Valdimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Peskovas atskleidė, kaip Putinas vertina asmenybės kulto kūrimą

(atnaujinta 13:38 2020.03.13)
Rusijos Federacijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas teigė, kad Vladimiras Putinas priešinasi savo asmenybės kultui

VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nesutinka su savo asmenybės kulto kūrimu, jam tai nepatinka, sakė valstybės vadovo atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

"Vladimiro Putino asmenybės kultas yra kažkas tokio, su kuo Vladimiras Putinas kategoriškai nesutinka. Jis jau seniai aiškiai suformulavo savo požiūrį į bet kokias asmenybės kulto apraiškas", — cituoja Peskovą RIA Novosti.

Sausio mėnesį Peskovas taip pat teigė, kad prezidentui nepatinka mintis pavadinti kokius nors objektus jo vardu. Taip jis atsakė į klausimą, ar yra asmenybės kulto požymių, nes Čečėnijos sostinėje yra Putino prospektas ir ketinama pastatyti dziudo rūmus, kuriems bus suteiktas Rusijos prezidento vardas.

Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Михаил Климентьев

Sausio 15 dieną, sakydamas kalbą Federalinei asamblėjai, Putinas inicijavo Konstitucijos pataisų procesą. Kovo 11 dieną Valstybės Dūma patvirtino atitinkamą įstatymą, ir tą pačią dieną — Federacijos tarybą. Už jį balsavo 160 senatorių, trys (Vasilijus Ikonikovas, Valerijus Usatjukas ir Liudmila Narusova) — susilaikė. Vienas prieš — senatorius iš Irkutsko srities (iš komunistų partijos) Viačeslavas Marchajevas.

Dūma taip pat palaikė Rusijos Federacijos Konstitucijos pataisą dėl prezidento kadencijų ribos atšaukimo.

Pats Putinas, kalbėdamas prieš balsavimą, teigė nepalaikantis idėjos panaikinti Rusijos Federacijos prezidento kadencijų ribą, tačiau teigė, kad ją galima panaikinti, jei atitinkamą pataisą palaikys Konstitucinis Teismas.

Tegai:
Dmitrijus Peskovas, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Kremlius pakomentavo Putino įpėdinio klausimą
Putinas paaiškino, kodėl Rusijos Konstitucijos pataisos yra būtinos
Rusijos Dūma per pirmąjį svarstymą patvirtino Konstitucijos pataisas
Putinas pakomentavo prezidento galimybes dalyvauti rinkimuose