Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Putinas: antroji vakcina nuo koronaviruso Rusijoje pasirodys rugsėjį

(atnaujinta 16:11 2020.08.27)
Taip pat Rusijos prezidentas pažymėjo, kad šalyje mirštamumas nuo koronaviruso yra vienas žemiausių pasaulyje, ir išreiškė viltį, jog nebus antrosios koronaviruso bangos

VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas išreiškė viltį, kad nebus antrosios koronaviruso bangos, ir teigė, jog antroji vakcina nuo koronaviruso Rusijoje pasirodys rugsėjį, sakė jis interviu kanalui "Rossija 24". 

Nacionalinio Gamalėjaus tyrimų centro darbuotojas laboratorijoje, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / РФПИ и Центр имени Гамалеи

Rusijos sukurta vakcina nuo koronaviruso buvo įregistruota su sąlyga, kad bus atlikti tolesni tyrimai, griežtai laikantis Rusijos Federacijos įstatymų.

"Mes padarėme viską, kas būtina registracijai su sąlygomis, kaip mes sakome. Šios sąlygos yra tolesni šios vakcinos tyrimai jos masinio vartojimo metu. Taigi, mes tai padarėme griežtai laikydamiesi Rusijos įstatymų. Ir Rusijos įstatymai atitinka pasaulinę praktiką ir norminį reguliavimą, kuris taikomas kitose šalyse. Mes atlikome ikiklinikinius ir klinikinius bandymus su gyvūnais, su savanoriais", — sakė Putinas.

Rusijos vadovo teigimu, šalies specialistams visiškai akivaizdu, kad ši vakcina formuoja stabilų imunitetą, atsiranda antikūnų, kaip ir jo dukrai, ir vakcina yra nekenksminga. "Ačiū Dievui, mano dukrai sekasi gerai", — sakė jis.

Taip pat Rusijos prezidentas pažymėjo, kad po pirmosios koronaviruso vakcinos, kurią sukūrė Gamalėjaus centras, rugsėjį turėtų pasirodyti antroji vakcina, kurią kuria Valstybinis virusologijos ir biotechnologinių tyrimų centras "Vector" Novosibirske.

"Esu tikras, kad "Vector" specialistai pagamins nuostabų vaistą, kuris labai padės žmonėms. Manau, kad greičiausiai jos konkuruos, nes saugumo ir veiksmingumo atžvilgiu jos neturėtų nusileisti viena kitai", — Rusijos Federacijos prezidentas atsakė į klausimą, ar vakcinos konkuruos tarpusavyje, ar papildys viena kitą.

Be to, Rusijos prezidentas pažymėjo, kad Rusijoje mirštamumas nuo koronaviruso yra vienas žemiausių pasaulyje, ir išreiškė viltį, jog nebus antrosios koronaviruso bangos.

Vakcina nuo COVID-19
© Sputnik / Пресс-служба АФК "Система"

"Mes turime daug sergančių žmonių. Tačiau mirštamumas yra vienas iš žemiausių pasaulyje", — teigė jis.

Taip pat jis paragino gyventojus atsiminti, kad koronavirusas niekur nedingo, todėl reikia laikytis saugumo priemonių, ir kuo drausmingesni žmonės bus, tuo greičiau šalis galės grįžti į normalų gyvenimą.

Interviu metu Rusijos vadovas taip pat teigė, kad nedidelis mirčių nuo koronaviruso skaičius Rusijoje rodo šalies sveikatos priežiūros sistemos pasirengimą mobilizuotis. 

Rusijos vadovas atkreipė dėmesį į koronaviruso protrūkio Europoje priežastis.

"Individualizmas ir nenoras atsižvelgti į daugumos interesus sukėlė koronaviruso protrūkį kai kuriose pasaulio šalyse", — teigė jis.

Taip pat Putinas tikisi, kad Europoje bei kituose pasaulio kraštuose su virusu bus susitvarkyta.

Anksčiau Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 prevencijai, kurią kartu su Rusijos tiesioginių investicijų fondu sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras.

Rusijos tiesioginių investicijų fondo vadovas Kirilas Dmitrijevas pranešė, kad fondas iš daugiau nei 20 šalių gavo paraiškas įsigyti milijardą dozių vakcinų nuo koronaviruso. Tuo pat metu jis pažymėjo, kad Rusija susitarė dėl vakcinos gamybos penkiose šalyse, turimi pajėgumai leidžia pagaminti 500 milijonų dozių per metus.

Tegai:
vakcina, koronavirusas, Vladimiras Putinas
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (100)
Dar šia tema
Lukašenka padėkojo Putinui už žodžius "Ko tu tyli?"
Baltarusija bus pirmoji Rusijos vakcinos nuo COVID-19 importuotoja
Tichanovskaja pasisakė apie Lukašenkos palaikymą iš Rusijos pusės
Tyrimai laboratorijoje, archyvinį nuotrauka

Rusijoje atrastas revoliucinis natūralus antibiotikas

(atnaujinta 11:26 2020.09.24)
Atrasta medžiaga padės veiksmingai kovoti su daugeliu žmonių ir gyvūnų infekcinių ligų, kurias sukelia bakterijos ir grybai

VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Tiumenės valstybinio universiteto mokslininkai kartu su kolegomis iš Rusijos rado universalų natūralų antibiotiką, kuris įveikia patogenų atsparumą vaistams. Tyrimo tekstas buvo paskelbtas žurnale "Applied Biochemistry and Microbiology".

Autoriai teigia, kad atrasta medžiaga padės veiksmingai kovoti su daugeliu žmonių ir gyvūnų infekcinių ligų, kurias sukelia bakterijos ir grybai.
Anot universiteto mokslininkų, viena iš farmakologijos užduočių yra rasti natūralių antibiotikų, kurie galėtų kovoti su mikroorganizmais, pasižyminčiais daugeliui vaistų atspariu (MDR) arba absoliučiu (labai atspariam vaistams, XDR) atsparumu antibiotikams.

Tiumenės valstybinio universiteto mokslininkai pirmieji pasaulyje pademonstravo unikalų peptido emericilipsino A, išskirto iš alkalofilinio micelinio grybo Emericellopsis alkalina, gebėjimą. Ekspertų teigimu, ši medžiaga slopina bakterijų gebėjimą formuoti bioplėveles, todėl išnyksta šių ligų sukėlėjų atsparumas antibiotikams.

Kaip paaiškino veikalo autoriai, pagrindinis tiriamos medžiagos terapinis bruožas yra poveikio universalumas. Ne tik MDR ir XDR bakterijų formos, bet ir praktiškai bet kokie patogeniški eukariotai, pavyzdžiui, miceliniai grybai ir mielės, yra neapsaugoti nuo emericilipsino A.

"Emericilipsinas A veikia eukariotus ir prokariotus per skirtingus molekulinius mechanizmus. Eukariotai — grybai ir navikų ląstelės — žūsta dėl to, kad peptidas sunaikina jų ląstelių membraną, o prokariotų virulentiškumas slopinamas, užkertant kelią biofilmų susidarymui",— sakė Tiumenės valstybinio universiteto antimikrobinio atsparumo laboratorijos X -BIO vyresnysis tyrėjas Jevgenijus Rogožinas.

Kaip pastebėjo mokslininkai, tarp patologijų, kuriomis emericilipsinas A leis kovoti, yra navikai, taip pat visų rūšių bakterinės ir grybelinės infekcijos.

Emericilipsinas A, pasak Tiumenės valstybinio universiteto specialistų, yra perspektyvus ir kaip nepriklausomas terapinis agentas, ir kaip kompleksinių preparatų elementas. Terapija gali būti atliekama injekcijomis arba lokaliai — tiesiogiai gydant paveiktą audinį.

Tyrimas buvo atliktas glaudžiai bendradarbiaujant su kolegomis iš  V.I. G.F. Gauze tyrimų instituto, Centrinio "Rospotrebnadzor" epidemiologijos tyrimų instituto ir RAS M.M. Šemiakino ir J.A. Ovčinnikovo Bioorganinės chemijos instituto.

Ateityje mokslininkų komanda ketina pereiti nuo darbo su ląstelių modeliais prie laboratorinio vaisto tyrimo.

Tegai:
Rusija, antibiotikai
Dar šia tema
Rusijos sveikatos apsaugos ministerija patvirtino trečiąjį vaistą nuo koronaviruso
Įvardyti trys paprasti būdai, kaip padidinti kraujospūdį be vaistų
Keičia sąmonę. Aptiktas populiariausių vaistų pavojus
Naikintuvas Su-27

Rusijos naikintuvai perėmė du JAV bombonešius virš Juodosios jūros

(atnaujinta 09:10 2020.09.24)
Oro taikiniai artėjo prie Rusijos sienos ir juos pastebėjo oro gynybos tarnybos, jiems atpažinti buvo pakelti du naikintuvai

VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Naikintuvai Su-27 pakilo į dangų virš Juodosios jūros, kad perimtų du JAV Karinių oro pajėgų bombonešius, pranešė Rusijos Federacijos Nacionalinis gynybos valdymo centras.

Rusijos oro gynybos tarnybos aptiko du oro taikinius, artėjančius prie šalies sienos virš neutralių Juodosios jūros vandenų. Kad juos identifikuotų, į orą pakilo du naikintuvai Su-27.

"Rusijos naikintuvų įgulos nustatė, kad oro taikiniai yra strateginiai JAV Karinių oro pajėgų bombonešiai B-52H, ir palydėjo juos virš Juodosios jūros akvatorijos", — sakoma pranešime.

Prieš tai naikintuvai prieš mažiau nei savaitę pakilo į dangų perimti NATO orlaivių. Rugsėjo 18 dieną Su-27 pakilo perimti amerikiečių patrulinį lėktuvą P-8A "Poseidon". Amerikiečiui pakeitus kursą ir nusisukus nuo Rusijos sienos, naikintuvai grįžo į bazę.

Dar kartą Rusijos lakūnai neleido amerikiečių orlaiviams pažeisti Rusijos Federacijos valstybinės sienos.

Tegai:
bombonešis, naikintuvai, Juodoji jūra, JAV, Rusija
Dar šia tema
Klaidelė! Rusijos lėktuvai pateko į Trampo rinkimų kampanijos plakatą
Rusijos naikintuvas Su-27 perėmė žvalgybinius lėktuvus virš Baltijos jūros
Rusijos raketnešių Tu-160 skrydį lydėjo naikintuvai iš penkių šalių — video
Aleksandras Lukašenka, archyvinė nuotrauka

Lukašenka pareiškė, kad Minskas neprivalo įspėti Vakarų apie inauguraciją

(atnaujinta 13:11 2020.09.24)
Kaip pažymėjo Baltarusijos lyderis, dėl trečiadienio renginio kai kurios šalys vis dar turi "kažkokį nuoskaudą ar skundus"

VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka teigė, kad kai kurios kaimyninės valstybės laikosi nekonstruktyvios pozicijos dėl šalyje vykusios inauguracijos, Baltarusijos vadovas pažymėjo, kad tai yra vidinis respublikos reikalas, ir ji neturėtų iš anksto įspėti Vakarų valstybių apie ceremoniją.

"Ypač tai, kas stebina, kaimynai. Kaimynai Dievo duoti, jų nerenka, ir mes esame pasmerkti gyventi kartu, būti draugais. Tačiau paaiškėja, kad taip nėra visada. Kaimyninės valstybės, ypač Lenkija, žinot, kokios pozicijos ji laikosi. Net po vakarykštės inauguracijos, kažkokia ar tai nuoskauda, ar pretenzija, kad mes nepranešėme lenkams, lietuviams, ukrainiečiams, čekams ar kam nors kitam, kad surengsime šį renginį", — Lukašenką cituoja naujienų agentūra "BelTA".

Pasak jo, "pagal Baltarusijos įstatymus neturėtume įspėti nieko iš Vakarų šalių ir apskritai nieko perspėti". "Tai yra vidinis mūsų šalies reikalas", — pabrėžė prezidentas.

Jis pažymėjo, kad iš Vakarų valstybių pusės "yra tik viena kritika: ar tai paslaptis, ar sakramentas". "Žinote, kartu su kariuomene į inauguraciją buvo pakviesta apie du tūkstančiai žmonių. Ir praktiškai neįmanoma to laikyti paslaptyje", — pabrėžė Lukašenka.

Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai, kuriuose, pasak Centrinės rinkimų komisijos, laimėjo Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. 

Tuo tarpu opozicija nesutinka su rinkimų rezultatais ir rengia protesto akcijas. Jos tęsiasi iki šiol. Pirmosiomis dienomis veiksmus slopino saugumo pajėgos, prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, pareigūnai panaudojo ašarines dujas, garsines granatas, vandens patrankas, gumines kulkas.

Trečiadienį valstybinė agentūra "BelTa" netikėtai pranešė, kad Lukašenka pradėjo eiti Baltarusijos prezidento pareigas, o inauguracijos ceremonija vyko Nepriklausomybės rūmuose. Tai sukėlė naują protestų bangą, kurios metu policija vėl panaudojo vandens patrankas, kad Minske išvaikytų protestuotojus.

Tegai:
inauguracija, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
"Jokia ceremonija nesukurs teisėtumo iliuzijos": Nausėda įvertino Lukašenkos teisėtumą
Skvernelis atskleidė, kaip toliau klostysis santykiai su Baltarusija
"Ieško pinigų": kodėl Baltarusijos muitininkai atidarinėja sunkvežimius iš Baltijos šalių
Ekspertas: yra du variantai, kaip Minskas gali pristabdyti tranzitą iš Lietuvos