Rusijos Federacijos Valstybės Dūmos pastatas Maskvoje, archyvinė nuotrauka

Valstybės Dūma paragino JAV mąstyti ne apie karinę konkurenciją, o apie stabilumą

(atnaujinta 22:04 2020.01.27)
Dūmos atstovas pabrėžė, kad Rusijos karinis biudžetas 15 kartų mažesnis nei JAV, tačiau Rusija naudojasi poreikiais, kurie šiandien egzistuoja įsigyjant ginklus, aprūpinant ginkluotąsias pajėgas ir, žinoma, vykdant vyriausiojo vado nustatytas užduotis

VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. Rusijos Valstybės Dūmos gynybos komiteto pirmininko pavaduotojas Jurijus Švitkinas, komentuodamas amerikiečių admirolo patarimą sąjungininkams imtis pavyzdžio iš Rusijos Federacijos gynybos srityje, rekomendavo JAV nukreipti pastangas ne konkuruoti su Rusija, o stiprinti stabilumą pasaulyje, praneša RIA Novosti.

"Aš rekomenduočiau JAV nukreipti pastangas ne konkuruoti su mūsų šalimi, o stiprinti bendradarbiavimą su mūsų šalies ginkluotosiomis pajėgomis, dalyvauti kovoje su terorizmu, kurio yra gana daug, ir apskritai — stiprinti atitinkamą stabilumą apskritai globaliu mastu. Manau, kad tai bus naudingiau", — pasakojo Švitkinas.

Pavaduotojas pažymėjo, kad Rusijos karinis biudžetas yra 15 kartų mažesnis nei JAV biudžetas, tačiau Rusijos Federacija naudojasi poreikiais, kurie šiandien egzistuoja įsigyjant ginklus, aprūpinant ginkluotąsias pajėgas ir, žinoma, vykdant vyriausiojo vado nustatytas užduotis.

"Taip pat noriu pasakyti, kad mes jokiu būdu nesistengiame stiprinti karinio potencialo. Mes siekiame stiprinti šalies gynybinius pajėgumus, remdamiesi iššūkiais ir grėsmėmis, kurios, deja, kyla būtent iš NATO bloko, įskaitant JAV. Ir atitinkamų bazių dislokavimas prie mūsų sienų, ir pratybos vyksta dešimt kartų dažniau nei pas mus, ir taip toliau", — apibendrino Švitkinas.

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad JAV karinio jūrų pajėgų Europoje vadas admirolas Džeimsas Fogas (James Foggo) interviu "Defense Writers Group" teigė, kad Vašingtono sąjungininkai, kurie siekia sustiprinti gynybą, turėdami ribotus išteklius, turėtų imti pavyzdį iš Rusijos.

Tegai:
biudžetas, Rusija, JAV
Dar šia tema
JAV ketina kovoti kosmose. Kaip reaguos Rusija?
Rusija sumažins naftos tiekimą Baltarusijai