Balsavimas dėl Rusijos Federacijos Konstitucijos pataisų Rusijos regionuose

Rusijoje vyksta paskutinis balsavimo dėl Konstitucijos pataisų etapas

(atnaujinta 11:32 2020.07.01)
Pirmą kartą istorijoje rusams buvo suteikta galimybė išreikšti savo valią per kelias dienas. Siekiant išlaikyti socialinį atstumą apygardose balsavimas vyksta nuo birželio 25 dienos

VILNIUS, liepos 1 — Sputnik. Balsavimas dėl Rusijos Federacijos Konstitucijos pataisų žengė į paskutinį etapą — liepos 1 diena — pagrindinė ir paskutinė diena, kai rusai galės palaikyti siūlomas šalies pagrindinio įstatymo pataisas arba joms nepritarti.

Šalies Konstitucijos pakeitimo iniciatyvą pateikė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, paskelbdamas metinę žinią Federalinei asamblėjai 2020 metų sausio 15 dieną.

Pagrindinio įstatymo pataisos apima naujus prezidentui, vyriausybės nariams ir valdžios atstovams įvairiais lygiais keliamus reikalavimus, jos įtvirtina valstybės socialines garantijas piliečiams, keičia parlamento įgaliojimus, draudžia susvetimėti federalinėms teritorijoms, nustato rusų kalbos statusą. Be to, pataisos leidžia dabartiniam prezidentui vėl kandidatuoti 2024 metais.

Dėl nepalankios epidemiologinės padėties balsavimas dėl pakeitimų, kuris iš pradžių buvo numatytas balandžio 22 dieną, buvo atidėtas į liepos 1 dieną.

Nustačius naują balsavimo datą, VRK turėjo tik maždaug mėnesį pasiruošti. Kai kurioms regionų rinkimų komisijoms reikėjo skirti papildomų lėšų balsavimui rengti ir vykdyti. Iš viso VRK iš federalinio biudžeto gavo 14,8 milijardo rublių.

Terminas prailgintas

Pirmą kartą istorijoje Rusijos piliečiams buvo suteikta galimybė išreikšti savo valią ne vieną, o kelias dienas iš eilės: siekiant maksimaliai sumažinti žmonių srautus, balsavimas prasidėjo birželio 25 dieną.

Kaip sakė VRK pirmininkė Ela Pamfilova, "ši idėja pasiteisino". Vien per pirmąsias penkias dienas nubalsavo daugiau kaip 49,6 mln. žmonių, aktyvumas siekė 45,7 proc.

Голосование по внесению поправок в Конституцию РФ в регионах России
© Sputnik / Александр Кряжев
Balsavimas dėl Rusijos Federacijos Konstitucijos pataisų Rusijos regionuose

Per elektroninį nuotolinį balsavimą, kuriuo Maskvos ir Nižnij Novgorodo srities gyventojai galėjo naudotis nuo birželio 25 iki 30 dienos, rinkėjų aktyvumas sudarė apie 93 proc. Visi, kurie užsirašė elektroniniam balsavimui, bet dėl ​​tam tikrų priežasčių dar nenubalsavo, galės tai padaryti asmeniškai liepos 1 dieną.

Remiantis VRK, iš viso nuotolinio elektroninio balsavimo dalyvių sąrašuose yra įrašyta 1 190 726 piliečiai, iš jų 1 051 155 Maskvoje ir 139 571 Nižnij Novgorodo srityje.

Pirmąją balsavimo dieną buvo bandoma balsuoti du kartus, elektroniniu būdu ir asmeniškai. Pavyzdžiui, žurnalistui Pavelui Lobkovui tai pavyko padaryti. Centrinės rinkimų komisijos vadovė šiuos veiksmus pavadino "sistemos stiprumo patikrinimu" ir pažadėjo, kad visi tokie faktai bus nustatyti, o pažeidėjams gresia administracinė nuobauda.

Gali pasiekti visus piliečius

Rusai gali balsuoti už pakeitimus ne tik registracijos vietoje, bet ir ten, kur gyvena ar yra balsavimo laikotarpiu, tai padaryti leidžia "Mobilaus rinkėjo" mechanizmas.

Голосование по внесению поправок в Конституцию РФ в регионах России
© Sputnik / Виталий Аньков
Balsavimas dėl Rusijos Federacijos Konstitucijos pataisų Rusijos regionuose

VRK duomenimis, šia galimybe pasinaudojo 3 767 293 piliečiai, iš kurių 1 416 141 pateikė paraiškas per Valstybės tarnybos portalą.

Tiems, kurie dėl tam tikrų priežasčių negali atvykti į rinkimų apylinkę, taip pat numatomas balsavimas namuose, kuris vyksta kiek įmanoma bekontakčiu būdu: komisijos nariai ant durų rankenos palieka paketą su paraiška, apsaugos priemones ir balsavimo biuletenius. Tada pilietis juos pasiima, užpildo ir įmeta į iš anksto sumontuotą nešiojamą dėžę. Norint dalyvauti tokiame balsavime pakako žodinio prašymo apylinkės komisijai.

Be to, balsavimas vyksta ir gretimose teritorijose esančiose rinkimų apylinkėse.

Голосование по внесению поправок в Конституцию РФ в регионах России
© Sputnik / Виталий Аньков
Balsavimas dėl Rusijos Federacijos Konstitucijos pataisų Rusijos regionuose

Piliečiai už Rusijos Federacijos ribų taip pat galės išreikšti savo valią. Jiems, pasak Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos, 144 valstybėse suformuotos 254 vietos.

Didžioji dalis apygardų yra suformuotos tokiose šalyse kaip Armėnija, Baltarusija, Vokietija, Kazachstanas, Kinija ir Tadžikistanas, kur vienu metu veikia iš karto po šešias apygardas.

Priežiūra pagal standartą

VRK pirmininkė Ela Pamfilova pažymėjo, kad visos balsavimo formos turi vykti dalyvaujant stebėtojams. Ji taip pat paskatino visus skeptikus dalyvauti stebėjime.

Stebėtojus apmokė Parlamento Žemieji rūmai, kur buvo sukurtas "auksinis standartas" — detali instrukcija, reglamentuojanti stebėtojo darbą.

© Ruptly .
Vladimiro Putino kreipimasis į rusus balsavimo dėl Konstitucijos pataisų išvakarėse

Anot Žemųjų rūmų sekretorės Lidijos Michejevos, beveik 512 tūkst. visuomenės stebėtojų stebi balsavimą dėl Rusijos Konstitucijos pataisų. VRK prašymu galimų stebėtojų paraiškų priėmimo terminai buvo pratęsti iki birželio 30 dienos. Anot Michejevos, taip pat dalyvauja apie 50 tarptautinių ekspertų.

Rusijos Federacijos Parlamento aukštieji rūmai taip pat įsteigė Situacijų centrą, skirtą stebėti balsavimą dėl Konstitucijos pataisų, kuris jau priėmė 140 skundų dėl stebėjimo standartų nesilaikymo.

Pamfilova paragino visas komisijas suvokti stebėtojus kaip partnerius ir sąjungininkus, atidžiai išnagrinėti visus nurodytus trūkumus.

VRK pirmininkė pažymėjo, kad įvairių apeliacijų ir skundų taip pat gauna Centrinė komisija. Birželio 30 dieną buvo apdoroti 467 802 prašymai, gauti Rusijos VRK informacijos ir informacijos centre, ir 5 612 rašytiniai prašymai. Anot Pamfilovos, tik nedaugelyje jų yra informacijos apie galimus pažeidimus. Tais atvejais, kai ši informacija buvo patvirtinta, duomenys buvo išsiųsti teisėsaugos ir regionų vadovams.

Saugumo priemonės

VRK kartu su "Rospotrebnadzor" parengė saugaus balsavimo pagal visas sanitarijos normas rekomendacijas, jos buvo išsiųstos visoms komisijoms.

Remiantis parengtomis instrukcijomis, visi apygardoje turi laikytis atstumo, balsavimo kabinos turi būti naudojamos be užpakalinės sienos, o atvykusiems privalomai matuojama temperatūra. Apygardose turėtų būti dezinfekciniai kilimėliai ir rankų dezinfekcijos skysčiai.

Pamfilova teigė, kad VRK pasirūpino, jog visi balsavimo dėl Konstitucijos pataisų dalyviai būtų aprūpinti kaukėmis, pirštinėmis ir vienkartiniais rašikliais. Komisijos nariams taip pat buvo nupirkti apsauginiai kostiumai, chalatai ir apsauginiai skydai.

Paso rinkėjams nereikia perduoti komisijai, tik parodyti per atstumą, kad galima būtų sutikrinti duomenis su tais, kurie jau yra sąraše.

VRK ir "Rospotrebnadzor" pasiūlytos priemonės sanitarinei saugai užtikrinti balsuojant dėl ​​pataisų yra "beprecedentės ir gausios, net daugiau nei reikėjo", sakė VRK pirmininkė.

Ji taip pat pranešė, kad rinkimų komisijų nariai buvo patikrinti dėl koronaviruso, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją regione, patikrinimas buvo išsamus arba atrankinis.

Tegai:
balsavimas, Rusija, Konstitucija
RPK-16 lengvas kulkosvaidis, archyvinė nuotrauka

"Viską užlies švinu": koks bus naujasis Rusijos armijos kulkosvaidis

(atnaujinta 11:21 2020.07.08)
Naujo kulkosvaidžio RPK-16 konstrukcija daugeliu atžvilgių yra panaši į jau gana seną kulkosvaidį RPK-74

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Patobulinta ergonomika, minimalus svoris, didelis tikslumas ir kovinis efektyvumas — pradedamas kurti naujas kulkosvaidis Rusijos armijai. Šiuo metu testuojamas vienas iš naujausių patobulinimų — RPK-16. Tačiau kariuomenė atrado nemažai dizaino trūkumų, ir į tai bus atsižvelgta. Apie perspektyvios ginkluotės ypatybes rašo RIA Novosti autorius Nikolajus Protopopovas.

Trys viename

RPK-16 pirmą kartą buvo pristatytas kariuomenės forume 2017 metais. Konstrukcija daugeliu atžvilgių yra panaši į jau gana seną kulkosvaidį RPK-74. Tačiau po modernizavimo ergonominės savybės labai pagerėjo.

Ручной пулемет РПК-16
Kulkosvaidis RPK-16

Visų pirma, "šešioliktasis" gavo patogią pistoleto rankeną su subdigitalinėmis įdubomis ir įmontuotą dėklą su priedais ginklui valyti. Gaisro režimo jungiklis dabar turi plokštelę rodomajam pirštui, o sulankstoma teleskopinė buožė leidžia šauliui puikiai pritaikyti kulkosvaidį sau.

Kalibras liko tas pats — 5,45 x 39 mm. Viena iš naujovių yra būgnų dėtuvė. Tai pašalina rimtą pirmtako trūkumą — šaudmenų trūkumą ilgai šaudant. Standartinėje RPK-74 dėtuvėje yra 45 šoviniai, "būgne" — 96. Ekspertų teigimu, to pakanka didelio masto apsauginiam šaudymui mūšio lauke.

Svoris — tik 4,5 kilogramo. Tiek pat, pavyzdžiui, sveria AK-12 šautuvas, turėdamas panašų komplektą. Tai yra, kulkosvaidis gali būti lengvai naudojamas kaip įprastas šautuvas. To nepasiekė nė vienas ginklų gamintojas pasaulyje.

"RPK-74 turėjo du reikšmingus trūkumus, nors bendrai pasirodė esąs puikus, — aiškina praktinio šaudymo pasaulio čempionas Andrejus Kirisenka, padėjęs sukurti RPK-16. — Dėtuvės pajėgumai buvo nepakankami, o kareiviams buvo sunku su juo išsilaipinti, pavyzdžiui, iš BMP. RPK-16 sumažino statinės ilgį, buožę padarė teleskopinę. Patogu pasiimti kulkosvaidį ir naudoti jį net kaip paprastą automatą".

Unikali RPK-16 savybė yra vieno šūvio režimas. Įrengus optinį taikiklį, kulkosvaidis virsta snaiperio šautuvu. Tikslumas šiuo atveju, ekspertų teigimu, yra palyginamas su SVD tikslumu — RPK tikrai pasiekia taikinius iki penkių šimtų metrų atstumu.

Viena iš RPK-74 problemų buvo nesugebėjimas greitai pakeisti statinės. RPK-16 buvo į tai atsižvelgta. Kovoms miesto sąlygomis buvo numatyta 410 milimetrų ilgio užpuolimo statinė, o kombinuotoms operacijoms — 550 milimetrų ilgio.

Evoliucija žingsnis po žingsnio

Šiandien Rusijos armijoje ir kitose teisėsaugos institucijose labiausiai paplitęs lengvasis kulkosvaidis RPK-74. Jis buvo įdiegtas 1970-ųjų viduryje, sėkmingai naudojamas daugelyje konfliktų ir teisėtai pelnė patikimo, tikslaus ir nepretenzingo ginklo reputaciją. RPK automatizavimas buvo beveik tobulas, todėl ginklų kūrėjai nusprendė ne išradinėti dviratį, o remtis laiko patikrinta konstrukcija.

RIA Novosti apklausti specialistai mano, kad naujos kartos kulkosvaidžiai, matyt, taip pat paveldės pagrindinius RPK-74 komponentus.

"RPK-16 buvo eksploatuojamas labai ribotai, — sako žurnalo "Kalašnikov" vyriausiasis redaktorius Michailas Degtiariovas. — Todėl nereikia tikėtis jokių esminių pokyčių. Jie nekeis automatikos, visi pakeitimai bus ergonomiški. RPK-16 yra iš esmės eksperimentinis. Viskas, kas jam nutinka dabar, yra visiškai natūralus ginklų kelias, kuris teoriškai ateityje, atsižvelgiant į testų ir varžybų rezultatus, gali būti priimtas į tarnybą kariuomenėje".

RPK-16 keletą metų laikė sudėtingus testus. Ginklai buvo išbandomi visose klimato zonose. Remdamiesi bandomosios operacijos rezultatais, kariškiai suformulavo nemažai komentarų ir pateikė pasiūlymų, kurie įgyvendinami perspektyviame kulkosvaidyje.

"Tendencijos yra tokios, kad bandoma sumažinti ginklų svorį ir matmenis, padidinti tikslumą ir pagerinti ergonomines savybes, — priduria Kirisenka. — Kariniuose bandymuose yra daugybė niuansų. Tikriausiai kariškiai paprašė, kad buožė būtų patogesnė, kitaip pagaminti saugiklį, dar kažkas kita. Tai vadinama "tiuningu". Kulkosvaidžio pagrindas nesikeis".

Naudojimas kovoje

Lengvieji kulkosvaidžiai — galingi ir veiksmingi šaunamieji ginklai, neprarandantys aktualumo ir šiandien, kai yra didelio tikslumo puolamieji ir snaiperių šautuvai. Pasaulyje buvo pagaminta šimtai tokio tipo ginklų modelių ir modifikacijų. Praktika parodė, kad daugybėje mažų ir didelių ginkluotų konfliktų mūšio lauke dažnai lemiamą vaidmenį atlikdavo lengvieji kulkosvaidžiai.

Kulkosvaidininkas, buvęs "Alfa" specialiųjų pajėgų karys Aleksejus Filatovas su RIA Novosti pasidalino tokių ginklų naudojimo realiomis kovos sąlygomis patirtimi, pažymėdamas, kad RPK-74 specialiosios pajėgos pirmenybę teikė sunkesniam "Kalašnikovo" kulkosvaidžiui (PK).

"Dabar, žinoma, jie tai modernizavo, — sako veteranas. — Visų pirma, buožė amortizuota, kas leidžia šaudyti iš arčiau. PK turėjo savų trūkumų. Pavyzdžiui, šaudant jie dažnai užstrigdavo. Kitas minusas yra tas, kad po dviejų šimtų šūvių tenka pakeisti statinę. Priešingu atveju kulkosvaidis pradeda "spjaudytis" — kulka skrieja neteisinga kryptimi, net iš dviejų šimtų metrų neįmanoma pataikyti į didelę figūrą. Pakeitimas yra trumpa procedūra. Bet visada reikia nešiotis atsarginę statinę, kuri nepalengvina judėjimo. O įtemptoje kovoje keičiama statinė net nespės atvėsti."

Kalbant apie firminius kulkosvaidžių pliusus — kulkosvaidininkai itin retai šaudo ilgai, dažniau — trumpai. Ilgas šaudymas daugiausia naudojamas, siekiant psichologiškai paveikti priešą. Ir praktiškai nėra situacijų, kai vienu metu dešimtys priešo kareivių ar teroristų visu ūgiu išeina į gynybines pozicijas.

"Aš stebėjau ilgą šaudymą, pavyzdžiui, Budionovske, kur teroristai užgrobė ligoninę, — prisimena specialiųjų pajėgų atstovas. — Tada mūsų sužeistas pareigūnas gulėjo mūšio lauke tris su puse valandos. Mes jį evakavome tik iš trečio bandymo. Bet prieš tai, siekdami priartėti prie jo, kad teroristai neturėtų galimybės iššokti su granatsvaidžiu ir padegti šarvuotąją mašiną, mes pradėjome ilgai šaudyti".

Be to, specialiųjų pajėgų kovotojai teikia pirmenybę 7,62 mm kalibrui. Nors 5,45 mm šaudmenys yra lengvesni, kulka ore nestabili, o nedidelė kliūtis, pavyzdžiui, medžio šakos miške, gali dramatiškai pakeisti skrydžio trajektoriją.

Tegai:
ginkluotė, Rusija
Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka

Naujas dugnas. Zacharova pažymėjo žodžio ir žiniasklaidos laisvės žlugimą JAV

(atnaujinta 15:58 2020.07.07)
Ji pažymėjo, kad JAV yra draudžiama sakyti dalykus, "kurie vakar buvo viešai prieinami ir nekėlė jokių abejonių"

VILNIUS, liepos 7 — Sputnik. Žodžio laisvės ir žiniasklaidos laisvės sąvokos visiškai sunaikintos JAV, sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova internetinėje konferencijoje, kurią surengė MIA "Rossija segodnia".

"Mes matėme žlugimą, matėme, kaip žlugo viskas, kas metams bėgant [JAV — Sputnik] tariamai įgavo formą, kuri buvo pasiūlyta visam pasauliui kaip pavyzdys — niekas tiesiog neveikia, tiesiog sugriuvo. Ir jiems vertėtų pradėti kelią į save iš naujo, įskaitant žiniasklaidos laisvės, žodžio laisvės, žurnalistų teisių apsaugos ir apskritai supratimo, kas yra žodžio laisvė, sferoje", — RIA Novosti cituoja Zacharovą.

Ji pažymėjo, kad JAV yra draudžiama sakyti dalykus, "kurie vakar buvo viešai prieinami ir nekėlė jokių abejonių".

"Matome filmų, knygų draudimą, paminklų, kurie buvo Amerikos simboliai, nugriovimą", — pridūrė ji.

Anot jos, atsižvelgiant į finansinę, informacinę ir žiniasklaidos galią infrastruktūros srityje bei didžiulį finansų ir infrastruktūros poveikį pasaulio žiniasklaidai, "tai taip pat turės pasekmių — dar tiesiog neatėjo pražūtinga banga, bet pasauliui dar teks tai patirti".

"Tiesą sakant, nesu tikra, kas yra geriau, o kas blogiau — problemos, kurios pasireiškia veidmainyste, visiškos ar idealios laisvės stoka, arba visiškas bet kokių pamatų žlugimas", — padarė išvadą Marija Zacharova.

Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
© Sputnik /
Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
Tegai:
žiniasklaida, Rusija, JAV, Marija Zacharova
Dar šia tema
"Estijos stiliaus žodžio laisvė — grėsmė žiniasklaidai": apie "Sputnik Estija" situaciją
Latvijos nacionalinė žiniasklaidos taryba uždraudė transliuoti septynis RT kanalus