Rusijos URM pastatas, archyvinė nuotrauka

Reaguodama į Prahos veiksmus Rusija išsiuntė du Čekijos diplomatus

(atnaujinta 14:18 2020.06.15)
Čekijos ambasados ​​darbuotojams įsakyta išvykti iš Rusijos Federacijos teritorijos kartu su šeimos nariais iki birželio 17 dienos pabaigos

VILNIUS, birželio 15 — Sputnik. Rusija paskelbė du Čekijos ambasados ​​Maskvoje darbuotojus persona non grata, jie privalo palikti šalį iki birželio 17 dienos pabaigos, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos užsienio reikalų ministeriją.

Anot Rusijos užsienio reikalų ministerijos, birželio 15 dieną į Rusijos URM buvo iškviestas Čekijos ambasadorius Rusijoje Vitezslavas Pivonka, kuris buvo informuotas apie Rusijos reakciją dėl nedraugiškų Prahos veiksmų ir birželio 5 dieną dėl absurdiškų ir nepagrįstų kaltinimų dviejų Rusijos ambasados ​​Čekijoje darbuotojų paskelbimo persona non grata.

"Remiantis abipusiškumo principu ir 1961 metų Vienos konvencijos dėl diplomatinių santykių 9 straipsniu, du Čekijos ambasados ​​darbuotojai Maskvoje yra paskelbiami persona non grata. Jiems kartu su šeimos nariais įsakyta išvykti iš Rusijos Federacijos teritorijos iki šių metų birželio 17 dienos pabaigos", — teigiama Rusijos užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje.

Kaip pažymėta Rusijos užsienio reikalų ministerijoje, Čekijos ambasadoriui buvo pasakyta, kad priemonė yra atsakomoji, reaguojant į provokuojamus oficialios Prahos veiksmus, kurių buvo imtasi be jokios priežasties, ką pripažino ir pačios Čekijos valdžios institucijos.

"Jų paskelbtas sprendimas šalies ministro pirmininko Andrejaus Babišo ir užsienio reikalų ministro Tomo Petršičeko lygiu tik patvirtina, kad linija paaštrinti santykius su Rusija dabar yra iškelta į valstybės politikos rangą. Mes atsižvelgsime į tokius pokyčius bendrame santykių su Čekija kontekste", — pridūrė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

Balandžio pabaigoje savaitraštis "Respekt" pranešė, kad vyras su Rusijos diplomato pasu atvyko į Prahą. Skelbiama, kad jis su savimi neva turėjo ricino, norėdamas apnuodyti tris vietos politikus, kurie prisidėjo prie paminklo sovietų maršalui Ivanui Konevui demontavimo bei kurie suteikė aikštei priešais Rusijos ambasadą Boriso Nemcovo vardą.

Praha
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Birželio pradžioje Čekijos ministras pirmininkas Andrejus Babišas paskelbė, kad Čekijos vyriausybė nusprendė išsiųsti iš šalies du Rusijos diplomatus, tariamai susijusius su ricino gabenimo istorija. Rossotrudničestvo nurodė RIA Novosti, kad išsiųstas agentūros atstovybės Prahoje vadovas ir vienas iš jos darbuotojų.

Kaip anksčiau pažymėjo oficialioji Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, atsižvelgiant į tai, Rusijos Federacijos diplomatinio personalo išsiuntimas neatitinka Prahos vidaus darbotvarkės, santykiai su Maskva sąmoningai gadinami iš tam tikros Čekijos elito dalies pusės. Zacharova taip pat sakė, kad Rusija imsis "atsakomųjų, veidrodinių ar simetriškų priemonių".

Tegai:
diplomatai, Rusija, Čekija
Dar šia tema
Čekų rašytojas pasipiktino "priminimais apie sovietinius pasisekimus" Maskvoje
Čekijos prezidentas: sankcijos Rusijai yra beprasmės
Vakarai smerkia Staliną už tai, ką ir patys darė
Michailas Jefremovas

Jefremovui pateikti galutiniai kaltinimai

(atnaujinta 21:34 2020.07.06)
Jefremovas birželio 8 dienos vakarą, vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", įvažiavo į priešingą eismo juostą ir trenkėsi į automobilį "Lada", kurio vairuotojas, internetinės parduotuvės kurjeris Sergejus Zacharovas, po patirtų sužalojimų ligoninėje mirė

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Aktoriui Michailui Jefremovui pateikti galutiniai kaltinimai dėl mirtinos avarijos, jo advokatas Elmanas Pašajevas pasakojo RIA Novosti.

"Šiandien Jefremovui buvo pateikta galutinė kaltinimo versija", — sakė Pašajevas ir pabrėžė, kad jis liko nepakitęs — eismo įvykis, kurį sukėlė asmuo, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, per kurį asmuo mirė dėl neatsargumo (Rusijos Federacijos baudžiamojo kodekso 264 straipsnio 4 dalies A punktas).

Prieš tai žuvusio Sergejaus Zacharovo šeimos atstovas Aleksandras Dobrovinskis teigė, kad šią savaitę jie susipažins su bylos medžiaga.

Jefremovas birželio 8 dienos vakarą, Maskvos "Sadovoje kolco" vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", įvažiavo į priešingą eismo juostą ir trenkėsi į automobilį "Lada", kurio vairuotojas, internetinės parduotuvės kurjeris Sergejus Zacharovas, po patirtų sužalojimų ligoninėje mirė. Prokuratūros duomenimis, įvykio metu aktorius buvo apsvaigęs nuo alkoholio ir narkotikų.

Šiuo metu Jefremovui taikomas namų areštas. Jam gresia laisvės atėmimas nuo 5 iki 12 metų.

Praėjus kelioms dienoms po avarijos, Jefremovas įrašė vaizdo žinutę ir atsiprašė Zacharovų šeimos, taip pat pažadėjo suteikti pagalbą, jei "ji bus priimta". Aktorius teigė, kad priims bausmę, ir pavadino veiką "neatleistina".

Dobrovinskis anksčiau sakė RIA Novosti, kad Zacharovų šeima nepriėmė Jefremovo atsiprašymo ir nepriims iš jo materialinės pagalbos.

Praėjusią savaitę Pašajevas pareiškė, kad Jefremovo atstovai nebesiūlys mirusiojo Zacharovo šeimai piniginės kompensacijos, dabar jos dydį turi nustatyti teismas.

Tegai:
Michailas Jefremovas, avarija
Dar šia tema
Advokatas papasakojo, kodėl Zacharovo šeima nepriėmė Jefremovo atsiprašymo
Žiniasklaida sužinojo apie Jefremovo psichiatrinės ekspertizės rezultatus
Jefremovas "pasirengęs įvaikinti" dėl jo kaltės žuvusio vyro nepilnamečius giminaičius
Rusijos valstybinės atominės energijos korporacijos Rosatom stendas, archyvinė nuotrauka

Prasidėjo galingiausio pasaulyje atominio ledlaužio "Rossija" statyba

(atnaujinta 15:03 2020.07.06)
Metalą sunkiojo branduolinio ledlaužio projektui pjaustyti pradėta liepos 6 dieną laivų statykloje, Bolšoj Kamenio mieste, Primorsko regione

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. "Zvezda" laivų statykloje prasidėjo pačio galingiausio pasaulyje ledlaužio "Rossija" projekto "Lyder" statyba, pranešė "Atomflot" ("Rosatomflot", "Rosatom" korporacijos dalis), rašo RIA Novosti.

"Metalą sunkiojo branduolinio ledlaužio projektui pjaustyti pradėta liepos 6 dieną laivų statykloje, Bolšoj Kamenio mieste, Primorsko regione", — teigė bendrovė.

Projekto 10510 "Rosatomflot" ir laivų statybos komplekso "Zvezda" atominio ledlaužio "Lyder" sukūrimo sutartis buvo pasirašyta šių metų balandį. Anot jo, laivo paleidimas planuojamas 2027 metais.

"Projekto 10510 laivas neturi analogų. Unikalus branduolinis ledlaužis pasižymi išskirtinėmis techninėmis charakteristikomis, kurios garantuos, kad Arkties rytuose ištisus metus būtų perėjimas. Valstybinė atominės energetikos korporacija "Rosatom" palaikė "Rosatomflot" iniciatyvą, pagal kurią 10510 projekto galingam atominiam ledlaužiui būtų suteiktas vardas "Rossija", — sakė "Rosatomflot" generalinis direktorius Mustafa Kaška.

Branduolinis ledlaužis bus pastatytas pagal "Iceberg" centrinio projektavimo biuro techninį projektą. Pagrindinės "Lyder" charakteristikos: galia — 120 MW (ant velenų); greitis — 22 mazgai (skaidriame vandenyje); ilgis — 209 metrai; plotis — 47,7 metro; skvarbumas lede (maksimalus) — keturi metrai; poslinkis vagos linijos grimzlės metu yra beveik 70 tūkst. tonų.

Laive bus sumontuota atominė elektrinė su dviem RITM-400 reaktoriais, garo turbinos blokas su keturiais turbogeneratoriais po 37 MW kiekviename ir elektrinė varomoji sistema su keturiais propeleriniais varikliais, kurių kiekvieno po 30 MW.

Tegai:
ledlaužis, Rusija
Dar šia tema
Sraigtasparnis Mi-2 sunkiai nusileido netoli Rostovo, yra aukų
NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas aptarė "Rusijos grėsmę" Estijoje
Žmonės važinėja dviračiais Vilniuje

Pateikta jau per 1000 paraiškų kompensacijoms sunaikintą taršų automobilį

(atnaujinta 08:27 2020.07.07)
Tokiam tikslui iš Klimato kaitos programos skirta 5 mln. eurų. Paraiškos bus priimamos, kol pakaks šių lėšų, bet ne ilgiau kaip iki 2021 metų vasario 1 dienos

VILNIUS, liepos 7 — Sputnik. Į Aplinkos projektų valdymo agentūrą jau kreipėsi daugiau kaip 1000 gyventojų, kurie nori gauti kompensacijas už sunaikintą taršią transporto priemonę ir įsigyti elektrinę transporto priemonę, praneša Aplinkos ministerija.

Tokiam tikslui iš Klimato kaitos programos skirta 5 mln. eurų. Paraiškos bus priimamos, kol pakaks šių lėšų, bet ne ilgiau kaip iki 2021 metų vasario 1 dienos.

Pranešama, kad kompensacinių išmokų daugiausia prašoma elektriniams paspirtukams bei paprastiems dviračiams. Dėl to, kad galima įsigyti ne vieną priemonę, dažnai kreipiamasi dėl kelių dviračių ar paspirtukų.

"Paraiškas Aplinkos projektų valdymo agentūrai galima teikti tik elektroniniu būdu per informacinę sistemą APVIS. Kompensacijos dydis apskaičiuojamas pagal faktiškai patirtas išlaidas, neviršijant priemonei nustatytų maksimalių sumų ir bendros 1 tūkst. eurų kompensacijos sumos", — teigiama pranešime.

Pabrėžiama, kad nustatytus kriterijus atitikusio sunaikinto taršaus automobilio savininkas gali gauti iki 310 eurų kompensaciją už metinį viešojo transporto bilietą, iki 400 eurų — už paprastą dviratį ar elektrinį paspirtuką, iki 700 eurų — už elektrinį dviratį, iki 1 tūkst. eurų – už elektrinį mopedą ar elektrinį motociklą.

Tegai:
aplinkos tarša, oro tarša, kompensacija
Dar šia tema
Sinkevičius ir Mažeika aptarė inicijuojamą projektą "Klaipėdos uostas — žalias uostas"
Lietuvos URM Rusijai įteikė notą dėl naftos gavybos platformoje Baltijos jūroje