Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Putinas paragino Rusijos gyventojus balsuoti Konstitucijos pataisas

(atnaujinta 15:13 2020.06.30)
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pabrėžė, kad pataisos įsigalios tik tuo atveju, jei jas palaikys piliečiai

VILNIUS, birželio 30 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas lemiamo balsavimo dėl Konstitucijos pataisų išvakarėse kreipėsi į rusus ir paragino juos balsuoti.

Rusijos vadovas kalbėjo iš Tverės regiono, kuriame įrengtas Rževo memorialas sovietiniam kareiviui.

© Ruptly .
Vladimiro Putino kreipimasis į rusus balsavimo dėl Konstitucijos pataisų išvakarėse

Jis pažymėjo, kad liepos 1-oji yra pagrindinė balsavimo dėl pataisų diena, ir pridūrė, kad kiekvienas turėtų tarti savo žodį, nes kiekvieno balsas yra svarbus.

"Aš pakartosiu savo poziciją, aiškią, nesikeičiančią ir absoliučiai tvirtą: atnaujintas Konstitucijos tekstas ir visos siūlomos pataisos įsigalios tik jums pritarus ir jums palaikant", — sakė Vladimiras Putinas.

Rusijos prezidentas teigė, kad balsuodami už pataisas ir priimdami svarbų sprendimą, rusai galvoja apie savo artimuosius ir vertybes, kurias turi žmonės.

"Mes ne tik balsuojame už pakeitimus, kurie yra aiškiai išdėstyti teisės normose. Mes balsuojame už šalį, kurioje norime gyventi. Su šiuolaikišku švietimu ir sveikatos priežiūra. Su patikima socialine piliečių apsauga. Su efektyvia galia, atskaitingą visuomenei. Mes balsuojame už šalį, kuriai mes dirbame ir kurią norime perduoti savo vaikams ir anūkams", — sakė jis.

Putinas taip pat padėkojo tiems, kurie jau balsavo.

Balsavimas dėl Rusijos Federacijos Konstitucijos pataisų buvo numatytas balandžio 22 dieną, tačiau jį teko perkelti dėl pandemijos. Kita data buvo numatyta liepos 1 dieną. Dėl būtinybės atsižvelgti į epidemiologinę situaciją ir gyventojų saugumą nuspręsta, kad šalies gyventojai galės balsuoti nuo birželio 25 iki liepos 1 dienos.

Tegai:
Rusija, Konstitucija, pataisos, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Rusijos Federacijos Konstitucinis Teismas pripažino Konstitucijos pataisas teisėtomis
Putinas paskyrė balsavimo dėl Konstitucijos pataisų datą
Nausėda: būsimi Rusijos Konstitucijos pakeitimai kelia didelį susirūpinimą
Dmitrijus Peskovas

Kremliuje įvertino Rusijos ir JAV santykių būklę

(atnaujinta 14:47 2020.07.12)
Šiuo metu 2010 metais pasirašyta Strateginės ginkluotės mažinimo sutartis (START-3) tebėra vienintelė dabartinė Rusijos ir JAV ginklų ribojimo sutartis

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Rusijos ir JAV santykiai vis dar yra žemame taške, jų būklė labai bloga, sakė Rusijos Federacijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, praneša RIA Novosti.

"Mūsų santykiai vis dar yra beveik žemiausiame taške, padėtis yra labai bloga tiek dvišaliu, tiek turbūt atsižvelgiant į mūsų abiejų šalių atsakomybę už daugiašalius reikalus, visų pirma ginklų kontrolės ir strateginio stabilumo klausimais", — sakė jis.

Jis pažymėjo, kad ekspertiniu lygiu yra "kontaktai", tačiau jie neleidžia suprasti šalių atsakomybės "išsaugoti esamus dokumentus", galinčius užtikrinti ginklų kontrolę pasauliniu mastu.

Naujausių priešlėktuvinių raketų sistemų S-400 kovos ekipažai, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Отдел информационного обеспечения Балтийского региона

"Abi šalys yra didžiausių branduolinio arsenalo savininkės. Beje, nė viena iš kitų šalių, įskaitant Kiniją, kurią amerikiečiai labai atkakliai bando kviesti į šias derybas. Kinijos arsenalo negalima palyginti nei su Amerikos, nei su mūsų", — pridūrė Peskovas.

2010 metais pasirašyta Strateginės ginkluotės mažinimo sutartis (START-3) tebėra vienintelė dabartinė Rusijos ir JAV ginklų ribojimo sutartis.

Susitarimo galiojimas baigiasi 2021 metų vasario mėnesį, kol Vašingtonas paskelbs, ar ketina atnaujinti susitarimą. Įvairių lygių JAV administracija pabrėžia, kad reikia įtraukti Kiniją į derybas siekiant sukurti naują trišalį branduolinį susitarimą tarp Rusijos, Kinijos ir JAV.

Pekine ši idėja atmetama. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad Rusija pasisako už START-3 sutarties pratęsimą be išankstinių sąlygų.

Tegai:
santykiai, JAV, Rusija
Dar šia tema
Idealus ginklas: RF sukūrė elektromagnetinę patranką, kurios šaudymo nuotolis — 10 km
Nufilmuotas amerikiečių lėktuvo perėmimas virš Japonijos jūros
Rusijos prezidentas Vladmiras Putinas

Putinas neigė ryšį tarp Krymo ir pablogėjusių santykių tarp Maskvos ir Ukrainos

(atnaujinta 17:06 2020.07.12)
Rusijos vadovas priminė įvykių chronologiją ir pareiškė, kad iš pradžių Ukrainoje įvyko valstybės perversmas ir valdžios užgrobimas, po kurio Maskvos požiūris ir keliai su Ukrainos vadovybe tapo "visiškai priešingi"

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigė, kad pablogėję santykiai tarp Maskvos ir Kijevo nėra susiję su Krymo sugrįžimu į Rusijos Federaciją. Apie tai jis pareiškė "Rossija 1" eteryje.

Rusijos vadovas priminė įvykių chronologiją ir pareiškė, kad iš pradžių Ukrainoje įvyko valstybės perversmas ir valdžios užgrobimas, po kurio Maskvos požiūris ir keliai su Ukrainos vadovybe tapo "visiškai priešingi".

"Bet tik po to Krymas grįžo į Rusiją, o ne atvirkščiai", — aiškino prezidentas.

Krymas nusprendė tapti Rusijos dalimi po Ukrainos perversmo 2014 metų vasario mėnesį. Tada pusiasalyje ir Sevastopolyje buvo surengtas referendumas. Už susijungimą su Rusija balsavo 96,7 proc. Krymo gyventojų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų.

Kaip ne kartą pabrėžė Rusijos Federacijos prezidentas Vladimiras Putinas, Krymo klausimas yra visiškai uždarytas ir negalima kalbėti apie jokį istorinės Rusijos teritorijos "sugrįžimą" į Ukrainą.

Tegai:
Ukraina, Krymas, Rusija
Dar šia tema
Putinas paaiškino, kaip Konstitucijos pataisomis bus išvengta TSRS klaidų
Porošenka susipyko su Rados deputate dėl Putino pasveikinimo