Rusijos Dūma, archyvinė nuotrauka

Dūma pareiškė, kad JAV primeta Lietuvai agresyvią retoriką Rusijos atžvilgiu

(atnaujinta 08:54 2020.02.19)
Anksčiau Lietuvos prezidentas, kalbėdamas saugumo konferencijoje Miunchene, sakė, kad Vašingtonas yra "stiprus Rusijos atgrasymo veiksnys"

VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. JAV primeta Lietuvai agresyvią elgesio liniją prieš Rusiją, kad pateisintų Amerikos kariuomenės stiprinimą Europoje, sakė Rusijos Valstybės Dūmos užsienio reikalų komiteto narys Antonas Morozovas.

"Man atrodo, kad būtent JAV primeta Lietuvai tokią retoriką, norėdamos pateisinti savo karinį buvimą ir plėtrą Europoje ir Baltijos šalyse", — RIA Novosti sakė Morozovas.

Anot jo, Vašingtono veiksmai faktiškai yra Baltijos Respublikų "okupacija". Morozovas taip pat teigė, kad JAV tiesiog ieško pretekstų savo karinėms pajėgoms stiprinti.

Be to, pasak deputato, Maskva į tokį išpuolį reaguos santūriai, nes žino, kad iš tikrųjų iš jos pusės nėra jokios kylančios "grėsmės", apie kurią skelbia Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

Kaip priminė parlamentaras, Rusiją domina geranoriški santykiai ir dialogo plėtra.

Anksčiau Miuncheno saugumo konferencijoje Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda Amerikos kariuomenės dislokavimą savo šalyje ir Baltijos regione pavadino "stipriu Rusijos atgrasymo veiksniu".

Baltijos šalių ir Lenkijos politikai nuolat kalba apie tariamai augančią "Rusijos grėsmę". Neseniai paskelbtoje ataskaitoje Lietuvos valstybės saugumo departamentas pavadino Rusiją "didžiausia grėsme Lietuvos saugumui ir užsienio politikai".

Rusijos ambasada Lietuvoje VSD pranešimą pavadino "ligos istorija", kuri daro "slegiantį įspūdį". Kaip pažymėjo diplomatinė atstovybė, šis dokumentas laikomas orientyru Lietuvoje, šiuo dokumentu turi vadovautis ir derinti savo veiksmus ne tik vyriausybinės, bet ir visuomeninės organizacijos, o jei nesilaikoma VSD nustatytų normų ir taisyklių, prasideda bauginimai, areštai ir sulaikymai.

NATO pajėgos Baltijos šalyse
© Sputnik /
NATO pajėgos Baltijos šalyse
Tegai:
Gitanas Nausėda, Rusija, Lietuva, Rusijos Dūma, NATO
Dar šia tema
VSD paskelbė naują grėsmių Lietuvai vertinimą: didžiausios "grėsmės" — Kinija ir Rusija
"Anksčiau KGB, dabar VSD". Lietuvos rusų spaudos tėvas — apie valdžios kontrolę
Teismas įtraukė VSD į ginčą tarp "Maskvos namų" ir Vilniaus savivaldybės