NATO pratybos

Rusijos deputatas apie NATO pratybas Baltijos jūroje: mes negalime būti abejingi

(atnaujinta 18:32 2020.06.09)
Rusijos gynybos ministerija prižiūri NATO pratybas "Baltops-2020" Baltijos jūroje. Situaciją pakomentavo Rusijos Valstybės Dūmos gynybos komiteto pirmininko pavaduotojas Jurijus Švitkinas

VILNIUS, birželio 9 — Sputnik. Rusijos Baltijos laivynas stebi NATO šalių pratybas "Baltops-2020", praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos nacionalinį gynybos valdymo centrą.

"Baltijos laivyno pajėgos ir priemonės stebi JAV ir Europos karinių jūrų pajėgų pratybas "Baltops-2020", vykdomas nuo birželio 7 iki 19 dienos pietinėje ir centrinėje Baltijos jūros dalyse", — rašoma pranešime.

Kita informacija nepateikta.

Kasmetinės "Baltops" pratybos truks iki šių metų birželio 16 dienos. Jose dalyvaus Kanada, Danija, Suomija, Prancūzija, Vokietija, Graikija, Italija, Latvija, Lietuva, Estija, Nyderlandai, Norvegija, Lenkija, Portugalija, Ispanija, Švedijos jūrų pajėgos, Turkija, JK ir JAV.

Kaip pareiškė JAV 6-ojo laivyno viceadmirolė Lisa Franchetti, pratybos "nekelia grėsmės jokiai šaliai" ir, jos manymu, neskatins įtampos santykiuose su Rusija.

Situaciją pakomentavo Rusijos Valstybės Dūmos gynybos komiteto pirmininko pavaduotojas Jurijus Švitkinas.

"Reikia pažymėti, kad Baltijos jūroje vyksta gana didelės NATO šalių pratybos. Mano manymu, jos sukuria įtampą regione, o tai, žinoma, neprisideda prie konstruktyvių santykių tarp šių šalių ir Rusijos kūrimo. NATO bloko pratybų skaičius išaugo dešimtkart arčiau mūsų sienų. Šiandien NATO aktyvumas, ypač Baltijos ir Juodojoje jūrose, kelia klausimų. Žinoma, mes negalime būti abejingi. Atliekame tinkamą stebėjimą ir kontroliuojame pratybų vykdymą. Savo ruožtu planuojame vykdyti Vakarų karinės apygardos karinio personalo pratybas kartu su Baltijos laivynu mūsų šalies gynybiniams pajėgumams užtikrinti. Be abejo, imamasi priemonių Vakarų krypčiai stiprinti", — sakė Jurijus Švititkinas.

Tegai:
Baltijos šalys, NATO pratybos, NATO, Rusija
Dar šia tema
Estijos karinio jūrų laivyno laivai dalyvaus NATO pratybose
JAV įvertino įtampos su Rusija didėjimo tikimybę dėl pratybų Baltijos šalyse
Rusijos gynybos ministerija prižiūri NATO pratybas Baltijos jūroje
Aleksejus Puškovas, archyvnė nuotrauka

Puškovas teigia, kad Baltarusiją bandoma įtraukti į "antirusiškas žaidynes"

(atnaujinta 14:04 2020.08.02)
Taip senatorius pakomentavo žinią apie Ukrainos ir Baltarusijos užsienio reikalų ministrų vadovų telefoninį pokalbį ir informaciją, kad Makėjus buvo pakviestas kaip garbingas svečias į Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrų susitikimą

VILNIUS, rugpjūčio 2 — Sputnik. Baltarusiją pradėjo atvirai vilioti "žaidimais prieš Rusiją", savo Telegram kanale sakė Rusijos Federacijos tarybos informacijos politikos ir sąveikos su žiniasklaida komisijos vadovas Aleksejus Puškovas.

Senatorius pakomentavo portalo "Ukraina.ru" pranešimą apie atitinkamai Ukrainos ir Baltarusijos užsienio reikalų ministerijų vadovų Dmitrijaus Kulebos ir Vladimiro Makėjaus telefoninius pokalbius. Pažymima, kad Makėjus buvo pakviestas kaip garbus svečias į Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrų susitikimą.

"Prasideda atviras Baltarusijos įsitraukimas į antirusiškas žaidynes. Liublino trikampis yra nukreiptas prieš Rusiją visais jos kampais. Minskas skatinamas imtis tolesnių veiksmų prieš Maskvą", — sakė Puškovas.

Anksčiau senatorius gyrė trijų valstybių "Liublino trikampio" sukūrimą. Politikas išreiškė nuomonę, kad tokiu būdu Varšuva siekia pasiekti Juodąją jūrą.

Lietuva, Lenkija ir Ukraina nusprendė sukurti "Liublino trikampį", kuris bus sutelktas į trijų šalių santykių gilinimą. Trijų šalių užsienio reikalų ministrai lankėsi daugiašalėje Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigadoje LITPOLUKRBRIG.

Ukrainos užsienio reikalų ministro Dmitrijaus Kulebos teigimu, "Liublino trikampis" taip pat gali tapti priemone sudominti tas šalis, kurioms reikia glaudesnių ryšių su Vakarais, visos Europos struktūromis.

Tegai:
Lenkija, Juodoji jūra, Baltarusija, Rusija, Aleksejus Puškovas
Dar šia tema
Saviškių nepaliekame: kaip Rusija padeda kaimyninėms šalims kovoti su COVID-19
Trampas papasakojo apie bendradarbiavimą su Rusija dėl branduolinio susitarimo
Alina Zagitova, archyvinė nuotrauka

Čiuožėja Zagitova pasidalino nuotrauka treniruotės

(atnaujinta 14:53 2020.08.02)
Nuotraukoje pavaizduota olimpinė čempionė, pozuojanti tuščioje sporto salėje su dideliu rausvu kūno rengybos kamuoliu

VILNIUS, rugpjūčio 2 — Sputnik. Rusijos čiuožėja Alina Zagitova savo Instagram paskyroje pasidalino nuotrauka iš treniruotės.

Nuotraukoje sportininkė pozuoja tuščioje sporto salėje su dideliu rausvu kūno rengybos kamuoliu.

"Su senu draugu", — rašoma nuotraukos apraše.

Alina Zagitova — pirmoji Rusijos dailiojo čiuožimo sportininkė, laimėjusi visus įmanomus pasaulio dailiojo čiuožimo titulus.

Gruodį olimpinė čempionė paskelbė, kad sustabdys karjerą ir praleis visus likusius dabartinio sezono turnyrus. Nepaisant to, ji ir toliau treniruojasi bei dalyvauja ledo šou.

Tegai:
Rusija, sportas, Alina Zagitova
Dar šia tema
Kaip lietuvis tapo sovietmečio televizijos legenda
Veržlus Valiulis: kaip lietuvis padėjo rinktinei laimėti estafetę olimpinėse žaidynėse-80
Vilniuje nežinomi asmenys išniekino valstybinę vėliavą

Vilniuje nežinomi asmenys išniekino valstybinę vėliavą

(atnaujinta 14:27 2020.08.03)
Incidentas įvyko liepos viduryje, tačiau policija vis dar neranda nusikaltėlių ir prašo visuomenės pagalbos

VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. Vilniuje pradėtas tyrimas dėl valstybės vėliavos išniekinimo, pranešė Lietuvos policija.

Trečiasis miesto policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos baudžiamojo kodekso pirmosios dalies 127 straipsnį dėl valstybės simbolių išniekinimo.

Неизвестные надругались над государственным флагом
Nežinomi asmenys išniekino Lietuvos vėliavą

Tyrimo duomenimis, liepos 14 dieną, apie 01:45 valandą Vilniaus gatvėje trys nežinomi jaunuoliai nuplėšė vėliavą nuo Radvilų rūmų dailės muziejaus fasado, kuris yra Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus dalis.

Policijos pareigūnai prašo visuomenės pagalbos. Tų, kurie atpažino fotografijose užfiksuotą jaunimą, prašoma susisiekti su Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato antrojo skyriaus tyrėja Aurelija Smilginyte.

Tegai:
išniekinimas, vėliava, policija
Dar šia tema
Plungės rajone "Mercedes Benz" vairuotojas sukėlė mirtiną eismo įvykį
Vilniuje vėl apgadintas Gaono paminklas