Траурные мероприятия в Беслане

Filmo "Beslan" režisierius: nieko baisesnio šiuolaikinėje istorijoje nebuvo

(atnaujinta 11:37 2020.09.03)
Rugsėjo 3 dieną televizijos kanale "Rossija 1" vyks dokumentinio tyrimo filmo "Beslan", skirto tragiškam įkaitų paėmimui Beslano 1-ojoje mokykloje, premjera

Filmo režisierius Aleksandras Rogatkinas RIA Novosti papasakojo apie mitų ir spėlionių atskleidimą, liudininkų prisiminimus ir darbą su medžiaga.

— Aleksandrai, duokite žiūrovams anonsą, ką naujo jie sužinos iš jūsų dokumentinio filmo?

— Istorija jau sena. Šešiolika metų ji draskė visuomenę. Mūsų naujausioje istorijoje nieko baisesnio ir blogesnio neįvyko, todėl, žinoma, tai pritrauks visų žurnalistų dėmesį. Tačiau faktas yra tas, kad pastaruoju metu daugybė žmonių parazituoja dėl šios tragedijos. Pateikiama daugybė alternatyvių teorijų ir istorijų, daugybė mitų ir legendų, paremtų, be kita ko, Jurijaus Saveljevo, kuris tais metais buvo "Rodinos" frakcijos deputatas ir parlamentinės komisijos narys [teroro išpuolio aplinkybėms tirti — Sputnik]. Jis nenorėjo pasirašyti oficialaus pranešimo ir išleido savo, alternatyvų, septyniais tomais, kur patikino, kad teroristai neturėjo savadarbių sprogstamųjų įtaisų, kad šaudė specialiosios pajėgos iš liepsnosvaidžių, jog tai ir buvo tiek daug įkaitų mirties priežastis. Neva, jie nenorėjo paleisti teroristų ir nusprendė visus nužudyti. Ir šią idėją Vakaruose ir mūsų liberali opozicijos žiniasklaida visus šiuos metus diskutuoja šia tema.

— Bet juk ji buvo daug kartų paneigta...

— Prokuratūra patikrino šią versiją. Netgi NPO "Bazalt", kuri kuria ir gamina granatsvaidžius, buvo pavesta tai patikrinti. Netoli Maskvos esančiame poligone buvo pastatytas šios gimnazijos sienos modelis iš tokių pat plytų, buvo pakabintos baterijos, kaip ir mokykloje, sienos storis buvo tik dvi plytos. Ir jie bandė šaudyti į ją iš granatsvaidžių, kulkosvaidžių ir smogiamojo granatsvaidžio. "Bazalt" ekspertai priėjo prie išvados, kad tuo metu, 2004 metais, nebuvo nei granatsvaidžio, nei liepsnosvaidžio, nei smogiamojo granatsvaidžio, galinčio prasiskverbti per dviejų plytų storio sieną. Ir kitas eksperimentas, kurio metu priešais šią sieną buvo pastatyta kėdė su improvizuotu sprogstamuoju įtaisu, davė panašų rezultatą. Nepaisant to, daugelis žurnalistinių "Novaja gazeta", "Echo Moskvy" ir "Laisvės radijo" tyrimų yra paremti šia Saveljevo ataskaita. Metai iš metų jie kartoja šį niekuo nepagrįstą mitą.

Bandėme papasakoti apie daugelį mitų, įskaitant tai, kad visi laukė ("Ičkerijos prezidento" Aslano) Maschadovo atvykimo, o tam, kad jo neįleistų, kad iš jo nepadarytų herojaus, specialiosios pajėgos pradėjo šią operaciją.

Vėlgi, Saveljevas tvirtina, kad vaikams pabėgus, teroristai nešaudė į įkaitus. Jie rodo keletą nuotraukų, sako, žiūrėkit, kiemas tuščias, nieko nėra. Bet tai yra keisti dalykai, nes yra daugybė kitų nuotraukų, įkaitų įrodymų. Tas pats fotografas, į kurį jis kreipiasi, teigia: "Sakantys, kad teroristai nešovė į įkaitus, meluoja". Be to, be abejo, šiame filme yra daugybė žmonių istorijų, tragedijų, kaip žmonės visus šiuos metus gyvena su ja, kaip kuria naujas šeimas, toliau gimdo vaikus.

— Papasakokite apie filmavimo procesą: kokie buvo pagrindiniai sunkumai?

— Iš esmės nebuvo jokių sunkumų. Liudininkų yra daug ir įkaitų. Bet kažkas atsisako, kažkas nenori prisiminti, kažkas, priešingai, mielai dalijasi detalėmis. Pradėjome filmuoti liepos mėnesį ir spėjome baigti iki rugsėjo 3 dienos. Formatas didelis. Visi turi draugišką požiūrį. Beslano motinų komitetas taip pat davė mums komentarų, nors jos laikosi alternatyvaus profesoriaus Saveljevo požiūrio. Bent jau į daugumą klausimų buvo atsakyta.

— Ar planuojate tęsinį? Parašyti knygą?

— Aš nežinau. Kol kas apie tai negalvojau.

Tegai:
filmas, Rusija
Vokiečių aviganis su jaunikliais

Vokiečių aviganis sutiko išmaitinti mamos apleistus liūto jauniklius video

(atnaujinta 14:06 2020.09.26)
Primorės parke gyvenančios liūtės instinktas nesuveikė ir ji atsisakė jauniklių, todėl artimiausiu metu juos augins vokiečių aviganis

VILNIUS, rugsėjo 27 — Sputnik. Primorėje vokiečių aviganis pakeitė mamą dviem liūto jaunikliams, praneša parkas "Belyj lev" savo "Instagram" puslapyje.

Aštuonerių metų šuo vardu Sandra, turinti ir savo šuniuką, dabar augina du liūtų jauniklius. Vokiečių aviganį laikinai perdavė šeima iš Artiomo miesto, praneša parkas.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

* Всем доброго утра и отличного дня 🍀 у нас есть хорошие новости! Наших двух оставленных львят приняла собака! Это уникальный случай, когда представитель одного вида животных, принимает детенышей другого вида, тем более диких🙏🏽. Собаку звать Сандра , ей 8 лет. У неё есть свой родной щеночек, и теперь ещё 2 приемных 😁❤️. Сучье молоко максимально подходит львятам, в нем есть все необходимые компоненты для нормального развития львёнка. Сандрочку нам дала на время семья из г. Артема , откликнувшись на нашу просьбу. За что им огромное спасибо!. Сейчас очень рано загадывать, что все будет идеально и далее. Но мы на это очень надеемся. Пожелайте нам удачи , чтобы дальше было только лучше 🙏🏽❤️ Будем радовать Вас видео из жизни наших животных и делиться актуальной информацией 🤞🏽🦁 ➖ ➖ ➖ ⚜️ПАРК «БЕЛЫЙ ЛЕВ» - с любовью к животным ❤️ 📲 WHAT’S APP📞 +7 (984) 199-21-00 📆 ЕЖЕДНЕВНО с 10:00 до 19:00 🌏КАК ПРОЕХАТЬ? ЗАПРОСИТЕ В ПРОГРАММЕ 2ГИС маршрут до парка «БЕЛЫЙ ЛЕВ». Вам будет выдан готовый маршрут. ✅ Или : Проезжаете мимо Кипарисово -1 ; -2; едете в сторону Уссурийска 5-8 км , будет съезд с трассы направо и указатель Тимофеевку. Под мост ехать не нужно, необходимо направо. Далее по указателям ➡️

Публикация от ПАРК БЕЛЫЙ ЛЕВ ВЛАДИВОСТОК (@lionspark.ru)

"Mūsų apleistus liūto jauniklius įsivaikino šuo. Tai unikalus atvejis, kai vienos gyvūnų rūšies atstovas priima kitos rūšies, ypač laukinius, jauniklius... Liūto jaunikliams tinka šuns pienas, jis turi visus būtinus komponentus normaliam liūto jauniklio vystymuisi", — sakoma pranešime.

Parkas anksčiau pranešė, kad baltoji liūtė Sirona pagimdė patiną ir patelę. Darbuotojai tikėjosi, kad motinos instinktas suveiks, tačiau liūtė jauniklių atsisakė.

"Sandra nemėgsta kačių, tačiau įsivaikino liūtus. Šuo turi pakankamai pieno visiems, nes dažniausiai ji šeria aštuonis šuniukus", — RIA Novosti sakė parko direktorius Viktoras Agafonovas.

Sadgorodo zoologijos sodo vadovybė atidarė parką "Belyj lev" Vladivostoke, kad stambūs gyvūnai, įskaitant liūtus, galėtų vaikščioti didelėje aptvertoje teritorijoje. Netoliese yra pirmoji Rusijoje zoologijos sodo sukurta prieglauda lokiams, gyvenusiems su žmonėmis, ir kurių negalima grąžinti į laukinę gamtą.

Dar šia tema
Vokiečių aviganis padėjo sulaikyti du kontrabanda įtariamus vyrus
Ramzio šeimininkui bus padovanotas aviganis Marsas
Vokiečių aviganis surado šešis vietnamiečius ir armėną
Vakcina nuo koronaviruso

Kuriant vakciną Gamalėjaus centre įvyko kibernetinės atakos  

(atnaujinta 22:34 2020.09.26)
Gamalėjaus centro direktoriaus Aleksandro Gincburgo teigimu, išpuoliai vyko prieš kelis mėnesius, kai buvo kuriama vakcina nuo koronaviruso

VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Prieš kelis mėnesius, kai buvo kuriama vakcina nuo COVID-19, vyko programišių išpuoliai prieš Gamalėjaus centrą, sakė centro direktorius Aleksandras Gincburgas, praneša RIA Novosti.

"Buvo programišių atakų, bet nesvarbu, ar jos susijusios su vakcina, ar ne, aš nesu IT specialistas, todėl nemanau, kad profesionaliai vertinčiau šių išpuolių tikslą, tačiau iš tikrųjų buvo bandoma nulaužti mūsų kūrėjų kompiuterius", — sakė jis Nailijos Asker-zade filme "Pavojingas virusas. Vakcinos" kanale "Rossija 1".

Jis patikslino, kad išpuoliai vyko prieš kelis mėnesius, kai buvo kuriama vakcina.

Anksčiau pranešta, kad Rusijos Federacijos sveikatos apsaugos ministerija atkreipia dėmesį į šiemet padidėjusį gyventojų aktyvumą skiepijantis nuo gripo ir ragina dar nepasiskiepijusius asmenis apsaugoti save ir artimuosius skiepais.

Anksčiau Rusijos sveikatos apsaugos ministras Michailas Muraška paskelbė, kada bus baigti vakcinos, kurią sukūrė Gamalėjaus epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras, klinikiniai tyrimai. Jis pabrėžė, kad valdžios institucijos ketina spalio mėnesį pradėti masinę vakcinaciją. Pirmiausia bus skiepijami specialiųjų grupių atstovai, tarp jų gydytojai ir mokytojai.

Ekspertai vaistus sukūrė kartu su Gynybos ministerija. Liepos pabaigoje iš karo ligoninės buvo išleista antroji 20 savanorių grupė. Kiekvienam iš jų išsivystė imuninis atsakas, nenustatyta jokių šalutinių reiškinių ar komplikacijų.

Anksčiau Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 prevencijai, kurią kartu su Rusijos tiesioginių investicijų fondu sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras.

Rusijos tiesioginių investicijų fondo vadovas Kirilas Dmitrijevas pranešė, kad fondas iš daugiau nei 20 šalių gavo paraiškas įsigyti milijardą dozių vakcinų nuo koronaviruso.

Taip pat jis pažymėjo, kad Rusija susitarė dėl vakcinos gamybos penkiose šalyse, turimi pajėgumai leidžia pagaminti 500 milijonų dozių per metus.

Klinikinius vakcinos tyrimus pradėjo vykdyti ir "Vektor" centras, lapkritį jis planuoja pradėti masiškai gaminti vakciną.

Pažymima, kad šiuo metu šia vakcina susidomėjusios 50 šalių.

Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
© Sputnik /
Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
Tegai:
koronavirusas, Rusija
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Dėl COVID-19 Rucavos krašto gyventojai nustojo apsipirkti Palangoje
Mokslininkai įvardijo koronaviruso pandemijos "kaltininkus"

Nuošliauža užblokavo žmones namuose Italijoje video

(atnaujinta 11:58 2020.09.28)
Dėl darganos miesto gatvės virto purvo ir vandens upėmis, miesto valdžia ragina gyventojus neišeiti iš savo namų

Italijos Monteforte Irpino mieste įvyko nuošliauža. Gyvenvietė, kurioje gyvena 12 tūkstančių žmonių, yra Kampanijos regione ir yra kalno papėdėje.

Purvas ir šiukšlės užblokavo skersgatvius, vedančius į miesto centrą. Kai kur purvas pasiekė metro aukštį, užpildė rūsius. "Upės" srovė nunešė daugybę automobilių, dėl ko jie užblokavo kelis kelius.

Gyventojai pasislėpė nuo stichijos viršutiniuose namų aukštuose, dešimtys šeimų jau evakuoti, vietinėje mokykloje įrengtas skubios pagalbos centras.

Monteforte meras Konstantino Džiordano paprašė gyventojų artimiausiu metu nepalikti savo namų. Dabar regione dirba gelbėjimo tarnybos.

Tegai:
nuošliauža, Italija