Rusijos Valstybės Dūmos liberalų demokratų frakcijos vadovas Vladimiras Žirinovskis

Žirinovskis įvardijo TSRS žlugimo priežastį

(atnaujinta 19:53 2020.01.24)
Politiko teigimu, jei Tarybų Sąjungos komunistai tuo metu būtų sutikę padalinti partiją į dvi partijas — konservatorių ir socialdemokratų — Tarybų Sąjunga būtų amžina

VILNIUS, sausio 24 — Sputnik. TSRS egzistavusi vienpartinė sistema tapo viena pagrindinių šalies žlugimo priežasčių. Apie tai savo Telegram kanale parašė Rusijos Valstybės Dūmos liberalų demokratų frakcijos vadovas Vladimiras Žirinovskis.

Rusijos liberaldemokratų partijos (LDPR) frakcijos Rusijos Federacijos Valstybės Dūmoje vadovas Vladimiras Žirinovskis, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владимир Федоренко

Politiko teigimu, daugiapartinė sistema Tarybų Sąjungoje būtų galėjusi užkirsti kelią ją ištikusiam likimui.

"Vienpartinis režimas sunaikino TSRS. Jei komunistai tuo metu būtų sutikę padalinti Tarybos Sąjungos komunistų partiją į dvi partijas — konservatorių ir socialdemokratų — ir tarp jų vyktų tikra konkurencija, Tarybų Sąjunga būtų amžina!" — pareiškė Žirinovskis.

1990 metais Žirinovskis įkūrė Sovietų Sąjungos liberalų demokratų partiją, kuri vėliau tapo viena iš pirmųjų opozicijos partijų, alternatyvių Tarybos Sąjungos komunistų partijai. Po metų ji buvo perregistruota kaip Rusijos liberalų demokratų partija.

Faktiškai TSRS žlugo 1991 metų gruodžio 25 dieną, kai Michailas Gorbačiovas, kreipdamasis į sovietų žmones, paskelbė baigęs savo prezidentavimą.

Prieš tai gruodžio 8 dieną Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos vadovai pasirašė susitarimą, kuriame buvo paskelbtas TSRS egzistavimo nutraukimas ir Nepriklausomų Valstybių Sandraugos kūrimas. Šis aktas pateko į istoriją kaip Belovežo susitarimas.

Tegai:
politinės partijos, TSRS, Vladimiras Žirinovskis
Dar šia tema
Žirinovskis Ukrainą pavadino karo kurstytoja
Žirinovskis apkaltino Jelciną "pagrindiniu nusikaltimu Rusijos istorijoje"
Lukašenka gali patekti į istoriją kaip vienytojas, pareiškė Žirinovskis
Žirinovskis Raudonojoje aikštėje dalino pinigus "baudžiauninkams ir vergams"