Rusijos prezidento V. Putino kreipimasis į Rusijos piliečius, 2020 m. birželio 23 d.

Niekas nebus paliktas bėdoje: Putinas apie Rusijos kovos su pandemija rezultatus

(atnaujinta 22:59 2020.06.23)
Kaip pažymėjo Rusijos vadovas, Rusijos Federacijai dar teks "išspausti šį užkratą", tačiau nuo pat pradžių valdžios institucijos elgėsi ne pagal šabloną ir todėl sugebėjo išvengti sunkiausių padarinių

VILNIUS, birželio 23 — Sputnik. Antradienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas per televiziją kreipėsi į rusus.

Vakcinavimas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Гальперин

Pagrindinė tema buvo Rusijos kovos su koronavirusu rezultatai, socialinės garantijos, ekonominės priemonės, kurių valdžios institucijos imsis, kad ekonomika išliktų stabili.

Visų pirma, Rusijos vadovas teigė, kad šalis sugebėjo atlaikyti didžiulį iššūkį.

Anot jo, daugelį žmonių vienijo aiškus situacijos supratimas, grėsmės suvokimas, kad tik visiems kartu pavyks susidoroti ir laimėti, o žmogaus gyvybė — tai pagrindinis dalykas.

"Mes veikėme pagal šias vertybes, todėl galėjome atsakyti į sudėtingiausią iššūkį", — sakė prezidentas.

Jis taip pat padėkojo piliečiams už tai, kaip jie deramai atlaikė pavojingiausią epidemijos periodą, o pandemija "tarsi smarkiai paskirstė laiką į prieš ir po".

"Mieli draugai, norėčiau dar kartą nuoširdžiai padėkoti jums visiems už atsakingą požiūrį į savo sveikatą ir artimųjų saugumą, už abipusę paramą, už orumą, su kuriuo jūs, Rusijos piliečiai, išgyvenote pavojingiausią epidemijos etapą", — sakė prezidentas.

Apie kovos su koronavirusu rezultatus

Putino teigimu, kovos su koronavirusu viruso priemonės Rusijoje išgelbėjo dešimtis tūkstančių gyvybių, o teisingi sanitarinės apsaugos veiksmai padėjo atidėti epidemijos viršūnę pusantro–dviem mėnesiams.

"Nuo pat pradžių mes kasdien analizavome situaciją, kartu su ekspertais, mokslininkais skaičiavome įvairius įvykių plėtros variantus, suprasdami, kad pavojus yra artimas. Galų gale kaimynystėje, netoli Rusijos sienų, buvo užfiksuoti dideli infekcijos židiniai", — teigė Putinas.

Jis taip pat pažymėjo, kad kai kuriuose regionuose padėtis išlieka sunki, tačiau valdžia pasirūpins visais.

"Taip, daugelyje federacijos vienetų, įskaitant Tuvą, Karačajevo-Čerkesijos, Jamalo Nencų ir Chanty-Mansijsko apygardas, padėtis išlieka sunki. Tačiau noriu pabrėžti, kad mes jau parengėme operatyvaus reagavimo mechanizmą", — pabrėžė Putinas.

"Niekas niekada nebus paliktas bėdoje. Visa Rusija būtinai ateis į pagalbą. Prireikus viską sudėsime į kumštį — svarbiausių medicinos centrų, ginkluotųjų pajėgų, ekstremalių situacijų ministerijos, savanorių išteklius, kaip buvo Dagestane, Trans-Baikalo teritorijoje ir kituose regionuose", — pridūrė jis.

Anot jo, lankstus reagavimo į koronavirusą modelis — federalinės priemonės ir papildomos galios regionams — atsipirko, jį netgi pritaikė kitos šalys.

"Kiekviename regione padėtis buvo skirtinga ir skyrėsi tiek pagal infekcijos plitimo greitį, tiek pagal mastą, todėl nuo pat pradžių pasirinkome lankstų modelį — federaliniu lygmeniu imamasi vis daugiau nacionalinių priemonių, o federacijos subjektai gavo papildomų galių, kad galėtų suderinti su vyriausybe nustatytą taktiką, atsižvelgiant į situaciją vietoje. Šis požiūris atsipirko, beje, buvo pradėtas naudoti kitose šalyse", — kreipdamasis į rusus sakė prezidentas.

Be to, dabar Rusija yra lyderė pagal koronaviruso testų skaičių, jau atlikta 17 milijonų, o sergamumo mažinimo dinamika yra gera.

"Teigiama dinamika pastebima atsižvelgiant į nuolat didėjantį testų skaičių. Šiandien testų, tenkančių tūkstančiui žmonių, skaičiumi Rusija pirmauja tarp didžiausių pasaulio šalių. Bendras testų skaičius viršijo 17 milijonų", — sakė Putinas.

Jis pažymėjo, kad dėl tokio plataus masto tyrimų ligą galima aptikti ankstyvojoje stadijoje, net jei nepasireiškia simptomai.

Prezidentė pažymėjo, kad paskelbus koronaviruso pandemiją, ne visiems buvo lengva, tačiau visuomenė nepasimetė.

"Visiems nebuvo lengva, labai svarbu, kad mūsų šalyje, visuomenėje, nebuvo pasimetimo, o priešingai, kaip ne kartą mūsų istorijoje nutiko, daugelį žmonių vienijo aiškus situacijos supratimas, realios grėsmės suvokimas, faktas, kad su ja reikia kovoti, o laimėti galima tik kartu", — sakė Putinas.

Putinas pridūrė, kad, nepaisant nieko, tai buvo vilties metas, dėka draugų, kurie nepaliko sunkiu metu, ir net nepažįstamų žmonių, kurie parodė geriausias savo savybes.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
© Sputnik / Алексей Дружинин

Tačiau kartu prezidentas priminė, kad pavojus nepraėjo, net jei epidemija pradėjo nykti, o savaime koronaviruso vakcina yra svarbi, tačiau tai nėra panacėja, priešintis infekcijai įmanoma tik laikantis visų prevencinių priemonių.

Jis pridūrė, kad dabar Rusijai pavyko sukurti savo vaistus kovai su COVID-19, o vakcinų kūrimą vykdo kelios organizacijos skirtinguose regionuose.

Anot jo, paramos piliečiams koronaviruso pandemijos metu paketas buvo beprecedenčio masto. Tai buvo įmanoma dėl sukauptų atsargų ir stabilių makroekonominių rodiklių.

"Aš atkreipiu dėmesį, kad paramos paketas piliečiams, ekonomikai, kurį mes pradėjome šį pavasarį, tapo beprecedenčiu paskirstytų lėšų dydžiu ir pagalbos aprėptimi. Mes tai sugebėjome padaryti dėl sukauptų atsargų ir stabilių makroekonominių rodiklių, dėl atsakingos fiskalinės ir pinigų politikos, kuriuos praleidome visus pastaruosius metus", — teigė Putinas.

Apie sveikatos apsaugos sistemos būklę

Rusijos vadovas padėkojo visiems gydytojams, kurie atlaikė didžiausią epidemijos smūgį, pridurdamas, kad Rusijos sveikatos priežiūros esmė ir palaikymas yra žmonės, atsidavę savo darbui ir pašaukimui.

"Mūsų sveikatos priežiūros siela, stiprybė ir palaikymas yra žmonės, atsidavę savo darbui, pašaukimui. Dar kartą noriu padėkoti gydytojams, paramedikams, slaugytojoms, visiems specialistams, kurie atlaikė didelį epidemijos smūgį, šiandien jie kovoja už kiekvieną žmogų, padeda kolegoms kituose regionuose. Visi suprantame, kokia didžiulė našta teko jums, ir nuo pat pirmųjų epidemijos dienų, kai virusas praktiškai nebuvo ištirtas, nenuspėjamas, kai teko išmokti gydyti žmones, išmokti naujų metodų, vaistų ir rizikuoti savimi, gelbėjant kitų gyvybes", — teigė Putinas.

Jis pabrėžė, kad Rusijos sveikatos priežiūra parodė gebėjimą reaguoti į kritines situacijas, kitose šalyse klinikų perkrova lėmė didelį mirtingumą.

Vakcinos kūrimas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Максим Богодвид

"Didžiulis lemiamas vaidmuo tenka sveikatos priežiūros sistemai. Daugelyje šalių kritinė ligoninių ir klinikų perkrova tapo pagrindine didelio mirtingumo priežastimi. Epidemija parodė, kad Rusijos sveikatos priežiūros paslaugos gali efektyviai reaguoti į kritines situacijas ir per trumpą laiką sutelkti savo pajėgumus", — teigė Putinas.

Prezidentas taip pat paskelbė, kad reikia mokytis iš koronaviruso situacijos, nes buvo atskleistos neišspręstos sveikatos priežiūros sistemos problemos.

Jis pažymėjo, kad valstybė užsiima ir toliau rems gydytojus, įskaitant piniginę paramą, buvo numatytos skatinamosios išmokos, šiuo tikslu regionams buvo siunčiamos papildomos lėšos.

Jis pažymėjo, kad birželį beveik 350 tūkst. medicinos darbuotojų, įskaitant daugiau nei 71 tūkst. gydytojų, gaus tiesiogines federalines papildomas išmokas.

Apie ekonominius sunkumus po pandemijos

Rusijos vadovas teigė, kad opi problema dabar visose šalyse yra didėjantis nedarbas, ir šios pandemijos pasekmės paveikė Rusiją.

"Ir, ko gero, opiausia problema beveik visose šalyse yra užimtumo sumažėjimas, nedarbo augimas. Šios neigiamos pasekmės, žinoma, paveikė ir mus", — sakė jis.

Putinas pažymėjo, kad balandžio mėnesio skaičiavimais, kai buvo įvestos ribojamosios priemonės, buvo paskelbtos nedarbo dienos, Rusijos BVP sumažėjo 12 procentų. Tuo pačiu metu, kaip pažymėjo prezidentas, koronaviruso epidemija sudavė didžiulį smūgį pasaulio ekonomikai, iš esmės prasidėjo pasaulinė recesija.

"Epidemija sudavė stiprų smūgį pasaulio ekonomikai. Prekyba, įmonių darbas ir bendradarbiavimo ryšiai tarsi atsitrenkė į karantino ir apribojimų sieną", — teigė Putinas.

Prezidentas taip pat paskelbė, kad gyventojų pajamų mokesčio tarifas pajamoms, viršijančioms penkis milijonus rublių per metus, nuo 2021 metų padidės nuo 13 iki 15 procentų.

"Nuo kitų metų sausio 1 dienos pakeiskite gyventojų pajamų mokesčio tarifą nuo 13 % iki 15 % tiems, kurie uždirba daugiau nei 5 milijonus rublių per metus. Aš iškart pasakysiu, kad bus apmokestintos ne visos pajamos, o tik ta jų dalis, kuri viršija 5 milijonus rublių", — teigė Putinas.

Putino teigimu, papildomos biudžeto pajamos dėl padidėjusio gyventojų pajamų mokesčio sudarys apie 60 milijardų rublių per metus.

Lėšos, gaunamos didinant gyventojų pajamų mokestį, bus pažymėtos biudžete ir bus naudojamos retomis ligomis sergantiems vaikams gydyti.

"Aš siūlau "nudažyti" šias lėšas, kaip sako ekspertai, apsaugoti jas nuo bet kokio kitokio panaudojimo ir skirti jas specialiai vaikų, sergančių sunkiomis retomis ligomis, gydymui, brangių vaistų, įrangos ir reabilitacijos priemonių įsigijimui, aukštųjų technologijų operacijoms", — sakė jis.

Nepaisant sunkmečio pasaulio ekonomikoje, rublio stabilumas pastaraisiais mėnesiais buvo užtikrinamas ne dirbtinai, o dėl Rusijos ekonomikos pamatinių pagrindų.

"Numatomumas, nacionalinės valiutos stabilumas ir rublio stabilumas nebuvo užtikrinamas dirbtinai, ne kažkokiu įsakymu, o Rusijos ekonominių pagrindų stiprybės sąskaita", — teigė Putinas.

Tegai:
ekonomika, pandemija, koronavirusas, Rusija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2188)
Dmitrijus Peskovas

Kremlius įvertino Rusijos ir JAV santykių būklę

(atnaujinta 08:58 2020.07.13)
Šiuo metu 2010 metais pasirašyta Strateginės ginkluotės mažinimo sutartis (START III) tebėra vienintelė dabartinė Rusijos ir JAV ginklų ribojimo sutartis

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Rusijos ir JAV santykiai vis dar yra žemame taške, jų būklė labai bloga, sakė Rusijos Federacijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, praneša RIA Novosti.

"Mūsų santykiai vis dar yra kone žemiausiame taške, padėtis yra labai bloga tiek dvišaliu, tiek turbūt atsižvelgiant į mūsų abiejų šalių atsakomybę už daugiašalius reikalus, visų pirma ginklų kontrolės ir strateginio stabilumo klausimais", — sakė jis.

Peskovas pažymėjo, kad ekspertiniu lygiu yra "kontaktai", tačiau jie neleidžia suprasti šalių atsakomybės "išsaugoti esamus dokumentus", galinčius užtikrinti ginklų kontrolę pasauliniu mastu.

Naujausių priešlėktuvinių raketų sistemų S-400 kovos ekipažai, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Отдел информационного обеспечения Балтийского региона

"Abi šalys yra didžiausio branduolinio arsenalo savininkės. Beje, nė viena iš kitų šalių, įskaitant Kiniją, kurią amerikiečiai labai atkakliai bando kviesti į šias derybas, joms neprilygsta. Kinijos arsenalo negalima palyginti nei su Amerikos, nei su mūsų", — pridūrė Peskovas.

2010 metais pasirašyta Strateginės ginkluotės mažinimo sutartis (START III) tebėra vienintelė dabartinė Rusijos ir JAV ginklų ribojimo sutartis.

Susitarimo galiojimas baigiasi 2021 metų vasario mėnesį, kol Vašingtonas paskelbs, ar ketina atnaujinti susitarimą. JAV pabrėžia, kad reikia įtraukti Kiniją į derybas siekiant sukurti naują trišalį branduolinį susitarimą tarp Rusijos, Kinijos ir JAV.

Pekinas šią idėją atmeta. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad Rusija pasisako už START III sutarties pratęsimą be išankstinių sąlygų.

Tegai:
santykiai, JAV, Rusija
Dar šia tema
Idealus ginklas: RF sukūrė elektromagnetinę patranką, kurios šaudymo nuotolis — 10 km
Nufilmuotas amerikiečių lėktuvo perėmimas virš Japonijos jūros
Rusijos prezidentas Vladmiras Putinas

Putinas neigė ryšį tarp Krymo ir pablogėjusių santykių tarp Maskvos ir Ukrainos

(atnaujinta 17:06 2020.07.12)
Rusijos vadovas priminė įvykių chronologiją ir pareiškė, kad iš pradžių Ukrainoje įvyko valstybės perversmas ir valdžios užgrobimas, po kurio Maskvos požiūris ir keliai su Ukrainos vadovybe tapo "visiškai priešingi"

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigė, kad pablogėję santykiai tarp Maskvos ir Kijevo nėra susiję su Krymo sugrįžimu į Rusijos Federaciją. Apie tai jis pareiškė "Rossija 1" eteryje.

Rusijos vadovas priminė įvykių chronologiją ir pareiškė, kad iš pradžių Ukrainoje įvyko valstybės perversmas ir valdžios užgrobimas, po kurio Maskvos požiūris ir keliai su Ukrainos vadovybe tapo "visiškai priešingi".

"Bet tik po to Krymas grįžo į Rusiją, o ne atvirkščiai", — aiškino prezidentas.

Krymas nusprendė tapti Rusijos dalimi po Ukrainos perversmo 2014 metų vasario mėnesį. Tada pusiasalyje ir Sevastopolyje buvo surengtas referendumas. Už susijungimą su Rusija balsavo 96,7 proc. Krymo gyventojų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų.

Kaip ne kartą pabrėžė Rusijos Federacijos prezidentas Vladimiras Putinas, Krymo klausimas yra visiškai uždarytas ir negalima kalbėti apie jokį istorinės Rusijos teritorijos "sugrįžimą" į Ukrainą.

Tegai:
Ukraina, Krymas, Rusija
Dar šia tema
Putinas paaiškino, kaip Konstitucijos pataisomis bus išvengta TSRS klaidų
Porošenka susipyko su Rados deputate dėl Putino pasveikinimo
Sostinės gatvėse, archyvinė nuotrauka

Paskelbtas bendras judėjimo paslaugų Vilniuje pavadinimas

(atnaujinta 14:16 2020.07.13)
Sostinėje gerėja kelionių viešuoju transportu kokybė, tiesiami dviračių takai, kurie per keletą artimiausių metų mieste sudarys nenutrūkstamą tinklą, gerinama pėsčiųjų infrastruktūra, pristatytas kilpinis eismo reguliavimas

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Vilnius siūlo įvairių būdų judėjimui po miestą ir pristato visus juos sujungiantį pavadinimą JUDU, rašoma SĮ "Susisiekimo paslaugos" pranešime.

Judumo pokyčiai sostinėje įvairūs – gerėja kelionių viešuoju transportu kokybė, tiesiami dviračių takai, kurie per keletą artimiausių metų mieste sudarys nenutrūkstamą tinklą, gerinama pėsčiųjų infrastruktūra, pristatytas kilpinis eismo reguliavimas.

"Vilniuje vyksta daugybė veiklų, kad žmonės po miestą keliautų patogiai ir galėtų laisvai rinktis, kaip judėti. Tačiau judumo paslaugos iki šiol neturėjo vienijančios grandies, bendro vizualinio identiteto. Tikslas turėti ne padrikai teikiamas paslaugas, o vieningą ir kokybišką jų tinklą, kuris ir sukuria didesnį darnumą, eismo pasiskirstymą, daugiau erdvės miestiečiams. Visa tai Vilniuje apjungs JUDU – jis suvienys skirtingus keliavimo būdus „po vienu skėčiu", – sako SĮ "Susisiekimo paslaugos" direktorė Modesta Gusarovienė.  

JUDU ženklinimą miestiečiai palaipsniui matys skirtingose vietose – pavyzdžiui, ant miesto autobusų ir troleibusų, stotelių ir dviratininkų švieslentėse, viešojo transporto ekranuose, maršrutų schemose, paženklinti bus dviračių stovai ir atsirasiančios saugyklos, "Statyk ir važiuok", taip pat planuojamos

multimodalinės aikštelės, JUDU planuojama vadinti naują elektroninio bilieto sistemą ir kitas su judumu susijusias paslaugas. Be to, JUDU ženklinimas bus matomas visoje "Susisiekimo paslaugos" klientų informavimo, viešinimo medžiagoje.

Pranešama, jog per keletą metų Vilniuje atnaujinta daugiau nei pusė viešojo transporto parko, atnaujinimas vyks ir toliau. Be to, plečiamas A juostų tinklas, jog kelionės autobusais ir troleibusais būtų ne tik komfortiškos, bet ir greitos. A juostos Vilniuje šiuo metu sudaro 36 km, o iki 2022 metų jų tinklas mieste turėtų viršyti 46 km.

Be to, per pastaruosius 4 metus Vilniuje nutiesta ir atnaujinta daugiau kaip 50 km dviračių takų, iš viso mieste jų virš 93 km.

Tegai:
Susisiekimo paslaugos, Vilnius
Dar šia tema
Įvardyta, kokie pokyčiai laukia vairuotojų nuo liepos mėnesio
Vilniaus Senamiestyje keičiasi eismo tvarka: ką turi žinoti vairuotojai?
Vilniaus Senamiestyje eismo tvarką stebės specialios kameros