Ermitažo katinas Achilas, archyvinė nuotrauka

Garsusis katinas Achilas Sankt Peterburge švenčia kačių dieną

(atnaujinta 19:58 2020.06.09)
Šventės proga kačių respublikos "Kačių kavinė" rengia unikalią "Kačių olimpiados 2020" programą, kurioje naminiams gyvūnėliams buvo parengta greičio ir miklumo varžybų serija

VILNIUS, birželio 8 — Sputnik. Garsusis katinas Achilas, kuris buvo 2018-ųjų FIFA pasaulio taurės orakulas, o dabar gyvena šeimoje, Sankt Peterburge švenčia kačių dieną, jis dalyvaus unikalioje "Kačių olimpiadoje 2020", teigia "Kačių respublikos" "Kačių kavinės" įkūrėja, Ermitažo kačių gydytoja Ana Kondratieva, pasakojo RIA Novosti

Birželio 8 dieną minima Sankt Peterburgo kačių diena. Šių metų šventė vyksta "online" režimu. Šventės proga kačių respublikos "Kačių kavinė" rengia unikalią "Kačių olimpiados 2020" programą, kurioje naminiams gyvūnėliams buvo parengta greičio ir miklumo varžybų serija. Pirmadienį bus skaitomos Vladimiro Sablino istorijos, taip pat įvyks Unos Hilvoren "online" koncertas. Viską, kas vyksta "Kačių respublikoje", galima stebėti socialiniuose tinkluose. Nuo birželio 6 iki birželio 15 dienos švenčių proga virtualiuoju režimu rengiamas kačių paradas. Piešinius ir nuotraukas su pavaizduotomis katėmis siūloma visiems norintiems paskelbti socialiniuose tinkluose.

"Achilo giminaičiai nusprendė surengti Kačių olimpiadą ir Achilą truputį šiek tiek paguosti, nes Europos futbolo čempionatas neįvyko šiais metais. Žinoma, mes rūpinamės kačių mityba, bet nusprendėme, kad mes vis dėlto neorganizuosime iškilmingo maitinimo, o tik linksmus žaidimus. Nes karantinuotoms katėms, visų pirma, trūko dėmesio... Achilas taip pat dalyvaus 2020 metų Olimpinėse žaidynėse, bet ne "Kačių respublikoje", o namuose — jis susidoros su užduotimis, kurias jam paruošėme", — sakė Kondratjeva, kurios šeimoje jis gyvena. 

Anot jos, Achilas per pastaruosius du mėnesius dėl situacijos su koronavirusu buvo izoliuotas, tačiau laukia galimybės grįžti prie įprastos "socialinės veiklos".

"Achilas nuolat būna su vaikais šeimoje, tačiau jam trūko judėjimo. Kiekvieną kartą pamatęs kelioninį narvelį jis įlėkdavo į jį ir "sakydavo", kad būtina pasivažinėti. Pradėjome dažniau vaikščioti aplink namą esančią teritoriją. Per tą laiką jis surengė keletą virtualių susitikimų su savo draugais — vaikais iš vaikų globos namų. Mes surengėme virtualią ekskursiją po "Kačių Respubliką" ir kalbėjomės su Achilu. Jis jau laukia kelionių." — pasakojo Kondratjeva.

Katinas Achilas, buvęs orakulu per 2017 metų Konfederacijų taurę, buvo pranašas ir 2018 metų Pasaulio taurės varžybose. Jis prognozavo rungtynes ​​valstybiniame Ermitaže. Be to, Achilo gyvenimas neapsiriboja futbolo varžybų rezultatų numatymu. Po 2017 metų Konfederacijų taurės jis ėmėsi socialinio darbo, kuriame buvo atskleistas jo, kaip felinoterapeuto, talentas — jo specializacija buvo darbas su pacientais slaugos namuose ir ligoninėse.

Orakulo vaidmeniui katinas buvo pasirinktas kaip atspariausias stresui ir draugiškiausias. Kaip pažymėjo ekspertai, Achilas taip pat turi gebėjimų "analizuoti", pagal tai ir daromi spėjimai.

Tegai:
Sankt Peterburgas, katinas
Dmitrijus Peskovas

Kremlius įvertino Rusijos ir JAV santykių būklę

(atnaujinta 08:58 2020.07.13)
Šiuo metu 2010 metais pasirašyta Strateginės ginkluotės mažinimo sutartis (START III) tebėra vienintelė dabartinė Rusijos ir JAV ginklų ribojimo sutartis

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Rusijos ir JAV santykiai vis dar yra žemame taške, jų būklė labai bloga, sakė Rusijos Federacijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, praneša RIA Novosti.

"Mūsų santykiai vis dar yra kone žemiausiame taške, padėtis yra labai bloga tiek dvišaliu, tiek turbūt atsižvelgiant į mūsų abiejų šalių atsakomybę už daugiašalius reikalus, visų pirma ginklų kontrolės ir strateginio stabilumo klausimais", — sakė jis.

Peskovas pažymėjo, kad ekspertiniu lygiu yra "kontaktai", tačiau jie neleidžia suprasti šalių atsakomybės "išsaugoti esamus dokumentus", galinčius užtikrinti ginklų kontrolę pasauliniu mastu.

Naujausių priešlėktuvinių raketų sistemų S-400 kovos ekipažai, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Отдел информационного обеспечения Балтийского региона

"Abi šalys yra didžiausio branduolinio arsenalo savininkės. Beje, nė viena iš kitų šalių, įskaitant Kiniją, kurią amerikiečiai labai atkakliai bando kviesti į šias derybas, joms neprilygsta. Kinijos arsenalo negalima palyginti nei su Amerikos, nei su mūsų", — pridūrė Peskovas.

2010 metais pasirašyta Strateginės ginkluotės mažinimo sutartis (START III) tebėra vienintelė dabartinė Rusijos ir JAV ginklų ribojimo sutartis.

Susitarimo galiojimas baigiasi 2021 metų vasario mėnesį, kol Vašingtonas paskelbs, ar ketina atnaujinti susitarimą. JAV pabrėžia, kad reikia įtraukti Kiniją į derybas siekiant sukurti naują trišalį branduolinį susitarimą tarp Rusijos, Kinijos ir JAV.

Pekinas šią idėją atmeta. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad Rusija pasisako už START III sutarties pratęsimą be išankstinių sąlygų.

Tegai:
santykiai, JAV, Rusija
Dar šia tema
Idealus ginklas: RF sukūrė elektromagnetinę patranką, kurios šaudymo nuotolis — 10 km
Nufilmuotas amerikiečių lėktuvo perėmimas virš Japonijos jūros
Rusijos prezidentas Vladmiras Putinas

Putinas neigė ryšį tarp Krymo ir pablogėjusių santykių tarp Maskvos ir Ukrainos

(atnaujinta 17:06 2020.07.12)
Rusijos vadovas priminė įvykių chronologiją ir pareiškė, kad iš pradžių Ukrainoje įvyko valstybės perversmas ir valdžios užgrobimas, po kurio Maskvos požiūris ir keliai su Ukrainos vadovybe tapo "visiškai priešingi"

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigė, kad pablogėję santykiai tarp Maskvos ir Kijevo nėra susiję su Krymo sugrįžimu į Rusijos Federaciją. Apie tai jis pareiškė "Rossija 1" eteryje.

Rusijos vadovas priminė įvykių chronologiją ir pareiškė, kad iš pradžių Ukrainoje įvyko valstybės perversmas ir valdžios užgrobimas, po kurio Maskvos požiūris ir keliai su Ukrainos vadovybe tapo "visiškai priešingi".

"Bet tik po to Krymas grįžo į Rusiją, o ne atvirkščiai", — aiškino prezidentas.

Krymas nusprendė tapti Rusijos dalimi po Ukrainos perversmo 2014 metų vasario mėnesį. Tada pusiasalyje ir Sevastopolyje buvo surengtas referendumas. Už susijungimą su Rusija balsavo 96,7 proc. Krymo gyventojų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų.

Kaip ne kartą pabrėžė Rusijos Federacijos prezidentas Vladimiras Putinas, Krymo klausimas yra visiškai uždarytas ir negalima kalbėti apie jokį istorinės Rusijos teritorijos "sugrįžimą" į Ukrainą.

Tegai:
Ukraina, Krymas, Rusija
Dar šia tema
Putinas paaiškino, kaip Konstitucijos pataisomis bus išvengta TSRS klaidų
Porošenka susipyko su Rados deputate dėl Putino pasveikinimo
Gazprom neft logotipas

"Gazprom Neft" pirmą kartą pristatė Arkties naftą Kinijai

(atnaujinta 14:59 2020.07.13)
Pažymima, kad tanklaivio maršrutas iš Murmansko į Jantai buvo nutiestas per Arkties jūras ir tris vandenynus. Krovinių pristatymo laikotarpis — 47 dienos

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Pirmą kartą "Gazprom Neft" į Kiniją pristatė 144 000 tonų "Novy Port Arctic" naftos, rašoma bendrovės pranešime spaudai.

"Gazprom Neft" pristatė savo pirmąjį Arkties naftą Kinijai. "Novy Port" nafta buvo pristatyta į Jantai paskirties uostą. Pirmosios partijos tūris sudarė 144 tūkstančius tonų", — sakoma pranešime.

Pranešama, kad "Gazprom Neft" nuo pat Rusijos Arktyje išgaunamos naftos eksporto pradžios į Europos šalis iš ARCO (Prirazlomnojės laukas) ir Novy Port (Novoportovskojės laukas) tiekė daugiau nei 40 milijonų tonų naftos.

"Bendradarbiavimo su pagrindinėmis Azijos rafinavimo įmonėmis plėtra leido "Gazprom Neft" išplėsti savo tiekimo linijas ir įtraukti Arktį į Arkties naftos gabenimo, kurio ekonomika aktyviai atsigauna po pandemijos padarinių, žemėlapį", — pažymi bendrovė.

Į "Gazprom Neft" transporto ir logistikos schemą įeina naftos gavybos platforma "Prirazlomnaja", naftos terminalas, sustiprintos ledo klasės tanklaivių parkas, įskaitant SGD tanklaivius, eskorto ledlaužius ir perkrovimo kompleksą Murmanske. Darbo efektyvumą ir saugumą užtikrina pirmoji pasaulyje skaitmeninė Arkties logistikos valdymo sistema "Kapitan".

Pažymima, kad tanklaivio maršrutas iš Murmansko į Jantai buvo nutiestas per Arkties jūras ir tris vandenynus. Krovinių pristatymo laikotarpis — 47 dienos.

"Sėkminga patirtis parduodant Arkties naftą Europos rinkoje ir gilus Azijos ir Ramiojo vandenyno rinkų supratimas leidžia "Gazprom Neft" Azijos partneriams pasiūlyti "Novy Port" su unikalia logistikos schema ištisus metus. Atsižvelgiant į bendrovės planus išplėsti Arkties naftos atsargų tiekimo geografiją, ji plėtos bendradarbiavimą su pirkėjais iš Kinijos ir kitų šalių. Azijos ir Ramiojo vandenyno regionas mums yra strategiškai svarbus", — sako Anatolijus Černeris, "Gazprom Neft" generalinio direktoriaus pavaduotojas logistikos, perdirbimo ir pardavimų klausimais.

Arkties naftos prekybą užsienio rinkose ir tanklaivių frachtavimą eksportui klientams vykdo dukterinė "Gazprom Neft" įmonė "Gazprom Neft Trading GmbH".

Tegai:
nafta, Gazprom
Dar šia tema
"Gazprom" nutraukia arbitražą su "Uniper" dėl dujų tiekimo kainos
"Gazprom" ketina pakelti dujų kainas Lenkijai
Lenkija grąžino "Gazprom Eksport" perteklinius 90 milijonų dolerių