VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Volgogrado gydytojai priėmė vietos gyventojos, sveriančios apie 220 kilogramų, gimdymą. Moteris pagimdė sveiką mergaitę, praneša RIA Novosti.
"Kovo mėnesio viduryje įvyko unikalus atvejis: Volgogrado perinataliniame centre Nr. 2 Volgogrado regiono gyventoja, kurios kūno svoris beveik 220 kg, tapo laiminga mama", — sakoma pranešime.
Remiantis regiono sveikatos departamentu, moteris dėl sveikatos patologijų nėštumo metu buvo asmeniškai kontroliuojama vyriausiojo šio krašto akušerio-ginekologo, kovo 18 dieną jai buvo atliktas cezario pjūvis.
Departamento teigimu, be sustiprintos perinatalinio centro komandos, sudėtingos operacijos metu talkino ir kitų ligoninių bei medicinos universiteto specialistai.
Moteris pagimdė sveiką 2470 gramų svorio ir 49 centimetrų ūgio mergaitę. Remiantis regioninės sveikatos tarnybos duomenimis, mama ir naujagimė yra prižiūrimos medicinos personalo, jos jaučiasi gerai.
VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Rusijos vakcina nuo koronaviruso "Sputnik V" demonstruoja geresnius rezultatus nei preparatai, turintys vieną vektorių, pareiškė tarptautinės Rusijos preparato ekspertų tarybos ekspertas Karlas Sala.
"Mus visada domino skirtingų adenoviruso vektorių naudojimo strategija dėl didesnio veiksmingumo [šio metodo — Sputnik] hipotezės. Ir tai buvo pademonstruota, nes, palyginti su vakcinomis toje pačioje platformoje, rezultatai yra geresni", — cituoja jį RIA Novosti.
Ekspertas tai pavadino inovatyviu rezultatu.
"Sputnik V" yra pagrįsta adenovirusiniais vektoriais, į kuriuos yra įterptas SARS-CoV-2 viruso smaigalio baltymas. Patys adenovirusai neturi galimybės daugintis — jie yra genetinės medžiagos (antigeno) pristatymo į žmogaus kūno ląsteles sistema.
Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 profilaktikai, kurią sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centras. Ji buvo pavadinta "Sputnik V".
Antroji šalyje buvo įregistruota vakcina "EpiVacCorona", kuri buvo sukurta Rospotrebnadzoro "Vektor" centre.
Anksčiau Sputnik radijas pranešė, kad Vengrija patvirtino "Sputnik V" vakcinos naudojimą šalyje.
VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Vakcinos "Sputnik V" poveikio vaikams tyrimas bus atliekamas visus 2021 metus, sakė Gamalėjaus nacionalinio epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centro direktoriaus pavaduotojas Denisas Logunovas.
Jis priminė, kad kol kas vaikų negalima vakcinuoti "Sputnik V".
"Toks tyrimas planuojamas ir bus atliktas per šiuos metus", — spaudos konferencijoje naujienų agentūroje "Rossija segodnia" sakė Logunovas.
Kalbėdamas apie šalutinį poveikį, kuris užfiksuotas dvigubame placebu kontroliuojamame poregistraciniame tyrime, Logunovas pažymėjo, kad nėra rimtų nepageidaujamų reiškinių, susijusių su vakcinacija. Šalutinis poveikis pasireiškia galvos skausmais, karščiavimais ir skausmais injekcijos vietoje.
Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 profilaktikai, kurią sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centras. Ji buvo pavadinta "Sputnik V".
Vakcina yra pagrįsta gerai ištirta ir patvirtinta žmogaus adenovirusinio vektoriaus platforma, kurios svarbūs privalumai yra saugumas, veiksmingumas ir ilgalaikis poveikis.
Antroji tarpinė "Sputnik V" vakcinos klinikinių tyrimų duomenų analizė parodė 91,4 proc. veiksmingumą 28 dieną po pirmosios injekcijos, vakcinos veiksmingumas 42 dieną po pirmosios injekcijos viršijo 95 proc.
VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Lenkijos sveikatos ministras Adamas Nedelskis suteikė gydytojų licencijas penkiems pirmiesiems specialistams iš Baltarusijos ir Ukrainos gauti leidimą dirbti pagal supaprastintą schemą.
Anksčiau Lenkijos įstatymuose buvo įvesti keli apribojimai, kad būtų lengviau įdarbinti užsienio gydytojus.
"Šiandien džiaugiuosi, kad galiu išduoti leidimus dirbti pagal profesiją žmonėms, kurie iš esmės daugelį metų dirba Lenkijos sveikatos apsaugos sistemoje ir dėl įvairių biurokratinių kliūčių, deja, negalėjo atlikti profesijos, kurią įgijo gimtosiose šalyse — pirmiausia kalbu apie Baltarusiją ir Ukrainą", — cituoja RIA Novosti Nedelskį.
Jis patikslino, kad anksčiau gydytojas iš Rytų Europos turėjo patvirtinti diplomą, įgyti antrosios pakopos studijų patirties, išlaikyti profesijos ir lenkų kalbos egzaminą dirbti Lenkijoje. "Dėl tokių reikalavimų daugelį metų užsienyje dirbę žmonės negalėjo dirbti pagal savo specialybę", — sakė jis.
Ministras patikslino, kad supaprastintą licenciją gavę gydytojai pagal specialybę galės dirbti penkerius metus, per kuriuos jie turės išlaikyti būtinus egzaminus.
Koronaviruso infekcijos plitimas Lenkijoje pastarosiomis savaitėmis stabilizavosi. Lapkričio 7 dieną Lenkijoje buvo užregistruotas atvejų skaičiaus antirekordas, kai tapo žinoma apie 27 875 naujas infekcijas per dieną. Po to dažnio kreivė sumažėjo.
Per pastarąsias savaites paros atvejų padaugėjimas neviršijo 15 tūkstančių, o per paskutines 12 dienų per 24 valandas jis svyravo nuo trijų iki dešimties tūkstančių naujų infekcijų. Iš viso nuo kovo 4 dienos, kai respublikoje buvo nustatytas pirmasis koronaviruso infekcijos atvejis, juo buvo užsikrėtę 1 457 755 žmonės, 34 561 mirė, 1 215 732 pasveiko.