Aktorius Michailas Jefremovas

Advokatas papasakojo, kodėl Zacharovo šeima nepriėmė Jefremovo atsiprašymo

(atnaujinta 14:31 2020.07.07)
Pasak advokato, šeimą nustebino, kad Jefremovas iš pradžių paskelbė kreipimąsi, tačiau nemėgino su jais susisiekti asmeniškai

VILNIUS, birželio 14 — Sputnik. Sergejaus Zacharovo šeimos advokatas Aleksandras Dobrovinskis papasakojo apie žuvusiojo artimųjų reakciją į aktoriaus Michailo Jefremovo atsiprašymą po mirtinos avarijos.

Aktorius Michailas Jefremovas
© Sputnik / Пресс-служба Таганского суда

Advokatė priminė, kad anksčiau jie atsisakė finansinės aktoriaus pagalbos ir nepriėmė jo atsiprašymo.

"Žinote, Sergejus to nesuprastų ir neleistų. Niekada neimsime jokios sumos", — citavo jis Zacharovo brolio žodžius "Solovjov live".

Advokatas pabrėžė, kad šeima nori, jog byla būtų išnagrinėta pagal įstatymus.

Dobrovinskis pareiškė, kad Zacharovo artimieji kenčia nuo negatyvo, kuris jų atžvilgiu dabar plinta socialiniuose tinkluose.

Pasak advokato, šeimą taip pat nustebino, kad Jefremovas iš pradžių paskelbė kreipimąsi, tačiau nemėgino su jais susisiekti asmeniškai. Advokatas taip pat pavadino provokacija pranešimus, kad šeimai siūloma 100 milijonų rublių kompensacija, kad jie "palūžtų".

"Nemanau, kad jie palūš. <...> Aš girdžiu iš jų tokius žodžius, kuriuos retai išgirsi iš kitų", — sakė Dobrovinskis.

Pirmadienio vakarą Jefremovas Maskvos centre vairuodamas "Jeep Grand Cherokee" išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su "Lada", kurios vairuotojas — internetinės parduotuvės kurjeris Sergejus Zacharovas — buvo skubiai paguldytas į Sklifosovskio ligoninę, kur antradienio rytą mirė.

Policija sulaikė aktorių. Ekspertizė nustatė, kad per įvykį aktorius buvo neblaivus. Be to, jo kraujyje rasta kokaino ir marihuanos pėdsakų.

Baudžiamoji byla iškelta pagal straipsnį dėl kelių eismo taisyklių pažeidimo būnant apsvaigusiam, lėmusio avariją, kurioje žuvo žmogus (už tai gresia iki 12 metų laisvės atėmimo). Tyrimą perėmė Maskvos prokuratūra.

Tegai:
Michailas Jefremovas, advokatas, Rusija
Dar šia tema
Rusijos aktorius Michailas Jefremovas sukėlė avariją, jam gresia iki 12 metų kalėjimo
Teismas Michailui Jefremovui paskyrė namų areštą
Koronaviruso testai

Rusijos mokslininkai išgavo antikūnus, neutralizuojančius koronavirusą

(atnaujinta 18:03 2020.07.15)
Gauti antikūnai sugeba blokuoti viruso ir membraninio baltymo ACE2 sąveiką ir atitinkamai užkirsti kelią jo įsiskverbimui į žmogaus ląsteles

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. Rusijos mokslų akademijos Sibiro filialo Molekulinės ir ląstelinės biologijos instituto mokslininkai pirmieji Rusijoje gavo antikūnus, neutralizuojančius koronavirusą SARS-CoV-2. Apie tai RIA Novosti pranešė Rusijos mokslų akademijos Sibiro skyriaus pirmininkė Olga Dorochova.

"Tam buvo naudojami paaukotų COVID-19 donorų kraujo mėginiai ir unikali atskirų B limfocitų rūšiavimo technologija", — teigė agentūros pašnekovė.

Koronaviruso vakcinos testas Burdenkos ligoninėje, Maskvoje
© Sputnik / Пресс-служба Минобороны РФ

Anot jos, gauti antikūnai sugeba blokuoti viruso ir membraninio baltymo ACE2 sąveiką ir atitinkamai užkirsti kelią jo įsiskverbimui į žmogaus ląsteles. Tolesni šios krypties tyrimai padės sukurti vaistus koronaviruso ligos gydymui ir prevencijai.

"Be to, gautos medžiagos leis mums ištirti apsauginio imuniteto ypatybes sergant koronavirusine infekcija ir bus reikalingos tobulinant vakcinas", — pridūrė ji.

Imunogenetikos laboratorija, vadovaujama biologijos mokslų daktaro Aleksandro Taranino, užsiima ligų molekulinės diagnostikos ir terapijos sukūrimu, žmogaus baltymų funkcine analize, taip pat imuninės sistemos molekulinės evoliucijos rekonstravimu.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 13,1 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 573 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Rusija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
SAM: Kaune nustatyta 18 COVID-19 užsikrėtusių žmonių, atvykusių iš Uzbekistano
COVID-19 Lietuvoje: per parą nustatytas net 21 naujas atvejis, Kaune — didelis židinys
Koronaviruso vakcinos testas Burdenkos ligoninėje, Maskvoje

Rusijoje išrašyta pirmoji vakciną nuo COVID-19 išbandžiusių žmonių grupė

(atnaujinta 13:50 2020.07.15)
Kaip sakė Sečenovo universiteto Transliacinės medicinos ir biotechnologijų instituto direktorius Vadimas Tarasovas, tyrime dalyvavo visiškai sveikų žmonių grupė

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. Išrašyta pirmoji savanorių grupė, kuri dalyvavo skiepų nuo naujos koronavirusinės infekcijos tyrime, praneša RIA Novosti.

Kaip sakė Sečenovo universiteto Transliacinės medicinos ir biotechnologijų instituto direktorius Vadimas Tarasovas, tyrime dalyvavo visiškai sveikų žmonių grupė. Anot jo, savanoriai patyrė psichologinį nuovargį dėl kelių mėnesių saviizoliacijos, dviejų savaičių stebėjimo laikotarpio, kai savanoriai buvo vienviečiuose kambariuose. Kai kuriems iš jų reikėjo psichologinės pagalbos, ji buvo suteikta.

"Tačiau, nepaisant to, jūs ir aš šiandien matėme — savanoriai išėjo gyvi, sveiki ir gana linksmos nuotaikos", — pridūrė jis.

Sečenovo universitete birželio 18 dieną prasidėjo klinikiniai vakcinos, sukurtos Gamalėjos nacionaliniame epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centre, bandymai. Jie taip pat vykdomi su Rusijos gynybos ministerijos Burdenkos ligoninės savanoriais.

Rusijoje per dieną buvo užregistruoti 6422 COVID-19 atvejai, mirė 156 žmonės, 10 424 pasveiko. Per visą epidemijos Rusijoje laikotarpį buvo užfiksuoti 746 369 užsikrėtę koronavirusu asmenys, iš jų daugiau kaip 11,7 tūkst. mirė, daugiau kaip 523 tūkst. pasveiko.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 13,1 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 573 tūkst. žmonių.

Tegai:
vakcina, koronavirusas, Rusija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvoje miršta vienas iš keturių vyresnių nei 75 metų amžiaus užsikrėtusių koronavirusu
SAM: Kaune nustatyta 18 COVID-19 užsikrėtusių žmonių, atvykusių iš Uzbekistano
Rail Baltica statybos, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: Lietuvos valdžia atskleidžia kortas kovoje dėl pinigų "Rail Baltica"

(atnaujinta 23:43 2020.07.15)
Kuo labiau vilkinamas geležinkelio projekto įgyvendinimas, tuo atviriau Baltijos šalių vadovybė kalba apie jo neekonominę reikšmę, mano ekspertas Aleksandras Nosovičius

VILNIUS, liepos 16 — Sputnik. Svarbu pažymėti, kad Lietuvos politikai pradėjo atvirai kalbėti apie karinius "Rail Baltica" projekto tikslus, interviu Sputnik Lietuva sakė ekonomistas ir politikos analitikas Aleksandras Nosovičius.

"Ankstesniais metais jie vis dar bandė užmaskuoti tikruosius "Rail Baltica" tikslus ir bandė įrodyti, kad šis projektas turės ekonominės naudos, kad buvo siekiama padidinti Baltijos šalių BVP, kas buvo paneigta visų tiek Rusijos, tiek Baltijos šalių ekonomistų. Jei dabar Baltijos šalių vadovai atvirai kalba apie šio projekto karinius tikslus, tai reiškia, kad būdų, kaip gauti pinigų iš Vakarų sąjungininkų, nebeliko. Tik apeliuoti į Baltijos šalių karinės apsaugos poreikį, kalbėti apie "Rusijos grėsmę" ir būtinybę stiprinti rytinį NATO flangą", — sakė ekspertas.

Anot jo, remiantis tuo, kad Lietuvos politikai atverčia kortas ir vadina dalykus savo vardais, galime daryti išvadą, kad "Rail Baltica" finansavimas turi labai didelių problemų.

"Tai nereiškia, kad "Rail Baltica" geležinkelis tikrai bus nutiestas, nes apsaugoti Baltijos šalis ir negailėti tam pinigų — Vakarų sąjungininkams tai nėra aksioma <...> Jei dar prieš pandemiją buvo sumažintas "karinis Šengenas", tai kyla labai didelių abejonių, kad atsižvelgus į visas ekonomikos problemas, kurias turėjo ES, bus lėšų šiam geležinkeliui nutiesti. Ir aš manau, kad Saulius Skvernelis su manimi sutiktų, nes jis taip užtikrintai pareiškia, kad "Rail Baltica" bus tikrai pastatytas ne vėliau kaip 2026 metais. Jei jam teko visa tai pasakyti garsiai, tai reiškia, kad Lietuvos vadovybė neįsitikinusi, kad tai įvyks", — sakė Nosovičius.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis išsiuntė laišką Europos Komisijos narei, atsakingai už transportą, Adinai Vălean ir išreiškė dėkingumą už susidomėjimą projektu "Rail Baltica" bei paramą jam. Apie tai pranešė premjero spaudos tarnyba.

Pasak Skvernelio, "Rail Baltica" — pavyzdinis geležinkelių infrastruktūros projektas ir svarbiausias Lietuvos bei Baltijos šalių prioritetas". Skvernelis taip pat pabrėžė, kad projektas atliks svarbų vaidmenį užtikrinant karinį mobilumą regione. Lietuva pradėjo parengiamuosius darbus su Krašto apsaugos ministerija ir NATO, siekiant geriau panaudoti "Rail Baltica" infrastruktūrą kariniams ištekliams gabenti.

Tegai:
Saulius Skvernelis, Rail Baltica
Temos:
"Rail Baltica" statyba
Dar šia tema
"Rail Baltica": kaip miršta mėgstamiausias NATO ir ES projektas
Lietuva ir Estija susitarė susivienyti siekdamos didesnio finansavimo iš ES
Lietuva derybose sieks konkurencingumą užtikrinančio ES daugiamečio biudžeto