Auksas

Putinas pareiškė apie aukso ir užsienio valiutos atsargų augimą

(atnaujinta 16:33 2020.08.27)
Rusijos vadovo teigimu, nepaisant pandemijos sukeltų sunkumų, šalies atsargos auga, be to, peržengtas problemų pikas ekonomikoje

VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Nepaisant pandemijos, Rusijos aukso ir užsienio valiutos atsargos auga, ir tai yra svarbu, nes tai leis įvykdyti socialinius įsipareigojimus, interviu televizijos kanale "Rossija 1" pasakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

"Nepaisant sunkumų, mūsų atsargos didėja. Tai sukuria papildomą saugos pagalvę. Tai svarbu. Tai nėra panacėja nuo visų bėdų, tačiau tai yra svarbu — sukuria mums tam tikrą pasitikėjimą tuo, kad prireikus galėsime finansuoti, be kito ko ir socialinį mandatą", — pasakė Rusijos vadovas.

Centrinio banko duomenimis, Rusijos tarptautiniai rezervai nuo liepos 31 dienos iki rugpjūčio 7 dienos padidėjo 1,5 proc. ir sudarė 600,7 mlrd. dolerių, ir viršijo 12 metų turėtą istorinį rekordą. Pažymėta, kad augimas susijęs su teigiamu valiutos kurso perkainojimu ir aukso kainų padidėjimu. Ši kaina mėnesio pradžioje pirmą kartą istorijoje viršijo 2000 dolerių už Trojos unciją, o rugpjūčio 7 dieną ji pasiekė naują istorinį rekordą — 2 089,2 dolerio. Po to auksas atpigo, nors pasaulinės rizikos ir toliau palaiko jo kotiruotes aukštesniame nei 1900 dolerių lygyje.

Be to, Putinas pareiškė, kad Rusija peržengė problemų piką ekonomikoje.

"Tikiuosi, kad pamažu pradėsime atsigauti. Manau, kad kitais metais šis atsigavimas bus užtikrintas", — pridūrė prezidentas.

Putino teigimu, šalies ekonomika pandemiją išgyveno geriau dėl laiku priimtų Vyriausybės sprendimų.

Įvertindamas dabartines naftos kainas Rusijos vadovas pažymėjo, jog naftos kaina galėtų būti didesnė nei dabartiniai 46 doleriai už barelį.

"Būtų geriau, jei ji būtų šiek tiek didesnė", — sakė jis interviu.

Naftos kainos ketvirtadienio dieną rodo neigiamą dinamiką kartu su sumažėjimu pasaulio fondų rinkose: 13:50 Maskvos laiku (sutampa su Lietuvos laiku) duomenimis, lapkričio ateities sandorių kaina Šiaurės jūros prekės ženklo "Brent" naftos mišiniams sumažėjo 0,1 % — iki 46,12 dolerio už barelį.

Tegai:
ekonomika, Vladimiras Putinas, Rusija
Dar šia tema
Ekonomistas paskelbė apie "dviejų greičių" Europos grėsmę Lietuvos ekonomikai
Tyrimas: po karantino kas penktas verslas lieka tik prie internetinės prekybos
Išskirtinės priemonės: Rusija ir Kinija nusigręžė nuo dolerio
Švirkštas, archyvinė nuotrauka

"Novičiok" kūrėjas jo efektyvumą palygino su branduoline bomba

(atnaujinta 10:35 2020.09.25)
Chemikas pridūrė, kad medžiagos kūrėjams buvo pavesta padaryti ją kuo efektyvesnę, tačiau trumpalaikio veikimo

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Nervus paralyžiuojančios medžiagos "Novičiok" efektyvumas prilygsta to paties tūrio ar svorio branduolinei bombai, interviu RIA Novosti sakė medžiagos kūrėjas Leonidas Rinkas.

"Bet jis ["Novičiok" — Sputnik] buvo daug pigesnis, ir jei jis būtų naudojamas, visa materialinė priešo dalis liktų nepažeista. Visi namai, visa įranga. Reikėtų tik juos praplauti ir naudoti savo tikslams", — paaiškino mokslininkas.

Kūrėjams buvo pavesta padaryti cheminį ginklą kuo veiksmingesnį naudoti mūšio lauke, tačiau trumpalaikį, kad į priekį žengiantys sovietų armijos daliniai nebūtų apnuodyti.

Pasak agentūros pašnekovo, kariai galėjo patekti į teritoriją po "Novičiok" panaudojimo, kirsti šią vietą ir "atlikti kitus veiksmus".

Anksčiau Rinkas teigė, kad po to, kai Vilas Mirzajanovas, išvykęs į JAV, išleido knygą, kurioje aprašė "Novičiok", bet kuri pasaulio chemijos laboratorija galėtų jį pagaminti.

Vokietijos valdžia tvirtina, kad Aleksejus Navalnas, rugpjūčio 20 dieną skubiai hospitalizuotas Omske, o paskui nuvežtas į Berlyno "Šaritė" kliniką, buvo apnuodytas "Novičiok" grupės medžiaga. Tačiau Vokietija atsisako skelbti tyrimų rezultatus.

Taip pat žinoma, kad Vokietijos žvalgybos tarnyba BND turėjo prieigą prie "Novičiok" nuo 1990-ųjų. Medžiagą taip pat tyrė apie 20 Vakarų šalių, o Rusija 1992 metais sustabdė plėtrą cheminio ginklo srityje ir 2017 metais, kontroliuojant Cheminio ginklo draudimo organizacijai, sunaikino visas turimas tokių medžiagų atsargas.

Pastaraisiais metais "Novičiok" spaudoje laikomas nervus paralyžiuojančių medžiagų grupe, kuriai priklauso keli panašūs junginiai. Tarp pastarųjų yra medžiagos, žinomos pavadinimais A-230, A-232, A-234 ir A-242, šių cheminių medžiagų struktūrinės formulės yra įtrauktos į nuodingų medžiagų, kurioms taikoma Cheminio ginklo konvencija, 1 sąrašą.

Tegai:
Rusija, Aleksejus Navalnas, "Novičiok"
Dar šia tema
Navalnas išrašytas iš Vokietijos ligoninės
Kasčiūnas siūlo griežtinti sankcijas Rusijai
Rusija išplėtė ES piliečių, kuriems draudžiama atvykti į šalį, sąrašą
Europa kovoja už liberalią vienybę ir demokratinį totalitarizmą
Lietuva reikalauja sankcijų prieš "Nord Stream-2" dėl Navalno
Vakcina nuo koronaviruso

Gamalėjaus centras pradėjo vakcinos "Sputnik V" bandymus rizikos grupėse

(atnaujinta 17:22 2020.09.24)
Šiuo metu Gamalėjaus institutas pradėjo keletą papildomų klinikinių tyrimų rizikos grupėse — tarp vyresnio amžiaus žmonių

VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Gamalėjaus institutas pradėjo Rusijos vakcinos nuo koronaviruso "Sputnik V" klinikinius tyrimus daugelyje rizikos grupių, įskaitant vyresnio amžiaus žmones, sakė Kirilas Dmitrijevas, Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RDIF) vadovas. Apie tai praneša RIA Novosti.

"Šiuo metu Gamalėjaus institutas pradėjo keletą papildomų klinikinių tyrimų rizikos grupėse. Tai yra, jie dabar pradedami atlikti tarp vyresnio amžiaus žmonių, pradedama tirti daugybė rizikos grupių. Atitinkamai šie tyrimai bus atliekami papildomai dabar, tai dabar daro Gamalėjaus institutas, siekdamas išanalizuoti vakcinos poveikį rizikos grupėms", — ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė Dmitrijevas.

"Mes manome, kad reiktų palaukti šių tyrimų rezultatų, tačiau iš esmės mūsų vakcina yra mažiau rizikinga, nes ji yra pagrįsta žmogaus adenovirusu. Mes nesitikime jokio neigiamo poveikio vyresnio amžiaus žmonėms. Mano mama ir tėtis, jiems yra 74 metai, jie taip pat dalyvavo savanorių programoje ir jaučiasi puikiai", — pridūrė jis.

Rusijos sveikatos apsaugos ministerija anksčiau užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 profilaktikai, kurią sukūrė Gamalėjaus epidemiologijos ir mikrobiologijos mokslinių tyrimų centras kartu su Rusijos tiesioginių investicijų fondu. Ji buvo pavadinta "Sputnik V". Bandoma dar viena Rusijos vakcina nuo koronaviruso "EpiVacCorona", sukurta "Rospotrebnadzor" virusologijos ir biotechnologijos centre "Vektor".

Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
© Sputnik /
Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
Tegai:
bandymai, Rusija, koronavirusas, vakcina
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
PSO įvertino Rusijos pastangas kuriant "Sputnik V" vakciną  
Rusijoje vyks dar vienos vakcinos nuo koronaviruso klinikiniai bandymai
Skvernelis atskleidė, kiek Lietuvai gali kainuoti vakcina nuo COVID-19
Lietuvoje priimtas sprendimas dėl vakcinų įsigijimo
Aleksejus Navalnas

JAV pasiūlė įvesti sankcijas Rusijai dėl Navalno 

(atnaujinta 10:28 2020.09.25)
Kad įstatymo projektas būtų priimtas, jį turi palaikyti Senatas ir Atstovų rūmai, o pasirašyti turi JAV prezidentas

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Amerikos senatorių grupė pateikė įstatymo projektą dėl sankcijų Rusijai dėl incidento su Aleksejumi Navalnu, sakoma vieno iš iniciatorių Marko Rubio tinklalapio pranešime, praneša RIA Novosti.

Dokumente numatyta nustatyti apribojimus Rusijos pareigūnams, kurie, anot jo autorių, yra "susiję su atviru tarptautinės teisės pažeidimu", įskaitant Navalno "nuodijimą".

Įstatymo projekte reikalaujama, kad Amerikos valdžia praneštų Kongresui apie tai, ką žino apie Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir jo aplinkinių finansus.

Be to, jis įpareigoja Baltuosius rūmus atsakyti į klausimą, ar, jo nuomone, Rusija pažeidė JAV įstatymus, draudžiančius naudoti cheminius ir biologinius ginklus.

Dokumentą patvirtino respublikonų senatoriai Marko Rubio ir Mittas Romney, taip pat demokratai Chrisas Koonsas, Benas Cardinas ir Chrisas Van Hollenas.

Kad įstatymo projektas būtų priimtas, jį turi palaikyti Senatas ir Atstovų rūmai, o pasirašyti turi JAV prezidentas.

Aleksejaus Navalno hospitalizacija

Aleksejus Navalnas sunegalavo rugpjūčio 20 dieną lėktuve, skridusiame iš Tomsko į Maskvą. Lėktuvas skubiai nusileido Omske, o tinklaraštininkas buvo išvežtas į ligoninę. Gydytojai diagnozavo medžiagų apykaitos sutrikimus, dėl kurių labai sumažėjo cukraus kiekis kraujyje. Kas tai sukėlė, kol kas nėra aišku, tačiau Navalno kraujyje ir šlapime nuodų nerasta.

Vėliau Navalnas buvo nugabentas į Berlyno "Šaritė" kliniką. Po kelių dienų Vokietijos valdžia paskelbė, kad jis esą buvo apsinuodijęs "Novičiok" grupės medžiaga. Vokietijos vyriausybė taip pat pranešė, kad šias išvadas patvirtino Švedijos ir Prancūzijos laboratorijos, o Berlyno prašymu Cheminio ginklo draudimo organizacija atlieka dar vieną tyrimą.

Maskva išsiuntė Berlyno laboratorijai prašymą pateikti išsamesnės informacijos apie analizės rezultatus, tačiau atsakymo nebuvo. Tuo tarpu prokuratūra ir policija pradėjo tyrimą tą dieną, kai Navalnas buvo paguldytas į ligoninę. Kita vertus, vienas iš "Novičiok" kūrėjų Leonidas Rinkas išreiškė abejonę, kad tinklaraštininkas buvo apnuodytas būtent šia medžiaga — anot jo, Navalnas neturėjo atitinkamų simptomų. Be to, yra žinoma, kad Vokietijos žvalgybos tarnyba BND turėjo prieigą prie "Novičiok" nuo 1990-ųjų, jį tyrė apie 20 Vakarų valstybių, o Rusija 1992 metais sustabdė plėtrą cheminio ginklo srityje ir 2017 metais sunaikino tokių medžiagų atsargas, tai patvirtino ir Cheminio ginklo draudimo organizacija. 

Tegai:
sankcijos, Aleksejus Navalnas, Rusija, JAV
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai
Dar šia tema
Navalnas papasakojo apie savo planus po išėjimo iš ligoninės
Rusija išplėtė ES piliečių, kuriems draudžiama atvykti į šalį, sąrašą