Lietuvos generalinė konsulė Kaliningrade Aušra Černevičienė

Kaliningrade pristatyta nauja Lietuvos generalinė konsulė

(atnaujinta 18:57 2020.03.18)
Susitikimo metu šalys aptarė keleivių vežimo geležinkeliu tranzito sąlygas ir apribojimus, kuriuos karantino laikotarpiu įvedė Lietuva

VILNIUS, kovo 18 — Sputnik. Kaliningrado srities gubernatorius Antonas Alichanovas susitiko su naująja Lietuvos generaline konsule Kaliningrade Aušra Černevičiene. Apie tai pranešė Kaliningrado vyriausybės spaudos tarnyba.

Rusijos regiono vadovas pažymėjo, kad susitikime planuojama aptarti bendradarbiavimą įvairiose srityse ir dvišalių programų kūrimą, tačiau dėl esamos situacijos pagrindinė tema buvo koronaviruso problema ir priemonės, kurių vyriausybės imasi kovai su epidemija.

"Norėčiau padėkoti Lietuvos Respublikai už tai, kad nepaisant jūsų vyriausybės paskelbto karantino jos teritorijoje, geležinkelio tranzitas nebuvo atšauktas ir prekių tranzitui per Lietuvą nebuvo taikomi jokie apribojimai. Kaliningrado sričiai tai yra transporto saugumo klausimas", — sakė Alichanovas. 

Savo ruožtu Černevičienė padėkojo Kaliningrado vyriausybei už organizuotą susitikimą ir pažymėjo, kad eidama savo pareigas ji tęs visus savo pirmtako pradėtus darbus — ekonominius ir pasienio, kultūros, švietimo ir kitus.

Susitikimo metu šalys aptarė keleivių vežimo geležinkeliu tranzito sąlygas ir apribojimus, kuriuos karantino laikotarpiu įvedė Lietuva.

Sausį Lietuvos generaline konsule Kaliningrade paskirta Aušra Černevičienė. Anksčiau ji ėjo Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento direktoriaus pavaduotojos pareigas (2015–2020). Nuo 2011 iki 2015 metų ji ėjo Lietuvos generalinės konsulės pareigas Gardine (Baltarusija).

Naujas koronavirusas

Lietuva dėl koronaviruso pandemijos visame pasaulyje uždarė užsieniečių įvažiavimą ir paskelbė karantiną. Išimtys taikomos Respublikos piliečių šeimos nariams, asmenims, turintiems teisę gyventi Lietuvoje, diplomatiniam korpusui priklausantiems asmenims, taip pat NATO kariniuose vienetuose tarnaujantiems asmenims.

Iki kovo 23 dienos bus atidarytas humanitarinis tranzitinis koridorius užsieniečiams, grįžtantiems į tėvynę per Lietuvą. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, šiuo metu pasaulyje yra užsikrėtę daugiau nei 184 tūkst. Mirė daugiau kaip 8 tūkst. Virusas palietė 159 šalis. Apie 80 tūkst. pacientų pasveiko.

Koronavirusas Europos šalyse
© Sputnik /
Koronavirusas Europos šalyse
Tegai:
Lietuva, Kaliningradas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (842)
Dar šia tema
Lietuvoje patvirtintas dar vienas koronaviruso infekcijos atvejis, iš viso — 26
Buvęs premjero patarėjas papasakojo apie sunkų koronaviruso atvejį Lietuvoje
Politologas: koronavirusui nurašomi didžiausių kompanijų įsipareigojimai