Marija Zacharova

Zacharova paaiškino įrašą su Serbijos prezidento nuotrauka, kuri sukėlė kritikos

(atnaujinta 19:29 2020.09.06)
Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė atsiprašė ir pažymėjo, kad ji omenyje turėjo netinkamą Amerikos pareigūnų elgesį

VILNIUS, rugsėjo 6 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova teigė, kad jos socialinės žiniasklaidos įrašas, sulaukęs kritikos Serbijoje, buvo neteisingai interpretuotas.

Vučičiaus vadovaujama Serbijos delegacija dviejų dienų vizitą praleido Jungtinėse Valstijose, kur surengė derybas su pasiskelbusio Kosovo "ministru pirmininku" Avdulah Hoti, po kurio šalys pasirašė susitarimą dėl ekonominio bendradarbiavimo, tarpininkaujant prezidentui Donaldui Trampui.

Serbijos socialiniuose tinkluose išplatinta vizito metu padaryta nuotrauka, kurioje Serbijos lyderis sėdi ant kėdės, pastatytos toliau nuo Trampo stalo. Zacharova savo Facebook pakomentavo nuotrauką, prie Vučičiaus nuotraukos pridėdama ekrano kopiją iš filmo "Esminis instinktas" su garsiąja "koja ant kojos" scena.

"Atsiprašau, bet mano įrašas buvo neteisingai interpretuotas! Vienintelis dalykas, kurį jis turėjo, buvo arogantiško "išskirtinio" požiūrio atmetimas. Protokolo gudrybės tapo viena iš gudrybių, kurią Amerikos pareigūnai reguliariai naudoja, kad dirbtinai sukurtų savo išskirtinę išvaizdą ir tai yra nepriimtina", — savo puslapyje socialiniame tinkle rašė Zacharova.

Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovės įrašą pasmerkė Serbijos gynybos ministras Aleksandras Vulinas ir Kosovo ir Metohijos kanceliarijos direktorius Markas Džuričius. Vučičius taip pat sureagavo į įrašą.

Tegai:
Serbija, Marija Zacharova
Dar šia tema
Zacharova pakomentavo Estijos deputato žodžius apie RF "diktatūrą" Minsko atžvilgiu
Austrijos URM paragino protingai priimti sprendimus dėl "Nord Stream-2"
Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Putinas nominuotas Nobelio taikos premijai

(atnaujinta 14:22 2020.09.24)
Pasak apeliaciją atsiuntusio Rusijos akademiko, iš karto gavus Rusijos prašymą Amerika iškėlė JAV prezidentą Donaldą Trampą

VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Rusijos Federacijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas, komentuodamas valstybės vadovo Vladimiro Putino nominaciją Nobelio taikos premijai, sakė, kad jei bus priimtas toks sprendimas, bus gerai, jei ne, tada nieko baisaus neįvyks.

Anksčiau paaiškėjo, kad akademikas, rašytojas Sergejus Komkovas išsiuntė Nobelio komitetui paraišką dėl Putino nominacijos.

"Jūs žinote, kad šiam apdovanojimui yra siūlomi visiškai skirtingi žmonės. Ir tai yra tų, kurie pateikia tokį pasiūlymą, iniciatyva. Šiuo atveju tai yra jūsų minimas rašytojas. Yra tam tikra procedūra dėl kandidatų svarstymo. Jei bus priimtas sprendimas — gerai, jis nebus priimtas — nieko baisaus. Čia sunku ką nors kita pasakyti", — RIA Novosti cituoja Peskovą.

Prašymą dėl Putino nominacijos Taikos premijai gauti Nobelio komitetas Osle gavo rugsėjo 10 dieną, po to Amerika iškart paskyrė JAV prezidentą Donaldą Trampą, sakė akademikas ir rašytojas Sergejus Komkovas, atsiuntęs kreipimąsi dėl Rusijos vadovo kandidatūros.

"Šiandien tai iš tikrųjų yra mano ketvirtoji nominacija Nobelio taikos premijai gauti. Ji buvo išsiųsta šių metų rugsėjo 9 dieną, o rugsėjo 10 dieną ši paraiška pateko į Nobelio taikos komitetą Osle, į Nobelio komiteto būstinę", — per spaudos konferenciją "Dėl Rusijos prezidento Vladimiro Putino nominacijos Nobelio taikos premijai 2021 metais" sakė Komkovas.

Akademikas pridūrė, kad atidžiai stebėjo registruoto laiško ištrauką ir pažymėjo, kad iškart gavus Rusijos prašymą Amerika paskyrė JAV prezidentą Donaldą Trampą.

"Mes aiškiai suprantame, kas, kada ir kurią minutę — 15:07 val. vietos laiku šis registruotas laiškas buvo gautas Osle... Ir pasirašė vienas iš Nobelio komiteto sekretorių. Po šios paraiškos prasidėjo tiesiogine prasme siautulinga Amerikos reakcija. Jau vėlyvą popietę, po 16:00 vietos laiku, Amerikos atstovas Osle <...>, greitai kone ranka parašęs prašymą, nedelsdamas pateikė paraišką dėl Trampo nominacijos Nobelio taikos premijai gauti — neaišku už ką, kodėl, apie kažkokį Jungtinių Arabų Emyratų ir Izraelio susitarimą", — sakė Komkovas.

Tegai:
Donaldas Trampas, Vladimiras Putinas, Nobelio premija
Tyrimai laboratorijoje, archyvinė nuotrauka

Rusijoje atrastas revoliucinis natūralus antibiotikas

(atnaujinta 13:28 2020.09.24)
Atrasta medžiaga padės veiksmingai kovoti su daugeliu žmonių ir gyvūnų infekcinių ligų, kurias sukelia bakterijos ir grybai

VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Tiumenės valstybinio universiteto mokslininkai kartu su kolegomis iš Rusijos rado universalų natūralų antibiotiką, kuris įveikia patogenų atsparumą vaistams. Tyrimo tekstas buvo paskelbtas žurnale "Applied Biochemistry and Microbiology".

Tyrėjai teigia, kad atrasta medžiaga padės veiksmingai kovoti su daugeliu žmonių ir gyvūnų infekcinių ligų, kurias sukelia bakterijos ir grybai.

Anot universiteto mokslininkų, viena iš farmakologijos užduočių yra rasti natūralių antibiotikų, kurie galėtų kovoti su mikroorganizmais, pasižyminčiais atsparumu daugeliui vaistų (MDR) arba absoliučiu (XDR) atsparumu antibiotikams.

Tiumenės valstybinio universiteto mokslininkai pirmieji pasaulyje pademonstravo unikalų peptido emericilipsino A, išskirto iš alkalofilinio micelinio grybo Emericellopsis alkalina, gebėjimą. Ekspertų teigimu, ši medžiaga slopina bakterijų gebėjimą formuoti bioplėveles, todėl išnyksta šių ligų sukėlėjų atsparumas antibiotikams.

Kaip paaiškino darbo autoriai, pagrindinis tiriamos medžiagos terapinis bruožas yra poveikio universalumas. Ne tik MDR ir XDR bakterijų formos, bet ir praktiškai bet kokie patogeniški eukariotai, pavyzdžiui, miceliniai grybai ir mielės, yra neapsaugoti nuo emericilipsino A.

"Emericilipsinas A veikia eukariotus ir prokariotus per skirtingus molekulinius mechanizmus. Eukariotai — grybai ir navikų ląstelės — žūsta dėl to, kad peptidas sunaikina jų ląstelių membraną, o prokariotų virulentiškumas slopinamas, užkertant kelią biofilmų susidarymui", — sakė Tiumenės valstybinio universiteto antimikrobinio atsparumo laboratorijos X-BIO vyresnysis tyrėjas Jevgenijus Rogožinas.

Kaip pastebėjo mokslininkai, tarp patologijų, su kuriomis emericilipsinas A leis kovoti, yra navikai, taip pat visų rūšių bakterinės ir grybelinės infekcijos.

Emericilipsinas A, pasak Tiumenės valstybinio universiteto specialistų, yra perspektyvus ir kaip nepriklausomas terapinis agentas, ir kaip kompleksinių preparatų elementas. Terapija gali būti atliekama injekcijomis arba lokaliai — tiesiogiai gydant paveiktą audinį.

Tyrimas buvo atliktas glaudžiai bendradarbiaujant su kolegomis iš Gauzės tyrimų instituto, Centrinio "Rospotrebnadzor" epidemiologijos tyrimų instituto ir M. M. Šemiakino ir J. A. Ovčinikovo bioorganinės chemijos instituto.

Ateityje mokslininkų komanda ketina pereiti nuo darbo su ląstelių modeliais prie laboratorinio vaisto tyrimo.

Tegai:
Rusija, antibiotikai
Dar šia tema
Rusijos sveikatos apsaugos ministerija patvirtino trečiąjį vaistą nuo koronaviruso
Įvardyti trys paprasti būdai, kaip padidinti kraujospūdį be vaistų
Keičia sąmonę. Aptiktas populiariausių vaistų pavojus
ET pastatas, archyvinė nuotrauka

Europa kovoja liberalią vienybę ir demokratinį totalitarizmą

(atnaujinta 13:33 2020.09.24)
Naujasis šaltasis karas, kurį jau de facto paskelbė Vakarai, pereina į visiškai naują etapą, kai paskui antirusišką retoriką neišvengiamai seka raginimai persekioti savus disidentus, kurių nuomonė prieštarauja oficialiai ideologijai

Vystantis situacijai paaiškėja, kad Rusija jau nebėra pagrindinis visų šių antirusiškų atakų ir sankcijų taikinys.

Regis, kokie sunkūs yra naujausi Europos Parlamento nutarimai dėl Rusijos ir Rusijos politikos, kuriuose netgi reikalaujama pakeisti Rusijos Konstituciją. Tačiau Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen kalba iš tos pačios institucijos tribūnos — o oficialioje kalboje Rusija paminėta tik vieną kartą. Bet kaip! Kad ji tiesiogiai kelia grėsmę "tiems, kurie palaiko glaudesnius santykius su Rusija". Tai yra greičiausiai kreipimasis ne į Maskvą, o į tas valstybes ir ypač pačios Europos Sąjungos politines grupes, kurios vis dar drįsta tikėtis sveikesnio Briuselio požiūrio į užsienio politiką. Tokiu būdu buvusi Vokietijos gynybos ministrė perspėja Europos opoziciją: "Mes sekame paskui jus".

Be to, Vakarų žiniasklaida visoje šioje plačioje "sosto" kalboje išskiria šį trumpą Rusijos paminėjimą kaip pagrindinę žinią, pateikdama ją pirmuosiuose puslapiuose: "Europos Sąjungos vadovė perspėja dėl ryšių su Rusija". Tai yra, ši tezė turėtų būti paviešinta ir išgirsta visų tų, kuriuos ta pati žiniasklaida reguliariai vadina "naudingais Kremliaus idiotais".

Neabejotina, kad aštrus požiūrio į vidinę opoziciją griežtinimas nėra reakcija į skandalą dėl "Berlyno paciento", kaip teigia kai kurie Europos politikai. Tai greičiau atsakas į masių skandavimą "Putinas! Putinas!" prie Rusijos ambasados ​​Berlyne sienų. Tai taip pat baimė išgirsti tiesos žodį, kuris, kaip paaiškėja, vis didesnės pagarbos sulaukia pačioje Vokietijoje.

Vokietijos laikraštis "Süddeutsche Zeitung"  atkreipė dėmesį į šią "problemą". Cituoju pažodžiui: "Rusijos valstybinės žiniasklaidos įtaka yra stipri Vokietijoje, kur Navalno apnuodijimas sukėlė daug diskusijų. Rusijos valstybinės televizijos padalinio "RT Deutsch" straipsniai yra nepaprastai populiarūs: pasak EUSS (Europos išorės veiksmų tarnybos. — Sputnik), jie dabar antri pagal populiarumą Vokietijos socialiniuose tinkluose".

"Süddeutsche Zeitung" autoriai negali suvokti, kodėl taip yra, taip pat kodėl pastaraisiais metais labai sumažėjo vokiečių laikraščių populiarumas. Jų nuomone, pagrindinis Rusijos žiniasklaidos tikslas Europoje yra "įnešti abejonių" į harmoningas Europos visuomenės gretas. Įdomu, nuo kada Vakarų žurnalistai pamanė, kad abejoti yra kažkas blogo ir baisaus? Iš pažiūros demokratinė Europa visada smerkė (bent jau žodžiais) totalitarizmą ir oficialią vieningą poziciją.

Ir dabar Vakarų žurnalistai ir politikai nuoširdžiai stebisi, kodėl jų tautiečiai, bandydami rasti bent kiek prasmės naujienose apie "apnuodijimą" ir "kišimąsi", ieško sveikos alternatyvos vietiniams laikraščiams ir naujienų kanalams, kurie be jokios kritinės analizės perduoda tik "vienintelę teisingą" versiją nuleistą iš viršaus.

Prorusiškos nuotaikos vis labiau populiarėja Rytų Europoje, o Briuselis, nepaisant politikų noro šį reiškinį vertinti kaip "Maskvos ranką", turi pripažinti, kad jis pats kaltas dėl savo nesėkmių.

Tai galioja ne tik Vokietijai. Kad ir kurią Europos šalį pasirinktumėte, būtinai susidursite su diskusijomis apie tai, kodėl "prorusiškas" požiūris yra toks populiarus nesisteminėse žiniasklaidos priemonėse ir socialiniuose tinkluose. Pavyzdžiui, čekų ekspertas Janas Širas tai paaiškina žurnalistų "nepasiruošimu". Juos reikia tiesiog "teisingai nukreipti": priversti juos vadinti Donbaso sukilėlius ne "separatistais", o "Rusijos kariuomene" — ir mes iškart gausime norimą rezultatą. Bet kam rūpi, kad per visus šiuos metus niekas Donbase nerado Rusijos kariuomenės! Pagrindinis dalykas yra primesti skaitytojams "neaiškų" paveikslą, kuris neleidžia abejoti ir dvejopai interpretuoti. O tam, pasak Širo, į Čekijos televiziją reikėtų kviesti tik "teisingus" ekspertus, kurie sau neleidžia (koks siaubas!) abejoti tuo, kad "Rusijos režimas suinteresuotas Navalno apnuodijimu ir kad tai padaryta "Novičioko" pagalba".

Ar Širas ir panašūs ekspertai nežino, kad bet kuris sveiko proto žmogus, visuose be išimties laikraščiuose rasdamas informacijos apie Rusijos "okupantus" ar "nuodytoją Putiną", anksčiau ar vėliau bandys ieškoti šių sensacingų "faktų" patvirtinimo. Laikraščiuose nieko neradę, būtinai kreipsis į alternatyvius šaltinius. Tiesą sakant, tai (o ne kai kurios vidaus priešo intrigos) paaiškina faktą, kad Rusijos žiniasklaida vis labiau populiarėja Europoje. Jie leidžia bent jau pažvelgti į tam tikrą problemą skirtingu kampu ir padaryti savo išvadas. To ir bijo Vakarų ekspertai, apsėsti kovos su Rusija ir naikinantys turinčius kitokį požiūrį Europoje.

Kitas nesenas tokios manijos pavyzdys yra šios savaitės vietos rinkimai keliuose Italijos regionuose. Išsigandusi opozicinės "Lygos" pergalės perspektyvos, gravituojančios link dešiniojo šono, tradiciškai "raudonojoje" Toskanoje pagrindinė žiniasklaida vėl ištraukė antirusišką žemėlapį, primindama jau samanomis apaugusią "finansavimo iš Rusijos" istoriją. Pagrindinis "įrodymas": tam tikras elektros kompanijos savininkas, kažkada susijęs su "Lyga", turi žmoną rusę ir ... pervedė savo pinigus į Rusiją. Nors pats toks "skandalas" paneigia kaltinimus "Lygai" — juk pinigai keliauja į Rusiją, o ne atvirkščiai. Bet bet kuriuo atveju skaitytojas turi būti įsitikinęs opozicijos ryšiais su Kremliumi, nesvarbu, ar tai logiška, ar ne.

"Lygos" lyderio Salvinio teiginiai, kad per visus šiuos metus niekas nerado "nei rublio, nei matrioškos", visiškai nesudomino liberaliosios Italijos žiniasklaidos ir Briuselio politikų. Žaisdamas šia spekuliacija, vienas iš Europos liberalų ideologų ir pagrindinio ruporo Gi Verhofstadto Europos Parlamento salėje viešai kaltina Salvinį, kad jis gavo "pinigų iš Putino".

"Aš asmeniškai laikau skandalu, kad šie žmonės, kurie bando mus mokyti, gauna pinigų Europos Sąjungai sunaikinti", - sakė buvęs Belgijos ministras pirmininkas.

Tiesą sakant, tai yra "kaltinimų" vidinei opozicijai esmė — nesvarbu, ar ji tikrai prorusiška, ar turi ryšių su Maskva, ar ne. Svarbiausia — užčiaupti burną. O ką gali atsakyti jūsų oponentas, jei jam į akis sakai, kad vieno iš jo šalininkų žmona yra rusė arba lentynoje stovi matrioška. Šis metodas jau seniai išbandytas daugelyje Europos šalių.

Tai reiškia naujosios Europos "geležinės ledi" Ursulos von der Leyen akivaizdžius grasinimus oponentams. Šaltasis karas neįmanomas be raganų medžioklės. Per šį karą Europa neims belaisvių, grasindama nušluoti visus tuos, kuriuos ji skelbia "penktąja kolona". Ir tai tik pradžia.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Tegai:
Vokietija, Rusija, žiniasklaida