Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka

Zacharova perspėjo apie "mirtinas pasekmes" perrašant istoriją

(atnaujinta 20:13 2020.01.30)
Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė palygino polinkį klaidingai pateikti istoriją su epidemija ir paragino kovoti su ja, kaip žmonija kovoja su pandemijomis

VILNIUS, sausio 30 — Sputnik. Istorijos perrašymas ir alternatyvių Antrojo pasaulinio karo versijų primetimas įgavo kritinį pagreitį ir gali sukelti mirtinų pasekmių pasauliniu mastu, sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

"Istorijos perrašymo praktika, neprincipingas sistemingas alternatyvios versijos ar pagrindinės XX amžiaus tragedijos (Antrasis pasaulinis karas — Sputnik) priežasčių primetimas įgavo kritinį pagreitį. Dabar susiduriame su tikru istoriniu virusu, kuris gali sukelti tikrai mirtinų padarinių, galbūt net pasauliniu mastu", — sakė Zacharova.

Pasak jos, šiandien, sutelkiant dėmesį į politinę konjunktūrą, o kartais tik į savo ambicijas ir asmeninius interesus, bandoma sugriauti pasaulio tvarką, kurios pagrindinis tikslas — vengti pasaulinių karų.

Zacharova priminė, kad vos prieš 15 metų, kai 2005 metų sausį pirmą kartą buvo paminėta Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena, Lenkijos prezidentas nedviprasmiškai pareiškė, kad Aušvico koncentracijos stovyklą išlaisvino sovietų kariuomenė. Jis taip pat pasveikino salėje buvusius išvaduotojus.

Šiais metais Lenkijos prezidentas net neatvyko į Izraelį per Holokausto aukų atminimo dieną. Savo ruožtu Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis savo vizito Lenkijoje metu Tarybų Sąjungą pavadino viena iš Antrojo pasaulinio karo kaltininkų. Be to, jis paminėjo, kad Aušvicą "išlaisvino" ukrainiečiai.

Anksčiau JAV ambasada Danijoje Holokausto aukų atminimo dienos proga paskelbė įrašą, kuriame buvo teigiama, kad Aušvico koncentracijos stovyklą išvadavo amerikiečiai. Panašią publikaciją išplatino vokiečių žurnalas "Der Spiegel".

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas susitikime su veteranais ir viešųjų patriotinių asociacijų atstovais teigė, kad tiesa apie Antrąjį pasaulinį karą užsienyje kartais sąmoningai slepiama valstybės lygmeniu.

Tegai:
Marija Zacharova, Antrasis pasaulinis karas, istorija
Dar šia tema
Lietuvą ir Lenkiją išgąsdino Putino pateikta istorinė tiesa
Pagrindinė Holokausto pamoka, apie kurią pamiršo politikai
Britų aktyvistas klimato pokyčius lygina su Antruoju pasauliniu karu
"Užmiršti kariai" vadovas: jei ieškosiu Raudonosios armijos karių, mane įkalins
"Neleisime atimti pergalės": mitingas Klaipėdos išvadavimo metinių proga

Paskelbtas pergalingo Tuktamyševos čiuožimo "Grand Prix" etape Maskvoje vaizdo įrašas

(atnaujinta 17:04 2020.11.23)
Iš viso Rusijos rinktinė iškovojo vienuolika medalių iš dvylikos. Antrąją vietą užėmė Aliona Kostornaja, trečiąją — Anastasija Guliakova

Tarptautinė dailiojo čiuožimo sąjunga (ISU) paskelbė vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas pergalingas Rusijos dailiojo čiuožimo sportininkės Elizavetos Tuktamyševos čiuožimas "Grand Prix" etape Maskvoje. Vaizdo įrašas paskelbtas Facebook.

"Grand Prix" Maskvos etapas vyko sporto rūmuose "Megasport".

Vaizdo įraše galima pamatyti dalis sportininkės laisvosios programos. Jai pavyko įvykdyti du akselius su trimis su puse apsisukimais.

 Tuktamyševa iš viso surinko 223,39 taško ir užėmė pirmąją vietą, aplenkusi Alioną Kostornają (220,78) ir Anastasiją Guliakovą (199,03). Iš viso Rusijos rinktinė iškovojo vienuolika medalių iš dvylikos.

Tuktamyševa, komentuodama savo pergalę, pareiškė, kad buvo šokiruota ir nesitikėjo tokio rezultato.

Tegai:
Rusija, dailusis čiuožimas
Kalėdiniai žaislai

Latvija yra viena didžiausių Kalėdinių žaislų tiekėja į Maskvą

(atnaujinta 16:01 2020.11.23)
Tokių siuntų didelis importas į Rusijos Federaciją prasideda daugiausia rugpjūtį, o įforminimo pikas prasideda rugsėjį - spalį

VILNIUS, lapkričio 23 — Sputnik. Latvija tiekia Maskvai daug Kalėdinės produkcijos šventėms. Apie tai pranešė Maskvos regioninės muitinės spaudos tarnyba.

Tokių prekių didelis importas prasideda daugiausia rugpjūtį, o muitinės įforminimo pikas prasideda rugsėjo - spalio mėnesiais.

Nuo metų pradžios Maskvos regioninėje muitinėje buvo įforminta 1,9 tūkstančio eglutės žaisliukų ir Naujametinių papuošimų — tai dešimt procentų daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Tuo tarpu, nuo rugsėjo pradžios buvo įforminti 74 procentai prekių, o nuo sausio iki balandžio deklaruota mažiau nei vienas procentas visos Naujametinės prekių apimties.

"Pagrindinė Naujųjų metų ir Kalėdų švenčių produktų importuotoja buvo Kinija, taip pat dideli prekių kiekiai buvo tiekiami iš Latvijos, Suomijos, Nyderlandų ir Lenkijos", — rašoma pranešime.

Katalikai ir stačiatikiai Kalėdas švenčia skirtingu metu. Taip yra dėl to, kad skaičiavimams buvo naudojami skirtingi kalendoriai — Juliano ir Grigaliaus. Katalikams įprasta Kalėdas švęsti prieš Naujuosius metus — gruodžio 25 dieną, o stačiatikiams jau po — sausio 7 dieną.

Tegai:
žaislai, Naujieji metai, Kalėdos, Rusija, Latvija
Dar šia tema
Sinoptikai paspėliojo, kokių orų lietuviai gali sulaukti per Kalėdas
"Maxima" per šv. Kalėdas nedirbs, o per kitas šventines dienas dirbs trumpiau
Slidus kelias

Vairuotojai Lietuvoje perspėjami apie plikledį

Vairuotojų prašoma atsižvelgti į kelio dangos būklę ir pasirinkti saugų važiavimo greitį, o ne maksimaliai leistiną

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Lietuvos kelių direkcija perspėjo vairuotojus apie apsunkintas eismo sąlygas kai kuriose šalies dalyse.

Šiaulių ir Tauragės apskrityse bei Ukmergės rajone eismo sąlygas sunkina plikledis, slidūs kelių ruožai yra barstomi, tačiau vairuotojų prašome atsižvelgti į kelio dangos būklę ir pasirinkti saugų, o ne maksimaliai leistiną, greitį bei nedaryti staigių manevrų.

Likusioje šalies dalyje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia drėgnos.

Dabar Lietuvoje be kritulių. Oro temperatūra svyruoja nuo 1 iki 5 laipsnių šilumos, pajūryje — iki 9 laipsnių šilumos.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, dieną palis daug kur. Aukščiausia oro temperatūra sieks nuo 4 iki 9 laipsnių šilumos.

Lapkričio orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik
Lapkričio orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
vairuotojai, Lietuva, orų prognozė