Žmogus sėdi prie kompiuterio

Rusijoje sukurtas dirbtinis intelektas, lavinantis mąstymo įgūdžius

(atnaujinta 09:57 2020.04.27)
Tolesni tyrėjų komandos uždaviniai yra paruošti sistemą diegti švietimo praktikoje, taip pat kurti dirbtinį intelektą pagrindžiančius programinės įrangos elementus, kurie padidintų automatizuotų sistemų gyvybingumą kritinėse situacijose

VILNIUS, balandžio 27 — Sputnik. Unikalų kompiuterinį žaidimą, leidžiantį įvertinti žaidėjo sprendimų priėmimo greitį ir jo galimybes numatyti situaciją, sukūrė Maskvos valstybinio psichologijos ir pedagogikos universiteto mokslininkai. Anot jų, tobulinimas taip pat pasitarnaus kaip specializuotas šių įgūdžių treniruoklis, praneša RIA Novosti su nuoroda į universiteto spaudos tarnybą.

Šiuolaikiniai kognityvinių gebėjimų tyrimo metodai apima ne tik skaičiavimo ir loginio mąstymo įgūdžių matavimą, teigia Maskvos valstybinio pedagoginio universiteto mokslininkai. Jų sukurta sistema taip pat gali įvertinti prognozių ir sprendimų, priimtų greitai besikeičiančiomis sąlygomis, kokybę.

Universiteto specialistų sukurtoje virtualioje erdvėje žaidėjas susiduria su daugybe aktyvių priešininkų. Jų elgesį kontroliuoja dirbtinis intelektas, pagrįstas sudėtingu matematiniu algoritmu. Žaidėjo tikslas — "pašalinti" visus oponentus ribotose žaidimo vietose.

"Remdamiesi Markovo atsitiktinių procesų teorija ir netiesiniais optimizavimo metodais, mes sukūrėme procedūras, leidžiančias ne tik nustatyti subjekto veiksmų teisingumą sprendžiant problemas, bet ir analizuoti jo elgesį", — aiškino Maskvos valstybinio pedagoginio universiteto Informacinių technologijų fakulteto Psichologinių tyrimų centro Kiekybinės psichologijos laboratorijos vadovas Pavelas Duminas.

Anot jo, dirbtinis intelektas žaidimo procesą pritaiko konkrečiam subjektui, stebėdamas jo strategiją ir sukurdamas tokio sudėtingumo situacijas, kurios duos kuo išsamesnį vaizdą apie tikrąjį jo įgūdžių išsivystymo lygį.

Autoriai pažymi, kad žaidimas iš tikrųjų taip pat yra priemonė išbandyti ir lavinti gebėjimus, reikalingus sudėtingų automatizuotų sistemų, tokių kaip varikliai-robotai ar stebėjimo dronai, operatoriams.

"Sunkiausia kuriant tokias psichodiagnostikos priemones yra didelių empirinių duomenų kaupimas teisingam adaptacinių procedūrų pritaikymui. Iki šiol mes kompensuodavome trūkstamus duomenis apie žmonių, priklausančių reprezentacinėms grupėms, bandymą, naudodami matematinę optimizaciją", — sakė Pavelas Duminas.

Tolesni tyrėjų komandos uždaviniai yra paruošti sistemą diegti švietimo praktikoje, taip pat kurti sukurtą dirbtinį intelektą pagrindžiančius programinės įrangos elementus, kurie padidintų automatizuotų sistemų gyvybingumą kritinėse situacijose.

Tegai:
dirbtinis intelektas, Rusija
Dar šia tema
Rusijos Su-27 palydėjo Belgijos oro pajėgų lėktuvą virš Baltijos jūros
Rusija Venesuelai tieks daugiau nei 40 tonų medikamentų
Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Apklausa parodė, kad 60 procentų rusų pasitiki Putinu

(atnaujinta 10:57 2020.12.05)
Apklausa buvo atlikta lapkričio 23–29 dienomis telefoninių interviu forma, dalyvavo 11,2 tūkstančio vyresnių nei 18 metų rusų

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Daugiau nei pusė rusų (60 proc.)  pasitiki Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, rodo visuomenės nuomonės fondo apklausa. 

Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Дружинин

Apklausos duomenimis, greičiau nepasitiki juo — 30 proc., dar 10 proc. buvo sunku atsakyti į klausimą.

63% apklaustųjų teigia, kad Putinas greičiau gerai eina savo pareigas. Priešingos nuomonės laikosi 24% rusų. Buvo sunku atsakyti į klausimą 13%.

Lapkričio 27–29 dienomis buvo atlikta visos Rusijos telefoninė apklausa, kurioje dalyvavo 4 tūkstančiai 18 metų ir vyresnių respondentų, atsitiktinės atrankos būdu paimant mobiliojo ir fiksuotojo telefono numerius. Statistinė paklaida neviršija 1,9%.

Tokiose iniciatyviose Rusijos apklausose, kurias "VCIOM-Sputni" vykdo nuo vasario, dalyvauja 18 metų ir vyresni rusai. Nuo 2018 metų birželio 18 dienos kasdien apklausiama 1,6 tūkst. respondentų.

Šios imties didžiausias klaidos dydis su 95% tikimybe neviršija 1%.

Tegai:
Vladimiras Putinas, Rusija
Žuvis

Dėl klaidingos informacijos dokumentuose Rusijos į Kazachstaną grąžinta 16,5 t žuvų

(atnaujinta 09:58 2020.12.05)
Atlikdami dokumentų kontrolę, inspektoriai nustatė neatitikimą tarp veterinarijos pažymoje deklaruoto (Nyderlandai) ir transporto dokumentuose nurodyto (Danija) prekių gavėjo

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Savaitgalį Sankt Peterburgo, Leningrado ir Pskovo sričių prie Rusijos ir Latvijos sienos, prie Buračkų posto, Pskovo srityje, "Rosselchoznadzor" administracijos pareigūnai atliko 16,5 tonos šaldytų žuvies produktų (lydekų filė) veterinarinę kontrolę, praneša administracijos spaudos tarnyba.

Kroviniai automobiliu buvo gabenami iš Kazachstano Respublikos Kapšagajaus miesto.

Atlikdami dokumentų kontrolę, inspektoriai nustatė neatitikimą tarp veterinarijos pažymoje deklaruoto (Nyderlandai) ir transporto dokumentuose nurodyto (Danija) prekių gavėjo.

Todėl Kazachstano Respublikos žemės ūkio ministerijos Veterinarinės kontrolės ir priežiūros komitetas negavo leidimo eksportuoti į Nyderlandus 16,5 tonos Kazachstano įmonių pagamintų žuvies produktų.

Tegai:
Kazachstanas, žuvis, Rusija
Dar šia tema
Beveik 1,3 tūkstančio: Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje auga sunkvežimių eilės
Klientų pinigus švaistę asmenys stos prieš teismą: iššvaistė daugiau nei 2,5 mln eurų
Lamanšo sąsiauris, archyvinė nuotrauka

Didžioji Britanija skelbia, kad prie jos vandenų yra nemažai Rusijos laivų

(atnaujinta 17:59 2020.12.05)
Didžiosios Britanijos karinis jūrų laivynas pranešė, kad stebė šalia savo teritorinių vandenų daug rusų laivų, Rusija pabrėžia, kad visi palydėjimo atvejai baigiasi be incidentų

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Didžiosios Britanijos laivynas pranešė, kad paskutinėmis savaitės dienomis jis lydėjo ir stebėjo devynių Rusijos laivų judėjimą šalia šalies teritorinių vandenų, rašo RIA Novosti.

Didžiosios Britanijos karinis jūrų laivynas ir oro pajėgos nuolat stebi Rusijos laivų ir Rusijos orlaivių judėjimą netoli Britanijos. Rusijos kariuomenė nepažeidžia sienų, sekdama tarptautiniuose vandenyse ir oro erdvėje. Visos paludėjimo atvejai baigiasi be incidentų, tai patvirtina ir britų pusė, nuolat pažyminti rusų veiksmų profesionalumą.

"Karališkojo laivyno laivai stebi reikšmingą Rusijos Federacijos buvimą šalia Didžiosios Britanijos vandenų. Per pastarąsias dvi savaites aštuoni Karališkojo laivyno laivai, vykdydami koordinuotą operaciją nuo Lamanšo sąsiaurio ir Keltų jūros iki vandenų, esančių netoli Škotijos vakarinės pakrantės, atidžiai stebėjo kiekvieną rusų judėjimą, nesvarbu, ar tai povandeninis laivas, naikintuvas, korvetė, patrulinis laivas ir lydintys vilkikai bei tiekimo laivai, iškilę į paviršių", — sakoma laivyno pranešime.

Visų pirma pranešama, kad fregata "HMS Northumberland" stebėjo Rusijos priešpovandeninių laivų viceadmirolo Kulakovo judėjimą prie vakarinės Škotijos pakrantės, o trijų Didžiosios Britanijos laivyno laivų grupė palydėjo grupę Rusijos laivų Keltų jūroje. Pagalbą britams "suderintoje operacijoje" suteikė Prancūzijos karinis jūrų laivynas.

Anksčiau rugpjūtį britų laivai "Mersey" ir "Tyne" lydėjo Rusijos didįjį priešpovandeninį laivą "Viceadmiral Kulakov", kai jis plaukė per Šiaurės jūrą ir Lamanšo sąsiaurį. Tuo pat metu Didžiosios Britanijos ir NATO kariniai jūrų laivai lydėjo Rusijos karo laivų grupę Baltijos ir Šiaurės jūrose.

Tegai:
Rusija, Didžioji Britanija
Dar šia tema
Londonas patvirtina: prieš Rusiją vyksta nešvarus karas
Masinis skurdinimas bus išbandytas su britais