Koronaviruso testai

Rusijoje apie 7,5 milijardo rublių skirta gydytojams, kovojantiems su COVID-19

(atnaujinta 22:24 2020.07.08)
Išmokos apskaičiuojamos atsižvelgiant į darbą su pacientais, sergančiais koronavirusu, nenurodant laiko

VILNIUS, liepos 5 — Sputnik. Rusijos Vyriausybė prezidento Vladimiro Putino vardu paskyrė apie 7,5 milijardo rublių (daugiau kaip 93 milijonus eurų) liepos mėnesio išmokoms sveikatos darbuotojams, kontaktuojantiems su koronaviruso pacientais, praneša RIA Novosti.

Atitinkamą įsakymą pasirašė Rusijos ministras pirmininkas Michailas Mišustinas.

"Šie pinigai bus skirti specialioms liepos mėnesio išmokoms medicinos darbuotojams, tiesiogiai bendraujantiems su koronaviruso pacientais", — sakoma pranešime.

Anksčiau valstybės vadovas nurodė palaikyti gydytojus, medicinos personalą, greitosios pagalbos vairuotojus, kurie šiuo metu dirba padidėjusio darbo krūvio sąlygomis. Iš pradžių buvo nuspręsta, kad pašalpa bus mokama tris mėnesius, pradedant nuo balandžio mėnesio, vėliau šis laikotarpis buvo pratęstas iki vasaros pabaigos.

Vykdydami prezidento nurodymus, gydytojai gauna po 80 tūkst. rublių (daugiau kaip 900 eurų). Slaugos personalas — po 50 tūkstančių rublių (daugiau kaip 600 eurų), tiek pat — skubios pagalbos gydytojai. Jaunesnysis medicinos personalas, paramedikai ir greitosios pagalbos vairuotojai — po 25 tūkstančius rublių (daugiau nei 300 eurų). Lėšos skiriamos iš vyriausybės rezervo fondo.

Išmokos apskaičiuojamos atsižvelgiant į darbą su pacientais, sergančiais koronavirusu, nenurodant laiko.

Praėjusią dieną Rusijoje buvo patvirtinti 6736 COVID-19 atvejai 84 regionuose. 29,8 proc. pacientų serga be klinikinių ligos apraiškų.

Per visą laiką šalyje buvo užregistruota 681251 koronavirusinės infekcijos atvejis 85 regionuose.

Tegai:
išmoka, koronavirusas, Rusija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2394)
Dar šia tema
Rusijos T-14 "Armata" tankas buvo išbandytas nepilotuojamu režimu
Rusijos URM pareiškė, kad JAV žvalgyba užsiima narkotikų prekyba
Krovininis traukinys

Kaliningrade atsiras naujas krovininio transporto ir logistikos centras

(atnaujinta 11:29 2020.08.11)
Manoma, kad kroviniai į Rusiją ir iš jos praeis per transporto ir logistikos centrą, taip pat kroviniai, gabenami iš Europos į Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono šalis ir priešinga kryptimi

VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Rusijos transporto ministerija, Kaliningrado srities vyriausybė ir "Rusijos geležinkeliai" pasirašė susitarimą dėl krovinių pervežimo ir logistikos centro "Zapadnyj" sukūrimo regione, pranešė ministerija.

"Rugpjūčio 7 dieną Kaliningrade buvo pasirašyta Rusijos susisiekimo ministerijos, Kaliningrado srities vyriausybės ir Rusijos geležinkelių sąveikos sutartis. Kaip dokumento dalį šalys susitarė dėl bendradarbiavimo įgyvendinant federalinį projektą "Transporto ir logistikos centrai", įtrauktas į magistralinės infrastruktūros modernizavimo ir išplėtimo išsamų planą laikotarpiui iki 2024 metų. Susitarimo objektas yra centrinio krovininio multimodalinio transporto ir logistikos centro "Zapadnyj" sukūrimas Dzeržinskajos Novajos stoties krovinių sektoriaus pagrindu", — sakė įstaigos spaudos tarnyba.

Susisiekimo ministerija pažymi, kad tai yra ketvirtoji sutartis, pasirašyta su Rusijos Federacijos subjektais įgyvendinant federalinį projektą "Transporto ir logistikos centrai". Anksčiau panašūs dokumentai buvo pasirašyti Kalužsko, Sverdlovsko ir Maskvos regionuose.

Dėl savo vietos transporto ir logistikos centras "Zapadnyj" atliks eksporto-importo centro vaidmenį, per kurį prekės eis tiek į Rusiją, tiek iš jos, taip pat prekės, siunčiamos iš Europos į Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono šalis ir atgaline kryptimi.

Pagrindiniams projekto parametrams apskaičiuoti buvo sukurtas skaitmeninis "Transporto ir logistikos centro" tinklo modeliavimo modelis, naudojantis Rusijos transporto ministerijos suformuotos Rusijos transporto ir ekonominės pusiausvyros duomenimis su prognoze iki 2035 metų.

Modelis patvirtino projekto skaičiavimus, įskaitant: krovinių bazę, prekių judėjimo greitį naudojantis tinklo infrastruktūra, reikiamą tinklo įrenginių pajėgumą.

"Kaliningrado sritis aktyviai dalyvavo įgyvendinant federalinį projektą "Transporto ir logistikos centrai". Tai yra geras federalinių ir regioninių valdžios institucijų, taip pat suinteresuotų investuotojų bendro darbo pavyzdys. Susitarimas taps pagrindu pasiekti Rusijos prezidento ir vyriausybės iškeltus tikslus sukurti pagrindinį transporto ir logistikos centrų tinklą", — Rusijos Federacijos transporto ministerija cituoja transporto ministro pavaduotojo Aleksejaus Semionovo žodžius.

Tegai:
krovinių vežimas, Kaliningradas
Dar šia tema
Ekspertas: Baltarusijai visai nenaudinga gabenti naftą per Lietuvą
Liepą kainos Lietuvoje mažėjo 0,3 proc.: labiausiai pigo drabužiai ir avalynė
Rusijos užsienio reikalų ministerija

Rusijos užsienio reikalų ministerija pakomentavo situaciją Baltarusijoje

(atnaujinta 09:57 2020.08.11)
Baltarusijos prezidento rinkimai įvyko rugpjūčio 9 dieną. Uždarius balsavimo punktus Minske ir kituose miestuose, prasidėjo protestai

VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Maskva atidžiai stebėjo pokyčius Baltarusijoje rinkimų kampanijos metu, komentare teigė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

"Maskva atidžiai stebėjo įvykių raidą per visą rinkimų kampaniją Baltarusijoje. Nepaisant atskirų pajėgų bandymų surengti didelio masto protesto akcijas pasibaigus balsavimui, valdžia sugebėjo užkirsti kelią pavojingam eskalavimui situacijoje", — teigė Rusijos URM.

"Esame įsitikinę, kad Baltarusijos žmonių pasirinkimas leis mums toliau spręsti problemas, su kuriomis susiduria respublika ir prisidės prie mūsų broliškų šalių draugystės stiprinimo", — padarė išvadą ministerija.

Baltarusijos prezidento rinkimai įvyko rugpjūčio 9 dieną. Uždarius rinkimų apylinkes Minske ir kituose miestuose, prasidėjo protestai, kurios tęsėsi iki ryto, dėl kurių yra sulaikytųjų ir aukų. Teisėsaugos pajėgos protestuotojams išsklaidyti naudojo garsines granatas, vandens patrankas ir, kai kurių šaltinių teigimu, gumines kulkas.

Tegai:
rinkimai, Baltarusija, Rusija
Dar šia tema
Skvernelis: Lietuvai rūpi Baltarusijos ateitis
Ekspertas: Baltarusijai visai nenaudinga gabenti naftą per Lietuvą