Chemija, archyvinė nuotrauka

Rusijoje pristatytas vaistas koronavirusui gydyti

(atnaujinta 11:01 2020.03.29)
Specialistai tikina, kad vaistai neleidžia formuotis antriniam bakteriniam-virusiniam sindromui ir leidžia padidinti antivirusinių agentų koncentraciją plazmoje ir plaučiuose

VILNIUS, kovo 28 — Sputnik. Rusijos Federalinė biomedicinos agentūra pristatė koronavirusinės infekcijos gydymui skirtą vaistą, pagrįstą priešmaliariniu vaistu meflokvinu. Apie tai pranešė agentūros spaudos tarnyba.

Pranešime pažymima, kad "Farmzaščita" tyrimų ir gamybos centras sukūrė gydymo schemą, atsižvelgdamas į Kinijos ir Prancūzijos patirtį.

"Didelio selektyvumo vaistas blokuoja citopatinį koronaviruso poveikį ląstelių kultūroje ir slopina jo dauginimąsi, o imunosupresinis meflokvino poveikis neleidžia suaktyvinti uždegiminio atsako, kurį sukelia virusas. Pridėjus makrolidų grupės antibiotikų ir sintetinių penicilinų, ne tik neleidžiama formuotis antriniam bakteriniam-virusiniam sindromui, bet ir padidinama antivirusinių agentų koncentracija plazmoje ir plaučiuose", — sakė FMBA vadovė Veronika Skvorcova.

Ji pabrėžė, kad tai suteiks veiksmingą gydymą pacientams, sergantiems įvairaus sunkumo COVID-19.

Be to, pranešama, kad meflokvino pagrindu kuriama veiksminga ir saugi koronaviruso prevencijos schema.

Siūloma pokyčius įtraukti į Sveikatos apsaugos ministerijos gaires.

COVID-19

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, visame pasaulyje užsikrėtė daugiau kaip 510 tūkst. žmonių, mirė 23,5 tūkst.

Lietuvoje šiuo metu nustatyti 382 atvejai, septynios mirtys.

Tegai:
vaistai, koronavirusas, Rusija
Rusijos karo medikai Italijoje, archyvinė nuotrauka

Rusijos gynybos ministras papasakojo apie karo medikų, grįžusių Europos, būklę

(atnaujinta 15:23 2020.05.26)
Rusijos gynybos ministerija teikė pagalbą Italijai, Serbijai, Bosnijai ir Hercegovinai bei Armėnijai kovojant su COVID-19

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Visi Rusijos karo medikai, padėję kovoje su COVID-19 Europoje, yra sveiki, sakė Rusijos gynybos ministras armijos generolas Sergejus Šoigu vaizdo konferencijos su prezidentu Vladimiru Putinu metu.

Šoigu teigė, kad nuo kovo 14 dienos operacinis centras visą parą dirba, kad suvaldytų situaciją su koronavirusu. Jis pridūrė, kad Gynybos ministerija teikė pagalbą Italijai, Serbijai, Bosnijai ir Hercegovinai bei Armėnijai kovojant su COVID-19.

Rusijos kariniai ekspertai dezinfekavo 140 gyvenviečių, apdorojo daugiau nei 3 milijonus kvadratinių metrų pastatų ir statinių paviršių, taip pat apie 1 milijoną kvadratinių metrų plotų ir kelių.

"Šiuo metu šių šalių jungtinių būrių darbas yra baigtas. Personalas buvo grąžintas į nuolatinius dislokavimo centrus. Visi kariškiai yra sveiki. Jiems taikomas numatytų karantino priemonių rinkinys", — sakė Šoigu.

Tegai:
COVID-19, Italija, Rusija
Dar šia tema
Rusijos karo medikai išgelbėjo Sirijoje sužeistos "RT" žurnalistės gyvybę
NATO karo medikai atskrido į Lietuvą aljanso karių gydyti
Pergalės paradas Maskvoje, archyvinė nuotrauka

Putinas paskelbė Pergalės parado Maskvoje datą

"Nemirtingo pulko" žygis taip pat vyks, tačiau po mėnesio ir jis sutaps su kitu reikšmingu įvykiu — paradu Karinio jūrų laivyno dienos proga

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas įsakė pradėti pasiruošimą Pergalės paradui, jis vyks Maskvoje birželio 24 dieną.

Rusijos vadovas tai pasakė po darbo susitikimo su Rusijos gynybos ministerijos vadovu Sergejumi Šoigu.

"Aš jums įsakau pradėti pasiruošimą kariniam paradui 75-ųjų Pergalėms Didžiajame Tėvynės kare metinių proga Rusijos sostinėje, Maskvoje, ir kituose miestuose. Tai padarysime birželio 24 dieną — tą dieną, kai 1945 metais įvyko legendinis istorinis nugalėtojų paradas, kai Raudonąja aikšte žygiavo kareiviai, kurie kovojo netoli Maskvos ir apgynė Leningradą, kovojo netoli Stalingrado, išlaisvino Europą ir  šturmavo Berlyną", — RIA Novosti pacitavo Putiną.

Taip pat Rusijos vadovas pareikalavo užtikrinti griežčiausius saugos reikalavimus rengiantis ir vykdant paradą. Kaip pabrėžė Putinas, "rizika visiems jo dalyviams turėtų būti sumažinta iki minimumo, o dar geriau — išvis pašalinta".

Kalbant apie "Nemirtingojo pulko" eitynes, vis tiek neįmanoma surengti šios akcijos, išlaikant socialinį atstumą, todėl jis vyks liepos 26 dieną, po karinio jūrų laivyno parado.

"Deja, dėl objektyvių priežasčių mes negalime užtikrinti tokių griežtų saugumo režimų per "Nemirtingo pulko" eitynes, kurios vienija milijonus mūsų piliečių, kai mūsų miestų gatvėmis eina begalinis žmonių srautas. Be abejo, čia neįmanoma išlaikyti jokio atstumo", — teigė Putinas.

"Todėl aš vis dėlto siūlau rengti eitynes ​​ir po parado, bet po mėnesio, liepos 26 dieną. Tai yra dar viena mūsų karinės šlovės diena — Karinio jūrų laivyno diena", —  pridūrė Rusijos prezidentas.

Tegai:
paradas, pergalė, Rusija, Maskva