Pergalės paradas

Antrojo pasaulinio karo veteranai JAV atvyks į Rusiją per Pergalės dieną

(atnaujinta 11:54 2020.02.14)
JAV nevyriausybinės organizacijos "Greatest Generations Foundation" prezidentas pažymėjo, kad "jei tai ne sovietų armijos didvyriai, sąjungininkai vakariniame fronte nebūtų nugalėję vokiečių"

VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Dvylika Antrojo pasaulinio karo veteranų iš Jungtinių Valstijų gegužę atvyks į Rusiją, paminėti Antrojo pasaulinio karo pabaigos metines Maskvoje, pasakojo RIA Novosti Amerikos nevyriausybinės organizacijos "Greatest Generations Foundation" prezidentas Timotis Davisas.

"Aš pagalvojau, kad minint 75-ąsias Antrojo pasaulinio karo pabaigos metines Europoje, reikia atkreipti dėmesį į Rytų frontą ir paremti kelių išgyvenusių Antrojo pasaulinio karo veteranų iš JAV kelionę į Rusiją, kad šią svarbią datą mūsų istorijoje pažymėtume kartu su Rusijos veteranais gegužės 9 dieną Maskvoje", — sakė nevyriausybinės organizacijos, organizuojančios veteranų keliones į savo buvusius mūšio laukus ir memorialinius kompleksus, prezidentas.

Anot jo, jauniausiam veteranui, planuojančiam atvykti į Rusiją, dabar yra 96 metai, vyriausiajam — 103 metai. Kaip pažymėjo Davisas, JAV veteranų Rusijoje laukia turininga programa.

Karinio parado, skirto 72-osioms pergalės Antrojo pasaulinio karo metinėms, repeticija
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Manoma, kad keturias dienas jie praleis Sankt Peterburge, tris dienas Volgograde ir penkias Maskvoje. Kiekviename mieste jie susitiks su Rusijos veteranais. Be to, svečiai iš JAV taip pat lankysis keliose mokyklose, kad "papasakotų apie savo asmeninę karinę patirtį, patirtus nuostolius ir atminties išsaugojimo svarbą".

Davisas pažymėjo, kad "jei tai ne sovietų armijos didvyriai, sąjungininkai vakariniame fronte nebūtų nugalėję vokiečių". Istorijos perrašyti negalima, reikia sakyti tiesą ir perduoti ją ateities kartoms, pabrėžė jis.

Rusijos valdžia ne kartą pareiškė, kad kai kurios Europos šalys bando perrašyti istoriją. Per pranešimą Federalinei asamblėjai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigė, kad Rusijos Federacija privalo užtikrinti Didžiojo Tėvynės karo tiesą ir užkirsti kelią bandymams suklastoti istoriją.

Tegai:
Pergalės diena, veteranai, JAV, Rusija
Dar šia tema
Makronas apkaltino Rusiją bandymu peržiūrėti Antrojo pasaulinio karo istoriją
Rusijos ambasada Vokietijoje atsakė į Lenkijos ambasadoriaus straipsnį apie karą
Juknevičienė pavadino Putino siūlymą dėl antisemitizmo "klastingu"
Vaistas kuriant vakciną nuo koronaviruso, archyvinė nuotrauka

Rusijoje kuriami lašai, užtikrinantys imunitetą prieš koronavirusą

(atnaujinta 19:14 2020.05.30)
Rusijos Novosibirsko mokslo centre "Vektor" tęsiami klinikiniai vakcinų ir vaistų nuo koronaviruso tyrimai

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Kaip Rusijoje atliekami skiepų nuo COVID-19 tyrimai ir kada planuojama juos užbaigta, papasakojo "Rossija 1" filme Rinatas Maksiutovas, "Vektor" tyrimų centro generalinis direktorius.

Dabar kelios dešimtys laboratorijų visame pasaulyje bando sukurti vakciną nuo koronaviruso. Aktyviai dirba ir Rusijos mokslininkai. Jie planuoja baigti klinikinius tyrimus iki šių metų rugsėjo.

Iš pradžių tyrimų centras tyrė 25 vakcinų variantus. Vėliau buvo išrinkti trys variantai, kurie parodė didžiausią efektyvumą ir kuriuos lengviausia gaminti.

"Vakcinos skiriasi ne tik savo funkcine kilme, bet ir imunizacijos metodu bei schema, štai vienas iš mūsų vaistų, jis netinka klasikiniam būdui suleisti injekcija į raumenis, o švirkščiamas į nosį, tai yra iš esmės jis tiesiog lašamas į nosį" — sakė Maksiutovas.

Vakcinos buvo tiriamos su primatais laboratorinėmis sąlygomis. Anot Maksiutovo, gyvūnai gerai toleravo koronaviruso vakcinas, nepageidaujamų reakcijų nebuvo ir jų temperatūra nekilo. Kai bus patvirtinta, kad vakcina yra visiškai saugi, mokslininkai pradės ją tikrinti su savanoriais.

Klinikinius tyrimus planuojama pradėti birželio pabaigoje - liepos pradžioje ir baigti rugsėjo viduryje. Tam jau buvo išrinkta 300 savanorių. Galutinė grupė bus suformuota likus septynioms dienoms iki tyrimo pradžios. Tie, kurie jau turėjo koronavirusą, į ją nepateks.

Gavus teigiamus rezultatus ir užregistravus vaistą, bus pradedami skiepų vaikams ir pagyvenusiems žmonėms tyrimai. Remiantis Maksiutovo prognozėmis, tai įvyks ne anksčiau kaip 2021 metais.

Anksčiau Rusijos ministro pirmininko pavaduotoja Tatjana Golikova teigė, kad Rusijoje 14 platformų kuriamos 47 vakcinos nuo naujos koronavirusinės infekcijos.

Anot Rusijos mokslininkų, vargu ar imunitetas sezoniniam SARS, taip pat ir prieš anksčiau nustatytus koronavirusus padės nuo COVID-19.

Kaip patikslino centro "Vektor" generalinis direktorius, naujasis koronavirusas smarkiai skiriasi nuo anksčiau nustatytų. Todėl šiuo metu nėra pagrindo manyti, kad imunitetas prieš sezoninius koronaviruso pokyčius užtikrins apsaugą nuo COVID.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
skiepai, COVID-19, koronavirusas, Rusija
Dar šia tema
Gydytojas: manėme, kad koronavirusas praeis taip greitai, kaip SARS ir MERS
Rusijoje įvardyta vakcinos nuo COVID-19 klinikinių tyrimų pradžios data
Virusologas: vakcinų nuo COVID-19 sukūrime negali būti vienas laimėtojas
Aktorius Sergejus Gluško, archyvinė nuotrauka

Pareiškęs, kad "trūksta pinigų", Tarzanas "susirado darbą"

(atnaujinta 19:20 2020.05.29)
Anksčiau dainininkės Natašos Koroliovos sutuoktinis teigė, kad koronaviruso pandemija paveikė jų šeimos biudžetą

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Rusijos aktorius, dainininkas, kultūristas ir "šoumenas" Sergejus Gluško, žinomas slapyvardžiu Tarzan, "Instagram" atsakė kritikams apie pasiūlymą susirasti darbą po to, kai menininkas pasiskundė dėl pinigų trūkumo.

Anksčiau dainininkės Natašos Koroliovos sutuoktinis teigė, kad koronaviruso pandemija paveikė jų šeimos biudžetą. Be to, pasak Gluško, menininkai neturi nė cento, "kitaip nei seneliai".

Aktorius paskelbė nuotrauką, kurioje jis sėdi ant grindų su prijuoste ir skara, o rankose laiko skudurą.

"Aš gavau darbą... pagal profesiją. Gerai išmanau šiuos reikalus. Valykitės kojas prie įėjimo! Palikite purvą už slenksčio", — rašė menininkas.

Tegai:
pinigai, Tarzanas
Traktorius, archyvinė nuotrauka

Baltarusijos prezidentas atskleidė, kiek savo ūkyje turi traktorių

(atnaujinta 17:55 2020.05.30)
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka prisipažino, kad pats dirba traktoriu, pavyzdžiui, pjauna žolę

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka papasakojo, kiek traktorių yra jo kolekcijoje, siužetą apie tai parodė Baltarusijos nacionalinė televizija "ONT".

Penktadienį Baltarusijos vadovas lankėsi Minsko traktorių gamykloje. Kalbėdamasis su gamyklos darbuotojais jis pareiškė, kad asmeniniais tikslais turėjo du traktorius.

"Aš turiu du traktorius. Vienas iš jų man padovanojo šį gamykla. Antrąjį nusipirkau jau seniai", — pasakojo Lukašenka.

Jis taip pat patikslino, kad pats daug dirbo su šia technika.

"Aš dirbu su jūsų traktoriumi: kažkur žolę papjausiu, arba pakabinsiu plūgą", —  pridūrė Baltarusijos vadovas.

Vizito metu gamykloje prezidentui buvo įteikta dovana — galingiausio traktoriaus modelis. Lukašenka pažadėjo jį pastatyti Nepriklausomybės rūmuose — oficiali Baltarusijos prezidento rezidencija.

Tegai:
Minsko traktorių gamykla, traktorius, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija
Dar šia tema
Grynas oras ir sportas: Lukašenka paragino "fiziškai kovoti" su COVID-19
Pirmasis Nausėdos pokalbis su Lukašenka: išreikštas susirūpinimas dėl Astravo AE
Ir pandemija ne kliūtis: Lukašenka sodina medžius Černobylio zonoje
"Pakentėk mėnesį": Lukašenka paragino nesibučiuoti su visais iš eilės