Šuolis iš aukščio, archyvinė nuotrauka

Pensininkas Pergalės dienai paminėti atliko 75 šuolius aukščio

(atnaujinta 12:38 2020.04.07)
Septyniasdešimt penktąjį šuolį jis atliko su Pergalės vėliavos, kuri buvo iškelta ant Reichstago pastato, kopija

VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Rusijos gyventojas Michailas Panovas, kuriam balandžio pabaigoje sueis 67 metai, RIA Novosti papasakojo, kad atliko 75 šuolius su tampria virve iš maždaug 200 metrų aukščio.

Panovas šuoliais iš aukščio susidomėjo 2016 metais, pirmą kartą nušokęs iš 207 metrų aukščio Sočyje. Už jo pečių — du pasaulio rekordai nuolat šokinėjant iš aukščio (10 ir 15 šuolių iš eilės), kuriuos atlikti ne visuomet sugeba net ir jauni sportininkai. Jo sąskaitoje 347 šuoliai nuo platformų, užtvankų, dangoraižių ir tiltų skirtinguose planetos kampeliuose.

Anot paties Panovo, jis yra vienintelis sportininkas pasaulyje, kuris pradėjo užsiimti šuoliais su tampria virve jau būdamas ne jaunas, ir tai daro nuolat.

"Nusprendžiau pergalės dienai skirti atskirą šuolių seriją, norėdamas priminti jauniems žmonėms mūsų istoriją ir pagerbti savo senelio, žmonių atminimą vardan taikos. Aš padariau septyniasdešimt penktą šuolį su Pergalės vėliavos, kuri buvo iškelta ant Reichstago pastato, kopija. Man tam prireikė dviejų mėnesių ir septynių dienų", — sakė jis.

Šuoliai turėjo būti atlikti anksčiau nei planuota. To priežastis yra kai kurių šalių sienų uždarymas ir apribojimai atsižvelgiant į COVID-19 pandemijos aplinkybes, dėl kurių Panovas negalėjo atlikti šuolio iš sraigtasparnio į aktyvų Čilės ugnikalnį ir teko atšaukti kelionę į JAV.

"Kovo pabaigoje aš atlikau paskutinius šuolius Sočio parke ir tiesiogine prasme kitą dieną parkas buvo uždarytas dėl koronaviruso. Aš tai jaučiau", — sako sportininkas.

Aukščiausia baimės kokybė

Panovas yra dirbantis pensininkas ir samdomas darbuotojas, kaip jis pats save vadina (jis yra vadybininkas kotedžų miestelyje). Atlyginimą ir pensiją jis skiria savo gyvenimo aistrai — laisvam kritimui iš aukščio.

"Kai pirmą kartą nušokau, mano gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis, — prisimena jis. — Buvo labai baisu, keliai drebėjo, jau ant platformos, iš kur turėjau žengti į bedugnę, norėjau apsisukti ir išvažiuoti. Taip, dėde Miša, ko gero, tu pasikarščiavai", — sako jis.

Vėliau jis nuėjo pas jaunus vyrukus, instruktorius ir pasakė: "Aš tikrai noriu šokti, bet labai bijau, nuteikit mane". "Aš nušokau — ir iškart supratau, kad tai yra man", — sakė Panovas ir pridūrė, kad pamėgo šokinėti "dėl aukščiausios kokybės baimės ir beribio noro ją nugalėti".

Nė vienas jo draugas ir bendraamžis netikėjo, kad turintis stuburo išvaržų ir kitų sveikatos problemų 63 metų amžiaus žmogus galėtų to imtis ir šokti į bedugnę.

"Niekam nieko neįrodinėju. Sportuodamas gaunu sveikatos. Aš gyvenu čia ir dabar, nes rytojaus gali ir nebūti. Turime daryti tai, kas leidžia jaustis gyvam", — teigė Panovas.

Šuoliai su tampria virve išmokė jį ryžtingumo ir drąsos bei parodė, kaip įveikti negandas. Sportininkas užkopė į Kilimandžarą, 100 kilometrų nuėjo per Nepalo kalnus, kalnų viršūnėse darė atsispaudimus be deguonies.

Neseniai Panovas nusprendė paversti šuolius ypatinga meno rūšimi. Ir kalba ne tik apie įvairius karabinus ir figūras, atliktas rudenį. Sportininkas pradėjo tapyti paveikslus.

"Skrydis iš 207 metrų trunka 5–7 sekundes, jūs skriejate 180–200 kilometrų per valandą greičiu ir piešiate savo emocijas, pasirodo, tai įdomu", — šypsosi jis.

Panovas sako svajojantis paversti šuolius su tampria virve oficialia sporto šaka.

Dabar Panovas, kaip ir daugelis Rusijos gyventojų, laikosi saviizoliacijos dėl koronaviruso, tačiau mano, kad tai puikus laikas atrasti naujas galimybes ir sugebėjimus.

"Pradėkite tobulintis, atsipūskite nuo visiško šurmulio, atkreipkite dėmesį į šeimą. Mums visiems reikia išmokti gerbti vienas kitą ir vėl bendrauti vienas su kitu. Mylėkite save ir tiesiog išbandykite save kad ir kulinarijoje", — pataria jis.


Tegai:
Pergalės diena
Džeimsas Gilmoras

Krymo totoriai įvertino JAV nuolatinio atstovo ESBO pareiškimą apie kankinimus

(atnaujinta 20:20 2020.06.05)
Iš JAV ir Ukrainos atstovų lūpų nereikia laukti teisingos informacijos apie Krymo totorių gyvenimą Kryme, mano Krymo totorių visuomenės tarybos pirmininko pavaduotojas

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Krymo totorių visuomenės tarybos ir Krymo totorių organizacijos "Kyrym birligi" pirmininko pavaduotojas Enveris Kantemir-Umerovas JAV nuolatinio atstovo ESBO Džeimso Gilmoro žodžius apie žmonių grobimus ir kankinimus Kryme pavadino insinuacijomis.

Anksčiau Gilmoras paragino Rusiją nutraukti "priespaudos kampaniją Kryme", grąžinti Ukrainai visišką pusiasalio valdymą, nedelsiant paleisti visus politinius kalinius ir išvesti savo kariuomenę bei karinę techniką iš rytinės Ukrainos. Anot jo, padėtis Kryme išlieka sunki, nes Krymo totoriai ir kiti, kas priešinosi "Rusijos okupacijai", buvo priversti dingti, buvo savavališkai įkalinti, arba jiems buvo vykdomas priverstinis "psichiatrinis" gydymas, arba jų atžvilgiu vyko parodomieji teismo procesai ir kankinimai. Pareiškimas buvo pateiktas ESBO Nuolatinei Tarybai Vienoje ir paskelbtas JAV misijos tinklalapyje.

"Visa tai yra ne kas kita, kaip insinuacijos ir informacinio karo apraiška. Iš JAV ir Ukrainos atstovų lūpų nereikia laukti teisingos informacijos apie Krymo totorių gyvenimą Kryme", — RIA Novosti pasakė Kantemir-Umerovas.

Anot jo, Krymo totoriai integravosi į Rusijos Krymą ir nekreipia dėmesio į įvairias spekuliacijas, vykstančias tarptautinėse platformose.

"Mes sprendžiame vidines problemas, susijusias su mūsų žmonių reabilitacija ir apgyvendinimu. Mes visiškai nemanome, kad reikalinga įsitraukti į įvairius ginčus ir diskusijas", — pasakė agentūros pašnekovas.

Krymas tapo Rusijos regionu po 2014 metų kovą surengto ten referendumo, kuriame 96,77 % Krymo Respublikos rinkėjų ir 95,6 % Sevastopolio gyventojų balsavo už prisijungimą prie Rusijos. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Anot Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Krymo klausimas "visiškai uždarytas".

Tegai:
ESBO, JAV, Ukraina, Rusija, Krymas, totoriai
Dar šia tema
Iš Krymo istorijos vadovėlių bus pašalintas skyrius apie kolaboravimą
Ukrainos ambasada paskelbė Lenkijos žydus nuotraukoje Krymo totoriais
Lietuva laiko 1944 metų Krymo totorių deportavimą "genocidu"
Kryme pasakyta apie totorių ir Rusijos gyventojų santykių dinamiką
JAV raketos paleidimas

Ekspertas: Rusija kol kas negali sekti visų JAV raketų

(atnaujinta 17:54 2020.06.05)
Šiuo metu Rusijos raketų išpuolių perspėjimo sistemos pirmąjį ešeloną sudaro kosminės sistemos palydovų grupė, o antrąjį — antžeminės radaro sistemos

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Rusijos raketų išpuolių perspėjimo sistemos (RIPS) palydovų grupė šiandien gali sekti tarpžemyninių balistinių raketų paleidimus daugiausia iš JAV teritorijos, o kai ji bus sukomplektuota iki etatinės sudėties, ji galės fiksuoti visus paleidimus iš povandeninių laivų Pasaulio vandenyne, RIA Novosti pareiškė ekspertų tarybos prie Karo pramonės komisijos valdybos narys Viktoras Murachovskis.  

"Kosminė sistema (pirmasis RIPS ešelonas — Sputnik) pas mus nevisiškai suformuota. Reikėtų suprasti, kad kosminė sistema turėtų stebėti ne tik JAV teritoriją, bet ir Amerikos branduolinių povandeninių laivų su balistinėmis raketomis kovinio patruliavimo zonas", — pasakė Murachovskis.

Ekspertas priminė, kad panašioje Amerikos palydovų sistemoje geostacionarioje orbitoje yra keturi palydovai ir paleidimų stebėjimo įranga, įrengta keturiuose radiotechninės žvalgybos palydovuose, kurie skraido aukštai elipsinėse orbitose. Be to, 2009 metais buvo paleistos trys žemos orbitos sistemos aparatai. Tai pat ankstesnės DSP serijos palydovai ir toliau veikia geostacionarioje orbitoje.

Rusijos kosminėje sistemoje "Kupol" šiuo metu yra keturi aparatai "Tundra" aukštai, elipsinėse orbitose, tačiau planuojamas ir geostacionarusis segmentas. Anksčiau pranešta, kad pilną grupuotę turėtų sudaryti dešimt palydovų. Iš pradžių buvo planuojama ją išskleisti iki 2020 metų. Gynybos ministerijos tinklalapyje pranešta, kad kosminė sistema nuo 2017 metų gruodžio pradėjo vykdyti bandomąją kovinę tarnybą.

Rusijos raketų išpuolių perspėjimo sistemos sprendžia trajektorijos duomenų gavimo ir siuntimo uždavinius, kad suformuluotų perspėjimą apie raketų išpuolį prieš valstybinius ir karinius vadovybės postus, reikalingą informaciją Maskvos priešraketinės gynybos sistemai, suteiktų duomenis apie kosminius objektus kosminės erdvės kontrolės sistemai. Pirmąjį jos ešeloną sudaro kosminės sistemos palydovų grupė, o antrąjį — antžeminės radaro sistemos.

Tegai:
saugumas, JAV, Rusija
Dar šia tema
Kaip Rusijos zenitinių raketų sistema S-400 atremia masinį smūgį iš oro — video
Ekspertą nustebino JAV skundai dėl naujausios Rusijos raketos
JAV papasakojo, kodėl naudoja rusiškus raketinius variklius
Rusijos laivynas gaus šešis mažus raketinius laivus "Karakurt"
Keitė Midlton

Žiaurūs žaidimai: Keitė Midlton sukrėsta artimo draugo išdavystės

(atnaujinta 20:55 2020.06.05)
Kembridžo hercogienė negali susitaikyti su skandalingo straipsnio leidinyje "Tatler" publikavimu, nes žurnalui vadovauja asmuo, kuriuo ji pasitikėjo

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Princo Viljamo žmona Keitė Midlton nelabai gerai nusiteikusi: hercogienė negali atleisti artimo žmogaus išdavystės.

Midlton pasisakė prieš britų leidinį "Tatler", kuris su nuoroda į patikimą šaltinį atskleidė ne pačias maloniausias hercogienės ir jos artimųjų gyvenimo detales. Be to, karalienės favoritė susidūrė su stipriu spaudos atkirčiu, kuris ją pastatė į Megan Markl vietą. Bet įdomiausia laukė ateityje.

Kaip pranešė leidinys "The Sun", Midlton iki šiol negali atsigauti po sukrėtimo, nes "Tatler" vyriausiasis redaktorius yra jos ilgametis draugas Ričardas Denenas (Richard Dennen).

Keitė ir Ričardas kartu studijavo universitete ir keletą metų buvo kaimynais. Kai būsimoji hercogienė ir karalienės anūkas padarė pertrauką santykiuose, būtent Denenas ją paguodė bendroje kelionėje į Prancūziją. Be to, redaktorius ne kartą dalinosi asmeninėmis nuotraukomis su Midlton ir šoko per karališkąsias vestuves 2011 metais.

Anot insaiderių, Midlton jaučiasi išduota, nes tikri draugai vargu ar atskleistų jos paslaptis, o juo labiau leistų spausdinti asmeninę informaciją.

Tegai:
Didžioji Britanija, karališkoji šeima, Keitė Midlton
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Megan Markl padarė karalienei staigmeną ir vėl pažeidė protokolą
Keitė Midlton paskelbė fotosesiją savo sūnaus Luiso gimtadienio proga
Tylos įžadai: princai Haris ir Viljamas nebebendrauja vienas su kitu
Drąsi Keitės Midlton iškirptė apstulbino manieringuosius britus