Rusijos URM, archyvinė nuotrauka

Rusijos URM kaltina NATO "smogiamojo kumščio" sukūrimu prie šalies sienų

(atnaujinta 05:14 2020.03.09)
Ministerija pažymėjo, kad Vašingtonas jau neslepia, kad Rusija yra "potenciali priešininkė" šių pratybų rėmuose

VILNIUS, kovo 7 — Sputnik. Vakarai neslepia, kad "potencialus priešininkas" pratybose "Defender 2020" yra Rusijos Federacija, ir telkia prie Rusijos sienos "smogiamąjį kumštį", šeštadienį pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerija, praneša RIA Novosti.

Pažymima, kad dabar "nei NATO, nei Vašingtonas neslepia, kad Rusija yra "potenciali priešininkė" šių pratybų rėmuose".

Ministerija atkreipė dėmesį į JAV gynybos sekretoriaus Marko Esperio kovo 5 dienos pareiškimą, kad "Defender Europe 2020" tikslas yra pasiųsti signalą Rusijai, kad ji pakeistų savo "blogą elgesį".

"Kaip tai pasireiškia, Pentagono vadovas nepaaiškino, ir negalėjo to padaryti. Akivaizdu, kad mūsų šalis niekam negrasina, o smogiamąjį kumštį prie Rusijos sienos sukūrė būtent NATO", — teigė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

"Dėmesio vertas ir sprendimas surengti tokias plataus masto pratybas tuo metu, kai Rusija švęs 75-ąsias pergalės Didžiajame Tėvynės kare metines. Nacistinė Vokietija sukėlė karą pasiteisindama nepagrįstais kaltinimais TSRS atžvilgiu. Šiandien panašios tezės yra naudojamos Vašingtone, bandant daryti spaudimą Rusijai", — pridūrė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

Pratybos "Defender Europe" vyks balandžio 20–gegužės 20 dienomis. Pranešama, kad pratybos skirtos JAV kariuomenės perkėlimui į Europą testuoti.

Iš viso pratybose dalyvaus 37 000 karių iš JAV, taip pat šalių-sąjungininkių ir partnerių. Jose dalyvaus sausumos pajėgos: divizijos vadovybė, trys šarvuotosios brigados, artilerijos brigada, taip pat šių pajėgų palaikymo būriai. Be to, dalyvaus JAV oro pajėgų ir jūrų pėstininkų korpusai.

Pratybos bus trečios pagal dydį Europos žemyne po Šaltojo karo.

NATO valstybių narių gynybos išlaidos
© Sputnik
NATO valstybių narių gynybos išlaidos
Tegai:
NATO, Rusija
Dar šia tema
Turkijos pavyzdys parodė: NATO nekovos už Baltijos šalis
Latvijoje prasidėjo NATO karinės pratybos
Ekspertas: "NATO kiemą" rytuose saugo "Lietuvos politinis šuo"
TSRS lakūnas kosmonautas Jurijus Gagarinas

Rusijos ambasada prikišo Valstybės departamentui atsisakymą paminėti Gagariną

(atnaujinta 11:12 2021.04.13)
Anksčiau JAV Valstybės departamentas socialiniuose tinkluose pažymėjo Tarptautinę žmogaus skrydžio į kosmosą dieną, tačiau neminėjo, kas buvo šis žmogus, ir prie įrašo pridėjo Amerikos astronauto nuotrauką

VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik. Rusijos ambasada Jungtinėse Valstijose pareiškė Valstybės departamentui apie "sąmonės netekimą" po to, kai departamentas savo Facebook paskyroje rusų kalba nepaminėjo pirmojo Žemės kosmonauto Jurijaus Gagarino įraše apie pirmąjį žmogaus skrydį į kosmosą.

Amerikiečių straipsnyje buvo sakoma, kad visame pasaulyje minimos šešiasdešimtosios žmogaus buvimo kosmose metinės. Be to, kad nebuvo paminėtas Gagarinas, ten nebuvo nurodyta, kad pirmoji šalis, išsiuntusi žmogų į kosmosą, buvo TSRS, o pridedamoje nuotraukoje buvo pavaizduotas vienas iš Amerikos astronautų su JAV vėliava ant skafandro rankovės.

"Apgailestaudami pastebime, kad tai jau ne pirmas kartas, kai JAV Valstybės departamentas demonstruoja sąmonės netekimą kosmoso tyrimų istorijos klausimais", — sakoma Rusijos ambasados komentare.

Diplomatinė atstovybė priminė, kad JT Generalinė Asamblėja balandžio 12-ąją paskelbė Tarptautine žmogaus skrydžio į kosminio diena, skirta Gagarino skrydžiui paminėti, kuris prieš 60 metų, 1961 metais, pirmasis žmonijos istorijoje atliko orbitinį skrydį aplink Žemę.

Ambasada taip pat papasakojo "užmaršiems kolegoms", kad jie gali pamatyti Gagarino biustą Nacionaliniame oreivystės ir aeronautikos muziejuje Vašingtone. Gagarino skulptūros taip pat įrengtos Klivlande, Kolorado Springse, Niujorke, Hiustone ir Čikagoje.

Rusijos diplomatai priminė ir JAV prezidento Džono Kenedžio žinutę sovietų lyderiui Nikitai Chruščiovui su sveikinimais po Gagarino skrydžio, ir apie neseniai NASA astronauto Marko Vande Hėjaus išsiuntimą į TKS erdvėlaiviu "Sojuz", pavadintu pirmojo Žemėje kosmonauto vardu.

"Tikimės, kad pateikti faktai padės Amerikos diplomatams ateityje nesidrovėti garsiai ištarti pirmojo Žemės kosmonauto vardą", — apibendrino ambasada.

Jurijus Gagarinas 1961 metų balandžio 12 d. erdvėlaiviu "Vostok-1" apskrido aplink Žemę praleidęs daugiau nei 100 minučių kosminėje erdvėje. Būdamas orbitoje jis pranešė apie savo pojūčius ir atliko paprastus eksperimentus — valgė, gėrė ir rašė pieštuku. Praėjus kelioms dienoms po sugrįžimo, kosmonautui buvo suteiktas Tarybų Sąjungos didvyrio vardas.

Tegai:
Rusijos ambasada, kosmosas, Jurijus Gagarinas, JAV, Rusija
Dar šia tema
Lietuva galėjo turėti savo kosmonautą: Stankevičius buvo "Buran" įguloje
NASA pranešė, kada įvyks pirmasis sraigtasparnio skrydis Marse
Maskvos Kremlius, archyvinė nuotrauka

Vakarų pareiškimai apie "Rusijos agresiją" jau devalvavo, pareiškė Kremlius

(atnaujinta 21:28 2021.04.12)
Anksčiau Vašingtonas pareiškė apie "Rusijos agresijos" eskalavimą ir Rusijos kariuomenės judėjimą Kryme ir prie rytinės Ukrainos sienos

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, komentuodamas JAV valstybės sekretoriaus Entonio Blinkeno žodžius apie Rusijos "agresyvių veiksmų" pasekmes, teigė, kad kuo daugiau apie tai pareiškiama, tuo labiau tai devalvuoja.

Kaliningradas
© Sputnik / Константин Чалабов

Anksčiau Blinkenas interviu NBC televizijai, kalbėdamas apie situaciją Ukrainoje, pasakė apie galimas "pasekmes" Rusijai iš Vašingtono pusės, jei ji ir toliau "elgsis agresyviai".

"Vyksta tam tikra tokių frazių devalvacija. Šie raginimai atsisakyti kai kurių trumpalaikių ir agresyvių veiksmų, grasinimai priversti už tai susimokėti — kuo daugiau tokių frazių išsakys, tuo labiau jos devalvuos", — atsakė Peskovas į žurnalistų prašymą pakomentuoti Blinkeno pareiškimą.

"Rusija, dar kartą kartoju, niekada niekam neatstovavo ir neatstovaus agresijos ir niekada nesiėmė agresyvių veiksmų", — pridūrė jis.

Anksčiau Vašingtonas paskelbė apie "Rusijos agresijos" eskalavimą ir Rusijos kariuomenės judėjimą Kryme ir prie rytinės Ukrainos sienos. JAV paragino Rusiją paaiškinti šiuos manevrus ir paskelbė apie savo pasirengimą bendrauti. Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus iabkovas RIA Novosti sakė, kad paaiškinimai Amerikos pusei buvo pateikti praėjusią savaitę. Jis pažymėjo, kad pagal JAV pasiūlytą "toną ir perspektyvą" Rusija nevykdys dialogo, o Vašingtonas turės būti patenkintas jau gautais paaiškinimais.

Kovo pabaigoje Ukrainos "silovikai" pareiškė, kad keturi kareiviai žuvo ir dar du buvo sužeisti per apšaudymą netoli Donecko srities Sumų kaimo. Kijevas pradėjo skelbti apie padėties Donbase pablogėjimą. Savo ruožtu pasiskelbusios Donecko ir Luhansko liaudies respublikos apkaltino Kijevą paūmėjimu — pagal jų pareiškimus yra saugumo pajėgų provokacijos, o apsauginiai atnaujina ugnį. Taip pat DLR ir LLR paskelbė, kad gyvenvietėse aptikta dešimtys Ukrainos karinės technikos vienetų. Be to, Luhanskas apkaltino Kijevą dėl netvarkingo teritorijų minavimo.

Nuo 2014 metų Kijevas ne kartą skleidė prognozes dėl Rusijos ginkluotųjų pajėgų veiksmų, įskaitant tariamai planuojamas atakas. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas anksčiau pareiškė, kad Rusijos Federacija neketina nieko pulti. Pasak jo, Rusijos grėsmė — "išgalvojimas tų, kurie nori pasipelnyti iš savo, kaip avangardo, vaidmens kovoje su Rusija, gauti tam tikrų bonusų ir preferencijų". Peskovas teigė, kad Rusija kariuomenę perkelia savo teritorijoje ir savo nuožiūra. Anot jo, tai niekam nekelia pavojaus ir neturėtų nieko jaudinti.

Tegai:
"Rusijos grėsmė", Rusija
Dar šia tema
Gincburgas paaiškino, kodėl Europos Sąjunga neskuba įsileisti "Sputnik V" į savo rinką
Ruošiantis "Baltijos mūšiui". Lietuva "lenda" ten, kur nereikia
Peskovas pareiškė, kad Rusija nekelia grėsmės nė vienai pasaulio valstybei

Sulaikyta nepertraukiamo maitinimo įtaisų kontrabanda Lietuvos video

(atnaujinta 11:32 2021.04.13)
Baltarusijos muitinės duomenimis, Lietuvos vežėjas norėjo išvengti daugiau nei 14,3 tūkstančio eurų muitų mokėjimo

Baltarusijos muitininkai užkirto kelią keičiamų akumuliatorių nepertraukiamo maitinimo šaltiniams kontrabandai pasienyje su Lietuva esančiame kontrolės punkte "Kotlovka" ("Lavoriškės"). Vaizdo įrašą paskelbė Baltarusijos muitinė savo YouTube kanale.

Vaizdo įraše galima pamatyti, kad krovinys supakuotas į kartonines dėžes.

Baltarusijos muitinės teigimu, Lietuvos vežėjas norėjo išvengti muitų mokėjimo. Jų suma siekia apie 45 tūkstančius Baltarusijos rublių (daugiau nei 14,3 tūkstančio eurų).

Pažymima, kad vairuotojas muitininkams pateikė dokumentus apie "keičiamus baterijų kartridžus", tačiau patikrinimo metu paaiškėjo, kad trečdalis prekių dokumentuose nebuvo nurodytas. Iš viso buvo rasta apie 700 akumuliatorių, kurių vertė siekia 170 tūkstančių Baltarusijos rublių (daugiau nei 54,2 tūkstančio eurų).

Pradėta administracinė byla. Vairuotojui gali būti skirta bauda iki 30 procentų neteisėtai gabenamų prekių vertės.

Tegai:
Muitinė, kontrabanda, Baltarusija, Lietuva
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje