Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, archyvinė nuotrauka

Lavrovas: kai kurioms ES šalims "vyresnieji bendražygiai" neleidžia kreiptis pagalbos į RF

(atnaujinta 13:12 2020.10.27)
Anot ministro, iš įvairių šaltinių Rusija žino, kad kai kurios valstybės neprieštarautų sekti Italijos patirtį

VILNIUS, balandžio 25 — Sputnik. Kai kurioms Europos šalims, įskaitant NATO nares, kurios neprieštarautų kreiptis į Rusiją pagalbos koronaviruso pandemijos fone, neleidžia tai daryti "vyresnieji bendražygiai", sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

Anot jo, kai kurios šalys bando "įgyvendinti geopolitiką" net pandemijos metu.

"Mes visi žinome situaciją dėl paramos, kurią Rusija teikia Italijai tiesioginiu ministro pirmininko prašymu. Kai kurios Italijos žiniasklaidos priemonės vis nenusiramina, bandydamos parodyti tai beveik kaip karinę invaziją į Aljanso teritoriją", — RIA Novosti cituoja Lavrovo pareiškimą "Pervyj kanal" laidoje "Didysis žaidimas".

"Iš įvairių šaltinių žinome, kad kelioms Europos, Europos Sąjungos ir NATO šalims, kurios neprieštarautų žengti Italijos patirties keliu ir kreiptis į mus dėl tam tikros rūšies pagalbos, kurioje turime gerą santykinį pranašumą, paprasčiausiai to neleidžia daryti vyresnieji bendražygiai", — sakė jis.

Rusijos epidemiologai ir Rusijos gynybos ministerijos radiacinės, cheminės ir biologinės gynybos pajėgų specialistai kartu su Italijos kariuomene jau atliko visišką pensionatų, kuriuose gyvena vyresnio amžiaus žmonės, dezinfekavimą daugiau nei 71 Lombardijos gyvenvietėje. Apdoroti 79 pastatai, daugiau kaip 600 tūkstančių kvadratinių metrų vidaus patalpų ir daugiau kaip 110 tūkstančių kvadratinių metrų asfaltuotų kelių.

Remiantis naujausiais duomenimis, COVID-19 koronaviruso aukų skaičius Italijoje siekia beveik 26 tūkstančius žmonių, bendras užsikrėtimų skaičius per visą šalies epidemiją, įskaitant mirusius ir pasveikusius, yra daugiau nei 192 tūkstančiai.

Tegai:
Italija, koronavirusas, pandemija, pagalba, ES, Rusija, Sergejus Lavrovas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
Prireikus Rusija pasinaudos Trampo siūlymu tiekti dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatus
Humanitarinė pagalba naikina pasaulio politinę tvarką
Kinija pasirengusi bendradarbiauti su Rusija ir PSO kovoje su koronavirusu
Mirk pats, bet draugui padėk
Operacija

Kaliningrado srityje gydytojai laiku neoperavo paciento ir suklastojo dokumentus

(atnaujinta 22:53 2021.02.28)
Kaliningrado srities regioninėje ligoninėje mirusio vyro giminaičiai dvejus su puse metų siekė, kad būtų pradėta baudžiamoji byla prieš gydytojus

Mirusiojo artimieji mano, kad Černiachovsko centrinėje regioninėje ligoninėje jų giminaitis buvo gydomas ne nuo tų ligų, o jo būklei pablogėjus, jis reanimuotas su pažeidimais. Pasak šeimos advokato, gydytojai laiku neoperavo paciento ir suklastojo dokumentus, rašoma RIA Novosti autoriaus Sviatoslavo Petrovo medžiagoje.

Dvigubas insultas

2012 metų rugpjūtį 56 metų Jevgenijus Ivanovas patyrė insultą. Taip pat jam buvo diagnozuota išeminė širdies liga, kardiosklerozė, 3 laipsnio hipertenzija ir virpamoji aritmija. Jam suteiktas laikinas neįgalumas. Jis buvo gydomas Černiachovsko centrinėje regioninėje ligoninėje.

Евгений Иванов из Калининграда
© Фото : из личного архива семьи
Jevgenijus Ivanovas iš Kaliningrado

Tačiau po penkerių metų jis patyrė antrą insultą. Pacientas kreipėsi į Kaliningrado aukštųjų medicinos technologijų centrą. Jam buvo paskirtas gydymas vaistais nuo išeminės širdies ligos ir rekomenduota įdiegti kardiostimuliatorių. Ivanovas nedelsdamas registravosi operacijai, tačiau dėl implantų trūkumo ji du kartus buvo atidėta mėnesiui.

Laukimo laikotarpiu paciento būklė taip pablogėjo, kad Kaliningrado aukštųjų medicinos technologijų centras atsisakė atlikti operaciją ir pasiuntė į papildomą apžiūrą pagal gyvenamąją vietą.

Ivanovas buvo paguldytas į Černiachovsko centrinės regioninės ligoninės Terapijos skyrių, nes gydymo įstaigoje nėra Kardiologijos skyriaus. Priėmimo metu jam buvo nustatyta kitokia diagnozė: "lėtinė anemija". Vietiniai gydytojai paskyrė naują gydymą, o anksčiau kardiologo paskirti vaistai buvo panaikinti.

Po dviejų dienų Ivanovo būklė pablogėjo. Gydytojai artimiesiems sakė, kad nėra ko jaudintis, tačiau balandžio 4 dieną jis mirė.

"Tą dieną aš skambinau gydančiam gydytojui ir jaudinausi: jam per savaitę nebuvo atlikta krūtinės ląstos rentgeno nuotrauka, rekomenduota Kaliningrado aukštųjų medicinos technologijų centro kardiologo, — prisimena mirusiojo dukra Julija Ivanova. — Ji atsakė, kad tėvas turi vienerių metų senumo rentgeno nuotrauką, to pakanka".

Įtartini parodymai

Valentina Ivanova apie vyro mirtį buvo informuota tik po aštuonių valandų. Jai tai paaiškino "nenoru jaudinti vėlai vakare". Iš pradžių ji nusprendė, kad tai klaida, nes dieną prieš gydytojai sakė, kad vyrui viskas gerai.

Jau ligoninėje Ivanova suabejojo ​​medicinos personalo veiksmų teisingumu. Gydantis gydytojas ir 2-ojo terapijos skyriaus vedėjas atsisakė įvardyti vyro mirties priežastį (vėliau paaiškėjo, kad tai išeminė širdies liga, komplikuota ūmaus širdies nepakankamumo) ir parodyti ligoninės kortelę.

Be to, Ivanovai sukėlė nerimą tai, kad reanimatologas, kuris tariamai bandė išgelbėti Jevgenijų, "kažką įrašė į medicinos dokumentus".

"Šis gydytojas buvo su įprastais viršutiniais drabužiais. Panašu, kad jis ne budėjo ligoninėje, o buvo ką tik atvykęs", — pasakoja Valentina Ivanova.

Baudžiamoji byla

Palaidojusi vyrą, moteris pradėjo siekti tyrimo. Tyrimų komitetas kelis kartus atsisakė "dėl nusikaltimo sudėties nebuvimo". Tačiau patikrinimų rezultatai tik įtikino šeimą įtarimų teisingumu.

"Pavyzdžiui, tapo žinoma, kad reanimatologo tvarkaraštyje vienu metu buvo pažymėtas budėjimas dviejose ligoninėse: Černiachovske ir Nemane. Jos yra 50 kilometrų viena nuo kitos. Matyt, kai vyras mirė, gydytojo nebuvo vietoje, o gaivinimo priemones jis aprašė dokumentuose jau post factum", — aiškina Ivanova.

Pasak advokato Vladimiro Seredino, tyrėjai iš pradžių nesureikšmino faktų, rodančių galimą dokumentų klastojimą.

Больное сердце
© Depositphotos / stevanovicigor
Nesveika širdis

Taigi, atlikus techninę ir kriminalistinę ekspertizę paaiškėjo, kad Ivanovo gydymo stacionare kortelė buvo perdaryta ir į ją pridėta naujų lapų. Galbūt, gynėjo manymu, tai byloja apie bandymą nuslėpti neteisingus ligoninės personalo veiksmus.

"Gydytojų įrašai skyrėsi nuo teismo medicinos eksperto išvadų. Pavyzdžiui, Ivanovo stacionarioje kortelėje užfiksuota, kad reanimacijos metu jam buvo padaryta injekcija į širdį ir jungo veną, tačiau ekspertizės metu neaptikta injekcijų pėdsakų, — aiškina advokatas. — Dokumentuose taip pat nurodoma, kad pacientas buvo prijungtas prie monitoriaus prie lovos, tačiau Ivanovas nebuvo niekur perkeliamas iš palatos, o tokio prietaiso joje nebuvo".

Byla buvo iškelta tik giminaičiams asmeniškai susitikus su Kaliningrado srities tyrimų komiteto vadovo pavaduotoju. Tyrėjai įžvelgė nusikaltimo požymius pagal Rusijos baudžiamojo kodekso 238 straipsnio 2 dalį ("Saugumo reikalavimų neatitinkančių paslaugų teikimas, dėl ko mirė vienas žmogus").

Tyrimų komiteto duomenimis, ligoninės personalas "aplaidžiai teikė medicininę pagalbą". Visų pirma nebuvo atlikti kraujo ir širdies ritmo tyrimai, pacientas negavo reikiamos terapijos.

Nežinomi gydytojai

Tyrėjai su įtariamaisiais neskuba — byla pradėta prieš nenustatytus asmenis. Tuo pačiu metu Ivanovo šeima ir advokatas mano, kad dėl mirties kalti ne tik Černiachovsko centrinės regioninės ligoninės gydytojai.

"Perspektyvoje — rimtos patikros Kaliningrado aukštųjų medicinos technologijų centre dėl nekokybiškos medicininės priežiūros fakto, dėl pacientų eilės į operaciją formavimo ir tvarkymo", — sako Seredinas.

Advokato teigimu, Kaliningrado aukštųjų medicinos technologijų centre nebuvo oficialaus širdies stimuliatorių implantavimo laukiančiųjų sąrašo — procedūra buvo atliekama tik pagal "skubias indikacijas".

"Mes norime, kad būtų iškelta dar viena byla, nes Jevgenijui gydymas nesuteiktas dėl neteisėtų priežasčių ir jis atsidūrė medicinos įstaigoje be reikiamos įrangos", — paaiškina jis.

RIA Novosti išsiuntė užklausą Kaliningrado srities sveikatos apsaugos ministerijai. Atsakymo dar negauta.

Bent jau iškelta byla

Pasak Seredino, bylos iškėlimas dėl gydytojų aplaidumo — greičiau išimtis. Tyrėjai retai imasi tokių bylų, retai pavyksta juos įtikinti, kad dėl paciento mirties kalti gydytojai.

"Dabar aš dirbu su dar dviem ieškiniais, kurie susiję su pagalbos nesuteikimu. Viename gydytojas paprasčiausiai pamiršo apie 46 metų vyrą, — sako juristas. — Jis labai sunkios būklės su hipertonine krize ilgai sėdėjo ambulatorijos koridoriuje. Nesulaukęs paskirtų skubių tyrimų, išvyko namo. Vakare jis buvo hospitalizuotas ir mirė ligoninėje".

Artimiesiems daugelį mėnesių nepavyksta pasiekti, kad būtų išnagrinėtas šis įvykis.

Tegai:
medicina, insultas, gydytojai, Kaliningrado sritis
Obuoliai

Rusija grąžino Baltarusijai obuolius be ženklinimo etikečių

(atnaujinta 22:01 2021.02.28)
Pranešime teigiama, kad dėl atskleisto pažeidimo fakto buvo iškelta administracinio teisės pažeidimo byla

VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. Leningrado ir Pskovo sritims buvo uždrausta į Rostovo sritį įvežti 18,3 tonos šviežių obuolių, atgabentų iš Baltarusijos Respublikos Mogiliovo srities, praneša "Rosselhoznadzor".

Patikrinus "Rosselhoznadzor" administracijos pareigūnų kontroliuojamus produktus, nustatyta, kad kai kuriose kartoninėse dėžėse su obuoliais nebuvo ženklinimo etikečių, o tai pažeidžia Eurazijos ekonominės sąjungos bendrus karantino fitosanitarinius reikalavimus.

Draudžiama išvežti daugiau nei 18 tonų obuolių į Rusijos Federacijos teritoriją, buvo išduotas įsakymas grąžinti krovinį į Baltarusijos Respubliką.

Dėl atskleisto pažeidimo fakto buvo iškelta administracinio teisės pažeidimo byla.

Tegai:
Rusija, obuoliai, Baltarusija
Kontrabandinės cigaretės

Neries upėje rasta 2 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių

(atnaujinta 12:42 2021.03.01)
Pranešime teigiama, kad sekmadienį VSAT pareigūnai gavo informaciją apie Neryje ties Vilniaus rajono Buivydžių I kaimu ledų sangrūdoje pastebėtą įtartiną objektą

VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Pavoverės užkardos pasieniečiai su ugniagesiais gelbėtojais Vilniaus rajone iš Neries ištraukė 2 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Pabrėžiama, kad kroviniui pasiekti prireikė specialios įrangos.

Pranešime teigiama, kad sekmadienį VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Pavoverės užkardos pasieniečiai gavo informaciją apie Neryje ties Vilniaus rajono Buivydžių I kaimu ledų sangrūdoje pastebėtą įtartiną objektą.

"VSAT pareigūnai nedelsdami nuvyko į nurodytą vietą. Ji yra Lietuvos teritorijoje, tačiau Neriai prieš įsukant į ją upe eina siena su Baltarusija. Įvertinus situaciją paaiškėjo, kad už maždaug 30 metrų nuo kranto ledų sangrūdoje įstrigusio krovinio be specialios įrangos ištraukti nepavyks", — teigiama pranešime.

Į pagalbą buvo pasitelkti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) Vilniaus miesto 6-os komandos narai.

Jie į upę nuleido gelbėjimo roges ir panaudodami gelbėjimo virvę krovinį ištraukė į krantą. Vėliau paaiškėjo, kad tai buvo 4 polietileno plėvele surišti ryšuliai, kuriuose aptikta 2 tūkst. pakelių cigarečių "NZ Gold" su baltarusiškomis banderolėmis.

Контрабанда сигарет в Литве
Kontrabandinės cigaretės.

Be to, viename iš jų buvo paslėptas GPS siųstuvas. Tokius įrenginius kontrabandininkai naudoja krovinio judėjimui sekti.

Teigiama, kad plaustas į Nerį nuleistas Baltarusijos krante tikintis, jog srovė jį atplukdys į Lietuvą.

Tegai:
kontrabandiniai rūkalai, kontrabanda, Neris, Vilnius, Lietuva
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje