Navalno gabenimas iš Omsko ligoninės į Vokietiją, nuotrauka iš įvykio vietos

Lėktuvas su Navalnu atvyko į Berlyno Šėnefeldo oro uostą

(atnaujinta 23:23 2020.08.22)
Specialiu lėktuvu tinklaraštininkas buvo atvežtas iš Omsko, kur jis buvo paguldytas į ligoninę įtarus apsinuodijimą

VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik. "FlightRadar" duomenimis, lėktuvas su Aleksejumi Navalnu nusileido Berlyno oro uoste.

"Bombardier Challenger 604" į Berlyną iš Omsko oro uosto atvyko 08:47 vietos laiku (09:47 Lietuvos laiku).

Ketvirtadienį Omske skubiai nusileido lėktuvas, kuriuo Navalnas skrido iš Tomsko į Maskvą, nes tinklaraštininkas pasijuto blogai. RIA Novosti pranešė, kad jis buvo paguldytas į greitosios pagalbos ligoninę Nr. 1, o regiono Sveikatos apsaugos ministerija teigė, kad pacientas paguldytas į intensyvios terapijos skyrių.

Navalno spaudos sekretorė Kira Jarmyš anksčiau teigė, kad Navalnas apsinuodijo. Ligoninė teigė, kad apsinuodijimas yra tik viena iš galimų Navalno būklės priežasčių, hospitalizuotas asmuo gauna visą reikiamą pagalbą, tačiau yra komoje. Ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojas Anatolijus Kaliničenka penktadienio rytą pranešė, kad nuodų ir jų buvimo pėdsakų paciento kraujyje ar šlapime nenustatyta. Vėliau ligoninės vyriausiasis gydytojas Aleksandras Murachovskis teigė, kad gydytojai pagrindine Navalno diagnoze laiko medžiagų apykaitos sutrikimą, dėl kurio smarkiai sumažėjo cukraus kiekis kraujyje.

Berlyno organizacija "Cinema for Peace" ėmėsi iniciatyvos transportuoti tinklaraštininką į Berlyno kliniką "Charite" ir penktadienį išsiuntė lėktuvą į Omską. Tačiau, pasak Omsko ligoninės vyriausiojo gydytojo, medicinos taryba padarė išvadą, kad jo negalima transportuoti, siekiant nerizikuoti paciento gyvybe. Konsiliumas, kuriame dalyvavo vokiečių gydytojai, nusprendė palikti Navalną ligoninėje, kol jo būklė stabilizuosis. Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas anksčiau teigė, kad Kremlius nemato jokių kliūčių nugabenti Navalną gydytis į užsienį, išskyrus medikų sprendimą.

Penktadienio vakarą Omsko gydytojai leido transportuoti Navalną: paciento būklė stabilizavosi, o artimieji — jo žmona ir brolis —  prisiėmė skrydžio riziką. Pats skrydis buvo atidėtas iki šeštadienio ryto vietos laiku vokiečių brigados prašymu, nes lakūnams reikėjo poilsio. Šeštadienį, apie 02:00, Maskvos laiku, Navalnas buvo išvežtas greitosios pagalbos automobiliu iš ligoninės į Omsko oro uostą. Apie 05:00 Maskvos laiku lėktuvas pakilo į Berlyno Šėnefeldą.

Naikintuvas Su-30, archyvinė nuotrauka

Tverės regione sudužo naikintuvas Su-30

(atnaujinta 16:25 2020.09.22)
Incidentas įvyko planinio mokomojo skrydžio metu. Lėktuvas nukrito miškingoje vietovėje

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Naikintuvas Su-30 nukrito Tverės regione, įgula spėjo saugiai katapultuotis, ant žemės niekas nesunaikinta, pranešė RIA Novosti su nuoroda į Vakarų karinės apygardos spaudos tarnybą.

"Rugsėjo 22 dieną Tverės regione planinio mokomojo skrydžio metu nukrito Vakarų karinės apygardos orlaivis Su-30", — sakoma pranešime.

Įgula saugiai katapaltuvosi, nusileidę pilotai susisiekė su komanda. Įgula dabar evakuota į aerodromą.

"Lėktuvas nukrito miškingoje vietovėje. Ant žemės niekas nesunaikinta. Siekiant nustatyti įvykio priežastis ir aplinkybes, į avarijos vietą išsiųsta Vakarų karinės apygardos komisija", — priduriama pranešime.

Tegai:
avarija, naikintuvai, Rusija
Vakcinos nuo koronaviruso sukūrimas

Rusijoje vyks dar vienos vakcinos nuo koronaviruso klinikiniai bandymai

(atnaujinta 11:12 2020.09.22)
Tikimasi, kad bandymuose dalyvaus daugiau nei trys tūkstančiai savanorių — tai būtina, kad tyrimas atitiktų PSO reikalavimus

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Rusijos sveikatos apsaugos ministerija (SAM) išdavė leidimą atlikti dar vienos vakcinos nuo koronaviruso klinikinius bandymus, pranešė ministerijos spaudos tarnyba.

Vakcina nuo COVID-19
© Sputnik / Пресс-служба АФК "Система"

Pažymima, kad vakciną sukūrė Rusijos mokslų akademijos Čiumakovo federalinis imunobiologinių preparatų tyrimų ir plėtros centras.

Planuojama, kad bandymuose dalyvaus daugiau nei 3 tūkstančiai savanorių. Tai būtina, kad tyrimas atitiktų Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) reikalavimus.

Po vakcinacijos tyrimo dalyviai bus izoliuoti ligoninės aplinkoje 16 dienų. Klinikiniai vakcinos bandymai prasidės artimiausiu metu iš karto trijuose Rusijos miestuose: Kirove, Sankt Peterburge ir Novosibirske.

"Tikimės, kad klinikiniai bandymai bus užbaigti šių metų lapkritį", — pareiškė centro generalinis direktorius, Rusijos mokslų akademijos narys korespondentas Aidaras Išmuchametovas.

Pirmoji pasaulyje vakcina nuo koronaviruso, sukurta Rusijos Gamalėjaus tyrimų centre, buvo įregistruota Rusijos Federacijos sveikatos apsaugos ministerijos rugpjūčio mėnesį, birželio–liepos mėnesiais buvo atlikti bandymai su 18–60 metų savanoriais. Preparatas jau išleistas į civilinę apyvartą.

Registracijos stadijoje dar yra dvi vietinės ir dvi užsienio vakcinos nuo COVID-19. Tarp jų — "Rospotrebnadzor" centro "Vektor" preparatas, taip pat Čiumakovo centro vakcina. Dvi užsienio vakcinos — tai kinų vakcina "Sinopharm" ir bendrovės "AstraZeneca" šimpanzių adenoviruso pagrindu sukurtas preparatas.

Tegai:
koronavirusas, vakcina, Rusija
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Sunaikinti rusišką vakciną: mažas didžiosios politikos gešeftas
Gamalėjaus centras atskleidė, ar COVID-19 gydyti skirta vakcina apsaugo nuo gripo
Veryga papasakojo apie rizikas įsigyjant vakcinas nuo COVID-19
Darbas iš namų

NVSC specialistai rekomenduoja darbą organizuoti nuotoliniu būdu

(atnaujinta 19:52 2020.09.22)
Lietuvoje iš viso patvirtinti 3859 koronaviruso ligos atvejai, tebeserga 1529 asmenys, 2225 pasveiko

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Lietuvoje per savaitgalį užfiksavus 249 koronaviruso (COVID-19) atvejus, plečiantis židiniams įmonėse, organizacijose, darbdaviams rekomenduojama darbą organizuoti nuotolinius būdu, kur tai įmanoma, rašo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Pasak NVSC Vilniaus departamento direktorės Rolandos Lingienės, nors situacija kontroliuojama, tačiau atvejų, nustatomų per dieną, skaičius auga, fiksuojami šeimų šventėse, susibūrimuose, laisvalaikio metu "suliepsnojantys" židiniai, kurie persikelia ir į darbo vietas.

Pasak Lingienės, infekcija plinta, kai žmonės po darbo užsiima įvairiomis veiklomis, kaip šokiai, dainavimas ir kitomis, kur susirenka daugybė žmonių, su kuriais įprastai, kiekvieną dieną nebendraujama.

"Na, ir viskas baigiasi jau dešimtimis skaičiuojamais infekcijos atvejais, jos išplitimu į darbovietes. Dėl to darbdaviams tikrai rekomenduojame, jei yra galimybė, leisti darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu. Tokio susitelkimo ir visų mūsų pastangų reikia, kad būtų suvaldytas COVID-19 plitimas. Visuomenės sveikatos specialistų, medikų pastangų tikrai nepakaks pandemijai įveikti", — sakė NVSC atstovė.

Taip pat ji pabrėžė, kad darbuotojai, kurie jaučia bent menkiausius koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus, turėtų galimybę neatvykti į darbą, likti namuose.  

Lietuvoje per visą epidemijos laikotarpį patvirtinti 3859 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1529 asmenys, 2225 pasveiko.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
darbas, koronavirusas, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
"Grinda" tęsia darbuotojų koronaviruso imuniteto tyrimus
PSO pranešė, kad per savaitę pasaulyje užfiksuotas rekordinis COVID-19 atvejų skaičius
Dėl COVID-19 praplėstos asmens apsaugos priemonių sertifikavimo Lietuvoje galimybės