Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas

Novakas atskleidė Rusijos naftos kainų Baltarusijai pasiūlymo detales

(atnaujinta 15:10 2020.02.23)
Pasak Rusijos Federacijos energetikos ministerijos vadovo, tai iš dalies kompensuos eksporto muitų sumažinimo poveikį

VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. Rusija pasiūlė Baltarusijai palaipsniui mažinti naftos kainos priemoką maždaug dviem doleriais už toną kiekvienais metais, pareiškė Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas.

"Tai iš dalies kompensuos eksporto muitų sumažinimo poveikį", — cituoja jo žodžius RIA Novosti.

Anot jo, Rusijos įmonių pasiūlymai pakeisti kainų nustatymo formulę buvo paskelbti Baltarusijos partneriams.

Anksčiau Baltarusijos vadovas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad aptarė naftos tiekimo klausimus su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu. Jis pranešė, kad Maskva yra pasirengusi kompensuoti Minskui apie 300 milijonų dolerių pajamų, kurių biudžetas netenka dėl Rusijos mokesčių manevro.

Kremlius patvirtino, kad šalių vadovai aptarė naftos tiekimą ir kainas, tačiau pabrėžė, kad apie kompensacijas iš Rusijos biudžeto nėra kalbėta. Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pažymėjo, kad šalies valdžia neprivers Rusijos naftos kompanijų laikytis nepalankių naftos tiekimo Minskui sąlygų.

Dėl tiekimo sutarčių nebuvimo nuo sausio 1 dienos Rusijos Federacija nutraukė naftos tiekimą abiem Baltarusijos naftos perdirbimo įmonėms. Po kelių dienų Rusijos naftos tiekimas į naftos perdirbimo gamyklas buvo iš dalies atnaujintas dėl Michailo Gucerijevo grupės "Safmar" įmonių tiekimų.

Po to Baltarusijos valdžia ne kartą pareiškė esanti pasirengusi apmąstyti ir aptarti alternatyvius angliavandenilių tiekimo variantus. Didesnį susidomėjimą naftos tranzitu į Minską rodo ir Baltijos šalys.

Rusijos mokesčių manevras naftos sektoriuje numato laipsnišką eksporto muito panaikinimą ir mokesčio tarifo naftos gavybai padidinimą. Papildomos išlaidos Baltarusijai atsiranda dėl numatomo Rusijos naftos kainų padidėjimo ir eksporto muitų naftos produktams sumažėjimo.

Tegai:
nafta, Baltarusija, Rusija
Dar šia tema
Lietuva siūlo Baltarusijai pagalvoti apie naftos ir dujų tiekimą
Minskas pradėjo naftos perdirbimo gamykloms imti technologinę naftą iš "Družba"
Pasirinkimo nėra: JAV pripažino priklausomybę nuo Rusijos naftos
"Gazprom Neft" pasirengusi aptarti naftos tiekimo į Baltarusiją schemas