įrenginių pajėgumą.

"Kaliningrado sritis aktyviai dalyvavo įgyvendinant federalinį projektą "Transporto ir logistikos centrai". Tai yra geras federalinių ir regioninių valdžios institucijų, taip pat suinteresuotų investuotojų bendro darbo pavyzdys. Susitarimas taps pagrindu pasiekti Rusijos prezidento ir vyriausybės iškeltus tikslus sukurti pagrindinį transporto ir logistikos centrų tinklą", — Rusijos Federacijos transporto ministerija cituoja transporto ministro pavaduotojo Aleksejaus Semionovo žodžius.

Tegai:
krovinių vežimas, Kaliningradas
Dar šia tema
Ekspertas: Baltarusijai visai nenaudinga gabenti naftą per Lietuvą
Liepą kainos Lietuvoje mažėjo 0,3 proc.: labiausiai pigo drabužiai ir avalynė
Rusijos užsienio reikalų ministerija

Rusijos užsienio reikalų ministerija pakomentavo situaciją Baltarusijoje

(atnaujinta 09:57 2020.08.11)
Baltarusijos prezidento rinkimai įvyko rugpjūčio 9 dieną. Uždarius balsavimo punktus Minske ir kituose miestuose, prasidėjo protestai

VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Maskva atidžiai stebėjo pokyčius Baltarusijoje rinkimų kampanijos metu, komentare teigė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

"Maskva atidžiai stebėjo įvykių raidą per visą rinkimų kampaniją Baltarusijoje. Nepaisant atskirų pajėgų bandymų surengti didelio masto protesto akcijas pasibaigus balsavimui, valdžia sugebėjo užkirsti kelią pavojingam eskalavimui situacijoje", — teigė Rusijos URM.

"Esame įsitikinę, kad Baltarusijos žmonių pasirinkimas leis mums toliau spręsti problemas, su kuriomis susiduria respublika ir prisidės prie mūsų broliškų šalių draugystės stiprinimo", — padarė išvadą ministerija.

Baltarusijos prezidento rinkimai įvyko rugpjūčio 9 dieną. Uždarius rinkimų apylinkes Minske ir kituose miestuose, prasidėjo protestai, kurios tęsėsi iki ryto, dėl kurių yra sulaikytųjų ir aukų. Teisėsaugos pajėgos protestuotojams išsklaidyti naudojo garsines granatas, vandens patrankas ir, kai kurių šaltinių teigimu, gumines kulkas.

Tegai:
rinkimai, Baltarusija, Rusija
Dar šia tema
Skvernelis: Lietuvai rūpi Baltarusijos ateitis
Ekspertas: Baltarusijai visai nenaudinga gabenti naftą per Lietuvą
Klaipėdos uostas, archyvinė nuotrauka

Aplinkos ministerija paskelbė Klaipėdos uoste įvykusio incidento detales

(atnaujinta 13:03 2020.08.11)
Sekmadienį įvykus incidentui Klaipėdos jūrų uoste, Aplinkos apsaugos agentūros specialistai nuvyko į įvykio vietą ir paėmė vandens mėginius, skirtus išsiliejusių naftos produktų identifikavimui bei teršalų koncentracijai nustatyti

VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Pirmieji atliktų tyrimų rezultatai rodo, kad incidento metu į aplinką pateko dyzelinas, praneša Aplinkos ministerija Facebook paskyroje.

"Sekmadienį įvykus incidentui Klaipėdos jūrų uoste, Aplinkos apsaugos agentūros specialistai nuvyko į įvykio vietą ir paėmė vandens mėginius, skirtus išsiliejusių naftos produktų identifikavimui bei teršalų koncentracijai nustatyti", — teigiama pranešime.

Paaiškėjo, kad incidento metu į aplinką pateko dyzelinas. Mėginių, paimtų ties I ir II Melnrage, rezultatai, skirti nustatyti išsiliejusių teršalų koncentraciją paviršiniuose vandenyse, turėtų paaiškėti rytoj.

Pabrėžiama, kad gavus tyrimų rezultatus ir žinant kokia medžiaga ar medžiagų̨ mišinys išsiliejo akvatorijoje, Aplinkos apsaugos departamentas įvertins padarytą žalą aplinkai, kurią privalės atlyginti už įvykusį incidentą atsakingi asmenys.

Tegai:
cheminiai teršalai, uostas, Klaipėda
Dar šia tema
Ekspertas: Baltarusijai visai nenaudinga gabenti naftą per Lietuvą
Papasakota apie aviacijos sektoriaus atsigavimo perspektyvas