Vakcinos kūrimas, archyvinė nuotrauka

Virusologas: Rusijoje vakcinacija nuo COVID-19 gali būti pradėta šiais metais

(atnaujinta 20:49 2020.06.25)
Tačiau skiepijami bus ne milijonai žmonių, o keli šimtai tūkstančių, kad būtų galima įvertinti vakcinos efektyvumą, sakė medicinos mokslų daktaras Anatolijus Alšteinas

VILNIUS, birželio 24 — Sputnik. Masiniam Rusijos gyventojų skiepijimui nuo koronaviruso reikės pagaminti iki 70 milijonų vaistų dozių, sukurtų kartu su Gynybos ministerija, interviu "Krasnaja zvezda" pasakojo Aleksandras Gintsburgas, Nacionalinio Gamalėjos epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centro direktorius.

Vakcinavimas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Гальперин

Anot jo, šalies vadovybė ir organizacijos sveikatos sektoriuje jau imasi priemonių, skirtų narkotikų gamybos masto didinimo procesui nustatyti.

Interviu Sputnik radijui virusologas, medicinos mokslų daktaras, profesorius, Rusijos gamtos mokslų akademijos akademikas, nusipelnęs Rusijos Federacijos mokslininkas, žurnalo "Molekulinė genetika, mikrobiologija ir virusologija" redakcinės kolegijos narys Anatolijus Altšteinas teigė, kad vakcina turi gerai žinomą vektorių. 

"Vakcina yra profilaktinis vaistas, ji skiriama sveikiems žmonėms, todėl apie simptomus čia nėra kalbos. Vakcinos, kurios šiuo metu yra kuriamos institute, greičiausiai bus naudojamos skirtingo amžiaus žmonėms, tačiau turėtų būti sveikų, paprastai pakankamai sveikų žmonių. Vienos rūšies vakcinos yra pagrįstos adenoviruso vektoriais. Jos jau buvo naudojamos, tame tarpe ir mūsų šalyje, kitoms vakcinoms kurti. Įskaitant vakcinas nuo koronaviruso ir Ebolos. Taigi, tai yra gerai žinomas vektorius", — sakė virusologas.

Altšteinas pažymėjo, kad ypatingų komplikacijų nereikėtų tikėtis. Jis pabrėžė, kad vakcina gali būti taikoma atlikus atitinkamus patikrinimus, ir jei viskas klostysis gerai, tuomet ją galima saugiai naudoti daugybei žmonių.

"Žinoma, turėsime epidemijas. Jei ne ši banga, tai bus kita banga. Deja, bus žmonių, kurie užsikrės, ir šios vakcinos naudojimas gali parodyti, kokia ji efektyvi. Vakcina pradeda veikti po kurio laiko. Maždaug po trijų ar keturių savaičių žmogus turėtų įgyti imunitetą. Tada galima pastebėti, kad paskiepyti žmonės suserga daug mažiau arba visai neserga, todėl bus paskiepyti ne milijonai žmonių, o tik tūkstančiai", — teigė virusologas.

Anot jo, toks vakcinos naudojimas iš tikrųjų vadinamas antruoju ir trečiuoju tyrimo etapais.

Vakcinos nuo koronaviruso kūrimas
© Sputnik / Максим Богодвид

"Šiuolaikiniai vakcinų tyrimai apims tris etapus: pirmiausia yra nulinė fazė — ikiklinikiniai bandymai su gyvūnais. Ši fazė buvo jau baigta. Po to žmonėms buvo gautas leidimas — atsidaro pirmoji fazė. Šios fazės tikslas yra parodyti, kad ji nėra pavojinga, kad nėra sunkių komplikacijų ir žmonėms išsivysto antikūnai. Tada jie pereina į antrąją fazę. Pas mus plačiai tiriamas vakcinos saugumas, o žmonių skaičius yra toks, kad mes galime iš dalies kalbėti apie šios vakcinos efektyvumą. Ir tik tada pereinama į trečiąją fazę. Trečiojo etapo užduotis yra efektyvumas", — paaiškino virusologas.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas, vakcina, Rusija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2135)
Dar šia tema
Ekspertas: žvalgybos duomenys gali padėti sukurti vakciną nuo COVID-19
Kinija atsakė į JAV kaltinimus dėl COVID-19 vakcinų kūrimo sabotažo
PSO: pirmąją koronaviruso vakciną bus galima įsigyti rudenį
Rusijoje paskelbtas vakcinos nuo COVID-19 bandymo vaizdo įrašas
Michailas Jefremovas

Jefremovui pateikti galutiniai kaltinimai

(atnaujinta 21:34 2020.07.06)
Jefremovas birželio 8 dienos vakarą, vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", įvažiavo į priešingą eismo juostą ir trenkėsi į automobilį "Lada", kurio vairuotojas, internetinės parduotuvės kurjeris Sergejus Zacharovas, po patirtų sužalojimų ligoninėje mirė

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Aktoriui Michailui Jefremovui pateikti galutiniai kaltinimai dėl mirtinos avarijos, jo advokatas Elmanas Pašajevas pasakojo RIA Novosti.

"Šiandien Jefremovui buvo pateikta galutinė kaltinimo versija", — sakė Pašajevas ir pabrėžė, kad jis liko nepakitęs — eismo įvykis, kurį sukėlė asmuo, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, per kurį asmuo mirė dėl neatsargumo (Rusijos Federacijos baudžiamojo kodekso 264 straipsnio 4 dalies A punktas).

Prieš tai žuvusio Sergejaus Zacharovo šeimos atstovas Aleksandras Dobrovinskis teigė, kad šią savaitę jie susipažins su bylos medžiaga.

Jefremovas birželio 8 dienos vakarą, Maskvos "Sadovoje kolco" vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", įvažiavo į priešingą eismo juostą ir trenkėsi į automobilį "Lada", kurio vairuotojas, internetinės parduotuvės kurjeris Sergejus Zacharovas, po patirtų sužalojimų ligoninėje mirė. Prokuratūros duomenimis, įvykio metu aktorius buvo apsvaigęs nuo alkoholio ir narkotikų.

Šiuo metu Jefremovui taikomas namų areštas. Jam gresia laisvės atėmimas nuo 5 iki 12 metų.

Praėjus kelioms dienoms po avarijos, Jefremovas įrašė vaizdo žinutę ir atsiprašė Zacharovų šeimos, taip pat pažadėjo suteikti pagalbą, jei "ji bus priimta". Aktorius teigė, kad priims bausmę, ir pavadino veiką "neatleistina".

Dobrovinskis anksčiau sakė RIA Novosti, kad Zacharovų šeima nepriėmė Jefremovo atsiprašymo ir nepriims iš jo materialinės pagalbos.

Praėjusią savaitę Pašajevas pareiškė, kad Jefremovo atstovai nebesiūlys mirusiojo Zacharovo šeimai piniginės kompensacijos, dabar jos dydį turi nustatyti teismas.

Tegai:
Michailas Jefremovas, avarija
Dar šia tema
Advokatas papasakojo, kodėl Zacharovo šeima nepriėmė Jefremovo atsiprašymo
Žiniasklaida sužinojo apie Jefremovo psichiatrinės ekspertizės rezultatus
Jefremovas "pasirengęs įvaikinti" dėl jo kaltės žuvusio vyro nepilnamečius giminaičius
Rusijos valstybinės atominės energijos korporacijos Rosatom stendas, archyvinė nuotrauka

Prasidėjo galingiausio pasaulyje atominio ledlaužio "Rossija" statyba

(atnaujinta 15:03 2020.07.06)
Metalą sunkiojo branduolinio ledlaužio projektui pjaustyti pradėta liepos 6 dieną laivų statykloje, Bolšoj Kamenio mieste, Primorsko regione

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. "Zvezda" laivų statykloje prasidėjo pačio galingiausio pasaulyje ledlaužio "Rossija" projekto "Lyder" statyba, pranešė "Atomflot" ("Rosatomflot", "Rosatom" korporacijos dalis), rašo RIA Novosti.

"Metalą sunkiojo branduolinio ledlaužio projektui pjaustyti pradėta liepos 6 dieną laivų statykloje, Bolšoj Kamenio mieste, Primorsko regione", — teigė bendrovė.

Projekto 10510 "Rosatomflot" ir laivų statybos komplekso "Zvezda" atominio ledlaužio "Lyder" sukūrimo sutartis buvo pasirašyta šių metų balandį. Anot jo, laivo paleidimas planuojamas 2027 metais.

"Projekto 10510 laivas neturi analogų. Unikalus branduolinis ledlaužis pasižymi išskirtinėmis techninėmis charakteristikomis, kurios garantuos, kad Arkties rytuose ištisus metus būtų perėjimas. Valstybinė atominės energetikos korporacija "Rosatom" palaikė "Rosatomflot" iniciatyvą, pagal kurią 10510 projekto galingam atominiam ledlaužiui būtų suteiktas vardas "Rossija", — sakė "Rosatomflot" generalinis direktorius Mustafa Kaška.

Branduolinis ledlaužis bus pastatytas pagal "Iceberg" centrinio projektavimo biuro techninį projektą. Pagrindinės "Lyder" charakteristikos: galia — 120 MW (ant velenų); greitis — 22 mazgai (skaidriame vandenyje); ilgis — 209 metrai; plotis — 47,7 metro; skvarbumas lede (maksimalus) — keturi metrai; poslinkis vagos linijos grimzlės metu yra beveik 70 tūkst. tonų.

Laive bus sumontuota atominė elektrinė su dviem RITM-400 reaktoriais, garo turbinos blokas su keturiais turbogeneratoriais po 37 MW kiekviename ir elektrinė varomoji sistema su keturiais propeleriniais varikliais, kurių kiekvieno po 30 MW.

Tegai:
ledlaužis, Rusija
Dar šia tema
Sraigtasparnis Mi-2 sunkiai nusileido netoli Rostovo, yra aukų
NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas aptarė "Rusijos grėsmę" Estijoje

Sudėtingiausias elementas: nufilmuotas IL-76MD kilimas ir nusileidimas

(atnaujinta 22:58 2020.07.06)
Pratybos vyko Tverės regione. Pilotai turėjo savarankiškai apskaičiuoti orlaivio svorio, greičio ir aukščio išlyginimo santykį

Rusijoje vyko karinės transporto aviacijos įgulų pratybos, kurių metu buvo rengiamas kilimas ir nusileidimas ant žemės. Šis elementas laikomas vienu sunkiausių mokymų metu.

Filmuotoje medžiagoje parodyta, kaip lėktuvas pakyla betoninio kilimo ir tūpimo tako, po to sėkmingai nusileidžia. 

Pratybos vyko Tverės regione. Manevrus pilotai atliko su dešimčia lėktuvų Il-76MD.

Pastebima, kad dirvožemio paviršiaus tankis skiriasi nuo aerodromo betoninės dangos, todėl šis elementas yra pavojingas. Vykdydami pratybas, pilotai, rinkdamiesi nepadengtos juostos lietimo tašką, turėjo savarankiškai apskaičiuoti orlaivio svorio, greičio ir išlyginamojo aukščio santykį.

Tegai:
skrydžiai
Dar šia tema
Videofaktas: išriedėjo pirmasis karinis transporto lėktuvas IL-112V
Internete pasirodė Rusijos IL-38 ekstremalaus skrydžio vaizdo įrašas