Путин проголосовал по поправкам к Конституции

Putinas sudalyvavo balsavime dėl Konstitucijos pataisų

(atnaujinta 13:22 2020.07.01)
Rusijos prezidentas pagal tradiciją atvyko balsuoti į Rusijos mokslų akademijos apygardą, jis buvo be apsaugos priemonių, tačiau patalpos buvo iš anksto dezinfekuotos

VILNIUS, liepos 1 — Sputnik. Prezidentas Vladimiras Putinas dalyvavo šalies balsavime dėl Konstitucijos pataisų, praneša RIA Novosti.

Jis atvyko į balsavimo punktą numeriu 2151 Rusijos mokslų akademijoje, kur pagal tradiciją balsuoja įvairiuose rinkimuose.

Rusijos prezidentas pasirodė rinkimų apylinkėje 10:57 ir nuėjo į kambarį. Ten jis parodė pasą, o rinkimų komisijos narys pažymėjo jį rinkėjų sąraše ir pasirašyti pasiūlė vienkartiniu tušinuku.

Po to Putinas gavo balsavimo biuletenį ir nuėjo į balsavimo kabiną, o tada įmetė biuletenį į balsadėžę.

Prezidentas buvo be kaukės ir pirštinių. Tačiau prieš balsavimą patalpos buvo dezinfekuotos.

Šiandien, liepos 1 dieną, yra pagrindinė balsavimo dėl Rusijos Federacijos Konstitucijos pataisų diena. Iš pradžių balsavimas buvo paskirtas balandžio 22 dieną, tačiau atidėtas dėl koronaviruso epidemijos.

Vėliau Putinas paskelbė naują balsavimo datą. Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir poreikį užtikrinti rusų saugumą, buvo nuspręsta balsuoti visą savaitę — nuo birželio 25 iki liepos 1 dienos. Dviejų regionų — Maskvos ir Žemutinio Naugardo — gyventojams organizuotas balsavimas internetu.

VRK vakar pranešė, kad balsavime sudalyvavo 49,6 mln. rinkėjų, įskaitant ir dalyvavusius nuotoliniu būdu. Naujausiais duomenimis, šiandien iki 12 valandos vidutinis rinkėjų aktyvumas šalyje buvo 57,43 proc.

Tegai:
Konstitucija, Vladimiras Putinas, Rusija
Dmitrijus Peskovas

Kremliuje įvertino Rusijos ir JAV santykių būklę

(atnaujinta 14:47 2020.07.12)
Šiuo metu 2010 metais pasirašyta Strateginės ginkluotės mažinimo sutartis (START-3) tebėra vienintelė dabartinė Rusijos ir JAV ginklų ribojimo sutartis

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Rusijos ir JAV santykiai vis dar yra žemame taške, jų būklė labai bloga, sakė Rusijos Federacijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, praneša RIA Novosti.

"Mūsų santykiai vis dar yra beveik žemiausiame taške, padėtis yra labai bloga tiek dvišaliu, tiek turbūt atsižvelgiant į mūsų abiejų šalių atsakomybę už daugiašalius reikalus, visų pirma ginklų kontrolės ir strateginio stabilumo klausimais", — sakė jis.

Jis pažymėjo, kad ekspertiniu lygiu yra "kontaktai", tačiau jie neleidžia suprasti šalių atsakomybės "išsaugoti esamus dokumentus", galinčius užtikrinti ginklų kontrolę pasauliniu mastu.

Naujausių priešlėktuvinių raketų sistemų S-400 kovos ekipažai, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Отдел информационного обеспечения Балтийского региона

"Abi šalys yra didžiausių branduolinio arsenalo savininkės. Beje, nė viena iš kitų šalių, įskaitant Kiniją, kurią amerikiečiai labai atkakliai bando kviesti į šias derybas. Kinijos arsenalo negalima palyginti nei su Amerikos, nei su mūsų", — pridūrė Peskovas.

2010 metais pasirašyta Strateginės ginkluotės mažinimo sutartis (START-3) tebėra vienintelė dabartinė Rusijos ir JAV ginklų ribojimo sutartis.

Susitarimo galiojimas baigiasi 2021 metų vasario mėnesį, kol Vašingtonas paskelbs, ar ketina atnaujinti susitarimą. Įvairių lygių JAV administracija pabrėžia, kad reikia įtraukti Kiniją į derybas siekiant sukurti naują trišalį branduolinį susitarimą tarp Rusijos, Kinijos ir JAV.

Pekine ši idėja atmetama. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad Rusija pasisako už START-3 sutarties pratęsimą be išankstinių sąlygų.

Tegai:
santykiai, JAV, Rusija
Dar šia tema
Idealus ginklas: RF sukūrė elektromagnetinę patranką, kurios šaudymo nuotolis — 10 km
Nufilmuotas amerikiečių lėktuvo perėmimas virš Japonijos jūros
Rusijos prezidentas Vladmiras Putinas

Putinas neigė ryšį tarp Krymo ir pablogėjusių santykių tarp Maskvos ir Ukrainos

(atnaujinta 17:06 2020.07.12)
Rusijos vadovas priminė įvykių chronologiją ir pareiškė, kad iš pradžių Ukrainoje įvyko valstybės perversmas ir valdžios užgrobimas, po kurio Maskvos požiūris ir keliai su Ukrainos vadovybe tapo "visiškai priešingi"

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigė, kad pablogėję santykiai tarp Maskvos ir Kijevo nėra susiję su Krymo sugrįžimu į Rusijos Federaciją. Apie tai jis pareiškė "Rossija 1" eteryje.

Rusijos vadovas priminė įvykių chronologiją ir pareiškė, kad iš pradžių Ukrainoje įvyko valstybės perversmas ir valdžios užgrobimas, po kurio Maskvos požiūris ir keliai su Ukrainos vadovybe tapo "visiškai priešingi".

"Bet tik po to Krymas grįžo į Rusiją, o ne atvirkščiai", — aiškino prezidentas.

Krymas nusprendė tapti Rusijos dalimi po Ukrainos perversmo 2014 metų vasario mėnesį. Tada pusiasalyje ir Sevastopolyje buvo surengtas referendumas. Už susijungimą su Rusija balsavo 96,7 proc. Krymo gyventojų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų.

Kaip ne kartą pabrėžė Rusijos Federacijos prezidentas Vladimiras Putinas, Krymo klausimas yra visiškai uždarytas ir negalima kalbėti apie jokį istorinės Rusijos teritorijos "sugrįžimą" į Ukrainą.

Tegai:
Ukraina, Krymas, Rusija
Dar šia tema
Putinas paaiškino, kaip Konstitucijos pataisomis bus išvengta TSRS klaidų
Porošenka susipyko su Rados deputate dėl Putino pasveikinimo