Sevastopolio panorama, archyvinė nuotrauka

Kryme naujos sankcijos aiškinamos sumaištimi Europos Sąjungoje

(atnaujinta 12:14 2020.01.29)
ES dar septynis rusus įtraukė į sankcijų sąrašą dėl 2019 metais Kryme vykusių rinkimų, sankcijos numato draudimą keliauti į ES šalis ir turto įšaldymą

VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Naujosios sankcijos Krymui yra tik politinis ekranas ir liudija apie sumaištį, vyraujančią Europos Sąjungoje, sakė Krymo respublikos parlamento pirmininko pavaduotojas Vladimiras Bobkovas.

ES dar septynis rusus įtraukė į sankcijų sąrašą dėl 2019 metais Kryme vykusių rinkimų. Visų pirma, apribojimai buvo taikomi Sevastopolio įstatymų leidžiamosios asamblėjos pirmininkui Vladimirui Nemcevui, regiono ministrų tarybos vadovui Jurijui Gocaniukui ir laikinajam Sevastopolio valdytojui Michailui Razvožajevui. Sankcijos numato draudimą keliauti į ES šalis ir turto įšaldymą.

"Europos Sąjunga, kuri deklaruoja savo vienybę ir visais įmanomais būdais bando ją parodyti, toli gražu nėra vieninga. Nėra vieningos politikos. Dar vienas sankcijų paketas yra politinis demaršas", — RIA Novosti sakė Bobkovas.

Anot jo, sankcijos yra netinkamos politikos Krymo, kaip Rusijos Federacijos subjekto, atžvilgiu tęsinys.

"Šios sankcijos nekelia jokios grėsmės <...>. Europos pareigūnai yra priversti priimti tokius sprendimus, spaudžiami Vakarų patarėjų, neatsižvelgdami į savo piliečių nuomonę, kad juos kuriam laikui paliktų ramybėje", — padarė išvadą vicepirmininkas.

Anksčiau panašų požiūrį išreiškė Razvožajevas, kuriam buvo taikomi apribojimai. Jis pabrėžė, kad nėra nustebęs, ir priminė, kad apribojimų politika kenkia Europos verslo interesams.

Individualios sankcijos Rusijos ir Ukrainos piliečiams pirmą kartą buvo įvestos 2014 metų kovo mėnesį. Nuo to laiko jos reguliariai pratęsiamos šešiems mėnesiams. Paskutinį kartą jas numatyta taikyti iki 2020 metų kovo 15 dienos.

Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
© Sputnik /
Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
Tegai:
sankcijos, Krymas, rusai, ES
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (247)
Dar šia tema
Ekspertas: Baltijos šalys nori būti "šventesnės už popiežių" sankcijų Rusijai srityje
JAV sankcijos padeda Rusijai didinti naftos eksportą
Latvija pakomentavo JAV sankcijų įvedimą Ventspilio merui