Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Baltarusija ir kova su COVID-19: apie Putinas kalbėjo dideliame interviu

(atnaujinta 16:46 2020.08.27)
Kita svarbi pokalbio tema buvo Rusijos ir pasaulio ekonomikų padėtis. Kaip pažymėjo Rusijos vadovas, problemų piką šalis įveikė

VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas davė išsamų interviu "Rossija 1" vedėjui Sergejui Briliovui. Jame Rusijos vadovas palietė keletą svarbių temų, įskaitant pandemijos situaciją ir protestus Baltarusijoje.

Apie COVID-19 pandemiją ir Rusijos vakciną

Putinas pažymėjo, kad Rusijoje mirštamumas nuo koronaviruso yra vienas mažiausių pasaulyje. Anot jo, šalies valdžia teikia pirmenybę žmonių gyvybei ir sveikatai.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Никольский

"Bendra mobilizacija ir atskiri, kaip paaiškėjo, labai veiksmingi sprendimai lėmė tai, kad sugebėjome įveikti piką. Tikiuosi, kad mums pavyko peržengti protrūkio viršūnę ir sukurti būtinas sąlygas tolesniam darbui", — teigė Rusijos vadovas.

Anot Putino, Rusijos vakcina nuo koronaviruso buvo įregistruota su sąlyga atlikti tolesnius tyrimus ir griežtai laikantis Rusijos Federacijos įstatymų, kurie, savo ruožtu, atitinka pasaulinę praktiką ir norminį reguliavimą, kuris taikomas kitose šalyse.

"Mes atlikome ikiklinikinius ir klinikinius bandymus su gyvūnais, su savanoriais", — sakė jis.

Be to, prezidentas teigė, kad jo dukrai susiformavo antikūnai po koronaviruso vakcinos.

Putinas įsitikinęs, kad antroji Rusijos vakcina nuo koronaviruso bus patikima ir efektyvi. Taip pat Rusijos vadovas paprašė Rusijos Federacijos gyventojų laikytis visų būtinų saugumo priemonių.

"Aš visada sakau apie tai, kai suteikiama galimybė viešai. Dabar noriu kreiptis į mūsų piliečius ir paprašyti jų, nepaisant tam tikrų nepatogumų, nepamiršti, kad virusas niekur nedingo. Turėkite tai omenyje ir paprašykite jų, jei įmanoma, žinoma, laikytis ribojamųjų priemonių, kurias mums siūlo ekspertai", — teigė valstybės vadovas.

Dėl padėties ekonomikoje

Rusijos ekonomikos problemų pikas praėjo, kitais metais bus užtikrintas atsigavimas, sakė Putinas.

"Visų pirma, mes tikime, kad problemų pikas praėjo. Ir tikiuosi, kad pamažu pradėsime atsigauti. Bet apskritai mes čia labai mažai skiriamės nuo kitų pasaulio šalių. Kitais metais, manau, atsigavimas bus užtikrintas", — sakė prezidentas.

Anot jo, Rusijos BVP būtų daug labiau sumažėjęs koronaviruso pandemijos fone, jei ne laiku ir kryptingai priimti šalies Vyriausybės sprendimai.

"5–6 procentai regione [BVP nuosmukis 2020 metais — Sputnik]", — teigė Putinas ir pažymėjo, kad JAV ir ES prognozuojamas didesnis BVP nuosmukis.

"Kai kurie ekspertai, aš juos labai gerai pažįstu, sako, kad taip yra dėl skirtingų mūsų ekonomikos struktūrų, taip, iš dalies, matyt, taip yra, bet didžiąja dalimi tai vis tiek yra Vyriausybės priimtų sprendimų rezultatas. Be to, atskirų, ir, mano nuomone, labai svarbu, laiku priimtų", — pridūrė prezidentas.

Jis pažymėjo, kad padėtis kai kuriose pramonės šakose "ne be problemų".

"Aš žinau, kad kai kurios įmonės nebuvo įtrauktos, pavyzdžiui, į sąrašą tų, kurios gauna paramą iš valstybės, bet realiai nukentėjo, ir, be abejo, Vyriausybė turėtų apie tai pagalvoti ir laiku priimti tinkamus sprendimus", — sakė jis.

"Bet apskritai, kartoju, parama smulkiajam verslui ir parama atskiroms didelėms pramonės šakoms: žemės ūkiui, automobilių pramonei, statybai, čia dirba šimtai tūkstančių-milijonai žmonių, yra kooperatyvų grandinės, visa tai buvo padaryta ir padaryta laiku ir turėjo savo poveikį", — sakė Putinas.

Apie Baltarusiją

Kaip sakė Putinas, incidentas su rusų sulaikymu Baltarusijoje yra bendra Ukrainos ir Amerikos specialiųjų tarnybų operacija, tai patikimai patvirtinta.

Anksčiau Rusijos Federacijos generalinė prokuratūra pranešė, kad 32 Baltarusijoje sulaikyti rusai šiuo metu jau yra Rusijoje. Respublikoje liko vienas iš Baltarusijoje sulaikytų Rusijos piliečių, kuris taip pat turi Baltarusijos pilietybę. Rusijos piliečių perkėlimas į Rusijos Federaciją buvo vykdomas pagal tarptautinę teisę ir nacionalinius įstatymus, pažymėjo Generalinė prokuratūra.

"Dabar tai akivaizdu. Tai yra specialiųjų tarnybų veiksmas. Šie žmonės, kuriuos jūs minėjote, buvo aklai išnaudoti, kad jie galėtų persikelti į Baltarusijos teritoriją, kad jiems būtų nustatyti visiškai teisėti tikslai. Jie, kaip jiems buvo pasakyta, turėjo išvykti į trečiąsias šalis, ten, į Lotynų Ameriką, Vidurio Rytus, tiesiog absoliučiai teisėtą darbą vykdyti. Iš tiesų, jie buvo nutempti į Baltarusijos teritoriją ir pristatyti kaip galima smūgio jėga, siekiant sujaukti situaciją priešrinkiminės kampanijos metu", — sakė Putinas.

Rusai, kaip pažymėjo Putinas, "ten buvo tiesiog privilioti, tempiami per sieną".

"Mūsų pasienio apsaugos pareigūnai, beje, jų neišleido. Jie negalėjo patekti. Tačiau jie iš tikrųjų buvo gabenami pagal suklastotus dokumentus. Šią operaciją vykdė Ukrainos specialiosios tarnybos kartu su Amerikos tarnybomis. Dabar tai patikimai žinoma", — pažymėjo prezidentas.

Kalbant apie įvykius po Baltarusijos prezidento rinkimų, Rusija tikisi, kad Baltarusijos politinė krizė bus taikiai išspręsta, sakė Putinas.

"Mes vadovaujamės prielaida, kad visos dabartinės problemos, kurios šiandien kyla Baltarusijoje, bus išspręstos taikiai", — sakė jis.

Putinas pabrėžė, kad įstatymų pažeidimo atvejai turėtų turėti atitinkamus padarinius tiek Baltarusijos valdžios institucijoms, tiek protestuotojams. "Jei jie peržengia dabartinio įstatymo taikymo sritį, įstatymas atitinkamai sureaguos. Įstatymas turėtų būti traktuojamas visiems vienodai", — sakė jis.

Tuo pat metu, kaip priminė Putinas, Rusija turi įsipareigojimų Baltarusijai saugumo srityje, ir prezidentas Aleksandras Lukašenka iškėlė šį klausimą.

"Nereikia kažko slėpti, yra atitinkamų straipsnių, kurie sako, kad visos šių organizacijų valstybės narės, įskaitant Sąjunginę valstybę, o ten yra tik dvi valstybės narės — Rusija ir Baltarusija, turėtų teikti viena kitai pagalbą ir ginant suverenitetą, išorines sienas, ir ginant stabilumą. Ten taip parašyta", — sakė Putinas, atsakydamas į pastabą, kad Lukašenka anksčiau yra pareiškęs, jog kalbant apie karinį komponentą, Minskas turi susitarimą su Rusijos Federacija Sąjunginės valstybės ir Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos rėmuose ir kad jis tariamai susitarė su Putinu dėl pagalbos Minskui teikimo, kai to prireiks.

"Taigi, žinoma, šiuo atžvilgiu turime įsipareigojimų Baltarusijai, ir Aleksandras Grigorjevičius Lukašenka iškėlė klausimą. Jis iškėlė klausimą, kad norėtų, jog prireikus suteiktume jam tinkamą pagalbą. Aš sakiau, kad Rusija įvykdys visus savo įsipareigojimus", — pridūrė Putinas.

Be to, anot jo, Lukašenka paprašė Putino sudaryti tam tikrą teisėsaugos pareigūnų rezervą. "Ir aš tai padariau. Bet taip pat sutarėme, kad jis nebus naudojamas tol, kol padėtis bus kontroliuojama", — pabrėžė Rusijos valstybės vadovas.

Tegai:
Vladimiras Putinas, ekonomika, COVID-19, Baltarusija, Rusija
Vokiečių aviganis su jaunikliais

Vokiečių aviganis sutiko išmaitinti mamos apleistus liūto jauniklius video

(atnaujinta 14:06 2020.09.26)
Primorės parke gyvenančios liūtės instinktas nesuveikė ir ji atsisakė jauniklių, todėl artimiausiu metu juos augins vokiečių aviganis

VILNIUS, rugsėjo 27 — Sputnik. Primorėje vokiečių aviganis pakeitė mamą dviem liūto jaunikliams, praneša parkas "Belyj lev" savo "Instagram" puslapyje.

Aštuonerių metų šuo vardu Sandra, turinti ir savo šuniuką, dabar augina du liūtų jauniklius. Vokiečių aviganį laikinai perdavė šeima iš Artiomo miesto, praneša parkas.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

* Всем доброго утра и отличного дня 🍀 у нас есть хорошие новости! Наших двух оставленных львят приняла собака! Это уникальный случай, когда представитель одного вида животных, принимает детенышей другого вида, тем более диких🙏🏽. Собаку звать Сандра , ей 8 лет. У неё есть свой родной щеночек, и теперь ещё 2 приемных 😁❤️. Сучье молоко максимально подходит львятам, в нем есть все необходимые компоненты для нормального развития львёнка. Сандрочку нам дала на время семья из г. Артема , откликнувшись на нашу просьбу. За что им огромное спасибо!. Сейчас очень рано загадывать, что все будет идеально и далее. Но мы на это очень надеемся. Пожелайте нам удачи , чтобы дальше было только лучше 🙏🏽❤️ Будем радовать Вас видео из жизни наших животных и делиться актуальной информацией 🤞🏽🦁 ➖ ➖ ➖ ⚜️ПАРК «БЕЛЫЙ ЛЕВ» - с любовью к животным ❤️ 📲 WHAT’S APP📞 +7 (984) 199-21-00 📆 ЕЖЕДНЕВНО с 10:00 до 19:00 🌏КАК ПРОЕХАТЬ? ЗАПРОСИТЕ В ПРОГРАММЕ 2ГИС маршрут до парка «БЕЛЫЙ ЛЕВ». Вам будет выдан готовый маршрут. ✅ Или : Проезжаете мимо Кипарисово -1 ; -2; едете в сторону Уссурийска 5-8 км , будет съезд с трассы направо и указатель Тимофеевку. Под мост ехать не нужно, необходимо направо. Далее по указателям ➡️

Публикация от ПАРК БЕЛЫЙ ЛЕВ ВЛАДИВОСТОК (@lionspark.ru)

"Mūsų apleistus liūto jauniklius įsivaikino šuo. Tai unikalus atvejis, kai vienos gyvūnų rūšies atstovas priima kitos rūšies, ypač laukinius, jauniklius... Liūto jaunikliams tinka šuns pienas, jis turi visus būtinus komponentus normaliam liūto jauniklio vystymuisi", — sakoma pranešime.

Parkas anksčiau pranešė, kad baltoji liūtė Sirona pagimdė patiną ir patelę. Darbuotojai tikėjosi, kad motinos instinktas suveiks, tačiau liūtė jauniklių atsisakė.

"Sandra nemėgsta kačių, tačiau įsivaikino liūtus. Šuo turi pakankamai pieno visiems, nes dažniausiai ji šeria aštuonis šuniukus", — RIA Novosti sakė parko direktorius Viktoras Agafonovas.

Sadgorodo zoologijos sodo vadovybė atidarė parką "Belyj lev" Vladivostoke, kad stambūs gyvūnai, įskaitant liūtus, galėtų vaikščioti didelėje aptvertoje teritorijoje. Netoliese yra pirmoji Rusijoje zoologijos sodo sukurta prieglauda lokiams, gyvenusiems su žmonėmis, ir kurių negalima grąžinti į laukinę gamtą.

Dar šia tema
Vokiečių aviganis padėjo sulaikyti du kontrabanda įtariamus vyrus
Ramzio šeimininkui bus padovanotas aviganis Marsas
Vokiečių aviganis surado šešis vietnamiečius ir armėną
Vakcina nuo koronaviruso

Kuriant vakciną Gamalėjaus centre įvyko kibernetinės atakos  

(atnaujinta 22:34 2020.09.26)
Gamalėjaus centro direktoriaus Aleksandro Gincburgo teigimu, išpuoliai vyko prieš kelis mėnesius, kai buvo kuriama vakcina nuo koronaviruso

VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Prieš kelis mėnesius, kai buvo kuriama vakcina nuo COVID-19, vyko programišių išpuoliai prieš Gamalėjaus centrą, sakė centro direktorius Aleksandras Gincburgas, praneša RIA Novosti.

"Buvo programišių atakų, bet nesvarbu, ar jos susijusios su vakcina, ar ne, aš nesu IT specialistas, todėl nemanau, kad profesionaliai vertinčiau šių išpuolių tikslą, tačiau iš tikrųjų buvo bandoma nulaužti mūsų kūrėjų kompiuterius", — sakė jis Nailijos Asker-zade filme "Pavojingas virusas. Vakcinos" kanale "Rossija 1".

Jis patikslino, kad išpuoliai vyko prieš kelis mėnesius, kai buvo kuriama vakcina.

Anksčiau pranešta, kad Rusijos Federacijos sveikatos apsaugos ministerija atkreipia dėmesį į šiemet padidėjusį gyventojų aktyvumą skiepijantis nuo gripo ir ragina dar nepasiskiepijusius asmenis apsaugoti save ir artimuosius skiepais.

Anksčiau Rusijos sveikatos apsaugos ministras Michailas Muraška paskelbė, kada bus baigti vakcinos, kurią sukūrė Gamalėjaus epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras, klinikiniai tyrimai. Jis pabrėžė, kad valdžios institucijos ketina spalio mėnesį pradėti masinę vakcinaciją. Pirmiausia bus skiepijami specialiųjų grupių atstovai, tarp jų gydytojai ir mokytojai.

Ekspertai vaistus sukūrė kartu su Gynybos ministerija. Liepos pabaigoje iš karo ligoninės buvo išleista antroji 20 savanorių grupė. Kiekvienam iš jų išsivystė imuninis atsakas, nenustatyta jokių šalutinių reiškinių ar komplikacijų.

Anksčiau Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 prevencijai, kurią kartu su Rusijos tiesioginių investicijų fondu sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras.

Rusijos tiesioginių investicijų fondo vadovas Kirilas Dmitrijevas pranešė, kad fondas iš daugiau nei 20 šalių gavo paraiškas įsigyti milijardą dozių vakcinų nuo koronaviruso.

Taip pat jis pažymėjo, kad Rusija susitarė dėl vakcinos gamybos penkiose šalyse, turimi pajėgumai leidžia pagaminti 500 milijonų dozių per metus.

Klinikinius vakcinos tyrimus pradėjo vykdyti ir "Vektor" centras, lapkritį jis planuoja pradėti masiškai gaminti vakciną.

Pažymima, kad šiuo metu šia vakcina susidomėjusios 50 šalių.

Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
© Sputnik /
Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
Tegai:
koronavirusas, Rusija
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Dėl COVID-19 Rucavos krašto gyventojai nustojo apsipirkti Palangoje
Mokslininkai įvardijo koronaviruso pandemijos "kaltininkus"
Ruduo

Lietuvoje savaitgalį pasiektas naujas paros temperatūros rekordas

(atnaujinta 10:56 2020.09.28)
Rekordinė temperatūra šeštadienį buvo užfiksuota Alytuje, ankstesnis rekordas užfiksuotas 1974 metais Biržuose

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Šeštadienį, rugsėjo 26 dieną, pasiektas naujas paros aukščiausios oro temperatūros rekordas Lietuvoje, apie tai pranešė Respublikos hidrometeorologijos tarnyba.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, Alytuje šią dieną termometras rodė 26,2 laipsnio šilumos. Pažymima, kad iki šiol buvęs rekordas fiksuotas 1974 metais Biržuose — tada oras sušilo iki 25,1 laipsnio šilumos.

Beje, rekordai buvo viršijami pavienėse stotyse šešias dienas iš eilės — nuo 22 iki 27 d., o 26 dieną "atsilaikė" tik Biržai ir Laukuva.

27 dieną taip pat daugumoje meteorologijos stočių buvo viršyti rekordai, tačiau dar 1947 metais Vilniuje registruotų 25,1 laipsnio šilumos pasiekti nepavyko — temperatūra aukščiausiai pakilo "tik" iki 24,5 laipsnio šilumos (Alytus, Kybartai, Šilutė, Tauragė).

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad rugsėjo 16 dieną beveik visose meteorologinėse stotyse, išskyrus Klaipėdoje, Nidoje, Ukmergėje ir Utenoje, buvo viršytas 1964 metų rekordas. Oro temperatūra tą dieną viršijo 27 laipsnius šilumos.

Rugsėjo orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik /
Rugsėjo orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
rekordas, Lietuva