Didžiausias plūduriuojantis laivas pasaulyje Vsevolod Sibirtsev, priklausantis Dobroflot, archyvinė nuotrauka

Rusijoje esančioje plūduriuojančioje bazėje įvyko avarija

(atnaujinta 22:26 2020.05.02)
Pranešama, kad vienas žmogus mirė, dar vienas sužeistas. Taip pat paaiškėjo, kad gamyklos degalų bake buvo kelios tonos mazuto

VILNIUS, gegužės 2 — Sputnik. Rusijoje, Nachodkoje, esančioje plūduriuojančioje bazėje laive "Vsevolod Sibirtsev" įvyko sprogimas, žuvo suvirintojas, praneša RIA Novosti, cituodama Federalinės jūrų ir upių transporto agentūros atstovą.

Kaip pažymėta skyriuje, atlikdamas suvirinimo darbus, suvirintojas padegė denį virš degalų bako.

Anksčiau pranešta, kad "Vsevolod Sibirtsev" plūduriuojanti bazė užsidegė Primorėje esančioje laivų statykloje. Atvira liepsna nebuvo pastebėta. Taip pat įgulos evakuacijos metu moteris laive susilaužė koją.

Rusijos Federacijos Tolimųjų Rytų transporto direktoratas pradėjo baudžiamąją bylą pagal straipsnį "Darbo saugos reikalavimų pažeidimas, dėl aplaidumo mirus asmeniui".

"Pirmą valandą nakties Nachodkos laivų statyklos akvatorijoje suvirinimo metu suvirintojas padegė denį virš degalų bako. Čia buvo apkaba, sprogo degalai. Suvirintojas mirė", — pasakojo "Rosmorrechflot" atstovas.

Anot jo, gaisras neišsiplėtė, įvykio aplinkybes tiria specialiai sudaryta komisija.

Taip pat paaiškėjo, kad plūduriuojančioje bazėje buvo kelios tonos mazuto.

"Vietoje dirba brigados, kurios rūpinasi sandarinimu. Specialistai uždėjo pleistrą [ant skylės — Sputnik], šiame rezervuare buvo kelios tonos mazuto", — RIA Novosti pasakojo "Rosmorrechflot" atstovas. Jis pridūrė, kad "pleistras uždėtas teisingai, neturi būti nuotėkio".

Agentūros pašnekovas teigė, kad kritinės situacijos metu "panašu, jog dalis šio mišinio pateko į vandenį".

Tegai:
laivas, gaisras, Rusija
Dar šia tema
Ignalinos rajone, pasienyje su Baltarusija, kilo gaisras
Gelbėtojai ir toliau gesina gaisrus Černobylio zonoje
Gydytojas

Rusijos mokslininkai atrado būdą, kaip nustatyti kvėpavimo takų vėžį iškvepiant

(atnaujinta 07:21 2020.10.01)
Paaiškinama, kad kaip aparatas piktybiniams navikams diagnozuoti buvo naudojama standartizuota jutiklių dujų analizės sistema, susidedanti iš puslaidininkių jutiklių rinkinio ir neuroninio tinklo duomenų apdorojimo algoritmų

VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Tomsko onkologijos tyrimų instituto mokslininkai kartu su kolegomis iš Tomsko valstybinio universiteto cheminių technologijų laboratorijos sukūrė dujų analizatorių kvėpavimo takų vėžiui diagnozuoti, RIA Novosti sakė Rusijos Federacijos švietimo ir mokslo ministerijos spaudos tarnyba.

"Sensorinė diagnostikos sistema, pagrįsta iškvepiamo oro mėginiais, leis ankstyvoje stadijoje aptikti piktybinius gerklų ir plaučių navikus ir greitai atsirinkti asmenis, kuriems reikia išsamaus tyrimo. Dujų analizatoriaus mėginį sukūrė Tomsko tyrimų ir plėtros centro onkologijos tyrimų instituto mokslininkai kartu su kolegomis iš Tomsko valstybinio universiteto cheminių technologijų laboratorijos", — sakė ministerija.

Paaiškinama, kad kaip aparatas piktybiniams navikams diagnozuoti buvo naudojama standartizuota jutiklių dujų analizės sistema, susidedanti iš puslaidininkių jutiklių rinkinio ir neuroninio tinklo duomenų apdorojimo algoritmų.

Projekto tikslas buvo ištirti iškvepiamo oro mėginius, gautus iš pacientų, sergančių įvairiais gerklų ir plaučių piktybinių navikų tipais ir stadijomis. Taip pat mokslininkai dalyvavo tyrime ir ieškojo bendrų ligų, nustatytų naudojant dirbtinį neuroninį tinklą, žymenų, kartu užtikrindami mėginių ėmimo metodų, pagrįstų jutiklių dujų analitine sistema, vienodumą.

Tyrimo metu iškvėpto oro mėginiai buvo paimti iš 104 žmonių nuo 22 iki 95 metų. Visi tiriamieji buvo suskirstyti į dvi 52 žmonių grupes: kontrolinė grupė be patvirtintos piktybinės patologijos ir onkologijos klinikos pacientai, kuriems buvo patvirtintas burnos ir ryklės srities, gerklų ar plaučių vėžys.

Pažymima, kad skiriamieji tokios jutiminės sistemos bruožai yra efektyvumas ir žmogaus veiksnio įtakos rezultatams atmetimas. Be to, šis diagnostikos metodas yra pigesnis ir mobilesnis, palyginti su MRT, KT ir PET.

Tyrimas buvo atliktas pagal federalinę tikslinę programą "Moksliniai tyrimai ir plėtra Rusijos mokslo ir technologijų komplekso 2014–2020 metų prioritetinėse plėtros srityse", kurią įgyvendino Rusijos švietimo ir mokslo ministerija.

Tegai:
vėžys, sveikata
Temos:
Medicina ir sveikata
Dar šia tema
Navalnas išrašytas iš Vokietijos ligoninės
Lietuvoje šiemet užregistruoti trys mirties atvejai nuo erkinio encefalito
Lėktuvas, archyvinė nuotrauka

Rusijoje pranešta, kad nutrūko užsienio sistemų orlaiviams tiekimas

(atnaujinta 17:34 2020.09.30)
Pažymima, kad apie 60 procentų Rusijos elektronikos naudojama Rusijos ginkluose ir karinėje įrangoje, o tai yra daugiau nei JAV armijoje, kur naudojama tik 20 procentų Amerikos elektronikos

VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Užsienio Rusijos aviacijos komponentų tiekėjai atsisakė bendradarbiauti su Rusija, žurnalistams sakė Rusijos Federacijos pramonės ir prekybos ministerijos Radioelektroninės pramonės departamento direktorius Vasilijus Špakas.

"Mūsų užsienio partneriai, tiekiantys paruoštas sistemas mūsų orlaiviams, informavo mūsų orlaivių gamintojus, kad jie nebetęs santykių su mūsų orlaivių gamintojais nei pagal galiojančias sutartis, nei pagal naujas sutartis", — RIA Novosti cituoja Špaką.

Anot jo, tokiu būdu Vakarai bando sustabdyti vidaus projektus civilinių orlaivių statybos srityje.

Jis pažymėjo, kad kiti apribojimai gali turėti įtakos mikroelektronikai.

Tuo pačiu metu, pasak jo, apie 60 procentų Rusijos elektronikos naudojama Rusijos ginkluose ir karinėje įrangoje, o tai yra daugiau nei JAV armijoje, kur naudojama tik 20 procentų Amerikos elektronikos.

"Šiuo metu tai tikrai yra daugiau nei 60 proc. Tačiau galiu pasakyti dar vieną skaičių. Tyrimas atliktas 2018 metais. Amerikiečiai ištyrė, kiek importuotų elektroninių komponentų bazių jie turi ginkluose, karinėse pajėgose ir specialioje įrangoje. 80 proc. — Kinija ir Taivanas. Tai [didelė dalis importuojamų komponentų — Spuntik] būdinga ne tik mums", — sakė jis.

Pasak jo, importas šia kryptimi Rusijoje keičiamas, tačiau nepakankamu greičiu. "Turime dėti nemažas pastangas, kad visiškai aprūpintume Rusijos komponentų bazę", — sakė jis.

Tegai:
lėktuvai, ginkluotė, JAV, Rusija
Dar šia tema
Ekspertas: Baltijos šalys ginčysis su Senąja Europa tol, kol bus JAV palaikymas
Karoblis pareiškė apie būtinybę daugiau investuoti į karinį mobilumą ir infrastruktūrą ES
Rusijos tankas T-72

JAV išbandė robotą, skirtą rusiškiems tankams T-72 sunaikinti

(atnaujinta 15:23 2020.10.01)
Robotas atpažino tanką T-72 naudodamas automatinio taikinių atpažinimo algoritmą, sukurtą daugiau nei 3,5 milijono karinės technikos nuotraukų pagrindu

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Jungtinėse Valstijose per pratybas Jumos poligone, Arizonos valstijoje, buvo išbandyti LIDAR robotai, kurių taikinys buvo Rusijos tankas T-72, praneša "Breaking Defense".

Šie robotai, aprūpinti mažais bepiločiais orlaiviais, atpažino tanką T-72 naudodami automatinio taikinių atpažinimo algoritmą "Aided Target Recognition" (ATR), sukurtą daugiau nei 3,5 milijono karinės technikos nuotraukų pagrindu.

Dirbtinis intelektas įkėlė duomenis apie taikinį, bet kadangi jo įmontuotų ginklų nuotolis buvo nepakankamas, kad smogtų į tanką, jis, gavęs operatoriaus pritarimą, iškvietė artilerijos palaikymą.

Anksčiau "Breaking Defense" pranešė, kad JAV kariuomenė dėl būgštavimų, susijusių su Rusija ir Kinija, iki 20 sekundžių sutrumpino artilerijos sistemų perjungimą į kovinę parengtį.

Tegai:
robotas, ginkluotė, tankas, JAV, Rusija
Dar šia tema
"The National Interest" įvertino sovietinį "supertanką" branduolinio karo atveju
Nauja Rusijos ginklų pergalė: kodėl Egiptas pasirinko 500 T-90MS
Lenkijos žiniasklaida įvertino Rusijos prieštankinę patranką "Sprut"