Президент РФ В. Путин и президент Белоруссии А. Лукашенко открыли Ржевский мемориал Советскому солдату

Putinas ir Lukašenka atidarė memorialą sovietų kariui netoli Rževo

(atnaujinta 18:47 2020.06.30)
Antradienį Tverės regione Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atidarė Rževo memorialą sovietiniam kariui, ceremonijoje taip pat dalyvavo Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka

VILNIUS, birželio 30 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka atidarė memorialą sovietų kariui netoli Rževo, praneša RIA Novosti.

Susitikime valstybių vadovai apsikabino, nuėjo prie paminklo ir padėjo puokštes raudonų rožių.

"Mes visada atsiminsime, kokią didelę kainą sovietų žmonės sumokėjo už pergalę, kokį smūgį priėmė ir atlaikė Raudonoji armija, kur visų respublikų ir visų Sovietų Sąjungos tautybių atstovai kovojo vienoje kariuomenėje", —  per ceremoniją, kurioje dalyvavo veteranai, sakė Putinas.

"Karas visada yra kraujas, siaubas ir mirtis, — sakė Baltarusijos prezidentas. — Šioje nežmoniškoje, žiaurioje tikrovėje yra linijų, kuriose už konfrontaciją sumokėta neįtikėtina kaina". "Rževas yra kaip tik tokia vieta, nes už jo buvo mūsų Tėvynės ir visos mūsų didžiosios šalies sostinė", — pabrėžė Aleksandras Lukašenka.

Президент РФ В. Путин и президент Белоруссии А. Лукашенко открыли Ржевский мемориал Советскому солдату
© Sputnik / Сергей Гунеев
Rusijos prezidentas Putinas ir Baltarusijos prezidentas Lukašenka atidengė Rževo memorialą sovietiniam kareiviui

"Mūšiai prie Rževo žingsnis po žingsnio, diena po dienos priartino triumfinį Stalingrado mūšio rezultatą, ilgai lauktą Leningrado apgulties proveržį, Baltarusijos, Ukrainos, Baltijos valstybių išvadavimą — tai yra paskutinis lemiamas posūkio taškas per visą Antrąjį pasaulinį karą", — pabrėžė Putinas.

Po to prezidentai dalyvavo tarptautinėje akcijoje "Atminimo sodas" ir pasodino eglutes Didžiojo Tėvynės karo metu žuvusiųjų atminimui.

"Rževskio kareivis" yra bronzinė, 25 metrų aukščio ir apie 80 tonų sverianti skulptūra, esanti netoli Choroshevo kaimo, Rževskio rajone, Tverės regione. Memorialas buvo pastatytas veteranų iniciatyva ir už visuomenės paaukotas lėšas.

Президент РФ В. Путин и президент Белоруссии А. Лукашенко открыли Ржевский мемориал Советскому солдату
© Sputnik / Рамиль Ситдиков
Rusijos prezidentas Putinas ir Baltarusijos prezidentas Lukašenka atidengė Rževo memorialą sovietiniam kareiviui

Projektą įgyvendino Rusijos karinė istorinė draugija, remiama Sąjungos valstybės, Kultūros ministerijos ir regiono vyriausybės.

Rževas buvo nacių užgrobtas 1941 metų spalio 14 dieną ir buvo okupacijoje 17 mėnesių. Nuo 1941 metų spalio iki 1943 metų kovo mėnesio prie Rževo vyko kruvinos kautynės. 1942 metų sausio mėnesio pabaigoje, įvykus sovietų puolimui centriniame sovietų ir vokiečių fronto ruože, buvo suformuotas vadinamasis Rževo-Vjazemskio placdarmas. Jis apėmė Rževo ir kaimyninių Kalinino bei Smolensko sričių regionus. Čia vyko Rževo mūšis.

Президент РФ В. Путин и президент Белоруссии А. Лукашенко открыли Ржевский мемориал Советскому солдат
© Sputnik / Григорий Сысоев
Rusijos prezidentas Putinas ir Baltarusijos prezidentas Lukašenka atidengė Rževo memorialą sovietiniam kareiviui

Karo istorijos institutas apskaičiavo, kad mūšyje dalyvavo 7 milijonai žmonių. Bendri Raudonosios armijos nuostoliai kovose šiame placdarme sudarė daugiau kaip 2 milijonus žmonių.

Rževas ir Rževskio rajonas buvo išvaduoti 1943 metų kovo 3 dieną.

Tegai:
paminklas, Didysis Tėvynės karas, Rusija, Aleksandras Lukašenka, Vladimiras Putinas
Dmitrijus Peskovas

Kremliuje įvertino Rusijos ir JAV santykių būklę

(atnaujinta 14:47 2020.07.12)
Šiuo metu 2010 metais pasirašyta Strateginės ginkluotės mažinimo sutartis (START-3) tebėra vienintelė dabartinė Rusijos ir JAV ginklų ribojimo sutartis

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Rusijos ir JAV santykiai vis dar yra žemame taške, jų būklė labai bloga, sakė Rusijos Federacijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, praneša RIA Novosti.

"Mūsų santykiai vis dar yra beveik žemiausiame taške, padėtis yra labai bloga tiek dvišaliu, tiek turbūt atsižvelgiant į mūsų abiejų šalių atsakomybę už daugiašalius reikalus, visų pirma ginklų kontrolės ir strateginio stabilumo klausimais", — sakė jis.

Jis pažymėjo, kad ekspertiniu lygiu yra "kontaktai", tačiau jie neleidžia suprasti šalių atsakomybės "išsaugoti esamus dokumentus", galinčius užtikrinti ginklų kontrolę pasauliniu mastu.

Naujausių priešlėktuvinių raketų sistemų S-400 kovos ekipažai, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Отдел информационного обеспечения Балтийского региона

"Abi šalys yra didžiausių branduolinio arsenalo savininkės. Beje, nė viena iš kitų šalių, įskaitant Kiniją, kurią amerikiečiai labai atkakliai bando kviesti į šias derybas. Kinijos arsenalo negalima palyginti nei su Amerikos, nei su mūsų", — pridūrė Peskovas.

2010 metais pasirašyta Strateginės ginkluotės mažinimo sutartis (START-3) tebėra vienintelė dabartinė Rusijos ir JAV ginklų ribojimo sutartis.

Susitarimo galiojimas baigiasi 2021 metų vasario mėnesį, kol Vašingtonas paskelbs, ar ketina atnaujinti susitarimą. Įvairių lygių JAV administracija pabrėžia, kad reikia įtraukti Kiniją į derybas siekiant sukurti naują trišalį branduolinį susitarimą tarp Rusijos, Kinijos ir JAV.

Pekine ši idėja atmetama. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad Rusija pasisako už START-3 sutarties pratęsimą be išankstinių sąlygų.

Tegai:
santykiai, JAV, Rusija
Dar šia tema
Idealus ginklas: RF sukūrė elektromagnetinę patranką, kurios šaudymo nuotolis — 10 km
Nufilmuotas amerikiečių lėktuvo perėmimas virš Japonijos jūros
Rusijos prezidentas Vladmiras Putinas

Putinas neigė ryšį tarp Krymo ir pablogėjusių santykių tarp Maskvos ir Ukrainos

(atnaujinta 17:06 2020.07.12)
Rusijos vadovas priminė įvykių chronologiją ir pareiškė, kad iš pradžių Ukrainoje įvyko valstybės perversmas ir valdžios užgrobimas, po kurio Maskvos požiūris ir keliai su Ukrainos vadovybe tapo "visiškai priešingi"

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigė, kad pablogėję santykiai tarp Maskvos ir Kijevo nėra susiję su Krymo sugrįžimu į Rusijos Federaciją. Apie tai jis pareiškė "Rossija 1" eteryje.

Rusijos vadovas priminė įvykių chronologiją ir pareiškė, kad iš pradžių Ukrainoje įvyko valstybės perversmas ir valdžios užgrobimas, po kurio Maskvos požiūris ir keliai su Ukrainos vadovybe tapo "visiškai priešingi".

"Bet tik po to Krymas grįžo į Rusiją, o ne atvirkščiai", — aiškino prezidentas.

Krymas nusprendė tapti Rusijos dalimi po Ukrainos perversmo 2014 metų vasario mėnesį. Tada pusiasalyje ir Sevastopolyje buvo surengtas referendumas. Už susijungimą su Rusija balsavo 96,7 proc. Krymo gyventojų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų.

Kaip ne kartą pabrėžė Rusijos Federacijos prezidentas Vladimiras Putinas, Krymo klausimas yra visiškai uždarytas ir negalima kalbėti apie jokį istorinės Rusijos teritorijos "sugrįžimą" į Ukrainą.

Tegai:
Ukraina, Krymas, Rusija
Dar šia tema
Putinas paaiškino, kaip Konstitucijos pataisomis bus išvengta TSRS klaidų
Porošenka susipyko su Rados deputate dėl Putino pasveikinimo