Kaliningrado muitininkai aptiko 40 kg sankcinių maisto produktų

Rusas sugautas gabendamas sankcines dešras ir sūrius Lietuvos

(atnaujinta 17:47 2020.06.17)
Kaliningrado muitininkai sunkvežimio kabinoje rado Europos Sąjungoje pagamintus produktus, kuriems taikomas maisto embargas

VILNIUS, birželio 17 — Sputnik. Kaliningrado srityje buvo sulaikytas rusas, kuris bandė neteisėtai gabenti sankcinių prekių siuntą iš Lietuvos į Rusiją. Apie tai pranešė Kaliningrado srities muitinės spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko automobilių pasienio kontrolės punkte "Černyševskoje" (Kybartų pasienio kontrolės punkte). Vyras vairavo "DAF XF105.460" markės sunkvežimį. Jis pareiškė neturįs prekių, kurias privaloma deklaruoti arba kurias draudžiama įvežti į Eurazijos ekonominės sąjungos teritoriją.

Калининградские таможенники обнаружили 40 килограммов санкционных продуктов
Kaliningrado muitininkai aptiko 40 kg sankcinių maisto produktų

Tačiau apžiūros metu sunkvežimio kabinoje buvo rasta 40 kilogramų dešrų ir sūrių, pagamintų ES. Gaminiams taikomos sankcijos.

Sankcinės prekės konfiskuotos ir bus sunaikintos, pradėta byla dėl administracinio pažeidimo.

2014 metais Maskva įvedė maisto embargą — draudimą įvežti tam tikrų rūšių žemės ūkio produktus, žaliavas ir maistą iš šalių, kurios prisijungė prie antirusiškų sankcijų. Kalbama apie JAV, ES valstybes, Kanadą, Australiją ir Norvegiją. Nuo 2016 metų embargas buvo išplėstas ir Ukrainai.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad šalis yra pasirengusi panaikinti embargą, jei Europos partneriai pasielgs taip pat. Maskva ne kartą pabrėžė, kad nemano, jog kalbėti sankcijų kalba yra produktyvu.

Tegai:
ekonominės sankcijos, muitinė, Kaliningradas, Lietuva, Rusija, sankcijos
Dar šia tema
Rusas per Lietuvą į Kaliningrado sritį bandė pervežti kontrabandą
Kaliningrado pasieniečiai sulaikė lietuvį, kirtusį Lenkijos ir Rusijos sieną
Italija pasisakė prieš "automatizmą" pratęsiant antirusiškas sankcijas

Paskelbtas pergalingo Tuktamyševos čiuožimo "Grand Prix" etape Maskvoje vaizdo įrašas

(atnaujinta 17:04 2020.11.23)
Iš viso Rusijos rinktinė iškovojo vienuolika medalių iš dvylikos. Antrąją vietą užėmė Aliona Kostornaja, trečiąją — Anastasija Guliakova

Tarptautinė dailiojo čiuožimo sąjunga (ISU) paskelbė vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas pergalingas Rusijos dailiojo čiuožimo sportininkės Elizavetos Tuktamyševos čiuožimas "Grand Prix" etape Maskvoje. Vaizdo įrašas paskelbtas Facebook.

"Grand Prix" Maskvos etapas vyko sporto rūmuose "Megasport".

Vaizdo įraše galima pamatyti dalis sportininkės laisvosios programos. Jai pavyko įvykdyti du akselius su trimis su puse apsisukimais.

 Tuktamyševa iš viso surinko 223,39 taško ir užėmė pirmąją vietą, aplenkusi Alioną Kostornają (220,78) ir Anastasiją Guliakovą (199,03). Iš viso Rusijos rinktinė iškovojo vienuolika medalių iš dvylikos.

Tuktamyševa, komentuodama savo pergalę, pareiškė, kad buvo šokiruota ir nesitikėjo tokio rezultato.

Tegai:
Rusija, dailusis čiuožimas
Kalėdiniai žaislai

Latvija yra viena didžiausių Kalėdinių žaislų tiekėja į Maskvą

(atnaujinta 16:01 2020.11.23)
Tokių siuntų didelis importas į Rusijos Federaciją prasideda daugiausia rugpjūtį, o įforminimo pikas prasideda rugsėjį - spalį

VILNIUS, lapkričio 23 — Sputnik. Latvija tiekia Maskvai daug Kalėdinės produkcijos šventėms. Apie tai pranešė Maskvos regioninės muitinės spaudos tarnyba.

Tokių prekių didelis importas prasideda daugiausia rugpjūtį, o muitinės įforminimo pikas prasideda rugsėjo - spalio mėnesiais.

Nuo metų pradžios Maskvos regioninėje muitinėje buvo įforminta 1,9 tūkstančio eglutės žaisliukų ir Naujametinių papuošimų — tai dešimt procentų daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Tuo tarpu, nuo rugsėjo pradžios buvo įforminti 74 procentai prekių, o nuo sausio iki balandžio deklaruota mažiau nei vienas procentas visos Naujametinės prekių apimties.

"Pagrindinė Naujųjų metų ir Kalėdų švenčių produktų importuotoja buvo Kinija, taip pat dideli prekių kiekiai buvo tiekiami iš Latvijos, Suomijos, Nyderlandų ir Lenkijos", — rašoma pranešime.

Katalikai ir stačiatikiai Kalėdas švenčia skirtingu metu. Taip yra dėl to, kad skaičiavimams buvo naudojami skirtingi kalendoriai — Juliano ir Grigaliaus. Katalikams įprasta Kalėdas švęsti prieš Naujuosius metus — gruodžio 25 dieną, o stačiatikiams jau po — sausio 7 dieną.

Tegai:
žaislai, Naujieji metai, Kalėdos, Rusija, Latvija
Dar šia tema
Sinoptikai paspėliojo, kokių orų lietuviai gali sulaukti per Kalėdas
"Maxima" per šv. Kalėdas nedirbs, o per kitas šventines dienas dirbs trumpiau
Kotlovkos (Lavoriškių) kontrolės punktas

Eilės nemažėja: situacija Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje antradienį

Daugiausia sunkvežimių įvažiavimo į Lietuvą laukia "Kotlovkos" (Lavoriškių) kontrolės punkte. Sunkumai pastebėti Latvijos ir Lenkijos kryptimis, tačiau automobilių ten žymiai mažiau

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Prie įvažiavimo į Lietuvą iš Baltarusijos laukia apie tūkstantį sunkvežimių, praneša Baltarusijos valstybės sienos komitetas.

8:00 valandos (7:00 Lietuvos laiku) duomenimis, sienos su Baltarusija kontrolės punktuose stovi daugiau nei 990 sunkvežimių.

Šiuo metu ilgiausia eilė yra "Kotlovkos" (Lavoriškių) kontrolės punkte — ten stovi daugiau nei 290 sunkvežimių. Ties Kamenyj Log (Medininkais) laukia daugiau nei 250 sunkvežimių, Beniakonyse (Šalčininkuose) — daugiau kaip 240 ir Privalkoje (Raigarde) — per 210 sunkvežimių.

Baltarusijos ir Latvijos pasienyje padėtis šiek tiek geresnė. Grigorovščinos patikros punkte įvažiavimo į ES laukia 160 sunkvežimių, o "Urbanuose" — daugiau nei 320 sunkvežimių.

Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje stovi daugiau nei 200 automobilių. Daugiau nei 130 sunkvežimių laukia "Bruzgi" kontrolės punkte, daugiau nei 70 sunkvežimių — "Berestovica" pasienio kontrolės pukte.

Iš viso prie Baltarusijos sienos įvažiavimo į ES šalis laukia 1670 sunkvežimių. Pirmadienį eilėse laukė 1660 sunkvežimių, taigi eilės pasienyje nemažėja.

Gardino regioninė muitinė anksčiau informavo, kad Lietuvos pusė vėl nereguliariai priima transportą, todėl kontrolės punktuose susiformuoja ilgos eilės.

Tegai:
eilės, Baltarusija, Lietuva
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje