Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

"Negalima skubėti": Putinas su valdytojais aptarė apribojimų panaikinimą

(atnaujinta 21:27 2020.05.06)
Kaip pažymėjo Rusijos vadovas, bet koks skubotas sprendimas atšaukiant ribojamąsias priemones dėl COVID-19 gali pabloginti situaciją. Kartu "Rospotrebnadzor" vadovė pateikė planą, kaip ateityje laipsniškai panaikinti apribojimus

VILNIUS, gegužės 6 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas surengė pasitarimą dėl ribojamųjų priemonių, skirtų ekonomikai ir socialinei sferai palaikyti karantino metu, įgyvendinimo.

Visų pirma, valstybės vadovas nurodė pranešti, kaip veikia gyventojų rėmimo priemonės atsižvelgiant į koronaviruso situaciją ir kiek žmonių jau yra gavę ar gaus tokią pagalbą artimiausiu metu.

Pasak Putino, valdytojai, remdamiesi "Rospotrebnadzor" rekomendacijomis, turi priimti sprendimus dėl tolesnių veiksmų regionuose po gegužės 11 dienos.

"Žinoma, gyvenimas yra sudėtingesnis, daug sudėtingesnis už bet kokias schemas, ir vis dėlto svarbu turėti gerai pagrįstą, patikrintą kiekvieno šalies regiono veiksmų algoritmą, atsižvelgiant į ekspertų nuomonę", — teigė Putinas.

Jis taip pat pažymėjo, kad koronaviruso plitimo regionuose situacija yra skirtinga ir tik remiantis mokslininkų nuomone galima priimti sprendimą dėl ribojamųjų priemonių panaikinimo.

"Kažkur reikia išlaikyti ar net papildyti griežtas, pagrįstas prevencines priemones. Kai kur galima planuoti tam tikrą pagrįstą jų sušvelninimą. Bet tik remiantis mokslininkų, specialistų nuomone ir atsižvelgiant į visus veiksnius bei galimą riziką", — pridūrė Putinas.

Valstybės vadovas taip pat pabrėžė, kad tik remiantis mokslininkų nuomone gali būti priimtas sprendimas panaikinti ribojamąsias priemones.

"Negalima skubėti. Bet koks aplaidumas ar skubėjimas gali virsti lūžiu, grįžimu atgal. Mažiausios klaidos kaina yra mūsų žmonių saugumas, sveikata ir gyvybė. Todėl atsakomybė už kiekvieną sprendimą, kurį priima tiek kolegos iš vyriausybės, tiek regionų vadovai, yra nepaprastai didelė", — sakė valstybės vadovas.

Susitikimo metu ministrai pristatė priemones, kurių buvo imtasi atsižvelgiant į koronavirusą.

Apie situaciją darbo srityje

Darbo ministerijos vadovas Antonas Kotiakovas teigė, kad 63 tūkst. rusų, netekusių darbo po kovo 1 dienos, gauna papildomas išmokas už vaikus iki 18 metų.

Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Дружинин

"Specialios paramos priemonės taip pat yra skirtos šeimoms su vaikais, kuriose vienas iš tėvų liko be darbo po kovo 1 dienos. Šiuo atveju balandžio ir birželio mėnesiais bedarbio pašalpa didėja proporcingai tokių vaikų skaičiui — 3 tūkst. rublių vienam vaikui. Pažymiu, kad tokias išmokas jau gauna 63 tūkst. žmonių", —  sakė Kotiakovas.

Be to, pasak jo, 1 milijonas 243 tūkst. žmonių yra registruoti bedarbiai Rusijos Federacijoje, įskaitant 240 tūkst. per pastaruosius du mėnesius.

Ministras priminė, kad praradusių darbą po kovo 1 dienos pašalpų dydis yra 12130 rublių, tokių jau daugiau kaip 208 tūkst. Tokių išmokų yra skirta 1,8 milijardo rublių.

Apie situaciją medicinoje atsižvelgiant į COVID-19

Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas Michailas Muraška pažymėjo, kad Rusijoje pacientams, sergantiems koronavirusu, lovų netrūksta.

"Iš viso yra įrengta 126 tūkst. lovų, intensyvios terapijos lovos, mes stebime jų apkrovą, turime informacinę sistemą, leidžiančią pamatyti kiekvieną pacientą. O šiandien bendras lovų skaičius — 36 procentai viso susirgusiųjų skaičiaus — laukia pacientų. Todėl šiandien nematome jokių trūkumų ar problemų dėl hospitalizacijos", — teigė Muraška.

Daugiau nei 110 tūkst. gydytojų ir daugiau kaip 236 tūkst. paramedikų visoje Rusijoje teikia pagalbą koronavirusine infekcija sergantiems žmonėms. Taip pat pasitelkta medicinos mokyklų studentų — apie 41 tūkst. abiturientų.

Taip pat, pasak skyriaus vedėjo, apie 1133 koronavirusu sergantiems žmonėms atliekama dirbtinė plaučių ventiliacija, keturi iš jų yra vaikai.

"Šalies ligoninėse, turinčiose patvirtintą ar įtariamą koronavirusinės infekcijos diagnozę, šiandien yra apie 80 tūkst. žmonių, iš jų 1133 pacientai, kuriems taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, įskaitant keturis vaikus", — teigė Muraška.

Anot ministro, vyrai koronavirusu serga sunkiau nei moterys.

"Sunkios [koronaviruso] eigos formos, kurias mes jau matome šiandien, yra labiau būdingos vyresniems nei 60 metų pacientams, pacientams, kenčiantiems nuo arterinės hipertenzijos, cukrinio diabeto, nutukimo. Matome, kad vyrai serga sunkiau nei moterys", — teigė Muraška.

Apie apribojimų panaikinimo pagrindus

Ana Rosova, "Rospotrebnadzor" vadovė, vyriausioji Rusijos sanitarijos gydytoja, kaip apribojimų panaikinimo pagrindą įvardijo pacientų, sergančių COVID-19, augimo tempą, tyrimų apimtį ir lovų pakankamumą Rusijos regionuose.

"Visi šie rodikliai vertinami retrospektyviai per vieną ar dvi savaites, tai yra susiję su inkubaciniu periodu", — pridūrė ji.

Kol kas agentūra siūlo panaikinti dėl koronaviruso nustatytus apribojimus trimis etapais.

Pirmajame koronaviruso apribojimų panaikinimo etape numatyta galimybė sportuoti gatvėje, vaikščioti su vaikais ir prekybos bei paslaugų darbo atnaujinimą, bet su būtinuoju socialiniu atstumu.

Antrajame etape panaikinant apribojimus, nustatytus Rusijoje dėl koronaviruso, suteikiama galimybė vaikščioti, atnaujinti švietimo organizacijų ir prekybos vietų darbą.

Trečiajame etape bus pradėta gyventojų rekreacinių objektų, t. y. parkų, aikščių veikla, bet laikantis socialinio atstumo.

Tuo pačiu metu, kaip pažymėjo Popova, rizikos grupei priklausantys asmenys ir sergantys lėtinėmis ligomis vis tiek turės imtis papildomų atsargumo priemonių, norint išvengti koronaviruso.

Kaip pažymėjo Popova, visos priemonės, kurių imtasi Rusijoje, leido dviem mėnesiams atidėti koronaviruso plitimą, pasitelkti tarptautinę patirtį ir paruošti pagrindą kovai su nauja infekcija. Saviizoliacija taip pat leido išvengti spartaus koronavirusinės infekcijos plitimo.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
© Sputnik / Алексей Дружинин

Anot "Rospotrebnadzor" vadovės, padėtis Rusijoje dėl koronaviruso yra unikali, daugelyje regionų pacientų augimo tempai neviršija trijų procentų.

"Saviizoliacija leido mums išlyginti sergamumo viršūnę, išvengti sprogstamo naujų atvejų skaičiaus padidėjimo. O dabar, saviizoliacijoje, žmogus bendrauja tik šeimos rate arba darbo komandoje, jei ir toliau dirba", — pažymėjo vyriausioji sanitarijos gydytoja.

Tačiau iki gegužės 12 dienos svarbu išlaikyti teigiamą koronaviruso situacijos raidos tendenciją, kuri atsirado daugelyje regionų, atsakomybė tenka kiekvienam asmeniui.

"Laipsniškas apribojimų panaikinimas visoje šalyje yra įmanomas tik tuo atveju, jei kiekvienas asmuo įgyvendins savo atsakomybės priemonę. Mes vis dar turime savaitę ir būtinai turime išlaikyti teigiamą tendenciją, kuri pastebima daugelyje regionų", — pažymėjo "Rospotrebnadzor" vadovė.

Be to, pasak skyriaus vedėjos, pablogėjus koronaviruso situacijai, gali būti atnaujintos ribojamosios priemonės.

"Dar kartą pabrėžiu, kad, remiantis siūlomomis rekomendacijomis, sprendimą dėl laipsniško apribojimų panaikinimo priims regiono vadovas, o epidemijos komplikacijų atveju gali būti atnaujintos ribojamosios priemonės", — teigė Popova.

Pasak Maskvos mero Sergejaus Sobianino, Maskvos pramonės įmonės pradeda veikti gegužės 12 dieną. Tačiau tai nereiškia saviizoliacijos panaikinimo.

"Tai yra svarbu miesto ekonomikai ir labai svarbu šalies ekonomikai, nes Maskvos įmonių užsakymai sukuria apie 3,5 milijono darbo vietų visoje šalyje, teikia darbą mašinų gamybos įmonėms, statybų pramonės įmonėms ir pan. Tai turi gana didelę sinergiją", — pažymėjo Sobianinas.

Humanitarinė pagalba, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Евгений Епанчинцев

Tačiau Maskvos valdžia mano, kad dar per anksti atverti paslaugų sektorių.

"Mes manome, kad kol kas išėjimas iš saviizoliacijos ir ribojamųjų priemonių paslaugų sektoriuje yra pernelyg ankstyvas, o mūsų stebima situacija neleidžia atskleisti paslaugų sektoriaus, gyvenimo ir panašiai", — sakė jis.

Taip pat, anot jo, Maskvoje kelis kartus padidėjo testavimas, o tai turi įtakos fiksuojamų atvejų skaičiaus padidėjimui, tačiau nerodo sergamumo padidėjimo.

Rusijoje, naujausiais duomenimis, buvo nustatyti 165 929 koronavirusinės infekcijos atvejai, 21 327 žmonės pasveiko, 1 537 mirė.

Tegai:
karantinas, COVID-19, koronavirusas, Rusija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1904)
Kerčės sąsiauris

Krymas paragino Kijevą neišsigalvoti "NATO laivų Kerčės sąsiauryje"

(atnaujinta 18:37 2020.06.03)
Tam, kad Ukrainos laivai praplauktų per Kerčės sąsiaurį, nėra jokių problemų, o šią temą dirbtinai išpučia Kijevo valdžia, kad tęstų spekuliacijas tarptautinėje arenoje, pareiškė Krymo parlamento pirmasis vicepirmininkas

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Krymo parlamento pirmasis pirmininko pavaduotojas Jefimas Fiksas pavadino kvaila ir neraštinga vadinamojo Ukrainos prezidento atstovo Autonominėje Krymo Respublikoje Antono Korinevičiaus idėją apie tai, kad NATO šalių laivai galėtų "stebėti situaciją" Kerčės sąsiauryje, ir paragino vadovautis tarptautinėmis sutartimis.

"Visa tai yra neraštingi, ciniški ir kvaili pasiūlymai ir nesąmonė. Kijevo valdžia sugalvoja įvairių dalykų, kurie neatitinka realybės ir visuotinai pripažintų tarptautinių sutarčių", — RIA Novosti pasakė Fiksas.

Anot jo, tam, kad Ukrainos laivai praplauktų per Kerčės sąsiaurį, nėra jokių problemų, o šią temą dirbtinai išpučia Kijevo valdžia, kad tęstų spekuliacijas tarptautinėje arenoje, pareiškė Krymo parlamento pirmasis vicepirmininkas.

"Jei Ukrainai reikia perplukdyti savo laivus per Kerčės sąsiaurį, tai egzistuoja normalios civilizuotos priemonės, kuriomis Ukraina jau gerai naudojosi. Jie apie jas žino. Jie turi pateikti atitinkamą paraišką, po to jiems bus duotas locmanas, kuris perplukdys laivus per Kerčės sąsiaurį, kad viskas būtų civilizuotai. Nereikia nieko išgalvoti, reikia vadovautis tarptautinėmis sutartimis, tarptautine teise ir gerbti kaimyninės valstybės, šiuo atveju Rusijos Federacijos, įstatymus, o ne bandyti vykdyti įvairias provokacijas prie mūsų sienų", — pabrėžė Fiksas.

2018 metų lapkritį trys Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai pažeidė Rusijos sieną, įplaukė į laikinai uždarus Rusijos Federacijos teritorinius vandenis ir iš Juodosios jūros pajudėjo Kerčės sąsiaurio link. Jie pavojingai manevravo, nepakluso Rusijos valdžios teisiniams reikalavimams. Laivai su kariškiais buvo sulaikyti. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas įvykį pavadino provokacija, susijusia su žemu Porošenkos reitingu artėjant rinkimams.

2019 metų rugsėjo 7 dieną sieną pažeidę kariškiai buvo perduoti Ukrainai pagal susitarimą dėl sulaikytų ir nuteistų asmenų išleidimo vienu metu. Lapkričio 18 dieną Rusija perdavė Ukrainai ir sulaikytus laivus.

Tegai:
Kerčės sąsiauris, NATO, Krymas, Rusija, Ukraina
Dar šia tema
Rusijos Federacijos taryba: Ukraina dėl provokacijos Kerčės sąsiauryje gavo pamoką
Ekspertas: Baltijos šalys bando būti amerikietiškesnės už pačius amerikiečius
Lietuvos ir Rusijos siena (Kaliningrado sritis)

Rusija į turto registrą įrašė duomenis apie sieną su Lietuva ir Latvija

(atnaujinta 17:44 2020.06.03)
Valstybės sienos ruožai tarp šalių buvo nustatyti sutartimis, ratifikuotomis 2003 ir 2007 metais

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Rusijos registracijos, kadastro ir kartografijos tarnyba ("Rosreestr") į Valstybinį nekilnojamojo turto registrą įrašė koordinacinį valstybės sienos Rusijos–Lietuvos ir Rusijos–Latvijos atkarpų aprašą, pranešama "Rosreestr" tinklalapyje.

Ruožai yra Kaliningrado ir Pskovo srityse. Valstybės sienos ruožai tarp Rusijos, Lietuvos ir Latvijos yra nustatyti sutartimis, ratifikuotomis 2003 ir 2007 metais.

Pranešime pažymima, kad bendras Rusijos ir Lietuvos sienos ilgis yra 297,1 kilometro, o Rusijos ir Latvijos sienos — 283,6 kilometro.

Kad pažymėtų valstybės sieną, Rusijos, Lietuvos ir Latvijos specialistai įrengė 559 pasienio ženklus Rusijos–Lietuvos ruože ir 648 — Rusijos–Latvijos ruože, be to, sukurti žemėlapiai ir kiti dokumentai.

Rusijos ir Lietuvos bei Rusijos ir Latvijos valstybinių sienų demarkacijos dokumentai vienu metu įsigaliojo Rusijoje, Lietuvoje ir Latvijoje 2018 metų balandį.

Tegai:
siena, Latvija, Lietuva, Rusija
Borisas Džonsonas, archyvinė nuotrauka

Džonsonas Floydo mirtį pavadino baisia ​​ir neatleistina

(atnaujinta 16:49 2020.06.03)
Riaušės Jungtinių Amerikos Valstijų miestuose kilo po afrikiečio Džordžo Floido mirties Mineapolyje sulaikymo metu

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Amerikiečio George'o Floydo mirtis yra baisi ir neatleistina, sakė Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas, rašo RIA Novosti autorius Denisas Vorošilovas.

"Tai, kas įvyko JAV, yra siaubinga ir neatleistina. Mes stebėjome, kas vyksta per ekranus. Žinoma, protestas turi vykti teisėtai ir tinkamai", — sakė Džonsonas, atsakydamas į opozicijos lyderio Keirio Starmerio prašymą pakomentuoti George'o Floydo mirtį JAV.

Škotijos nacionalistų frakcijos vadovas Ianas Blackfordas paklausė ministro pirmininko, ką jis pasakė JAV prezidentui Donaldui Trampui dėl Floydo mirties.

"Ar galite pasakyti, kad tamsiaodžių gyvybė yra svarbi?" — tarė Blackfordas.

"Žinoma, tamsiaodžių gyvybė yra svarbi. Yra tik vienas paaiškinimas — protestai turi būti taikūs", — atsakė ministras pirmininkas.

Blackfordas pareiškė, kad Džonsonas ignoravo prašymą pasakyti, kokiomis sąlygomis jis aptarė Floydo mirtį su Trampu ir paklausė, ar vyriausybė peržiūrės JAV policijos įrangos ir įrangos tiekimo sąlygas, kad būtų galima išsklaidyti demonstracijas.

"Mielai apsvarstyčiau šį klausimą, tačiau visas eksporto procedūras reglamentuoja instrukcijos ir Didžioji Britanija taikliausiai traktuoja eksporto problemas pasaulyje", — teigė Džonsonas.

Riaušės Amerikos miestuose kilo po afrikiečio Džordžo Floido mirties Mineapolyje sulaikymo metu. Internete pasirodė filmuota medžiaga, kurioje parodyta, kad vyrui buvo uždėti antrankiai, jis pargriautas ant žemės, o vienas iš teisėsaugos pareigūnų jam keliu prispaudė kaklą.

Sulaikytasis kelis kartus pasakė, kad negali kvėpuoti, vėliau nutilo. Jis mirė intensyvios terapijos skyriuje. Oficialios teismo medicinos išvados patvirtina, kad Floidas mirė nuo smaugimo.

Buvo atleisti keturi policininkai, vienas iš jų apkaltintas neatsargiu gyvybės atėmimu.

Vašingtone ir kituose šalies miestuose kilus protestams buvo paskelbta komendanto valanda.

Tegai:
Donaldas Trampas, protestai, JAV, Borisas Džonsonas
Dar šia tema
Vokietijos URM įvertino Trampo grasinimus pasitelkti karius prieš protestuotojus
Amerikai siūloma rinktis tarp rasizmo ir anarchijos