Antrasis pasaulinis karas. Kvantungo armijos būrių kapituliacija, archyvinė nuotrauka

Valstybės Dūma nustatė naują Antrojo pasaulinio karo pabaigos datą

(atnaujinta 22:47 2020.04.14)
Rusijos Valtybės Dūma priėmė įstatymą, kuriuo keičiama Antrojo pasaulinio karo pabaigos data — iš rugsėjo 2-osios į 3-ąją

VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Valstybės Dūma priėmė įstatymą, kuriuo pakoreguojama karinės šlovės data — Antrojo pasaulinio karo pabaigos diena, praneša RIA Novosti.

Taigi, karinės šlovės diena atidedama nuo rugsėjo 2 iki 3 dienos. Kaip pabrėžiama dokumente, 1945 metais TSRS Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumas priėmė dekretą "Dėl rugsėjo 3 dienos paskelbimo Pergalės prieš Japoniją diena".

Be to, medalio "Už pergalę prieš Japoniją", kuriuo buvo apdovanojami kovų dalyviai, kitoje pusėje taip pat parašyta: "1945 metų rugsėjo 3 diena".

Iniciatyvą iškėlė Dūmos Gynybos komiteto vadovas Vladimiras Šamanovas, pavaduotojas Georgijus Karlovas bei senatoriai Grigorijus Karasinas ir Michailas Kozlovas. Anot jų, pataisomis siekiama "išsaugoti istorinį teisingumą Antrojo pasaulinio karo nugalėtojų požiūriu, įamžinant žuvusiųjų atminimą".

Anksčiau leidinio RBK šaltiniai Gynybos ministerijoje ir Rusijos prezidento administracijoje teigė, kad dėl koronaviruso epidemijos Kremlius diskutuoja apie kitas galimybes rengti Pergalės paradą.

Anot RBK pašnekovų, svarstomos dvi galimos datos: rugsėjis, kad sutaptų su Antrojo pasaulinio karo pabaigos diena, arba lapkritis, kad paradas sutaptų su 1941 metų karinio parado data.

Sovietų ir Japonijos karas prasidėjo 1945 metų rugpjūčio 9 dieną ir baigėsi 1945 metų rugsėjo 2 dieną, pasirašius Japonijos kapituliacijos aktą. Aktu įtvirtintas Pietų Sachalino ir Kurilų salų perdavimas TSRS žinion.

Rugsėjo 2-oji buvo paskelbta atmintina data — Antrojo pasaulinio karo pabaigos diena — 2010 metų liepos mėnesį. Šiuolaikinėje Rusijoje rugsėjo 3-ioji yra solidarumo kovoje su terorizmu diena.

Tegai:
Japonija, Antrasis pasaulinis karas, Rusija
Dar šia tema
Estija apkaltino TSRS sukėlus Antrąjį pasaulinį karą
Ekspertas: Lenkijos gyventojams smarkiai plaunamos smegenys apie Antrąjį pasaulinį karą
Politologas: Lietuva pamiršta, kaip išsiplėtė jos teritorija po Antrojo pasaulinio karo
Ugnies viesulas: kodėl amerikiečiai sudegino Tokiją
Federacijos taryba

RF taryba įvertino Čekijos planus gauti kompensaciją sprogimus Vrbeticoje

(atnaujinta 15:39 2021.05.10)
Čekija ketina susigrąžinti iš Rusijos mažiausiai 47 mln. dolerių kompensaciją už 2014 metų karinių sandėlių sprogimų padarinius

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Rusija neketina mokėti už absurdiškus Čekijos kaltinimus, RIA Novosti sakė Federacijos tarybos tarptautinio komiteto vadovo pirmasis pavaduotojas, į pensiją išėjęs FSB generolas Vladimiras Džabarovas.

Jis pakomentavo pranešimus, kad Čekija ketina iš Rusijos susigrąžinti mažiausiai milijardą kronų (apie 47 mln. USD) kaip kompensaciją už 2014 metų karinių sandėlių sprogimų padarinius.

"Jie nebežino, ką dar susigalvoti. Kodėl mes turėtume jiems ką nors mokėti? Nebuvo atliktas tyrimas, nebuvo nustatyta visų faktų. Niekas jiems nemokės, tai yra absurdas", — sakė jis.

Jis pridūrė, kad Čekijos ministras pirmininkas per daug žaidė siūlydamas Europos šalims išsiųsti Rusijos diplomatus. Anot senatoriaus, tokia politika yra būtent premjero žaidimas, kuris "labai nori įtikti amerikiečiams"

Tuo pačiu metu Džabarovas pažymėjo gerus Rusijos ir Čekijos tautų santykius.

Balandžio viduryje Praha apkaltino Rusijos slaptąsias tarnybas sprogimo organizavimu šaudmenų sandėlyje Vrbeticoje, per kurį žuvo du žmonės. Kremlius šiuos kaltinimus pavadino piktinančiais ir nepagrįstais.

Čekija išsiuntė 18 Rusijos diplomatų, kuriems Rusija paskelbė 20 Čekijos ambasados ​​darbuotojų persona non grata. Todėl pagal pariteto principą septyni diplomatai ir 25 techniniai darbuotojai turėtų likti abiejų šalių diplomatinėse atstovybėse.

Kaip Prahos palaikymo ženklą Rusijos diplomatai buvo išsiųsti iš kelių Europos šalių — Slovakijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Čekijos ministro pirmininko išvakarėse Andrejus Babis paragino ES šalis parodyti solidarumą ir išsiųsti bent vieną rusą.

Rusijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad diplomatų išsiuntimas ir vienašalės sankcijos kai kurioms šalims tapo "neadekvačiais įrankiais". Pasak oficialios Rusijos URM atstovės Marijos Zacharovos, tai yra nešvarūs politiniai žaidimai, kurie griauna tarptautinių santykių audinį.

Tegai:
Rusija, Čekija, Rusijos Federacija
Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas

Puškovas papasakojo, apie kokią Rusiją svajoja Baidenas

(atnaujinta 11:09 2021.05.10)
Anksčiau Turkijos agentūros "Anadolu" žurnalistas rašė apie JAV norą grąžinti Rusiją į Boriso Jelcino prezidentavimo metus

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas "Telegram" papasakojo, apie kokią Rusiją svajoja JAV prezidentas DŽo Baidenas.

"Baidenas svajoja apie 90-ųjų Rusiją, tai yra apie priklausomą ir paklusnią Rusiją, panašią į Ukrainą. Tačiau Rusijos ten nesugrąžinti: tai praeitis", — sakė Puškovas.

Senatorius paragino Amerikos lyderį "nustoti svajoti" ir pabrėžė, kad Baideno viltys nepasiteisins.

Anksčiau Turkijos agentūros "Anadolu" žurnalistas Ilyas Kemaloglu rašė apie JAV norą grąžinti Rusiją į Boriso Jelcino prezidentavimo metus.

Dar šia tema
"Akivaizdus melas": karo ekspertas apie NATO signalą Rusijai
Ekspertas įvertino Suomijos žvalgybos pranešimą apie Rusijos veiklą Europoje
"Putinas įspėjo varžovus". Ką užsienio žiniasklaida rašė apie Pergalės paradą
Vladimiras Putinas

Elžbietos II pusbrolis apkaltintas bandymu parduoti susitikimą su Putinu

(atnaujinta 14:05 2021.05.10)
78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II pusbrolis, Kento princas Maiklas buvo apkaltintas bandymu parduoti galimybę susitikti su Vladimiru Putinu, praneša BBC Rusijos tarnyba, remdamasi "Sunday Times".

Britų leidimo žurnalistai atliko tyrimą, kurio metu jie prisidengdami privačios įmonės atstovais susitiko su Kento princu. Susitikime jiems buvo pasakyta, kad princas gali juos supažindinti su Putinu. Šio pristatymo tikslas liko neaiškus. Jo draugas, skaitymo markizas, vėliau jį apibūdino kaip "neoficialų karalienės ambasadorių Rusijoje". Priduriama, kad Maikals savo penkių dienų vizitą į Rusiją galėjo įvertinti maždaug 50 000 svarų. Arba jis gali užfiksuoti vaizdo pranešimą su privačios įmonės rekomendacija už 200 tūkstančių dolerių.

78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti. Tokie susitikimai, pasak jo, neįmanomi be Britanijos ambasados ​​sutikimo ir Rusijos ir Didžiosios Britanijos prekybos rūmų pagalbos. Be to, spaudai buvo priminta, kad Kentskis su Putinu nebuvo susitikęs nuo 2003 metų.

Vėliau pranešta, kad susitikdamas su žurnalistais jis padarė klaidą ir davė nerealius pažadus, dėl kurių nuoširdžiai gailisi.

Tegai:
susitikimas, Vladimiras Putinas, Elžbieta II