Lėktuvas, archyvinė nuotrauka.

Nuo rytojaus Rusija nutrauks oro susisiekimą su kitomis šalimis

(atnaujinta 19:10 2020.03.26)
Nutraukus skrydžius išimtis bus taikoma tik tiems skrydžiams, kuriais Rusijos gyventojai grįžta namo

VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Rusijos vyriausybė nurodė kovo 27 dieną Federalinei oro transporto agentūrai visiškai nutraukti reguliarius ir užsakomuosius skrydžius, rašo RIA Novosti.

Išimtis bus padaryta tik tiems skrydžiams, kurie Rusijos gyventojus veža namo.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujo koronaviruso, sukeliančio COVID-19, pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užsikrėtę daugiau nei 414 tūkst. žmonių, mirė daugiau kaip 18 tūkst.

Remiantis Džonso Hopkinso universiteto statistika, daugiau kaip 471 tūkst. žmonių susirgo, mirė apie 21 tūkst., 114 tūkst. pacientų pasveiko. Pirma pagal žuvusiųjų skaičių yra Italija (daugiau kaip šeši tūkstančiai mirusių), po jos eina Kinija, Ispanija, Iranas, Prancūzija ir JAV. Šiuo metu Lietuvoje bendras patvirtintų ligos atvejų skaičius 274 žmonės, mirė keturi.

Šalys imasi skubių priemonių viruso plitimui sustabdyti: uždaro sienas, sustabdo geležinkelių ir oro eismą ir įveda karantiną miestuose.

Koronavirusas Europos šalyse
© Sputnik /
Koronavirusas Europos šalyse
Tegai:
skrydžiai, Rusija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2119)
Dar šia tema
Per atstumą nuo koronaviruso: kaip atrodo darbas nuotoliniu būdu skirtingose šalyse
Italijos ambasadorius padėkojo Rusijai už pagalbą kovoje su koronavirusu
G20 gali patvirtinti kovos su koronavirusu planą
Balsavimas dėl Rusijos Konstitucijos pataisų, archyvinė nuotrauka

VRK patvirtino balsavimo dėl Rusijos Konstitucijos pataisų rezultatus

(atnaujinta 13:31 2020.07.03)
Balsavimas vyko nuo birželio 25 iki liepos 1 dienos. Suskaičiavus buvo paskelbta, kad rinkimuose dalyvavo 67,97 proc. rinkėjų

VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Rusijos vyriausioji rinkimų komisija patvirtino balsavimo dėl Rusijos Federacijos Konstitucijos pataisų rezultatus, pranešė RIA Novosti.

Posėdis vyko penktadienį. Jo metu buvo pasirašytas galutinis protokolas.

Pasak VRK pirmininkės Elos Pamfilovos, už pataisas nubalsavo daugiau nei pusė Rusijos piliečių, todėl jos laikomos priimtomis.

Anot jos, 109 190 337 rinkėjai buvo įtraukti į balsavimo dalyvių sąrašus. Dalyvavo 74 215 555 žmonės.

Pamfilova pridūrė, kad "balsavimas vyko maksimaliai demokratiškai".

"Pasibaigus visiems balsavimo etapams, galima padaryti pagrindinę išvadą — mes susitvarkėme su pagrindinėmis užduotimis, kurias ne kartą nustatėme kampanijos metu, susitvarkėme su stebėtojais, teisėsaugos pareigūnais ir žiniasklaidos atstovais. Svarbiausia, kad visą mūsų veiklą palaikė patys Rusijos piliečiai", — sakė ji.

VRK pavaduotojas Nikolajus Bulajevas teigė, kad balsavimo metu, nepaisant provokacijų, nebuvo padaryta jokių pažeidimų.

Balsavimas dėl Rusijos Federacijos Konstitucijos pataisų vyko birželio 25–liepos 1 dienomis. Apdorojus 100 procentų biuletenių, buvo paskelbta, kad balsavime dalyvavo 67,97 procento rinkėjų. Už pataisų priėmimą balsavo 77,92 proc., prieš — 21,27 proc.

Tegai:
pataisos, Konstitucija, Rusija
COVID-19

RF Gynybos ministerija papasakojo apie savanorius, testuojančius vakciną nuo COVID-19

(atnaujinta 12:33 2020.07.03)
Vakcinų bandymai prasidėjo birželio 18 dieną. Devyniems eksperimento dalyviams buvo suleistas vienas vakcinos komponentas, kitiems devyniems — kitas

VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Savanoriai, dalyvaujantys vakcinos nuo koronaviruso, sukurtos su Rusijos gynybos ministerijos priežiūra, testavime, po dviejų savaičių jaučiasi gerai, pranešė ministerijos spaudos tarnyba.

Preparatas Avifavir
Российский фонд прямых инвестиций (РФПИ)

"Praėjus dviem savaitėms po vakcinacijos, kurios klinikinius tyrimus vykdo Rusijos gynybos ministerija kartu su Epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centru "Gamalei", savanoriams nepageidaujamų reiškinių neužregistruota", — cituoja RIA Novosti pranešimą.

Kaip papasakojo ministerija, pirmosios grupės savanoriai, kuriems birželio 18 dieną buvo paskirta viena iš dviejų vakcinos sudedamųjų dalių, jaučiasi gerai ir neturi skundų dėl sveikatos. Per pastarąsias dvi savaites nepranešta apie rimtą šalutinį poveikį.

Be to, gerai jaučiasi ir antrosios grupės dalyviai, kurie pirmąjį vakcinos komponentą gavo birželio 23 dieną ir 21 parą pagal gautus rodiklius buvo įvestas antrasis komponentas, nėra jokių komplikacijų ar nepageidaujamų reakcijų.

Vakcinų bandymai prasidėjo birželio 18 dieną. Vienas vakcinos komponentas buvo suleistas devyniems eksperimento dalyviams, kitiems devyniems — antras. Birželio 23 dieną vakcina buvo suleista dar dvidešimčiai savanorių. Ši eksperimento dalyvių grupė vaistą gaus palaikomąja (busterine) doze — per tris savaites jiems pagal gautus rodiklius bus įvestas antrasis komponentas. Klinikinius tyrimus planuojama baigti iki liepos pabaigos.

Tegai:
vakcina, Rusijos gynybos ministerija, koronavirusas
Dar šia tema
Trys Rusijos COVID-19 vakcinos prototipai parodė veiksmingumą
ULAC vadovas atskleidė, nuo ko priklauso pandemijos pabaiga
PSO vadovas: pasaulyje kuriama 141 vakcina nuo COVID-19
Raudonoji aikštė, archyvinė nuotrauka

"Tai turi būti padaryta nedelsiant": JAV tikrųjų nubaus Rusiją

(atnaujinta 13:28 2020.07.03)
Pagrindiniai pastarųjų dienų įvykiai pasaulyje buvo JAV Kongreso pirmininkės Nensi Pelosi pareiškimas apie būtinybę skubiai įvesti naujas sankcijas Rusijai bei koronaviruso atvejų šalyje rekordai

Pelosi pareiškimas buvo padarytas remiantis visiškai beprotiška istorija apie "Rusijos ir Talibano * sąmokslą prieš amerikiečius". Galų gale, ši istorija neatspindi net informacijos, kurią amerikiečių slaptosios tarnybos gavo iš savo šaltinių, bet "kažkokių analitikų padaryta išvada, padaryta po apklausų Talibane" — kad kažkas Rusijoje dėl tam tikrų priežasčių nusprendė sumokėti talibams, daugelį metų žudantiems amerikiečių kariuomenę (taip pat sėkmingai Rusija galėjo sumokėti afrikiečiams už gimstamumą).

Vladimiras Putinas ir Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владимир Астапкович

Remiantis Pentagono ir nacionalinio saugumo patarėjo O'Brieno teiginiais, šios galingos išvados liko be patvirtinimų — todėl tuo metu jų net nepranešė JAV prezidentui. Kaip, matyt, ir apie kitų nepatvirtintų kaltinimų ir prielaidų rinkinį, kurių paieškos ir tyrimas iš tikrųjų yra tiesioginis specialiųjų tarnybų darbas.

Tačiau esmė tame, kad šiandieninė Amerika nebegyvena vadovaudamasi normaliais valstybės funkcionavimo įstatymais ("Vašingtone dabar vyksta daug nepaaiškinamų dalykų", —teisingai apibūdino situaciją Dmitrijus Peskovas). Ji gyvena pagal HYIP mirtingojo vidinės kovos įstatymą, ir šį įstatymą galima suformuluoti taip: "Jokių įstatymų".

Todėl branduolinės valstybės Atstovų rūmų vadovas, vienas pirmųjų asmenų valstybėje, kuris, beje, skelbia teisingumą ir teisingumą kaip savo ideologiją, reaguoja į tai sakydamas, kad "operatyvinė informacija", kurios niekas nepatvirtino, pasirodo su nedviprasmiška ir praktiška politine išvada: prieš kitą branduolinę galią turi būti įvestos sankcijos ir tai yra būtina padaryti nedelsiant.

Žiniasklaida, kuri pati metė informaciją į viešąją erdvę, nesigilindama į jos patikimumą, jau nuteisia dabartinį prezidentą, kad jam "nepatinka, kai blogai kalbama apie Rusiją", tuo pakeisdama nevykusią tezę, kad "Trampas yra Rusijos šnipas", kuri ne kartą žlugo.

Kalbant apie antrąją "dienos naujieną" — kad kasdien aptinkamų COVID-19 atvejų skaičius JAV išaugo iki rekordinio 50 000 ir daugiau, stebina, kaip tai įgyvendina Amerikos žiniasklaida.

Pavyzdžiui, štai ką rašo autoritetingas leidinys "Huffington Post": "Kai kurias paskutiniojo protrūkio priežastis galima atsekti gegužės pabaigoje minint Atminimo dieną." 

"The New York Times":

"Apklausos rodo, kad daugelis amerikiečių vyrų kaukės nešiojimą laiko silpnumo ženklu, o prezidento Trumpo atsisakymas dėvėti kaukę rodo, kad jis mano, kad ją nešioja skystablauzdžiai."

Jei jums pasirodė, kad šiuose galinguose analizės pavyzdžiuose kažko trūksta, tai jums nepasirodė. Jie visiškai nerašo apie tai, kad nuo gegužės pabaigos iki šios dienos visoje Amerikoje, spjaudami į socialinį atstumą, raginimą likti namuose ir visa kita, minios tūkstančių progresyvių ir teisingų "Black Lives Matter" judėjimo dalyvių atlieka daugybę giliai socializuotų veiksmų: jie siaubia parduotuves, degina pastatus, daužo automobilius, žudo žmones (šiuo metu konservatyviausiu ir toli gražu ne išsamiu skaičiavimu, BLM sąskaitoje yra daugiau nei 25 lavonai), atsiklaupę plauna kojas juodaodžiams.

Šimtai tūkstančių, jei ne milijonai amerikiečių, ryžtingai ėmėsi atsargumo priemonių ir pradėjo elgtis taip, lyg koronaviruso nė  nebūtų. Visi išoriniai stebėtojai pažymėjo, kad tai paprasčiausiai negalėjo pasibaigti pragaištingu viruso plitimu, tačiau kai šis antplūdis įvyko, paaiškėjo, kad tiesiog neįmanoma apie tai pasakyti tiesos.

Todėl progresyvūs analitikai kritikuoja toksinį žmonių didvyriškumą (vea žmonės — ne tie), Trumpo neatsakingumą ir Atminimo dieną gegužės mėnesį, tačiau atkakliai nenori matyti akivaizdžios priežasties, glūdinčios apačiame paviršiuje.

Čia norėčiau atkreipti dėmesį.

Yra priežasčių manyti, kad šie du pavyzdžiai yra vieno reiškinio simptomai  — didelio masto ir baisūs.

Trumpai tai galima pavadinti "emocinio saugumo ideologija". Pagal šią ideologiją turi teisę egzistuoti tik ta logika ir tie faktai, kurie nepakenkia tikslinės auditorijos emociniam komfortui ir neprieštarauja jos pažiūroms.

Tikslinei auditorijai nesvarbu, kokia idiotiška yra žinia apie tai, kad "Rusija moka už Amerikos kariškių galvas". Ir klausimas, kodėl iš tikrųjų įvyko naujas koronaviruso antplūdis Amerikoje, taip pat nėra svarbus. Čia nepriimta ieškoti tiesos, jei yra emocijas kaitinančių interpretacijų.

Todėl — "kaltinkite Rusiją ir Trampą bet kokioje sudėtingoje situacijoje".

Žinoma, tai nepadės išspręsti problemas, su kuriomis iš tikrųjų susiduria Amerika — pasaulio lyderystės praradimas ir nesugebėjimas susidoroti su pandemija.

Bet tai patenkins progresyvių pajėgų kovinį turtą Amerikos visuomenėje ir leis dabartinio Amerikos prezidento oponentams jį sužlugdyti.

Beje, visa tai vyksta šalyje, kurioje kai kurie žmonės vis dar rodo mums kaip pavyzdį. Tačiau, vertinant pagal populiaraus balsavimo rezultatus, frazės "Kaip Amerikoje" magija jau nustojo veikti Rusijoje.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Rusija, JAV
Dar šia tema
Trampas: žvalgyba nustatė, kad duomenys apie Rusijos "sąmokslą" su Talibanu nepagrįsti
Atvira klastotė: JAV žvalgyba nepatikėjo informacija apie Rusijos "susitarimą" su Talibanu