Rusijos URM, archyvinė nuotrauka

Rusijos užsienio reikalų ministerija paaiškino S-400 sistemų atsiradimą Arktyje

(atnaujinta 12:38 2020.07.28)
Anot ministerijos atstovo, priešlėktuvinės gynybos sistemos dislokavimas yra logiškas žingsnis sukūrus ištisinį radaro lauką virš Rusijos teritorijos

VILNIUS, liepos 28 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerijos ambasadorius ypatingiems pavedimams Nikolajus Korčunovas paaiškino S-400 sistemų atsiradimą Rusijos Arkties salose.

Anksčiau JAV karinio jūrų laivyno vadas Europoje ir Afrikoje admirolas Džeimsas Fogas (James Foggo) atkreipė dėmesį į naujų Rusijos bazių Arktyje ir oro gynybos sistemos S-400 dislokavimą.

Korčunovas teigė, kad šių sistemų dislokavimas neturėtų kelti rūpesčių, nes jos dislokuotos tik gynybos tikslais.

"Kalbant apie S-400 sistemų pasirodymą Rusijos Arkties salose, tai yra logiškas žingsnis sukūrus ištisinį radaro lauką virš mūsų šalies teritorijos. S-400 sistema turi tik gynybinę paskirtį. Jos dislokavimas, kad ir kur būtų, neturėtų kelti susirūpinimo, nebent, žinoma, tie, kurie išreiškia tokį susirūpinimą, neturi agresyvių ketinimų prieš teritoriją ar objektą, kurį S-400 yra skirtas apsaugoti", — sakė Korčunovas interviu RIA Novosti.

Ambasadorius pažymėjo, kad padidėjęs Rusijos Federacijos dėmesys Arktikai paaiškinamas padidėjusia jos svarba šaliai — daugiau nei dešimt procentų bendrojo vidaus produkto ir 20 procentų Rusijos eksporto pagaminama Arkties zonoje. Šiuo atžvilgiu Rusija yra suinteresuota išsaugoti Arktį kaip taikos, bendradarbiavimo ir žemos karinės-politinės įtampos zoną, pažymėjo diplomatas.

"Norėčiau pažymėti, kad Rusija niekada nebuvo dislokavusi savo karinių kontingentų Arktyje kitų šalių teritorijoje ir nesuteikė savo teritorijos kitų valstybių, taip pat ir ne regioninių, kariuomenių dislokavimui. Be to, Rusija susilaiko nuo karinių pratybų vykdymo Arkties regione su ne Arkties valstybėmis, nes jų karinė veikla aukštose platumose tik silpnina regioninį saugumą, aštrina konfliktus ir įtampą", — teigė Korčunovas.

Ambasadorius pažymėjo, kad Arktyje nėra problemų, kurios reikalautų jėgos sprendimų. Jo nuomone, taiką ir stabilumą regione išsaugoti įmanoma tik palaikant konstruktyvų dialogą su kaimyninėmis šalimis, įskaitant saugumo politikos klausimais.

Neseniai Arktis tapo daugelio šalių susidomėjimo objektu. Be Rusijos, Norvegijos, Danijos, JAV ir Kanados — šalių, kurios jau seniai vykdo Arkties tyrinėjimus, regionu pradeda domėtis Islandija, Švedija ir Suomija.

Tačiau iš visų šalių Rusija turi daugiausia išteklių Šiaurės koridoriaus plėtrai, nes turi branduolinių ledlaužių parką ir, kaip tvirtino žurnalo "geoenergetika.ru" redaktorius Borisas Marcinkevičius, "istorinį" polinkį vystyti sunkiai pasiekiamus šiaurinius regionus.

Tegai:
Arktis, Rusija
Dar šia tema
Nufilmuotas Rusijos Tu-142 skrydis virš Arkties
"Gazprom Neft" pirmą kartą pristatė Arkties naftą Kinijai
Dujų tanklaivis šiaurėje: kaip Rusija tapo pirmąja, bet niekas to nepastebėjo
Vladimiras Putinas

Putinas teigia, kad Rusija ir JAV nebesprendžia visų tarptautinių klausimų

(atnaujinta 19:57 2020.10.22)
Jis tikisi, kad dvišalio dialogo užmezgimas kibernetinio saugumo darbotvarkėje šiuo atveju yra svarbus žingsnis kur kas platesnio masto diskusijoms, dalyvaujant daugeliui kitų šalių ir organizacijų

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigė, kad laikai, kai visus klausimus sprendė Rusija ir JAV, yra pasibaigę. Jei JAV to nenori, Rusija pasirengusi aptarti problemas su kitais, praneša RIA Novosti.

"Žinoma, tie laikai, kai visi svarbiausi tarptautiniai klausimai buvo aptarti ir išspręsti, tarp Maskvos ir Vašingtono, nugrimzdo į užmarštį, jau praėjo, tačiau mes tikimės, kad dvišalio dialogo užmezgimas kibernetinio saugumo darbotvarkėje šiuo atveju yra svarbus žingsnis kur kas platesnio masto diskusijoms, dalyvaujant daugeliui kitų šalių ir organizacijų", — sakė jis "Valdai" diskusijų klubo posėdyje.

"Na, jei Jungtinės Valstijos nenori įsitraukti į šį darbą, kas būtų nuostabu, tačiau vis dėlto esame pasirengę jį atlikti su visais suinteresuotais partneriais, kurių, tikiuosi, užteks", — pridūrė Putinas.

Anksčiau Vladimiras Putinas įvardijo didelę kliūtį plėtoti Rusijos santykius su JAV. Jo nuomone, Amerika bando "visapusiškai atsiskirti", o Maskva, priešingai, žengė daug teigiamų žingsnių, parodydama savo pasirengimą bendrauti su Vašingtonu.

Tegai:
JAV, Rusija, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Trampas pajuokavo, kad amerikiečiai Rusijoje laikomi "trenktais"
Snoudenas gavo neterminuotą leidimą gyventi Rusijoje  
Rusijos aktorius Michailas Jefremovas

Teismas sušvelnino nuosprendį Jefremovui

(atnaujinta 19:52 2020.10.22)
Per kelias ateinančias savaites Rusijos aktorius Michailas Jefremovas bus išsiųstas į koloniją

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Maskvos miesto teismas sušvelnino Michailui Jefremovui skirtą bausmę nuo aštuonerių iki septynerių su puse metų bendrojo režimo kolonijoje, praneša RIA Novosti.

Gynyba siekė pakeisti tikrąjį terminą bausme, nesusijusia su laisvės atėmimu. Prokuratūra pasisakė už pirminio nuosprendžio nekeitimą.

Teismas laikė atsakomybę švelninančia aplinkybe tai, kad aktorius sumokėjo kompensaciją nukentėjusiajai pusei, taip pat atsisakė pripažinti aukomis Iriną Sterchovą, avarijos metu žuvusio Sergejaus Zacharovo žmoną, ir bendrovę, kuriai priklauso automobilis "Lada Stone XXI".

"Mes buvome pasirengę tokiam sprendimui ir manome, kad tai teisinga. Mano įgaliotojai nuo pat pradžių sakė sutiksiantys su bet kokiu teismo sprendimu", — sakė nukentėjusiųjų advokatas Aleksandras Dobrovinskis.

Per kelias ateinančias savaites aktorius bus išsiųstas į koloniją.

Anksčiau Maskvos Presnenskio teismas aktoriui Michailui Jefremovui skyrė aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmę už birželio mėnesį Maskvos centre įvykusią avariją.

Birželio 8 dieną Maskvos centre aktorius, neblaivus vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", išvažiavo į priešingos krypties eismo juostą ir susidūrė su "Lada". Automobilio vairuotojas, internetinės parduotuvės kurjeris Sergejus Zacharovas, vėliau mirė ligoninėje.

Tegai:
Michailas Jefremovas, Rusija
Dar šia tema
Jefremovas papasakojo apie pirmąją naktį tardymo izoliatoriuje
Atskleista tardymo izoliatoriaus, kuriame atlieka bausmę Jefremovas, meniu
Maskvos centre užpultas buvęs Jefremovo advokatas
Vilnius

Kokia šiandien diena: spalio 23-iosios šventės

(atnaujinta 20:49 2020.10.22)
Nuo spalio 23 dienos iki metų galo lieka 69 dienos; savo vardadienį švenčia Doloresa, Lolita, Odilija, Ramvydė, Sanginas

Spalio 23 yra 296-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 297-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 69 dienos.

2020 metų spalio 23 dieną saulė teka 08:01, leidžiasi 18:05, dienos ilgis — 10 val. 04min.

Tarptautinė snieginio leopardo diena

Spalio 23-ioji paskelbta Tarptautine snieginių leopardų diena.

2013 metų spalio 23 dieną 12-os šalių (Afganistano, Butano, Indijos, Kinijos, Kirgizijos, Kazachstano, Mongolijos, Nepalo, Pakistano, Rusijos, Tadžikistano ir Uzbekistano), kuriose gyvena snieginis leopardas, atstovai, susirinkę į Kirgizijos sostinę Biškeką, patvirtino "Biškeko deklaraciją" dėl šių retų gyvūnų išsaugojimo. Šalys tikisi išlaikyti bent 23 kraštovaizdžius, kuriuose gyventų snieginiai leopardai.

Snieginis leopardas, įrašytas į Raudonąją knygą, gyvena Centrinėje Azijoje, kalnuose. Dėl ypatingo kailio gyvūnas mėgstamas brakonierių. Jų išsaugojimui turi įtakos ir švarus oras.

Molekulės diena

Spalio 23-iąją nuo 06:02 ryto iki 06:02 vakaro (18:02) chemikai švenčia molekulės arba molio dieną. Ši data pasirinkta dėl Avogadro skaičiaus, kuris yra lygus 6,022 × 1023.

Avogadro skaičius — tai dalelyčių skaičius, sudarantis vieną molį. Molis — medžiagos kiekis, kuriame yra tiek dalelių (atomų, molekulių, jonų), kiek atomų yra 12 g anglies 12C izotopo. Skaičius pavadintas italų mokslininko Amadeo Avogadro garbei. Iš tiesų šį skaičių pirmasis suskaičiavo Johanas Jozefas Lošmidtas 1865 metais, tad Vokietijoje šis skaičius iki šiol vadinamas Lošmidto skaičiumi.

Savo vardadienį šiandien švenčia Doloresa, Lolita, Odilija, Ramvydė, Sanginas.

Ši diena pasaulio istorijoje

1917 metais Prancūzijoje įvyko pirmasis JAV dalinių mūšis su vokiečiais per Pirmąjį pasaulinį karą.

Šią dieną 1954 metais Didžioji Britanija, Prancūzija, JAV ir TSRS sutarė baigti Vokietijos okupaciją.

1956 metais Vengrijoje prasidėjo antikomunistinė revoliucija. Vengrijos Respublikos nacionalinė diena.

1989 metais dešimtys tūkstančių demonstrantų Vengrijoje, minėdami 1956 metų revoliucijos metines, reikalavo demokratinių reformų šalyje.

1990 metais Izraelis uždraudė palestiniečiams, gyvenantiems okupuotose teritorijose, vykti į Izraelį.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai