Nemirtingasis pulkas online

Duomenys apie "hakerių" išpuolius prieš "Nemirtingąjį pulką" bus pateikti Tyrimų komitetui

(atnaujinta 00:23 2020.05.13)
Pergalės dieną užpuolikai bandė užblokuoti prieigą prie "Nemirtingojo pulko online" svetainės. 64 procentai atakoje dalyvavusių serverių buvo Europos šalyse

VILNIUS, gegužės 12 — Sputnik. Spaudos konferencijoje MIA "Rossija segodnia" papasakojo apie projekto "Nemirtingasis pulkas online" įgyvendinimo detales. "Rusijos nemirtingojo pulko" akcija pasirodė labai populiari — buvo gauta apie 3 mln. paraiškų dalyvauti.

Nepaisant akivaizdžios projekto sėkmės, buvo ir tokių, kurie savo pastangomis sąmoningai bandė jam trukdyti. Organizatoriai susidūrė su bandymais išniekinti kare žuvusių sovietų karių ir kitų veteranų atminimą.

"Moderavimo metu savanoriai užfiksavo akivaizdžius sovietų žmonių žygdarbio įžeidimo atvejus. Taigi, vietoje Antrojo pasaulinio karo veteranų nuotraukų kai kurie vartotojai siuntė animacinių filmų personažų vaizdus, ​​ir, kas yra blogiausia, nacistinės Vokietijos ideologų, vadovų ir karininkų. Tokias paraiškas blokavo savanoriai ir profesionalūs istorikai", — teigė Rusijos visuomeninio judėjimo "Pergalės savanoriai" pirmininkė Olga Amelčenkova.

Kadangi skelbdami anketą vartotojai autorizuojasi per savo paskyras socialiniuose tinkluose, kibernetinio saugumo ekspertai galėjo nustatyti pažeidėjus ir juos užblokuoti. Kaip nustatė kibernetinio saugumo tarnyba, išpuoliai su nacių ir karo nusikaltėlių fotografijomis vyko keliolika valandų iš daugiau nei 500 IP adresų, o tai rodo jų sąmoningą pobūdį.

"Bandymai užgožti Didžiosios pergalės šventimą per 75-ąsias metines neliks nenubausti, visą surinktą medžiagą perduodame Tyrimų komitetui, kad šis organizuotų procedūrinį auditą", — sakė judėjimo "Rusijos Nemirtingasis pulkas" vykdomojo komiteto vadovas Artiomas Chutorskojus.

Nemirtingojo pulko eisena Maskvoje, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Евгений Одиноков

"Pulko" platforma taip pat atlaikė keletą programišių atakų. Užpuolikai bandė blokuoti prieigą prie "Nemirtingojo pulko online" svetainės gegužės 9 dieną.

Į svetainę buvo pateikta daugiau kaip devyni milijonai užklausų, atakos galia buvo 18 500 užklausų per sekundę. Dėl šių veiksmų buvo sunaudotos virtualiojo serverio procesoriaus talpos — iškilo pavojus, kad svetainė bus atjungta. Vartotojai sunkiai galėjo pasiekti svetainės informaciją.

Specialistams pavyko sustabdyti šią ataką, pašalinti pažeidimą ir greitai atkurti svetainės darbą, taip pat nustatyti, kas bandė trukdyti "online" eisenai. Užpuolimui buvo naudojami 646 unikalūs IP adresai. 64 procentai serverių buvo Europos šalyse, 27 procentai — Šiaurės Amerikoje ir trys procentai Azijoje.

Procesija tęsiasi ir tęsis iki paskutinės įkeltos anketos "Rusijos Nemirtingojo pulko" tinklalapyje www.polkrf.ru ir "Tarptautinio nemirtingojo pulko tinklalapyje" www.polk.press, taip pat socialiniuose tinkluose "VKontakte" ir "Odnoklassniki" bei per "Okko" "online" kino teatrą. Jau daugiau nei 600 tūkstančių akcijos dalyvių yra gavę el. laiškus, kuriuose nurodomas jų veteranų profilių rodymo laikas. Vartotojai, užpildę savo veteranų profilius per "VKontakte" ir "Odnoklassniki", gaus pranešimus per socialinius tinklus.

Tegai:
Nemirtingasis pulkas
Dar šia tema
Projektą "Nemirtingasis pulkas online" užpuolė programišiai
"Nemirtingasis pulkas online"
Kerčės sąsiauris

Krymas paragino Kijevą neišsigalvoti "NATO laivų Kerčės sąsiauryje"

(atnaujinta 18:37 2020.06.03)
Tam, kad Ukrainos laivai praplauktų per Kerčės sąsiaurį, nėra jokių problemų, o šią temą dirbtinai išpučia Kijevo valdžia, kad tęstų spekuliacijas tarptautinėje arenoje, pareiškė Krymo parlamento pirmasis vicepirmininkas

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Krymo parlamento pirmasis pirmininko pavaduotojas Jefimas Fiksas pavadino kvaila ir neraštinga vadinamojo Ukrainos prezidento atstovo Autonominėje Krymo Respublikoje Antono Korinevičiaus idėją apie tai, kad NATO šalių laivai galėtų "stebėti situaciją" Kerčės sąsiauryje, ir paragino vadovautis tarptautinėmis sutartimis.

"Visa tai yra neraštingi, ciniški ir kvaili pasiūlymai ir nesąmonė. Kijevo valdžia sugalvoja įvairių dalykų, kurie neatitinka realybės ir visuotinai pripažintų tarptautinių sutarčių", — RIA Novosti pasakė Fiksas.

Anot jo, tam, kad Ukrainos laivai praplauktų per Kerčės sąsiaurį, nėra jokių problemų, o šią temą dirbtinai išpučia Kijevo valdžia, kad tęstų spekuliacijas tarptautinėje arenoje, pareiškė Krymo parlamento pirmasis vicepirmininkas.

"Jei Ukrainai reikia perplukdyti savo laivus per Kerčės sąsiaurį, tai egzistuoja normalios civilizuotos priemonės, kuriomis Ukraina jau gerai naudojosi. Jie apie jas žino. Jie turi pateikti atitinkamą paraišką, po to jiems bus duotas locmanas, kuris perplukdys laivus per Kerčės sąsiaurį, kad viskas būtų civilizuotai. Nereikia nieko išgalvoti, reikia vadovautis tarptautinėmis sutartimis, tarptautine teise ir gerbti kaimyninės valstybės, šiuo atveju Rusijos Federacijos, įstatymus, o ne bandyti vykdyti įvairias provokacijas prie mūsų sienų", — pabrėžė Fiksas.

2018 metų lapkritį trys Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai pažeidė Rusijos sieną, įplaukė į laikinai uždarus Rusijos Federacijos teritorinius vandenis ir iš Juodosios jūros pajudėjo Kerčės sąsiaurio link. Jie pavojingai manevravo, nepakluso Rusijos valdžios teisiniams reikalavimams. Laivai su kariškiais buvo sulaikyti. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas įvykį pavadino provokacija, susijusia su žemu Porošenkos reitingu artėjant rinkimams.

2019 metų rugsėjo 7 dieną sieną pažeidę kariškiai buvo perduoti Ukrainai pagal susitarimą dėl sulaikytų ir nuteistų asmenų išleidimo vienu metu. Lapkričio 18 dieną Rusija perdavė Ukrainai ir sulaikytus laivus.

Tegai:
Kerčės sąsiauris, NATO, Krymas, Rusija, Ukraina
Dar šia tema
Rusijos Federacijos taryba: Ukraina dėl provokacijos Kerčės sąsiauryje gavo pamoką
Ekspertas: Baltijos šalys bando būti amerikietiškesnės už pačius amerikiečius
Lietuvos ir Rusijos siena (Kaliningrado sritis)

Rusija į turto registrą įrašė duomenis apie sieną su Lietuva ir Latvija

(atnaujinta 17:44 2020.06.03)
Valstybės sienos ruožai tarp šalių buvo nustatyti sutartimis, ratifikuotomis 2003 ir 2007 metais

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Rusijos registracijos, kadastro ir kartografijos tarnyba ("Rosreestr") į Valstybinį nekilnojamojo turto registrą įrašė koordinacinį valstybės sienos Rusijos–Lietuvos ir Rusijos–Latvijos atkarpų aprašą, pranešama "Rosreestr" tinklalapyje.

Ruožai yra Kaliningrado ir Pskovo srityse. Valstybės sienos ruožai tarp Rusijos, Lietuvos ir Latvijos yra nustatyti sutartimis, ratifikuotomis 2003 ir 2007 metais.

Pranešime pažymima, kad bendras Rusijos ir Lietuvos sienos ilgis yra 297,1 kilometro, o Rusijos ir Latvijos sienos — 283,6 kilometro.

Kad pažymėtų valstybės sieną, Rusijos, Lietuvos ir Latvijos specialistai įrengė 559 pasienio ženklus Rusijos–Lietuvos ruože ir 648 — Rusijos–Latvijos ruože, be to, sukurti žemėlapiai ir kiti dokumentai.

Rusijos ir Lietuvos bei Rusijos ir Latvijos valstybinių sienų demarkacijos dokumentai vienu metu įsigaliojo Rusijoje, Lietuvoje ir Latvijoje 2018 metų balandį.

Tegai:
siena, Latvija, Lietuva, Rusija
Šuo, archyvinė nuotrauka

Mokslininkai papasakojo apie gyvūnų jautrumą skirtingoms koronaviruso rūšims

(atnaujinta 21:49 2020.06.03)
Tyrimus rekomenduojama atlikti gyvūnams, kuriems yra nustatyti kvėpavimo takų ligų, kurias sukelia koronavirusas, požymiai, tačiau, visų pirma, pagrindas gali būti artimas gyvūno kontaktas su užsikrėtusiu asmeniu

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Koronavirusų šeimos atstovai yra plačiai paplitę laukinių ir ūkio gyvūnų populiacijose, todėl kreipimosi į veterinarą priežastis yra bet koks gyvūno klinikinės būklės pasikeitimas, pranešama remiantis Rosselchoznadzor spaudos tarnybos pateiktomis medžiagomis.

"Yra keturios koronavirusų šeimos gentys (alfa-koronavirusai, beta-koronavirusai, gama-koronavirusai ir delta-koronavirusai), kurios sukelia įvairias ligas skirtingoms gyvūnų rūšims, daugiausia šiltakraujams, įskaitant žmones ir paukščius“, — teigiama Federalinė valstybės biudžeto institucijos parengtoje medžiagoje.

Visų pirma, naujasis SARS-CoV-2 koronavirusas, sukeliantis infekciją, žinomą kaip COVID-19, priklauso beta koronavirusams.

Naujausi Nyderlandų audinių ūkių tyrimai parodė, kad tam tikromis sąlygomis gali kilti žmonių užsikrėtimo sąlytis su užkrėstomis audinėmis, tačiau šiuo metu nereikia atlikti tyrimų su gyvūnais dėl COVID-19, pabrėžia mokslininkai.

Tyrimus rekomenduojama atlikti gyvūnams, kuriems yra klinikinių kvėpavimo takų ligos, kurią sukelia koronavirusas, požymių, tačiau, visų pirma, pagrindas gali būti artimas gyvūno kontaktas su užkrėstu asmeniu.

Medžiagoje teigiama, kad sergančiam gyvūnui antivirusinis ir simptominis gydymas atliekamas prieš pasveikimą. Pagrindinė gydymo priemonė yra izoliacija sulaikymo vietoje ir kontakto su kitais žmonėmis bei gyvūnais prevencija.

Norint apsaugoti augintinį nuo infekcijos, būtina atsisakyti glaudaus kontakto su asmeniu, esančiu infekcijos židiniuose, savininko ligos atveju, perduoti priežiūros pareigas kitiems šeimos nariams, taip pat laikytis bendrų asmeninės higienos taisyklių.

Kaip bendrąsias žemės ūkio gyvūnų saugos priemones, mokslininkai rekomenduoja užkirsti kelią glaudžiam žmonių kontaktui su gyvūnais ir tarp gyvūnų gyvulių laikymo vietose bei leisti dirbti tik sveikiems darbuotojams.

Tokias pat griežtas higienos taisykles rekomenduojama laikytis kailių fermose, cirkuose, zoologijos soduose ir delfinariumuose, gatvių gyvūnų veisimo lopšeliuose ir prieglaudose.

Ekspertai primena, kad remiantis oficialia Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacijos pozicija, šiuo metu nėra įrodymų, kad COVID-19 gali užsikrėsti žmonės iš kompanionų gyvūnų (šunų, kačių), o liga plinta daugiausia dėl tiesioginio viruso perdavimo tarp žmonių ataskaita.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,2 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 379 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, gyvūnai
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
JT: pandemija atskleidė didėjančią nelygybę
Lenkija atsisakė atidaryti sienas Baltijos šalių gyventojams