Putinas kreipėsi į Rusijos žmones Pergalės dienos parado metu

Putinas kreipėsi į Rusijos žmones Pergalės dienos parado Raudonojoje aikštėje metu

(atnaujinta 23:57 2020.06.24)
Kaip priminė Rusijos vadovas, jei ne Raudonoji armija, neįmanoma įsivaizduoti, kas būtų nutikę pasauliui

VILNIUS, birželio 24 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas karinio parado dieną kreipėsi į Rusijos žmones ir užsienio svečius 75-osioms pergalės Didžiojo Tėvynės karo metinėms paminėti skirto parado metu.

Rusijos vadovas taip pat pasveikino kariuomenę pergalės metinių proga ir pažymėjo, kad ši pergalė nulėmė planetos ateitį ir amžiams išliko istorijoje kaip viena svarbiausių.

"Sveikinu jus su 75-osiomis pergalės Didžiajame Tėvynės kare metinėmis. Pergalė, nulėmusi ateinančius dešimtmečius ir planetos ateitį, išliko istorijoje kaip didžiausia savo mastu, svarba ir dvasine, moraline aukštuma", — sakė Putinas.

Военный парад в ознаменование 75-летия Победы
Фотохост-агентство
Karinis paradas, skirtas 75-osioms pergalės metinėms paminėti

Kaip jis pažymėjo, "mes visada prisiminsime, kad nacizmą sutriuškino tarybiniai žmonės". Būtent jiems "teko pagrindinė kovos su nacizmu našta, ir būtent TSRS žmonės sugebėjo nugalėti "visišką blogį".

"Tarybinė liaudis nutraukė siaubingą holokaustą, išgelbėjo pasaulį nuo fašizmo. Neįmanoma įsivaizduoti, kas nutiktų pasauliui, jei ne Raudonoji armija", — teigė Putinas.
Военный парад в ознаменование 75-летия Победы
Фотохост-агентство
Karinis paradas, skirtas 75-osioms pergalės metinėms paminėti

"Jos [Raudonosios armijos] kariams nereikėjo karo, nei kitų šalių, nei šlovės, nei garbės. Jie stengėsi sulaikyti priešą, laimėti ir sugrįžti namo. Jie sumokėjo neišmatuojamą kainą už Europos laisvę", — pabrėžė Rusijos vadovas.

"Milijonai įvairių tautybių žmonių iš visų Tarybų Sąjungos respublikų", — sakė Putinas.

Prezidentas pažymėjo, kad fronte ir gale, partizanų daliniuose ir po žeme jie kovojo ir dirbo drąsiai ir vieningai.

Šiandien Rusija lenkia galvą prieš visus, kurie negrįžo iš Antrojo pasaulinio karo, pažymėjo prezidentas.

"Šiandien lenkiame galvas visų, neatėjusių iš karo, atminimui pagerbti. Sūnų, dukrų, tėčių, motinų, senelių, vyrų, žmonų, brolių, seserų, kovos bendražygių, giminių ir draugų atminimui. Mes liūdime dėl jau mus palikusių veteranų", — sakė Putinas.
Tada prezidentas paskelbė tylos minutę.

Putinas taip pat pažymėjo, kad Rusija niekada nepamirš TSRS sąjungininkų indėlio į antihitlerinę koaliciją ir visų kovotojų prieš nacizmą indėlio į Pergalę.

"Niekada nepamiršime savo sąjungininkų indėlio į pergalę, antrojo fronto, atverto 1944 metų birželio mėnesį, reikšmę. Mes pagerbiame drąsius visų antihitlerinės koalicijos valstybių ginkluotųjų pajėgų kovotojus, visų kovotojų prieš nacizmą žygdarbį, kurie be baimės kovojo Europoje", — teigė Putinas.

Jis pažymėjo, kad tarp parado Raudonojoje aikštėje dalyvių kartu su Rusijos kariais yra Azerbaidžano, Armėnijos, Baltarusijos, Indijos, Kazachstano, Kirgizijos, Kinijos, Moldovos, Mongolijos, Serbijos, Tadžikistano, Turkmėnistano ir Uzbekistano atstovai.

Военный парад в ознаменование 75-летия Победы
Фотохост-агентство
Karinis paradas, skirtas 75-osioms pergalės metinėms paminėti

Rusijos prezidentas taip pat pabrėžė, kad Rusija turėtų saugoti ir palaikyti tikrąją tiesą apie Didįjį Tėvynės karą.

"Mūsų žmonės sugebėjo nugalėti siaubingą, visišką blogį. Jie įveikė daugiau nei 600 priešo divizijų, sunaikino 75 procentus viso priešo lėktuvų, tankų, artilerijos vienetų ir, galų gale, iki savo pergalingo taško nuėjo savo didvyrišką, teisų, kupiną aukų kelią. Čia ir yra svarbiausia, sąžininga, aiški tiesa apie karą. Mes turime ją saugoti ir ginti, perduoti savo vaikams, anūkams ir proanūkiams", — sakė Vladimiras Putinas.

Be to, kaip pabrėžė prezidentas, tik kartu su kitomis šalimis įmanoma apsaugoti pasaulį nuo naujų pavojingų grėsmių.

"Mes žinome, kad, susidūrę su iššūkiais, su kuriais šiandien susiduria planeta, ypač aštriai jaučiame, kas yra didžiausia vertybė — žmogus, jo svajonės, džiaugsmai, viltys, ramus, konstruktyvus gyvenimas. Suprantame, kaip svarbu stiprinti draugystę, pasitikėjimą tarp tautų, būti atviriems dialogui ir bendradarbiavimui aktualiausiais Tarptautinės darbotvarkės klausimais. Tarp jų yra bendros patikimos saugumo sistemos, kuriai reikalingas sudėtingas greitai kintantis įvairus pasaulis, sukūrimas. Tik drauge mes galime ją apsaugoti nuo naujų pavojingų virusų", — teigė Putinas.

Prieš paradą prezidentas kalbėjosi su veteranais prieš Pergalės paradą Raudonojoje aikštėje.

Kai Putinas žengė ant pakylos, pastatytos Raudonojoje aikštėje, jį pasveikino parado svečiai, kurių dauguma yra veteranai. Valstybės vadovas paspaudė rankas svečiams.

Kartu su Rusijos vadovu yra valstybių vadovai, kurie atvyko į iškilmes 75-osios pergalės metinių proga. Prezidento dešinėje sėdėjo veteranas, dar dešiniau — Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, jis taip pat aktyviai bendravo su svečiais.

Президент РФ Владимир Путин принял участие в военном параде в ознаменование 75-летия Победы в Великой Отечественной войне
© Sputnik / Сергей Пятаков
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas dalyvauja kariniame parade, skirtame 75-osioms pergalės metinėms paminėti 

Šiais metais Pergalės paradas vyks tą pačią dieną kaip ir prieš 75 metus. Pirmasis pergalės paradas Raudonojoje aikštėje Maskvoje įvyko 1945 metų birželio 24 dieną. Šis paradas, kuriam vadovavo maršalas Konstantinas Rokosovskis ir kurį vedė maršalas Georgijus Žukovas, tapo masiškiausiu ir ilgiausiu Rusijos sostinėje. Vienas iš ryškiausių parado įvykių buvo epizodas su vokiškais plakatais.

"Į priekį išėjo specialusis būrys su dviem šimtais priešo plakatų. Jie vilkosi per šlapius aikštės grindinio akmenis. Mauzoliejaus papėdėje buvo du mediniai pastoliai. Kariai pasuko į dešinę ir su jėga išmetė Trečiojo Reicho pasididžiavimą. Jie krito su griausmu, vėliavos nuklojo grindinį. Tribūnose nenutilo plojimai", — aprašoma Rusijos Federacijos gynybos ministerijos svetainėje.

Po to, iki 1995 metų, paradas vyko gegužės 9 dieną, Pergalės dieną, tik jubiliejiniais metais — 1965, 1985 ir 1990 metais.

2000 metų gegužės 9 dieną Paradas buvo paskutinis, kai karo veteranai žygiavo Raudonojoje aikštėje. Nuo 2001 metų jie stovi tarp žiūrovų. Pagrindinis 2001 metų parado skirtumas buvo tas, kad pirmą kartą posovietinėje istorijoje jį pasitiko civilis gynybos ministras.

Šių metų balandžio viduryje Putinas nusprendė atidėti paradą dėl sunkios epidemiologinės situacijos. Rusijos miestuose gegužės 9 dieną įvyko oro paradai ir šventiniai fejerverkai. Tikslią atidėto parado datą Rusijos vadovas paskelbė gegužės pabaigoje.

Tegai:
Raudonoji armija, paradas, Vladimiras Putinas
Dmitrijus Peskovas

Kremlius įvertino Rusijos ir JAV santykių būklę

(atnaujinta 08:58 2020.07.13)
Šiuo metu 2010 metais pasirašyta Strateginės ginkluotės mažinimo sutartis (START III) tebėra vienintelė dabartinė Rusijos ir JAV ginklų ribojimo sutartis

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Rusijos ir JAV santykiai vis dar yra žemame taške, jų būklė labai bloga, sakė Rusijos Federacijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, praneša RIA Novosti.

"Mūsų santykiai vis dar yra kone žemiausiame taške, padėtis yra labai bloga tiek dvišaliu, tiek turbūt atsižvelgiant į mūsų abiejų šalių atsakomybę už daugiašalius reikalus, visų pirma ginklų kontrolės ir strateginio stabilumo klausimais", — sakė jis.

Peskovas pažymėjo, kad ekspertiniu lygiu yra "kontaktai", tačiau jie neleidžia suprasti šalių atsakomybės "išsaugoti esamus dokumentus", galinčius užtikrinti ginklų kontrolę pasauliniu mastu.

Naujausių priešlėktuvinių raketų sistemų S-400 kovos ekipažai, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Отдел информационного обеспечения Балтийского региона

"Abi šalys yra didžiausio branduolinio arsenalo savininkės. Beje, nė viena iš kitų šalių, įskaitant Kiniją, kurią amerikiečiai labai atkakliai bando kviesti į šias derybas, joms neprilygsta. Kinijos arsenalo negalima palyginti nei su Amerikos, nei su mūsų", — pridūrė Peskovas.

2010 metais pasirašyta Strateginės ginkluotės mažinimo sutartis (START III) tebėra vienintelė dabartinė Rusijos ir JAV ginklų ribojimo sutartis.

Susitarimo galiojimas baigiasi 2021 metų vasario mėnesį, kol Vašingtonas paskelbs, ar ketina atnaujinti susitarimą. JAV pabrėžia, kad reikia įtraukti Kiniją į derybas siekiant sukurti naują trišalį branduolinį susitarimą tarp Rusijos, Kinijos ir JAV.

Pekinas šią idėją atmeta. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad Rusija pasisako už START III sutarties pratęsimą be išankstinių sąlygų.

Tegai:
santykiai, JAV, Rusija
Dar šia tema
Idealus ginklas: RF sukūrė elektromagnetinę patranką, kurios šaudymo nuotolis — 10 km
Nufilmuotas amerikiečių lėktuvo perėmimas virš Japonijos jūros
Rusijos prezidentas Vladmiras Putinas

Putinas neigė ryšį tarp Krymo ir pablogėjusių santykių tarp Maskvos ir Ukrainos

(atnaujinta 17:06 2020.07.12)
Rusijos vadovas priminė įvykių chronologiją ir pareiškė, kad iš pradžių Ukrainoje įvyko valstybės perversmas ir valdžios užgrobimas, po kurio Maskvos požiūris ir keliai su Ukrainos vadovybe tapo "visiškai priešingi"

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigė, kad pablogėję santykiai tarp Maskvos ir Kijevo nėra susiję su Krymo sugrįžimu į Rusijos Federaciją. Apie tai jis pareiškė "Rossija 1" eteryje.

Rusijos vadovas priminė įvykių chronologiją ir pareiškė, kad iš pradžių Ukrainoje įvyko valstybės perversmas ir valdžios užgrobimas, po kurio Maskvos požiūris ir keliai su Ukrainos vadovybe tapo "visiškai priešingi".

"Bet tik po to Krymas grįžo į Rusiją, o ne atvirkščiai", — aiškino prezidentas.

Krymas nusprendė tapti Rusijos dalimi po Ukrainos perversmo 2014 metų vasario mėnesį. Tada pusiasalyje ir Sevastopolyje buvo surengtas referendumas. Už susijungimą su Rusija balsavo 96,7 proc. Krymo gyventojų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų.

Kaip ne kartą pabrėžė Rusijos Federacijos prezidentas Vladimiras Putinas, Krymo klausimas yra visiškai uždarytas ir negalima kalbėti apie jokį istorinės Rusijos teritorijos "sugrįžimą" į Ukrainą.

Tegai:
Ukraina, Krymas, Rusija
Dar šia tema
Putinas paaiškino, kaip Konstitucijos pataisomis bus išvengta TSRS klaidų
Porošenka susipyko su Rados deputate dėl Putino pasveikinimo
JAV prezidentas Donaldas Trampas ir Lenkijos vadovas Andžejus Duda

Ekspertas pakomentavo JAV ir Lenkijos santykių ateitį

(atnaujinta 14:32 2020.07.13)
Jo teigimu, Lenkija "visada laikė save 51-ąja JAV valstija", tai patvirtina jos pasiryžimas "priimti bet kokį skaičių amerikiečių kariuomenės, investuoti į JAV karinių bazių statybą — tik siekiant sukurti Rusijai problemas"

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Lenkijos vyriausybė po Andžejaus Dudos pergalės prezidento rinkimuose tęs suartėjimą su Vašingtonu ir Maskvos "sulaikymą", tačiau tai tęsis tik tol, kol JAV prasidės rimtos problemos, RIA Novosti sakė politologas, buvęs Rusijos ir Lenkijos dialogo centro vadovas Jurijus Bondarenka.

Remiantis 99,97 % rinkimų komisijų protokolų skaičiavimo rezultatais, Duda pirmauja Lenkijos prezidento rinkimuose, 51,21 % rinkėjų balsavo už jį. Jo oponentas Rafalas Tšaskovskis gavo 48,79 % balsų.

"Kalbant apie Rusiją, ankstesnis kraštutinės rusofobijos kursas bus tęsiamas. Bus nugriauti visi paminklai. Europa labai atsargiai vertina partiją, kuri laimėjo Lenkijoje, ir Lenkijos prezidentą, tačiau Europos šalys nesirūpina užsienio politika kaip tokia. Europa labiau orientuojasi į save, labiau nei prieš koronaviruso pandemiją", — komentavo Bondarenka.

Eksperto teigimu, Lenkija "visada laikė save 51-ąja JAV valstija", tai patvirtina jos pasiryžimas "priimti bet kokį skaičių amerikiečių kariuomenės, investuoti į JAV karinių bazių statybą — tik siekiant sukurti Rusijai problemas".

"Ši politika yra beprotiška, tačiau ji tęsis tol, kol Amerikoje prasidės rimtos problemos. Kai tik išryškės rimtos problemos, Lenkijoje, kaip ir kitose šalyse, visa rusofobija pasibaigs per 24 valandas", — įsitikinęs jis.

Anot Rusijos eksperto, Lenkijos prezidento rinkimuose laimėjo "įmanoma rusofobinė partija", kuri, be to, "labai įtariai vertina proeuropietiškas iniciatyvas, Briuselį, Berlyną". "Kaimas nugalėjo miestą. Miestuose visur laimėjo Tšaskovskis, liberalus Varšuvos meras. Visas Lenkijos elitas yra rusofobai, tad laimėjo ryškiausia rusofobų partija. Bent jau su Tšaskovskiu buvo galima kalbėtis. Su Duda nėra apie ką kalbėtis", — apibendrino ekspertas.

Tegai:
rusofobija, Rusija, santykiai, Lenkija, JAV
Dar šia tema
Gydytojas palygino COVID-19 situaciją Lietuvoje, Latvijoje ir Lenkijoje
Lietuvos lenkai balsų dauguma palaikė Dudos varžovą